Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zedisdead péntek, 14:26
#107940
van egy tippem, hogy a piacok kamatcsökkentési hiszti üzemmódba lépnek. amig nem lesz kamatcsökkentés, addig esni fog minden.
Zedisdead péntek, 13:49
Előzmény: #107938  BGer86
#107939
mondjuk ha vége az ukrán háborúnak?
BGer86 péntek, 13:36
#107938
A BABA eléggé esik. Hogy látjátok, mikor és honnan fordulhat? Köszi!
Zedisdead péntek, 13:34
Előzmény: #107936  Placi82
#107937
még 2006ban sikerült elsquattolnom az akkor hivatalba lépő fed elnök nevével egy gmailes email cimet.
aszthittem már nincs meg de még mindig be tudok lépni. LOL.
de sztem szard le őket, ird be ide, jobb a diszkusszió
Placi82 péntek, 13:12
Előzmény: #107935  Zedisdead
#107936
Adj egy eldobhato mail cimet, hétvégén én is csinálok egyet, es megirom én mit tettem. Nehezen viselem a kritizalast, és a minuszolast, akkor is ha 1db "A" betűt írok is csak...Nem szándékozom felhuzni magam, és utána magyarazkodni itt. Tudom nem kell figyelembe venni, etc de én ilyen sértődékeny  vagyok.:) Ez van. 
Zedisdead péntek, 12:42
Előzmény: #107934  Placi82
#107935
És azt mivel lehet megjátszani?
Placi82 péntek, 11:42
Előzmény: #107931  Zedisdead
#107934
Pontosan. 
Josti péntek, 11:24
Előzmény: #107927  borembuk
#107933
1-2 millió év alatt igen. Kőolaj témába talán a hidrogén előbb beleszólhat mint a full ev. Bár még annak a gazdaságos előállítása is eléggé gyerekcipőben jár de igény az lenne rá.
Zedisdead péntek, 11:23
Előzmény: #107930  matatakakiba
#107932
Alapvetően az olajkinálatot nem a geológia limitálja, hanem a befektett tőke. Ezért, ha geológiai érvelést látok, azonnal futok.
Zedisdead péntek, 11:04
Előzmény: #107928  Placi82
#107931
Na és mi következik a geopolitikából a gazdaságra nézve? Stagfláció?
matatakakiba péntek, 10:19
Előzmény: #107922  pomperj
#107930

Szeretem az irasaidat, es nem hiszem hogy az olaj egyhamar eltunik, ezzel egyutt mas oldalrol nezve:1) EV: sztem ez evekkel ezelott mar megtortent, kulonosan ha az europai gyartokat nezzuk.
Ha jol emlekszem, akkor Shanghai-ban az EV penetracio mar 50% koruli. Ev gyartok szama kinaban 100 feletti, ami egy tisztitotuz utan, a vilag legfejlettebb, leghatekonyabb, legjobb logisztikajaval rendelkezo ipari parkjaban egyszeruen verhetetlen.
Szemelyautoban gondolkodva, de igen, kinaban 7ev mulva a belsoegesu (es nem hibrid) kifuto tipus lesz. A "fejlett" vilag meg beledoglik a szennyezett levegobe (nem a CO2-re gondolok).
2) olaj - USA olaj: itt nyilvan szamhaboru esete van -ki mit szamit bele. Egyes velemenyek szerint a kimerulofelben levo shale mezokbol is sokat ki lehet(ne) sajtolni meg, a kornyezetvedelmi hatarertekek emelesevel. Masreszt Alaszkaban azert meg nagyon sok olajat sejtenek, valoszinuleg elegge megalapozott felmeresek, bar nem kutatofurasok alapjan. Vilagos, ezt fel kell tarni, szallitani, stb. ami evek es sok penz, DE VAN tartalek. Trump eseten termeszetvedelmi aggalyokra azert nem szamitok.
matatakakiba péntek, 09:54
Előzmény: #107925  Zedisdead
#107929
En ezt ugy latom, hogy az USA -ha akarna- sokkal hatekonyabban bele tudna folytani az oroszt az olajaba. De bizonyara nem akarja, mert az is erdeke, -plane valasztasok elott- erdeke, hogy az olaj ne szaladjon nagyon elore. Szoval egyfajta szabalyozas folyik.
Mint ahogy azert nincs sok ketsegem, hogy az OPEC-ben (de plane a szaudiak eseteben) sem tortenik fontos dontes USA konzultacio nelkul.
Placi82 péntek, 09:51
Előzmény: #107925  Zedisdead
#107928
Majd kitalálnak egy központi banki digitális valuta határokon átnyúló metodikajat, és rendszerét, ami komolyan működni is fog . És Kína fogja azt vezetni. Amihez lehet csatlakozni. És nem rupiaert kell adni az orosz olajat. Szerintem így lesz.!! Szóval orosz olaj kitermelesi  csökkenésre az alapján hogy már csak rupiaert, meg vietnami dongért :), tudják majd csak eladni, az USA miatt, arra ne alapozz Zed.  Utoljára mondom neked kedves  Zed. Tényleg egy kéretlen tanács, remél nem veszed zokon. Csak miattad írtam ide megint. Ne azt nézd a mi a szemed előtt van, hanem a geopolitikai tortenesekbol következetes a jövő gazdasági eseményeire..😉
Jó hétvégét kívánva neked. Üdv. 
borembuk péntek, 09:39
Előzmény: #107922  pomperj
#107927
Az olaj nem termelődik magától újra? Az befolyásoljhatja az árát.
Zedisdead péntek, 08:54
Előzmény: #107925  Zedisdead
#107926
Orosz import volument akartam irni. Ha nem tudnak dollárért, euróért javakat venni, akkor  nem érdemes olajat se eladni.
Zedisdead péntek, 08:54
Előzmény: #107922  pomperj
#107925
Az már régen rossz az olajnak meg az olajrészvényeknek is, ha a geológiai érvek kerülnek elő. Az 2-3 év ülést jelent a részvényeken...
Rövid közép távon csak abban tudok bizni az olajban, hogy az eheti amerikai szankciók képesek lesznek annyira lecsökkenteni az orosz exportvolument, hogy komolyan elgondolkozzanak termeléscsökkentésen, hiszen a rúpiát, amit az olajért kapnak ugyse tudják elkölteni. És ezzel az OPECnél is jófiúk lennének. Egyébként recesszió, EVk, túltermelés. Semmi jó.
papafilip péntek, 08:12
Előzmény: #107922  pomperj
#107924
Az egy lehetőség, hogy az OPEC rendelkezik majd csak ármeghatározó erővel, az meg egy másik, hogy addigra egy vagy több kellően olcsó lesz ( vagy az olaj kellően megrágul ) a már létező alternatívák közül:
https://www.bmwblog.com/2024/05/23/bmw-m-testing-cars-synthetic-fuel/
NUKE péntek, 07:59
#107923
SQZ-ről vélemény?
pomperj
pomperj péntek, 07:40
Előzmény: #107902  Zedisdead
#107922
Haaat, amit az EC gyartas es az olaj piacon  latunk, azt lehet maskepp ertelmezni.
.
1)MI van, ha kimondjuk: 
a Nyugat autogyartoi mar elvesztettek a versenyt az kinaikkal szemben az EV temaban.
A Kinai cegek tulajdona lett a lithium termeles 80% resze. Mire GM, Ford es VW felebredtek, addigra
 a kinaiak megszerezteek az ismert lithium banyak nagy reszet Delamerikatol Ausztralia-ig.
.
Es most a kinaiak lenyegesen olcsobban gyartjak a nyugati EV-kel abszolut versenykepes autokat.
Es joval olcsobban. Biztos, hogy az okos lepes, hogy az USA 100%, az EU meg 25% vammal sujtja
a sajat autogyartoik vedelmeben a kinai EV-ket? Az helyett, hogy hagynaak a versenyt es kenyszeritik
a sajat autogyarakat, hogy vegre versenyezzenek, amitol csak gyorsabban halad az atteres a zoldebb
vilag fele (ahol maris oriasi a kesedelem !).
.
Raadasul Kina gyart kimondottan olcso, kicsi varosi EV-ket 10k$-ert a munkaba jarashoz,
mig az EU-beli EV arak 40-50k$ korul vannak. Kina egyszeruen rault az auto-skala also vegere,
pont forditva ahogy Tesla csinalta.  Aki tud tomegesen es olcson gyartani, aze lesz a piac,
meeg akkor is ha ideiglenesen a vamokkal az allamok sikerrel probaljak gatolni a versenyt.
Sok orszag meg majd veszi az olcso kinai EV autokat, es  visszaesik az nemet es amerikai
auto-export, es leszorulnak a lassu savba.
.
2)A mai benzin autokat nem fogjak eldobni. Azok  meg 20 ev mulva is ugyanilyen szamban
(vagy evente ujabb +2% tempoban tovabb szaporodva)  fognak futni az uton. Azokba is
ugyanennyi olaj kell, sot, a mostani napi 101m hordo olaj keresletet novelik evi kb. 1.7m hordoval,
szoval novekvo olaj fogyasztassal mukodnek majd.
.
3)Az ismert es konnyen kitermelheto olaj mennyiseget a foldben 1200-1500mrd hordora becsulik.
Ha naponta kell 0.1Mrd hordo, akkor ez 12.000 napra eleg. Igen am, de ennek kb.75% resze
az OPEC+ orszagokban van, szoval rajtuk kivuli egyeb orszagok tartalekai  szerenyek.
Egy ponton tul az olaj arat senki nem fogja befolyasolni, csak ok.
.
4)Mikor jon el az a pont?  Ez aligha tortenik majd objektivan, mondjuk akkor, ha nem-OPEC orszagok 
kozt az egyik, mondjuk az USA  keszletei lecsokkennek mindossze 5 evre, es bezuhan a termeles? 
.
Most az USA olajkeszlete a foldben  ismerten 35Mrd hordo, a napi termeles 14M hordo, 
szoval eleg volna kb 2500 napra. Azt jelenti, hogy a sajat termelesuk 7 ev mulva  elfogy. 
AKarmilyen lesz az olaj-technologia fejlodese, akkor se lesz tobb a foldben.
Nem tudhato, hogy ez mikor uti at a tudat szintjet.
Az USA olajtermelesi  chart  szerintem toppy. 
Es amikor lefordul es kenyszerusegbol felugrik az import, nos, onnantol erdekes lesz OPEC valasza.
,
https://imgur.com/a/JVgyyfX
.
De egy dolog biztosnak latszik: 7 eves tavlatban, nem fognak az EV-k re atallni.
Akkor pedig, de valoszinuleg joval elobb, jo esely van egy olajhiany  panikra.
pomperj
pomperj péntek, 05:57
Előzmény: #107920  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#107921
Vegul is igazad van: 
az SPY index chartja a normalis idokben a reszvenyek 80-90%-anak mozgasat reprezentalja,
es amit SPY chartja mutat, azt csinalja a reszvenyek tulnyomo tobbsege. Ezert elemezzuk azt.
.
De most nem igy van: a reszvenyek 70-80%-a tegnap is esett, az Advance/Decline chart meg mar 
majus kozepe ota esik. Egyszeruen: SPY chartja most  nem jellemzo a reszvenyek nagyobb reszere.
.
https://imgur.com/a/TvkWetd
.
1)NVDA
A 2 hettel ezelotti NVD chart, maj.29   es mai chart lenyegeben ugyanazt mutatja: tart felfele
wave(iii of iii), es egyelore semmi jele annak, hogy megfordulni akarna.
.
https://imgur.com/a/5bXGQr6
.
2)SMCI
https://imgur.com/a/I2LPBTs
.
3)EURHUF
https://imgur.com/a/fnipOx2

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek