Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 17. 16:53
Törölt hozzászólás
#76140
Törölt felhasználó 2020. 06. 17. 16:38
Törölt hozzászólás
#76139
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 17. 16:28
Előzmény: #76137  STRFCKR
#76138
Erkélyt használtnál akkor szoktak számolni, ha be van építve, egyébként nem szokás nm-hez adni, de értéknövelő mindenképp.
STRFCKR 2020. 06. 17. 16:00
Előzmény: #76136  Zoom1
#76137
erkelynel is 59 van megadva, gondolom azt hozzadja 29.5-el.
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 17. 15:54
Előzmény: #76132  CyrusTheGreat
#76136
Hoppá, átállítottam nm árra a linked, de vmit itt nagyon elszámol a com... ha visszaszámolom, akkor 438, így már nem olyan szép.
Törölt felhasználó 2020. 06. 17. 15:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#76135

"Tibor: Kééééééét, azaz kettő gyerekkel 5xnm-en? Ráadásul egy panelban? Hát egészségükre, álom élet." Sok iskolatársam ilyen panelben nőtt fel, tisztességes emberek lettek :)
Gyereknek miért nem elég 6 m2? Nem volt nagy, de egy jó kis odú volt és saját szoba. a 3 gyerekes családoknál volt emeletes ágy, az már valóban szűkösnek mondható.
Jó kis odú volt, bementünk gépezni haverral, ajtót becsukta és senki nem b.sztatott minket, csak ha már hangosan üvöltött valaki, hogy mit csináljon a másik, akkor valamelyik szülő bejött pampogni. Voltunk többen is, egész banda 3-4 gyerek is, mondjuk akkor már nehéz volt mocorogni a szobában.
Ehhez képest a mostani lakótelepi förmedvények, hogy van egy ámerikái nappali, ahol ugye szülők nem tudnak aludni és van mondjuk 2 hálószoba. Az lehet, hogy területre a közös hálószoba van akkora, mint a panel 2 félszoba, de kérdezz meg egy random gyereket, hogy melyikben lakna szívesebben? Ha van egy saját kis odúja vagy ha ketten vannak egy nagyobb szobában.
Egyébként is kiadásra veszem. Kiadásra az elméleti legjobb alaprajz az lenne, hogy 3 egyforma méretű szoba, külön konyha rész meg wc,fürdő lehetőleg nem szoba mellett. Ilyen alaprajzzal én még nem találkoztam. A tökéleteshez ez a panel alaprajz van a legközelebb.
3 embernek kiadható könnyen, ha nem probléma nekik, akkor 4 embernek is úgy, hogy a nagyszobában ketten vannak.
Van ismerősöm aki így adja ki, 3 v 4 főnek, ahogy akarják a bérlők.
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 17. 15:44
Előzmény: #76107  Törölt felhasználó
#76134
404es hibát ír erre is a telefon... Az emelt az fontos, lift nélkül ált első két emelet favorizált (ezeket könnyebb eladni), de nagy jelentősége nincs.
CyrusTheGreat 2020. 06. 17. 15:43
Előzmény: #76131  Törölt felhasználó
#76133
22M cash-sel én a helyedben már bepróbálkoznék 25M-es hirdetésre.
CyrusTheGreat 2020. 06. 17. 15:42
Előzmény: #76130  Zoom1
#76132
Nekem ez 59nm/26M-ként jelenik meg.
Törölt felhasználó 2020. 06. 17. 15:39
Előzmény: #76126  CyrusTheGreat
#76131

Ha meg kitörlöd a 30m határt, akkor kidob 981 találatot és itt már megjelennek a 13. kerületi kéglik is.
Azért elég beszédes, hogy mostanra az 50-60m sávban a panel kéglik 2/3-a már 30 millió alatt van.
Érdemes lesz ugyanezt lekérdezni 1 év múlva. Ahhoz valamiféle kormányzati csodára és valamiféle brutális mértékű helikopterpénzre vagy életkezdési megahitelre lenne szükség, hogy az ekkora méretű panelek nagy többsége ne csússzon 30 mihály alá.
Én azt látom, amiket figyelek, szinte precízen 2 havonta megy le 1 mihállyal a minimum ár és nem 1-1 lakás, hanem ha valaki csökkent a többiek fáziskéséssel követik. 1 év múlva már 25m körül lesznek a legolcsóbbak. Utána lehet, hogy lelassul, mert valóban növekszik a támasz ereje, de ha jól spekulálok 22m körül tudok venni. Talán még kicsit olcsóbban is, de az egyedi vétel lesz.
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 17. 15:38
Előzmény: #76126  CyrusTheGreat
#76130
CyrusTheGreat 2020. 06. 17. 15:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#76129
A .com-os kereső nem tesz különbséget szoba és félszoba között. Tibor 1+2-es konfigot is megemlít, hogy az elfogadható, abból meg bőven eladó a keresési paraméterek alapján.
nárciszscum 2020. 06. 17. 15:32
Törölt hozzászólás
#76128
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 17. 15:32
Előzmény: #76108  franc0
#76127
Sikerült jókor eladni.... most azért nagyobbat vagy jobb helyen vehetsz.
CyrusTheGreat 2020. 06. 17. 15:29
Előzmény: #76124  CyrusTheGreat
#76126
Törölt felhasználó 2020. 06. 17. 15:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#76125

"Az ekkora panelek még a pesti aggloban is dragabbak mint 22 :D :D :D"
Azt én is tudom, hogy most nem tudok venni ennyiért, de én azt írtam, hogy nagyjából ez a belépő szint és itt már erősödik a támasz, mert csókos,babavárós könnyen eléri ezt a befektetést, az alacsonyabb hozamelvárású befektetők is megjelenhetnek.
Ezek az árak szerintem megjelennek 2-3 év múlva, én ezt gondolom.
A 3 szoba, az 1 plusz 2 fél, 60m2 még kevés 3 teljes szobához. Ez egy típusterv, a 13. kerben rengeteg ilyen panel van. Egyébként akárki is tervezte, szerintem a sok mai építészt kenterbe verné, amilyen alaprajzokat tudnak csinálni a mai lakóparkokban.
A panel kéglik tervezői meg megoldották, hogy viszonylag kis kompromisszummal is 60 m2 alatt lehessen élni 2 gyerekkel.
Az más kérdés, hogy a hangvezetés meg a többi panelproblémák megvannak, de maga az alaprajz nagyon okosan átgondolt. Nem voltak hülyék a régi építészek és tervezők, sőt.
CyrusTheGreat 2020. 06. 17. 15:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#76124
Ez igaz, arra valóban nem szűrtem. Ha a szobaszámra szűrök, akkor már “csak” 628 darab jön 30M-ig, 27M-ig meg 320. Így is van miből válogatni.
Törölt felhasználó 2020. 06. 17. 15:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#76123

Még egy darabig, aztán már nem lesz kinek eladni a kívánt felárral. Az évi 4-5e új babavárós meg csókos boldog életkezdő nem lesz elég támasz. Meg akkor nagyvonalúan figyelmen kívül hagyjuk azt a növekvő probléma halmazt, amit majd azok a csókos babavárósok jelentenek, akik nem tudják prezentálni a szükséges gyerekszámot vagy válnának vagy mennének külföldre mennének, nem tudják fizetni még a kezdeti alacsonyabb törlesztőt sem és a pízből már semmi nem maradt stb stb
Igaz, a qrmányban vannak reformerek és hatalmas gondolatok, mint a Matolcsy életkezdési hitel, hogy azt mondja végez a magyar-töri szakos tanár és kinéz neki mai értéken kb 80-100m forint, amennyit egész életében fog keresni a tanári munkával.
Matolcsy meg odavágna neki mondjuk 40-50 millió életkezdési hitelt. Ha ez megvalósul akkor az felnyomja valóban a kégli árakat is, mert sok ember jutna hozzá felfoghatatlan összegekhez. Nyilván minden pénzügyi guru, befektető, ingatlanfejlesztő, csodapárna áruló, szóval az összes dögkelyesű ott rajzana, hogy a fiataloka megkopassza. Akit nem készítenek fel a szülei megfelelően, az meg is járná, borítékolhatóan. Szerencsére ez még csak egy rossz álom, de kusza szem képes esetleg meglepetést okozni. Ha így lesz, akkor persze újra kell tervezni mindent, de talán a hülyeség mellé nem társul akkora elszántság hogy valami ilyent megvalósítsanak.
A babaváróval már hiába csinálnak bármi, akár meg is duplázhatják, de kevesen lesznek relatívan. Sokan előre hozták, ők kiestek már, pesti lakás vásárló meg kb 4-5e évi új babavárós lesz, őket próbálják majd kopasztani, de kevés lesz a fóka.
Aki meg saját pénzt meg banki hitelt rak bele egy kéglibe, az jobban át fogja gondolni, mint egy olyan, akire rászórták a helikopterpénzt.
nárciszscum 2020. 06. 17. 15:16
Törölt hozzászólás
#76122
nárciszscum 2020. 06. 17. 15:15
Törölt hozzászólás
#76121

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek