Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2022. 02. 06. 20:55
Előzmény: #59888  Törölt felhasználó
#59900
Ezzel nem vagy egyedül, nálam is volt, kért porszívót, kiporszívózta az égésteret, visszakattintotta a kazán elejét és megdicsért, hogy mindenhol így kellene kinézni ennek. Aztán szintén kért egy huszast. Azért készüljek fel, mert ezek a Protherm kombikazánok 15 évnél többet nem bírnak ki, nálam meg már 20 éve szolgál. Mikor mondom neki, hogy már többször volt F1-es hibakód, mikor újra kell indítani, mondta, akkor majd kijön megnézi. Mikor meg hívtam, hogy most éppen F1 van, akkor mondta, ez bármi lehet, csak próbálkozni tud, kicserélgetve az érzékelőket, meg a vezérlést, meg a piezo gyújtást. Persze ha nem talált, azt én károlom el, nincs alkatrész visszaváltás. A piezo gyújtás az új kazán árának az 1/6-a.
KrisztinaI 2022. 02. 06. 20:55
Előzmény: #59889  pomperj
#59899
Azon gondolkozom, hogy a mostani szankciókat nézve biztos, hogy most is nyernének rajta?Jön a tavasz... a gázt lassan ki lehet majd bekkelni többé-kevésbé, embargó lesz mindenre,  és Biden azt mondta, hogy mozgósítani próbálják az olajkitermelőket, hogy legyen olaj/gáz...lehet, hogy még a vicc kedvéért elengedik Iránt is. US biztos, hogy nyer rajta...
Egyébként tavaly év végén Ausztriában már  oktató filmet készítettek a lakosságnak hogy hogyan készüljenek esetleges energiakimaradásra (gáz, villany):
https://rmx.news/austria/austria-produces-educational-video-on-blackout-preparations/
Törölt felhasználó 2022. 02. 06. 20:50
Előzmény: #59897  KrisztinaI
#59898
Most egyszer remélem kicsit jobb az értékítéletük, mint a CDO-k minősítése során volt....
KrisztinaI 2022. 02. 06. 20:47
Előzmény: #59893  Placi82
#59897
A Fitch eddig arra szavaz, hogy nem: https://m.hvg.hu/vilag/20220205_Fitch_Oroszorszag_haboru_Ukrajna
KrisztinaI 2022. 02. 06. 20:45
Előzmény: #59889  pomperj
#59896
Köszi, ez nagyon jó volt. Nagyon tetszett RTSI és a történelmi események áttekintése.
KrisztinaI 2022. 02. 06. 20:43
Előzmény: #59887  szieszta
#59895
Ha megnézed, mostanában minden ilyen, az autóktól, a telefonokon (talán ezek a legszembetűnőbbek) át  a szolgáltatásokig.
Ha most egy jól működő telefont, vagy jó autót szeretnél, akkor gyakorlatilag mindkét termékből meg kell venned a márka legdrágább termékét, a "value for money" vásárlás igazi sporttá kezd válni.
Szerintem ebbe az is belejátszik, hogy az emberek lebutításával (lsd oktatás, agymosó Netflix) kezdenek kinevelni egy olyan társadalmat, ahol ezt már nem kérdőjelezik meg.
Londonban ezt nagyban meg lehetett tapasztalni, amikor az újgazdag kíniaiak úgy fizették előttem a pénztárban ki Selfridges-ben a Louis Vuitton táskákat, mint mi a szalámit, az emberek minden leárazáskor úgy vásároltak, mintha nem lett volna holnap, a szekrényeik pedig tele voltak ruhákkal, amin rajta volt az árcédula, és amikor ki voltam akadva, hogy az emberek mennyit költenek vacak éttermekre, a londoni munkatársam akkor azt mondta nekem, hogy ők nem kérdőjelezik meg,  csak kifizetik... (miközben ínyfájdalommal küzdöttek, aimről nem tudták, hogy vitaminhiányra utal)
Törölt felhasználó 2022. 02. 06. 20:41
Előzmény: #59893  Placi82
#59894
Nem erre a forgatókönyvre készülve shortoltam be az OTP-t. Ezt meg kell mondanom őszintén...
Placi82 2022. 02. 06. 20:38
Előzmény: #59882  Törölt felhasználó
#59893
https://m.hvg.hu/vilag/20220205_Bloomberg_Oroszorszag_Ukrajna_hiba
Bekeszitettek a cikket. De remelem nem jon ossze nekik.
Fagylaltárus 2022. 02. 06. 20:37
Előzmény: #59875  Törölt felhasználó
#59892
IT bérek is magasak, azok rendesen is be vannak jelentve. Nem tudom. Elmebeteg ingatlanárakhoz amúgy elmebeteg kőműves bér dukál. Fura lenne ha ezer forintért lenne kőműves per óra. Vagy nem?
szieszta 2022. 02. 06. 20:37
Előzmény: #59885  frossnag
#59891

A jó módszer az, amit legtöbben elismernek. Ugyan olyan pszichológia, mint minden más. Ezek szerint programozzák a robotokat és mindenki az szerint kereskedne, ezzel erősítve  a trendet és igazolva az elmélet jogosultságát.
Ha mindenki Fakatikát követné, az óriási csorda beteljesíthetné az összes jóslatát. Csak vannak olyanok, akik nem annyira hűségesek és kikacsingatnak a szektából, nagyon sokat keresve, a  többiek kárára.
Így a csorda egy idő után más vezér után néz, mikor már a lila köd felszáll.
Zedisdead 2022. 02. 06. 20:33
Előzmény: #59882  Törölt felhasználó
#59890
Nemtom, most már én is elbizonytalondtam. Eddig úgy gondoltam az orosz döntési fa végén nincs ott a totális támadás, de most már nem vagyok benne biztos. Persze lehet pont ez a szándék is, hogy mindenkit kétségben tartsanak a terveiket illetően, hiszen a fenyegetés csak úgy ér bármit.
Szerintem az oroszok nagyon elszántak és a végén lehet kiadják a támadási parancsot, de a támadás előtt még lesz egy két kártya kijátszva, pl nukleáris elrettentő erővel izmozás, olajexport csökkentése, feszkó növelése a Donbaszban.
pomperj
pomperj 2022. 02. 06. 20:31
Előzmény: #59856  pomperj
#59889
9) Az olaj ar chart es az Orosz RTSI index nagyon hasonlo.
Nem is meglepo, Russia petrol allam.
.
De az nagyon erdekes, hogy valahanyszor az olajar osszeomlik, es RTSI egyidejuleg osszeomlik,
akkor  Russia hirtelen nagyon agresszivva valik. Es haborukba kezd.
.
Russia tozsdeje14 eve nagy korrekcioban van.  A  csucson, 14 eve RTSI 2500 pont volt. Most 1400. 
Es mikor is voltak a 21. szazadban az Orosz haboruk? 
Es most mit mond az RTSI tozsde chart az orosz/ukran konfliktusrol? 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220206v00xaoxhd.jpeg
.
Nos, rendkivuli a helyzet: a vilagpiacon az olajar gyorsan es stabilan emelkedik, de RTSI index esik (!)
Mind a ketto, egymassal szembe menve, azt orditja:  
RTSI: Haboru lesz !
Olaj chart: olaj hiany lesz !
.
Szerintem, az eddigi orosz magatartasbol itelve, meglepoen magas az ujabb haboru valoszinusege. 
A jelenlegi olaj es gaz arakba nincs (vagy csak aranytalanul kicsi mertekben) van  bediszkontalva,
hogy haboru eseten 10-11 m bpd orosz olaj, a vilag fogyasztas 10-12% resze  esik ki a piacrol. 
Az praktikusan hyper inflacio beindulast, es par honapos tavlatban 150-200$ olajarat jelent.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220206v00xhy932.jpeg
Törölt felhasználó 2022. 02. 06. 20:28
Előzmény: #59887  szieszta
#59888
OFF. Nálam gázszerelő volt, a cirómat nézettem át. Semmi baja nem volt persze, annyit tett, hogy a tusolóban kimosta a gázrózsát.
Persze a kiegyenlítő tartályt rosszul rakta vissza, levegő elszökött, rendszer leállt. 3 órámba került mire megjavítottam magam.
Mindezt 20.000-ért. Szakszerelő, de hosszas könyörgés után jött ki, közölte velem, hogy klímás is, de azt nem csinálja, mert túl fárasztó, és ebből is úriasan megél.
szieszta 2022. 02. 06. 20:23
Előzmény: #59875  Törölt felhasználó
#59887

Én azt is látom, hogy a szakember nem igazán szakember, így sokkal tovább tart minden. Vagy az is lehet, nem akarnak megszakadni, a pénzüket így is elkérhetik. Nálam egy (JÓ!!!) fűtésszerelő volt, négy nap alatt cserélték le a gázkonvektorokat, központi fűtésre, 4 radiátor és a kazán. Mindezt úgy, hogy egy centit nem hegesztettek, úgy csatlakoztatták a csöveket, mint a legót. A kifúrt falakat nem javították vissza, csak purhabbal betaknyolták.
Ja, a gázkonvektorokat a fiammal 15 perc alatt kapkodtuk le, mielőtt nekiálltak.
KrisztinaI 2022. 02. 06. 20:20
Előzmény: #59877  KrisztinaI
#59886
Reménykedem egy jó beszállóhelyben Commodity területen:
https://www.investing.com/analysis/riskoff-in-stocks-could-create-bargains-in-commodities-200616858
Ha valaki figyeli DBC-t, és van egy jó ötlete, hogy hová várható vissza, szóljon.
frossnag 2022. 02. 06. 20:17
Előzmény: #59881  szieszta
#59885

Azért a sok számmisztika mellett lehetnek tényleg hatékony módszerek az árfolyamok megjóslására, például ha az embernek vannak bennfentes kapcsolatai a bildeberg csoportnál vagy hasonló helyeken. Mert szerintem az egyedüli biztos dolog, hogy a tőzsde úgy mozog, hogy a nagytőke (nem a kisemberek pénzét kezelő alapok) olcsón tudjon venni, majd drágán eladni. Ezért is van egy ciklikussága a tőzsdének. Az, hogy a portfolio.hu éppen mivel narrálja ezt, az mindegy, az úgyis csak a plebsnek szól, hogy legyen valami magyarázata a dolognak. A tesla, bitcoin, amc stb is csak azért ment fel az égbe szerintem, mert az elit úgy csettintett, hogy most ennek van itt az ideje, és ők persze nyugodtan befektettek, hiszen az árfolyamot is ők mozgatják. Azt hogy a tőzsde mikor megy majd a pincébe, és mikor indul meg újra fel, azt csak a kiváltságosok tudják, de azt lehet tudni, hogy előbb utóbb eljön a következő ciklus.
Persze simán lehet hogy a végtelenségig nem tudják elnyomni a fundamentumokat, és előbb utóbb mostmár eljön a ritka nyersanyagok ideje.
Törölt felhasználó 2022. 02. 06. 20:11
Előzmény: #59883  kajli_man
#59884
Botcsinálta. Nincs róla papírom, de kitanultam egy ötlet miatt.
kajli_man
kajli_man 2022. 02. 06. 20:03
Előzmény: #59875  Törölt felhasználó
#59883
Szísárp meg eskúel? Még a végén kiderül, hogy szakmabeli vagy 😀
Törölt felhasználó 2022. 02. 06. 20:03
#59882
Zelisdead ennek van szerinted realitása? https://www.portfolio.hu/global/20220206/oroszorszag-barmikor-katonai-muveletet-indithat-ukrajna-ellen-525199
szieszta 2022. 02. 06. 19:56
Előzmény: #59874  Tibi0002
#59881

Ez nagyon hasonlít a horoszkópra, mikor annyira általánosan íródnak, hogy mindig van, ami igaz és ennek annyira megörül az olvasó, hogy már el is felejti, hogy a 2/3-a viszont nem az.
Egy nagyon jó barátom, aki befektetési tanácsadó, isteníti ezeket a grafikonokat és a rá húzogatott csíkokat. Mondja, ezzel utólag mindent meg lehet magyarázni, miért volt igaza. Mert ő még soha nem tévedett, csak okosan kell összekötögetni az egyes pontokat.
Számtalan jósnak van számtalan elmélete az árfolyam meghatározására. Ha eltalálja, a címlapokra kerül, mert ő tudta. Ha meg mellélőtt, csendben van és elfelejtik a jóslatait. Lásd a coinpiac Nostradamusát, PlanB-t. Három hónap bitcoin záróját szinte dollárra eltalálta, de a többi köszönő viszonyban sem volt vele. Most csendben kivár, aztán csak csak beletalál megint és újra lehet mellet veregetni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek