Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egynapod 2019. 02. 27. 13:20
Előzmény: #36596  sakal83
#36600
tévedés. a vagyont nem kell befizetni gyámhatósági számlára ennyi történt, de minden befektetés ami a gyerek vagyonát érinti engedélyköteles.
ncseed 2019. 02. 27. 13:20
Törölt hozzászólás
#36599
sakal83 2019. 02. 27. 13:20
Előzmény: #36594  Törölt felhasználó
#36598
sokféleképpen.
Cégnéven van, a tulaj nincs bejelentve, a tulajnak több ingaltan van a nevén. A lehetőségek tárháza van:) Ha fel akarnák deríteni a lakáskiadásokat, a mai szoftverekkel nem lenne nagy meló:)
ncseed 2019. 02. 27. 13:18
Törölt hozzászólás
#36597
sakal83 2019. 02. 27. 13:18
Előzmény: #36586  egynapod
#36596
megváltoztatták a gyámhatósági szabályokat. A szülő korlátlanul csinálhat bármit a gyerek vagyonával. A gyerek perelheti nagykorúként a szülőt, ha visszatekintve kárt okozott nek ia szülő. :) pár éve változtatták meg, gondolom miért:) 
egynapod 2019. 02. 27. 13:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#36595
ja, hogy fogalmad sincs mi van, majd az ügyvéd megmondja. látod ez van, ha a hülye okoskodik:)
Törölt felhasználó 2019. 02. 27. 13:15
#36594
"Ezek tükrében érdemes lehet a fővárosi áremelkedést hűteni az illetékszabályok szigorításával befektetési célú lakásvásárlás esetén."
Ebből a mondatból én azt olvasom ki, hogy  csak a Pesti ingatlan piacot szeretnék befektetési szempontból hűteni... Jól gondolom? 
Hogy lehet egyébként szerintetek meghatározni, hogy mi a befektetési célú vétel és mi nem? Ha már van egy lakásod vidéken és felköltöznél Pestre akkor az befektetés vagy nem? És közben a vidékit kiadod.
Vagy így már mivel 2 db van ezért befektetés a +1 lakás?
Ha feketén adod ki szintén hogy tudják ellenőrizni az befektetés volt e?
Lakcímmel megint lehet játszani be lehet papíron állandóra jelentkezni, de közben ideiglenessel vidéken vagy.. így mindenhol orvosi és oktatási ellátást megkapod  , mert 2 címed van.
Törölt felhasználó 2019. 02. 27. 13:15
#36593
"Ezek tükrében érdemes lehet a fővárosi áremelkedést hűteni az illetékszabályok szigorításával befektetési célú lakásvásárlás esetén."
Ebből a mondatból én azt olvasom ki, hogy  csak a Pesti ingatlan piacot szeretnék befektetési szempontból hűteni... Jól gondolom? 
Hogy lehet egyébként szerintetek meghatározni, hogy mi a befektetési célú vétel és mi nem? Ha már van egy lakásod vidéken és felköltöznél Pestre akkor az befektetés vagy nem? És közben a vidékit kiadod.
Vagy így már mivel 2 db van ezért befektetés a +1 lakás?
Ha feketén adod ki szintén hogy tudják ellenőrizni az befektetés volt e?
Lakcímmel megint lehet játszani be lehet papíron állandóra jelentkezni, de közben ideiglenessel vidéken vagy.. így mindenhol orvosi és oktatási ellátást megkapod  , mert 2 címed van.
ncseed 2019. 02. 27. 13:15
Törölt hozzászólás
#36592
sakal83 2019. 02. 27. 13:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#36591
láttál mosolyt? értem, hogy kellemetlenül érintene, de eccer fent eccer lent. Eddig örömködnél, ha kicsit szőnyeghúzás lenne alólad, akkor nem nagyon. De ügyes vagy megoldod, eddig is megoldottad. Miért fáj ha esetleg valaki mosolyog? dolgozz az önbecsüléseden:) Ez mind jó a HAZÁNAK ÉS NEMZETNEK ki lehet tűzni a nemzetiszínűt:) ha esetleg nem teccik, akko 4 évente lehet szavazni. Ez a Te tanácsod volt.Én örülnék egyébként ha megfognák a befektetési célú budapesti lakásvásárlást, pedig nekem is jól jönne az emelkedés. De tudom, hogy a társadalomnak jót tenne, mert kifejezetten károsnak tartom, mégha nem is nyernék vele anyagilag. Lehet nyerni mással is:) de jobban szeretném, ha a 35 év alatti munkatársaim nem úgy jönnének be dolgozni, hogy puffognak, mert soha nem tudnak venni semmit és gyerket sem tudnak vállalni.
Lehet mégiscsak én vagyok fideszes:)
egynapod 2019. 02. 27. 13:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#36590
na akkor mesélj nekünk erről te kis polihisztor hogy működik ez a valóságban?
ncseed 2019. 02. 27. 13:06
Törölt hozzászólás
#36589
egynapod 2019. 02. 27. 13:02
Előzmény: #36586  egynapod
#36588
jav: nem lehet magasabb az ingatlan ára, mint az adó és értékbizonyítványban szereplő ár. magyarul hiába 30M a gyerek pénzéből megvenni kívánt lakás, ha az önkori szerint 25-t ér nem engedi megvenni a gyámhivatal.
ncseed 2019. 02. 27. 13:00
Törölt hozzászólás
#36587
egynapod 2019. 02. 27. 13:00
#36586
kk. gyerek nevére vett ingatlannal az a baj, ha el akarod adni gyámhatósági engedély kell és mivel az már az ő vagyona így a befolyt vételár is az övé aminek felhasználásához szintén gyámhatóság kell. kockázatos befektetést nem csinálhatsz vele részvény pl, de ingatlani is csak úgy vehetsz, ha nem magasabb az értékizonyítványnál az ára. kicsit macerás pár százererért nem éri meg szvsz,
DAXHU 2019. 02. 27. 12:52
Előzmény: #36559  sakal83
#36585
Az egész világgazdaság növekedése sajnos már csak a hitelezésen alapszik. Az MNB se csinál csodát. A növekedést hitelezéssel akarja megoldani. Ezért nem is lesznek már magas kamatok, mert a GDP beállna a földbe. Ebben pitcairn-nal egyetértek. A németeknek nincs már 20-25 évük, h várjanak, de szerintem nekünk sem. A következő 5-8 évben megszülető gyermekek 25-30 év múlva fognak dolgozni. És 110 ezer gyerek születése a cél, ami évi 20 ezres növekedés. Na most láthatjuk, hogy a CSOK 2016-os bevezetése óta nem hogy nőtt, hanem csökkent a születésszám. Nesze neked. Ha a cél Ausztria, akkor kellene a migránsok:DDD
ncseed 2019. 02. 27. 12:48
Törölt hozzászólás
#36584
Vortex 2019. 02. 27. 12:48
Előzmény: #36582  egynapod
#36583
Így van, eléggé benne vannak a hotel bizniszben.
egynapod 2019. 02. 27. 12:43
Előzmény: #36546  sakal83
#36582
tessék kezdik szabályozni a piacot, csak szólnom kellett tegnap.:)
 figyeld majd, ha tiborcéknak bevételkiesést okoz airbnb abban a pillanatban be lesz szántva :)
sakal83 2019. 02. 27. 12:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#36581
mint már leírtam, én nem jártam rosszul, és pozim is van pesten is...
de látom megint a tükör előtt méregeted nézegeted becézgeted:)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók