Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2021. 06. 30. 16:29
Előzmény: #3036  kukacponthu
#3040
Miért a 2018-as Francia válogatott nem tele volt Francia bevándorlók gyerekeivel akik VB-t nyertek? Nem kell 2000-es évekig visszamenni.
.
Pogba, Umtiti, Kanté, Mbappé, Matuidi volt abban a csapatban.
Peterbond 2021. 06. 30. 16:24
Előzmény: #3032  kszsah1
#3039
"Ezek a játékosok többsége bevándorló török, afrikai felmenöktöl való , nem érzik saját hazájuknak No. ot , nem rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal amivel a régiek /Lahm , Schweinsteiger stb./ vagy hogy vissza menjünk az idöben  Beckenbauerék Netzer stb.
Lásd M.Özil példáját."
.
Ez alapján hogyan nyertek VB-t 2014-ben ezek a a bevándorlók? Mint pl az említett mesut Özil is aki szintén világbajnok volt és alapja annak a válogatotnak. Ahogy Klose, vagy Jerome Boateng is.
Peterbond 2021. 06. 30. 16:19
Előzmény: #3032  kszsah1
#3038
"Amit irtál tökéletesen korrekt
. A társadalmi hanyatlást No. ban  a csapatuk sze replése az Eb én vissza tükrözi. "
.
2014-ben meg a felemelkedését tükrözte amikor világbajnokok lettek? értem hogy nagyon bele szeretnétek ezt látni a dolgokba, de egyszerűen a németeknél most jön egy kifáradás. Löw 14 éve kapitány. Meg kell újulniuk és kell egy új edző. Ennyi. semmi köze a társadalom állapotához a dolognak.
Törölt felhasználó 2021. 06. 30. 16:17
Előzmény: #3032  kszsah1
#3037
a franciák meg a bevándorlókkal nyertek  VBt. ekkora ökörséget,hogy a sportból levezeted a társadalmi problémákat. tehát aki mondjuk be se jutott az EB-re ott már összeomlott a társadalom. aki messzebbre jut ott fejlődik :DDDDD
Orbán fasizmusa kezdi örületté fokozni a sportot is a híveik között. 
kukacponthu 2021. 06. 30. 16:08
Előzmény: #3034  kszsah1
#3036
A 2000-es evek francia valogatott eleg vegyes naciokbol tevodott ossze, megis megnyertek mind a 2 kontinens tornat…azzal mi van?
Segitek:
Zidane, Thuram, Desailly, Trezeguet, Henry, Djorkaeff…
Ok sem ereztek at a nemzeti tudatot???
kukacponthu 2021. 06. 30. 16:05
Előzmény: #3034  kszsah1
#3035
Akkor Torokorszag nem Europa?
Lasd Ozil, Can vagy Gundogan…
kszsah1 2021. 06. 30. 16:02
Előzmény: #3033  kukacponthu
#3034
Igen lengyel bevándorlóktól származnak , Európai , ez a különbség de hatalmas. 
kukacponthu 2021. 06. 30. 15:56
Előzmény: #3032  kszsah1
#3033
Kroos, Kimmich, Ginter, Muller, Goretzka, Neuer, Gosens…egytol-egyig bevandorlok, edes istenem, te tenyleg elhiszed azt, amit irsz???
Klose vagy Podolski a nemet futball aranykoranak igen jelentos kepviseloi, pedig lengyel bevandorlok gyermekei.
kszsah1 2021. 06. 30. 15:47
Előzmény: #3025  globaltrend
#3032

Amit irtál tökéletesen korrekt
. A társadalmi hanyatlást No. ban  a csapatuk sze replése az Eb én vissza tükrözi.  Ezek a játékosok többsége bevándorló török, afrikai felmenöktöl való , nem érzik saját hazájuknak No. ot , nem rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal amivel a régiek /Lahm , Schweinsteiger stb./ vagy hogy vissza menjünk az idöben  Beckenbauerék Netzer stb.
Lásd M.Özil példáját.
Ehhez jött hozzá a szivárványos örület a német sajtóban amihez egyik játékos sem merte felemelni a szavát , mert különben azonnal még a mezét is elvették volna , nemhogy a német válogatottban de még a megyei bajnokságból is kitiltották volna öket. Arról nem is beszélve hogy a származó országokban a melegség büntetendö. Eltudom képzelni mit gondoltak ezek a játékosok....
Ez az egyik ok a kudarcuknak , ha nem is egyetlen.  Mi lett volna ha nem térdelnek le a meccs elött , elképzelem.
Jobb lett volna a német csapatnak ha az Eb. utánra halasztották volna a szivárványozást
Peterbond 2021. 06. 30. 15:32
Előzmény: #3025  globaltrend
#3031
A horvátok kezdője a spanyolok ellen:
.
Gvardiol: 19 éves
Vlasic 23 éves
Caleta Car 24 éves
Juranovics 25 éves
Livakovic 26 éves
Petkovics 26 éves
Rebic 27 éves
Brozovics: 28 éves
Kovacic 27 éves
Vida 32 éves
Modric 35 éves
Becseréltek:
Brekalo 23 éves
Ivanusec 22 éves
Pasalic 26 éves
Orsic 28 éves
Budmir 29 éves
Kramaric 30 éves
.
Ez egyáltalán nem "öreg" csapat. 5 db 24 vagy fiatalbb játékos és 7 25-28 éves "legjobb korban lévő" focista alkotta. 30 felett meg 2 van összesen. 
Az egyedül tényleg öreg az Modric, de hát ő egy aranylabdás játékos, nem csoda hogy helyette nincs jobbjuk még most se.
Shareholder 2021. 06. 30. 15:21
Előzmény: #3024  MeMyselfandI
#3030
Engem leginkább a franciák kiesése lepett meg, arra viszont számítottam, hogy a portugálok és a németek hamar búcsuznak, nem láttam fantáziát a játékukban. A franciáknál azt láttam, hogy túlságosan elbízták magukat a kétgólós előny birtokában, elhitték, megvan a meccs és leengedtek, a svájciak meg nem adták fel és küzdöttek. Ha végig koncentrálnak a franciák, nyerhettek volna szerintem, de ilyen a futball. A büntetőpárbajnál is temettem a svájciakat, de Mbappé elhibázta a büntetőt. A csoportmeccsek alatt sokan temették a keleti csapatokat, a csehek és az ukránok azért még ott vannak, így nekik drukkolok de leginkább a cseheknek. Nehéz megmondani, ki nyeri a tornát, én Belgiumra tippelnék a forma alapján.
raus 2021. 06. 30. 15:19
Előzmény: #3019  kszsah1
#3029
Ahogy irod!! Kettő mem szeretem csapat volt de most angoloknak szurkoltam mert a németek mi magyarok ellen gusztustalanul viselkedtek!angolokat szerintem ITJobs simán üthetjuk látszik h nem képzett játékosok!! Holland meg szégyen full tele jó támadókkal erre védekező passzív focit jatszatt az edző!!
Cseh vs dán holt nagy V 
Ukrán vs angol H
Peterbond 2021. 06. 30. 15:18
Előzmény: #3024  MeMyselfandI
#3028
" sportra visszatérve: engem nagyon meglepett, hogy az egész "halálcsoport" milyen simán esett ki. Szerintem erre senki se számított. Közben az ukránok és csehek vidáman várják a negyeddöntőt. Kíváncsi vagyok a folytatásra nagyon."
.
Igen ezt korábban én is megjegyeztem. Azért tegyük hozzá a németek az angolokkal játszottak a portugálok meg a Belgákkal szóval egyáltalán nem könnyű mecsük volt hanem jó esetben is 50-50. De tény hogy a halálcsoport "erejét" vagy "renoméját" elégé megviselte. Különösen a franciák veresége a svájciakkal szemben ami nagy meglepetés.
.
Az ukránoknak azért könnyebb mecsük volt ( angolokkal és belgákkal szemben ők se mentek volna tovább ), a csehek viszont tényleg jó példa.
Peterbond 2021. 06. 30. 15:14
Előzmény: #3019  kszsah1
#3027
Érdekes tegnap a győztes angolok is térdeltek és szivárványos karszalagot hordtak. akkor lehet mégsem ebben volt a különbség. Esetleg csak jobbak voltak az angolok mint a németek ezen a mecsen.
globaltrend 2021. 06. 30. 15:04
Előzmény: #3024  MeMyselfandI
#3026

a csehek annak köszönhetik csak a továbbjutást, hogy egy igazságtalan kiállítással a játékvezető akaratlanul is belenyúlt a meccsbe - az emberelőnyt sikerült kihasználniuk és csak ennek köszönhették a továbbjutást, hiszen egyébként végig csak bunkerfocit játszottak, a futballt azt csak csalták
az ukránok pedig szó szerint végigbukdácsolták a csoportkört bűnrossz játékkal, kegyelemből mint "legjobb csoportharmadikok egyike" kerültak csak tovább, ahol a svédek ellen tegnap végig óriási szerencsével csak a kapufa mentette meg őket előbb a kieséstől majd a a döntetlentől, a végégn pedig ők is kaptak ajándékba egy kiállítást a bírótól, amit az utolsó pillanatban nagy nehezen és vért izzadva tudtak csak egygólos előnyre váltani! mindkét csapat érdemtelenül jutott a "legjöbb 8" közé!
globaltrend 2021. 06. 30. 14:57
Előzmény: #3023  kszsah1
#3025

így van, de kiegészítenélek:
a németek még nem eszméltek rá, hogy nekik már annyi (nem a sportban, hanem általában)
a hanyatlás már bőven tart, csak részben az agymosás miatt még nem ébredtek rá, illetve egy részük már érzi és tudja is hogy baj van és még nagyobb lesz, csak nem merik kimondani mert meg vannak félemlítve
érdemes még megfigyelni, hogy híres francia és a még híresebb német csapatot is épp a magyarok indították el a lejtőn: mindkét ellenfél ellen 8-10 perccel a vége előttig vezettünk és bár döntetlenre tudtak menteni, tudat alatt mégis megroggyantak ezektől a pofonoktól - de azzal vígasztalták magukat hogy "áá, hát ezek a kis senki magyarok most odavannak mert volt 1 jó napjuk, de akkor is mi megyünk tovább és nem ők!"
közben kínos tény volt az is amit épp tegnapelőtt hallottunk a tv kommentátortól, amint el mondta, "hát azért Modricék adják mlg mindig a horvát válogatott gerincét mert Dalic az edzőjük a nemzetek ligáját annak szentelte, hogy beépítse generációváltásként a válogatottba a zágrábi dinamo fiataljait, csakhogy: 10 meccsből így mindössze egyet tudtak megnyerni"
azaz: megdőlt mostmár az a nagy "szentencia" (pontosabban nagy hazugság) is, miszerint "közép-európa bezzegországaiban (horvát, szerb, cseh, lengyel, stb.) remek az utánpótlás és azért sikeresek, a magyar meg szar - hiába öntik bele a pénzt - és az is marad" (ez utóbbi kitétel persze mindig csak sejtetve van)
MeMyselfandI
MeMyselfandI 2021. 06. 30. 14:45
Előzmény: #3022  Shareholder
#3024
Egyetértek, a politika maradjon távol a sporttól. Szerény óhaj ez,  hiszen ismerjük a tao erejét, sokáig össze lesz kötve a kettő, nálunk biztosan. De azért jó lenne valóban. A sportra visszatérve: engem nagyon meglepett, hogy az egész "halálcsoport" milyen simán esett ki. Szerintem erre senki se számított. Közben az ukránok és csehek vidáman várják a negyeddöntőt. Kíváncsi vagyok a folytatásra nagyon.
kszsah1 2021. 06. 30. 14:40
Előzmény: #3020  MeMyselfandI
#3023
a németek azzal a céllal mentek az Eb re hogy megnyerik , na attól igen messze kerültek , elvette a figyelmüket a sok szivárványozás meg a térdeplés , a magyarok úgy mentek , hogy siker lenne ha egy pontot szereznek.
Shareholder 2021. 06. 30. 14:34
Előzmény: #3020  MeMyselfandI
#3022
Azért estünk ki mert a portugál, francia, német csapat sokkal erősebb, mint a magyar. Klubszinten és válogatott szinten sokkal előrébb járnak, mint mi. Ennyire egyszerű az egész. Az is nagy dolog, hogy 2 pontot sikerült szereznünk ebben a csoportban. A politikai kavarásról: az idei EB alatt eddig egy ország indított politikai letámadást az UEFA ellen, ez pedig Németország. Egy héten belül kétszer is kritizálták az európai szövetséget a német politikusok. Miért is kell ezt? Érdekes, amikor Trump csinálta ugyanezt az amerikai hokiban és az amerikai futballban, akkor azok emelték fel a szavukat, akik most a német kavarásra helyeslően bólogatnak. Ha Trump beviszi a politikát a sportba az problémás, azonban ha Németország teszi, az helyénvaló? Szerintem meg a politika maradjon távol a sporttól, nem oda való. Azért nem szerencsés politizálni a sportpályákon mert ha megjelenik egy politikai vélemény, akkor ott meg fog jelenni az ellenvélemény is és a sport politikai csatározások színhelye lesz, ahogy látjuk ezt most is. Itt is ahelyett, hogy a meccsekről beszélgetnénk, megy a politikai nyomulás (NER, szivárványos jelképek, politikai narratívák elemzése stb.), ami eléggé visszataszító.
signal2
signal2 2021. 06. 30. 13:26
Előzmény: #3020  MeMyselfandI
#3021
Ez nem narratíva, hanem paranoia/ elmeháborodottság.

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek