Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:29
Törölt hozzászólás
#61000
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:28
Előzmény: #60989  CyrusTheGreat
#60999

Igazad van ebben a kérdésben teljesen, hogy ha a lakásokat azzal a marketing dumával árulják, hogy jó befektetés, mert értéknövekedés várható és könnyű kiadni a környék áraihoz képest magasabb összegre, akkor utána nagyon is barátságtalan lépés a maradék kégliket ákciós diszkont áron kiszórni.
Mondjuk akik megvették és benne laknak, azokat nem érdekli vagy fel se fogják ezt, mert ők mondjuk nem kiadásra vették vagy korábban vették a mostani diszkont árak közelében vagy úgy egyáltalán nem tervezik eladni és nem érdekli őket.
Ettől még azért ez barátságtalan dolog. Lásd Ágnes asszony próbálkozását, mert neki is mélyen az ákciós árak alá kell mennie, ha el akarja adni. Szimplán csak azt megfontolva, hogy a bankok új lakásra kicsit jobb kamatot adnak, csok is kedvezőbb, meg van szubjektív előnye először birtokolni egy kéglit és ezért nem lehet egy használtat ugyanannyiért vagy többért adni.
Erről nekem mindig bátyám első lakása jut eszembe, amit Győrben vett és ő pofátlanul alkudott. Utolsó kégli volt, talán azért is, de egy elég jelentős összeget sikerült lealkudnia. Ezt megtudta a szomszédja, aki meg nem mert vagy jó birka szokás szerint nem is akart alkudni (ez is érdekes, mindenkinek mekkora pofája van, de én adtam el több kéglit és iszonyat bénán alkudoznak a zemberek, volt aki szint félve kérdezte meg, hogy lemehetünk-e annyit, hogy az ügyvéd még beleférjen neki, miközben akár a dupláját is engedtem volna, ha kéri). Szegíny szomszédja annyira a szivére vette, hogy mekkora idióta balek volt, hogy nem mert alkudozni kicsit, még nekem is felemlegette pedig az már több hónappal később volt, amikor először úgy voltam lent, hogy találkoztam vele. Mit lehet erre mondani? Nyuszika megszelidítenéd nekem ezt azért egy kicsit? Persze, medve, ha kéred :)
Nem is tudom, látott valaki olyan új lakás hirdetést, ami nem arról szól, hogy milyen kiváló befektetés, mert például a szomszédban van a híres f.ngreszelő cég új központja és hogy kiadni is milyen könnyű lesz és magas áron ki lehet adni mert egymás kezébe fogják adni a kilincset a bérlők? Mert hasonlót én minden marketing szövegben olvastam.
Ezek után elkezdeni masszívan ákciózni a megmaradt kégliket, azért tényleg durva és nagyon barátságtalan, na. Persze a vállalkozót hol érdekli ez? El akarja a megmaradt kégliket és nála az eladási idő fontos tényező. Nem tud éveket ülni rajta, pontosabban nem érdemes, mert pénze meg benne áll. Egy magán eladó megteheti hogy vár éveket is akár, aki az ékszerdobozát nem fogja odaadni olcsón, fizesse meg az aki ebbe luxus éxerdobozba be akar költözni, ennek ára van :)
CyrusTheGreat 2020. 02. 23. 18:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#60998
Hidd el, rajtad kívül itt senki más nem égett be.
Ebadta
Ebadta 2020. 02. 23. 18:14
Előzmény: #60996  Ebadta
#60997
A Marinán is 1M körül megy a nem Dunára néző és az azért mégsem Újpest.
Ebadta
Ebadta 2020. 02. 23. 18:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#60996
impudent 2020. 02. 23. 18:07
Előzmény: #60994  impudent
#60995
Szar ujpesti kulteruleti resz egy ficko aki egy par lanykat megdonget annak egy darabig jo.
Tomegszallas a minoseg latszolag jo azert 13 millio.
impudent 2020. 02. 23. 18:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#60994
13 milliot ér
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 18:00
Törölt hozzászólás
#60993
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 17:59
Törölt hozzászólás
#60992
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 17:57
Törölt hozzászólás
#60991
Ebadta
Ebadta 2020. 02. 23. 17:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#60990
CyrusTheGreat 2020. 02. 23. 17:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#60989
Gyorsan felhívott a főnök, hogy meló van, neki kell állni sales-elni? Azért bemutatkozhatnál, hogy láthassuk, a csoportképről kihez van szerencsénk:
https://metrodom.hu/sales
Hirtelen azt se tudom, hol kezdjem.
1. RSM Campus:
Tökéletes, hogy felhozod példának a dolgot. Szerencsére ÉTDR-ből sima mezei állampolgárként is letöltheted a helyszínrajzot, amelyen láthatod a szuper Panoráma projektet is. Mit ad Isten, az RSM Campus szintje 128 - 130 mBf, míg a 70350/25-ös HRSZ-en található "Panoráma" A épület nagy része 128-135 mBf magas, a panoráma torony meg 164 mBf. Ugye nem azt akarod mondani, hogy ez a szuper értéknövelő irodaház kitakarja a lakások közel felét? Ennek aztán baromi nagy árfelhajtó hajtása lesz, azt már előre látom...
Másik kérdés, hogy a 70350/24-es HRSZ-re, ahol a Váci út Campus épül még egy nyamvadt e-napló sincs megnyitva, szóval ettől még azért annyira nem tartanék.
2. Az, hogy belinkelsz egy több mint 1M-ós nm hirdetési árat, az azért elég vicces. Tudod, ha valaki még hirdet, az annyit jelent, hogy nem vitték el. Ha valaki idelinkel neked egy 2M-ós hirdetési árat, akkor az lesz a sarokkő? Tényleges adás-vételi tranzakciót meg olyan sokat nem tudsz, mert kizárólag a beruházó és a vásárló közötti tranzakciók mentek még végig, magánszemély és magánszemély között erős a gyanúm, hogy még egy sem. Szóval hagyjuk az értéket a hirdetési árakból levezetést, mert elég gyenge érv.
3. Panoráma D és B között pedig kapásból itt egy ellenpélda: PB-B1401L 86nm, 37 nm terasz és az A épületre néz 78.5M-ért, míg a PND-D1402-L, 86 nm, igaz, csak 12 nm terasz viszont pesti panorámát ígér, 75.5M-ért. Abba pedig bele se mennék, hogy úgy, hogy a környéken semmi sem emelkedik az ötödik emelet fölé, mégis mekkora számszerűsíthető prémiumot jelent a hatodik és mondjuk a tizenkettedik közötti választás.
De tessék itt van még egy példa:
B épület 5. emelet 68.61/30.88 terasz, az A épületre láthatsz rá 58.2M-ért, míg D épület, budai hegyekre láthatsz rá, 7. emelet 68.5/22 terasz, 58.89M-ért.
teglaherceg 2020. 02. 23. 17:27
Törölt hozzászólás
#60988
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 17:19
Törölt hozzászólás
#60987
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 17:18
Törölt hozzászólás
#60986
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 17:16
Törölt hozzászólás
#60985
Ebadta
Ebadta 2020. 02. 23. 17:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#60984
Ennyiért már a 13-ban és metróhoz közel is van lakás. 600/nm körül van új lakás Újpesti metróhoz közelebb. Mondjuk váci úthoz közel én még ingyen se.
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2020. 02. 23. 17:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#60983
igen, az újpesti retekben bécsi árak lesznek, ha elé építenek egy irodát. ámen testvérem, erős a te hited
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2020. 02. 23. 17:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#60982
sok sikert kívánok hozzá. az ellenpéldádat még soha nem hallottam. jártál már a budai hegyoldalban? azért lehet onnan látni egész szép dolgokat és maximum itt-ott panelt :) 
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 17:12
Törölt hozzászólás
#60981

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek