Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Grapes2 2023. 07. 24. 13:34
Előzmény: #94767  pomperj
#94800
Szia! 
Úgy gondolom, hogy Ősz után nem lesz érdemi változás a kamatoknál. Én azt tartanám ésszerűnek jelen helyzetben, ha minimum 6hónapig nem nyúlnának hozzá. 
megmondom őszintén en az Euro bunddal kereskedem ezek közül csak. Certivel csak. Ott arra számítok, hogy 1 emelés lesz, arra ha minden jól megy, még mehet 128 köré le, de utána megint oldalazást várok, majd lehet lesz 1 év is, míg felmegy. 
Eddig azzal kerestem %-osan viszonylag szépeket, hogy jókor fogtam meg a Bund hullámokat. Habár múltkor épp mondtam a tesómnak, hogy lehet venni kellene Longot, csak 130.5volt a kiütés és 130.6-ig ment le. Azzal szépet lehetett volna nyerni, de sajnos azt épp kihagytam, az már nagyon rizikós volt nekem. :) 
Te mit gondolsz a kamatemelésekről? Mikortól várod, hogy ne emeljenek már? 
Kíváncsi leszek a mostani inflációs számokra! 
peetaylor 2023. 07. 24. 13:30
#94799
Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani olyan befektetési alapot, ami jobb potenciállal rendelkezik és nem OTP alap? OTP-nél csak a sigmát találtam, más ami akár kockázatosabb is, jót nem.  Elnézést, ha nem ide való a kérdés. Köszönöm 
tom6210 2023. 07. 24. 13:28
Előzmény: #94791  szieszta
#94798
Bármi lehet nem feltétlen Marx. Valami keverék ideológia is lehet. Mindenképpen káosz lesz utána az biztos.
KrisztinaI 2023. 07. 24. 12:58
Előzmény: #94790  szieszta
#94797
bendgeuz
bendgeuz 2023. 07. 24. 12:30
#94796
AMC-t megint mozgatja az ape  wallstreetbet reddit sereg. Erdemes lehet spekizni ra? Eddig +55% premarket
bendgeuz
bendgeuz 2023. 07. 24. 12:28
Előzmény: #94794  poreci
#94795
vegyel RGTI-t, hadd jojjon le ertunk 95 centre :) 
poreci 2023. 07. 24. 12:27
Előzmény: #94790  szieszta
#94794
vettem Solana-t tegnap este.
Szóval mindjárt -10% lesz...
bendgeuz
bendgeuz 2023. 07. 24. 12:22
Előzmény: #94792  kajli_man
#94793
Ha kamatemeles lesz, akkor irtozatos nagy rallyt varok, mert a piac majd azt gondolja, hogy az utolso volt, johet a csokkentes :D 
kajli_man
kajli_man 2023. 07. 24. 12:17
Előzmény: #94788  Feketefoton1
#94792
Szerintem emel az ECB
szieszta 2023. 07. 24. 12:00
Előzmény: #94784  tom6210
#94791
Az egy dolog, hogy elfordulnak a kapitalizmustól, de merre fele mennek azután? Bejön Marx elmélete a képbe?
szieszta 2023. 07. 24. 11:54
#94790
Mi történt a bitcoinnal? egy picit bezuhant. Valamelyik coinbáró rossz gombra tenyerelt.
bendgeuz
bendgeuz 2023. 07. 24. 11:50
#94789
RIG mintha betoltotte volna a rest.
Crude szepen emelkedik.
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 07. 24. 09:47
#94788
szerdán a FED emel,0,25%-t, ecb akár szünetet is tarthat az emelésben...
Placi82 2023. 07. 24. 09:29
Előzmény: #94785  pomperj
#94787
Igen és még valami, én a Brazil piaccal szimpatizálok. Verhetetlen. Csak Lula nem kavarhat be? Azert elég kommunista gyökerekkel rendelkezik. És ugye ott hagyománya van az allamositgatasoknak, demagogianak néha. 
Placi82 2023. 07. 24. 09:20
Előzmény: #94785  pomperj
#94786
Na ez az végre. Pont ez a dilemmam, már 1 éve kb. És nem léptem. “ nevezetesen hogy ha felfut az olajar akkor ott muszaj kamatot emelni hogy legyen dollar az olajra, de
ezzel allandoan lefekeztek a novekedest. "  Ugye nem kell a dollárért küzdeni, se Kínának, se Indiana, se Indonéziában, etc. Ergo nem fekeződik a fogyasztás, a kamatemeles miatt. Mert saját devizában számolnak el az olcsó orosz urali olajert.  Ergo olaj fogyasztási többlet következhet be also hangon akár 4-5 millió hordoval is akár már hónapok múlva szerintem. Ami olaj ár növekedést okoz majd. De.... És itt jön a de. Az oroszok már nem bírják egyedül  a harcot sokáig És az USA nak meg nagyon nem jó, hogy a dollárra való kereslet drasztikusan csökken, hisz letfontossagu a dollárban lévő elszámolás. Nem fejtem ki miért, te is tudod. A másik pedig a meglodulo olaj ár pedig szintén nem jó az inflációnak ebben a mostani helyzetben, és ezt is tudod miért. Ez fájna az Usa érdekelnek. Előbb utóbb bekenek kell lenni, és annak az ára, az lesz, hogy az oroszok térjenek vissza a régi gazdasági "akolba". És hagyjanak fel oly renegat visrlkedessel, mint rubelt olajert. Cserébe nyitottság lesz az orosz kérdésekre és törekvésekre. És akkor nem igen lesz itt olaj Bull market, se semmi. És akkor újra dollárt kell venni, hogy vehessen India, etc... nyersanyagot, és újra kamatemeles, és újra fekezodes. No, vajon melyik scenario fut be? Ez a dillema.A másik kérdés, vagy gondolat esetén,  szinte biztosra vehető, hogy már szerintem is nagy a akarat egy új 2008 bármi áron való elkerülésére, elodázására, a messzi jövőbe.a ciklus hullámok, helyett lineáris egyenes. Az ok, pedig nem jóléti, vagy humanitárius szempont. De egyre nagyobb esélyt adok hogy sikerul. Nem vagyok közgazdász János, csak, máshogy látom a világot. És szeretnék pénzt keresni a tozsden, ahogy régen, de nem tudom mit csináljak. A teljesen ellentétes lehetseges  scenariok, teljesen ellentétes pozíciókat felvételét indukaljak. 
pomperj
pomperj 2023. 07. 24. 08:10
Előzmény: #94782  Placi82
#94785
Inkabb az oriasi valtozasokra helyezneem a hangsulyt, ami folyik a vilagban.
Peldaul arra, hogy az Emerging Markets orszagokban egyre jobb a helyzet.
A tozsdeik normalisra vagy alul ertekeltek, plane az SSP500-hoz kepest, es most mar a devizaik is
erosodesbe kezdtek Dollar ellen (igaz, ezen a heten  USD visszakorrigalt). 
.
Igy egyes orszagok hatarozottan feljovoben, mondjuk Braziltol Indiaig. BULL market van ex-China,
de ezt nagyon sokan nem veszik eszre mert Kina viszont nagyon is kinlodik. Es Kina sulya
35% reszarany az EMM temaban, es ez   latszolag lefekezi a haladast.
De Indiaban massziv infrastruktura feljesztesre  jut most penz, mert az eddigi fo baj
nevezetesen hogy ha felfut az olajar akkor ott muszaj kamatot emelni hogy legyen dollar az olajra, de
ezzel allandoan lefekeztek a novekedest. Most sokkal jobb a helyzet, jonnek a kulfoldi befektetok is.
.
Vagy  Brazil, ahol a  TIPS kotveny 6%-ot fizet inflacio felett, de ugy, hogy a Real erosodik a dollar ellen
 (ami elkepzelhetetlen volt evtizedek ota). A tozsdejuk meg alul ertekelt, EWZ aljat csinalt sot
megindult fel. A brazil commodity mint, acel es olaj arak emelkednek, bar kave ara sokeves melypont.
Az ukran haboru miatt az oroszoktol ezek az orszagok, mint Indonezi, Thaifold stb. olcsobban
vehetnek olajat, es elfogadjak a sajat devizajukban is a fizetest, nem muszaj nagy dollar-tartalekot
halmozni erre a celra.
.
Megy az AI mania, nyomjak a mediak, es megis, a Mex, Indonez, Brazil tozsdek egyeves kitekintesben
tobbet mentek mint SPY.  
Ha meg nem a gyujto-szektorokat nezzuk, mint a Technology, hanem a legjobb iparagakat a 96 kozul,
akkor a turizmus, olajszerviz, ipari femek, semicond jobban teljesitettek mint BigTech.
Azt kell tradelni, amilyen piac eppen van. Nem azt amit a mediak propagalnak. 
Es nem szabad nagyot bukni. Inkabb idoben kiszallni akkor is, ha utolag kiderul hogy helyes lett volna.
Olyan helyet kell keresni, ahol jol nez ki a tozsde is, a kotveny is es a deviza is. Abbol nagy BULL lesz.
.
Aki 38-100 evnyi jovobeli profitert megveszi NVID vagy TSLA reszvenyet, jobb ha elgondolkodik,
hol lesznek ezek mar 10 ev mulva?  AKi megvette a top10 tech ceget 1999-ben,
az 9 ceget mar nem is talal meg a tozsden, egyedul Microsotf maradt, es felment 30x. De a tobbin
minden befektetett fillert elbukott.
tom6210 2023. 07. 24. 05:50
Előzmény: #94782  Placi82
#94784
Az az ok szerintem, hogy ha az embereket megint kizsigerelik végleg elfordulnak a kapitalizmustól. USA- ban van ilyen igény nem is kicsi. Sőt Eu - ban is főleg fiatalok között.  
Karvalytokes
Karvalytokes 2023. 07. 23. 21:39
Előzmény: #94781  mereszZenesz
#94783
Bizonyàra úgy gondolja hogy a befektetett tőkének 2-3 éven belül ki kellene termelődnie..Mindezt alacsony kockàzat mellett:))
Placi82 2023. 07. 23. 21:33
Előzmény: #94766  pomperj
#94782
En inkabb az okra , a mozgatorugora lennek kivancsi,ebben a jovokepben. Hogy miert akarjak kiikatni, es megsemisiteni, a recessziot. Hisz a 19-20 ik szazad gazdasagaban  de akar ha kicsiben nezzuk mar  a Romai birodalomban is recesszios, es konjukturalis ciklikus hullamok valtottak egymast. Mert ez a fizikai, a gazdasagi  es az emberi termeszet, pszichológia termeszetes  rendeje, es torvenye. A digitalizacio  es az AI se nem ok, se nem kovetkezmeny szerintem. Irrelevans, ebbol a szempontbol. Mas oka van az orok bull, es vegtelen gazdasagi konjuktura, novekedes idoszakanak a termeszetellenes eroltetesevel  a gazdasagi recesszio , a valsag kiiktatasara valo torekvessel. 
mereszZenesz 2023. 07. 23. 21:28
Előzmény: #94777  hungaroconomy
#94781
Felsorolnál pár  " teljesen elrugaszkodik barmifele racionalis, valosagon alapulo ertekelestol " - részvényt  ?!?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek