Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 21:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#61040

írd be angyalföld új építésű és kidob kb 600-t.
szűrd le utána 3 szobásra, ami hozza félszobásakat is, de mostanra már elég szép a kínálat a 50m alattiból, sőt párat levittek 45m környékén vagy az alá is. Alkudni is lehet. Korábban 50m alatt alig volt 3 szobás.
Mondjuk a gond még mindig az, hogy ezek jellemzően úgy 3 szobásak, hogy nappali konyha egyben, tehát valóságban ezek 2 lakó szobásak. Kiadás szempontjából is úgy kell nézni ezeket. 3 embernek már csak kompromisszumosan kiadható csak és ezt meg kell mutatni az árban is, ami rontaná a jövedelmezőséget. Amit elvittek használt kégli, az 3 külön szobás volt + konyha + fürdő + wc külön. Viszonylag kis alapterületen  (57nm) mesterien jó alaprajz. Nem nagy szobák, még a nappali is csak 15nm, konyha se nagy természetesen, de mégis kiadás szempontjából 3 embernek simán mehetne. Mindenkinek lenne privát tere. Ilyesmi kéglire vadászok, csak emberi áron kéne.
Valódi 3 szobás, ahol a konyha külön van, új építésűben én nem is látok, csak a nagy méretűeknél jönnek ilyenek.
impudent 2020. 02. 23. 21:01
Előzmény: #61037  Törölt felhasználó
#61039
Papp Laci se de elso dolga volt az Ora utcaba koltozni amikor lehetett.
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:58
Törölt hozzászólás
#61038
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:57
Előzmény: #61036  impudent
#61037
Én itt nőttem fel :) bármilyen furcsa is ez. Nem szívtam budai levegőt gyerekkoromban, dehát valahogy sikerült mégis felnőnöm :) Mostanra már szétszéledt a család, mindenkinek háza van, pesten vagy az aglóban, de befektetésre továbbra is itt vennék. Ha megszelidülnek a zárak, akkor veszek még itt a környéken.
impudent 2020. 02. 23. 20:50
Előzmény: #61032  Törölt felhasználó
#61036
Oda akarsz koltozni ?
A Bulcsuba vagy a Lehelre vagy a katonai lakótelepre furcsa ízlés.
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#61035

"hogy napi 2-3 lakás egy projektben elmegy"
sok a stróman valószínűleg
Én meg azt látom itt a környéken, hogy amikbe beleragadtak tavaly a vállalkozók, szinte darabra megvan nekik mind. Volt pár jó alaprajzos kégli, 3 külön bejáratú szobás, amiben már egy család hosszabb távra is tervezhet és meghúzhatja magát minimális kompromisszummal. Azok elmentek, de azok se túl gyorsan. A többit meg hirdetik a mai napig, előre soroltan, úgyhogy gondolom még megvan nekik, különben minek fizetnének az ing comnak.
Volt pár kósza próbálkozás, számlásan kiadni pár kéglit, például hálófülkés 40nm-t 240e ft /hó meg még ennél is durvább árszinteken, aztán jellemzően 2 dolog történt ezekkel a kiadási hirdetésekkel. A többséget csak simán levették, mert gondolom senkit nem érdekelt a bérlés ilyen árszinteken és a vállalkozó is inkább lejjebb vitte az eladási árat 50-100e ft / nm-el és eladni szeretné inkább.
Pár kéglit viszont továbbra is szeretnének kiadni, de most már megszelidült áron, 170-180e körül van az új építésű 40 pár nm kéglik alja. Ha számlaképes, akkor talán már ezek nem is annyira durva árak, ha nem, akkor viszont sokáig fogják a bérlőt keresni.
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:33
Törölt hozzászólás
#61034
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:29
Törölt hozzászólás
#61033
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:28
Előzmény: #61020  impudent
#61032

Lakott itt más is, nem csak Papp Laci :)
Én örülnék az 500e ft-os árnak még úgy is, hogy van kéglim, mert akkor olcsó lenne nagyobbra lecserélni, meg újakat venni. Összeségében amit buknék ezen ez egyen, visszanyerném a többin.
Én pont gondolkodtam ezen a minap, hogy mit lehet tenni a normálisabb árak érdekében és hát mint egy darab magánember nyilván nem sokat.
Egy dolgot viszont megtehet mindenki, akinek van olyan ismerőse, aki kéglit akar venni, azt győzze meg, hogy pofátlanság legvégső határáig tessenek alkudni.
Nem kell megijedni, egészen kiváló alaprajzú és lokációjú kégliket is legalább fél év eladni itt angyalföldön, ami azért ha nem is elit környék, de azért na a közepébe belefér és akkor lehet, hogy túl szerény voltam. A többi város részen sem lehet most könnyebb az eladók dolga.
Ha valaki nem szeret c.gánykodni és pofátlanul alkudozni, akkor meg béreljen fel egy alkuszt. Ingatlanost például, azoknak mostanában úgyis egyre kevesebb a tranzakciójuk :) de jól tudnak beszélni és meggyőzni.
Én ha nem értek valamihez, akkor megfizetem a szagembert és a jól járok a végén én is. Ha egy profi alkusz ledumálja a kéglit mondjuk 800e-1m-val és profin tudja paráztatni az eladót, akkor adjunk oda neki 200e-t mondjuk és mindenki jól járt. 1-2 órai munkáért neki se rossz.
Én akit csak ismerek és hallom, hogy kéglit venne azért, mondom neki, hagy alkudjon vagy simán keressen valakit, aki jól tud alkudni és dobjon fel neki sikerdíjat. Mitől félnek? Ne féljen alkudozni és nagyot alkudni. Nem lehet annyira könnyen eladni most semmit sem, hogy ne legyen a vevőnek szerintem alku pozíciója, amit csak az ostoba birka nem használ ki.
Ezt az alku pozíciót minél többen kihasználják, az bizony komoly segítség lenne a zárak csökkenésében. Így azért segíthetünk magunkon, ha legalább a környezetünket megpróbáljuk meggyőzni. Egyébként meg várni, várni, amíg a zárak megszelidülnek a befektetésre már alkalmas kategóriába, de nem árt kicsit proaktívnak lenni a várakozás közben :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:26
Előzmény: #61028  CyrusTheGreat
#61031
Én a mai napig nem tudom felfogni, miért nem csinálja ezt minden építő, főleg az akkora, mint a Cordia.
Miért kell pitiztetni kiba drága lakások áraiért?
Mert azért azt talán ők se hiszik el, hogy az ember beköltözik a futó utcába és a pénz meg nem számit?
De tuti egy általuk megidelogozilált marketing cél miatt van ez, és nem azért, mert nem lennének képesek az IT infrát összehozni hozzá, csak mi lehet ez a fondorlatos marketing cél.
Ehhez én túl kocka vagyok, valaki segítsen már ki :D.
CyrusTheGreat 2020. 02. 23. 20:25
Előzmény: #61026  Törölt felhasználó
#61030
Irónia hát, elismerésem a Street View képért, tényleg priceless volt. :-)
Az is vicces, hogy előkerül érvként az RMS irodaház, csak még a kontextus nem dőlt el:
- ha megépül, akkor micsoda értéknövekedés lesz -> cserébe kitakarja az "A" épület szignifikáns részét (milyen jól jártak a "befektetők")
- ha nem épül meg (ami elég valószínű, tekintve, hogy a 2018-as engedélykiadás óta semmi sincs, még egy nyamvadt e-napló sem), akkor pedig elmarad a csodás értéknövekedése a környéknek?
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:24
Törölt hozzászólás
#61029
CyrusTheGreat 2020. 02. 23. 20:23
Előzmény: #61024  sakal83
#61028
Teljesen világos volt az mindenkinek, csak a kollégának nem. A bejegyzés célja mindössze az volt, hogy rávilágítsak, már eljött ez az idő is, ahogy a hirdetések és egyéb promóciók időszaka is, habár én ezt megmondom őszintén leghamarabb április-májusra tettem. Elég világos jeleket küld a piac. A "befektetők" egyikét sem sajnálom, btw. Szép lesz ez, ahogy mondani szoktam. Azt még azért megvárom, hogy a Metrodom leszedi-e a konkrét árakat a honlapjáról - becsületükre legyen mondva, hogy ők legalább kiírják, a többi még ennyi transzparenciát sem biztosít.
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:22
Törölt hozzászólás
#61027
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:20
Előzmény: #61023  CyrusTheGreat
#61026
Ez irónia volt, vagy komolyan gondolod? 
sakal83 2020. 02. 23. 20:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#61025
En bevallom hogy veletlenul csinaltam ilyet es jol jartam:) ha tudtam volna mar nem dolgoznek:) mar a map bevezetesenel kiszalltam volna:)
sakal83 2020. 02. 23. 20:18
Előzmény: #61013  CyrusTheGreat
#61024
Ez a business. Azok a befektetok=balekok:) igy jar aki reszvenypiackent tekint  az ingatlanra illetve elfogadja azt. Valaki vett utoljara cdokat is:) 
CyrusTheGreat 2020. 02. 23. 20:17
Előzmény: #61019  Törölt felhasználó
#61023
Ez már-már kimeríti a hangulatkeltés tényállását. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 20:17
Előzmény: #61021  impudent
#61022
Ne csak a lábad elé bámulj folyton, mert nem veszed észre a szépet, a budai hegyek vonalata biztos szép lesz onnan, DE sajnos alattad van 2x2 sáv forgalma és bűze, ami mellett nyitott ablaknál már nem lesz túl jó létezni.
impudent 2020. 02. 23. 20:04
Előzmény: #61019  Törölt felhasználó
#61021
Ez nem pinarama ez kulvarosi kilatas a budos Vaci utra ertektelen.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek