Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2021. 02. 09. 15:38
Előzmény: #36819  pomperj
#36820
BITcoin napos chart, ez volt a projekcio par honapra
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210202v01vu4o29.jpeg
pomperj
pomperj 2021. 02. 09. 15:34
#36819
Bitcoin daytrade
NEM TRADELEM> 
de nagyon kivancsi vagyok, mennyire mukodik a  daytrade technika benne.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210209v01v1ckm3.jpeg
szieszta 2021. 02. 09. 15:23
Előzmény: #36815  Törölt felhasználó
#36818

Az alapvető rothadást aláírom. Varta akku a kocsimban 2 év 2 hónap. Eddig bírta. A garancia 2 év. Szerintem időzítőt szerelnek a fogyasztási cikkekbe. Led égő, nem a legolcsóbb, 3 hónap. Nem reklamálom, drágább visszavinni, mint elkárolni. Lenovo laptop, karácsonyi ajándék, össze vissza ugrált, visszavittem, nem cserélik, javítják, 2 hete.
És még sorolhatnám a mai háztartási cikkeket.
pomperj
pomperj 2021. 02. 09. 15:22
Előzmény: #36814  drexler76
#36817
Most a megjelent uj robinhood kisbefektetoi reteg megdobbentoen nagy es szeleskoru,
mert nemcsak az USA kormany csekkjeit kapjak uj, es spekulaciora nagyon hajlamos retegek,
henem ebbol legalabb ennyi addicionalis uj spekulator jon Kinabol, Indiabol, arab orszagokbol, egesz  Azsiabol, es persze Europabol  is  (pl. gondold meg, csak itt van jopar kollega. Akkor mennyi Kinaban?).
.
Ok egy pillanatra sem nezik az ertekelest, a klasszikus invesztori donteshozatalt. Nem is tudnak rola.
Eleg, ha elovassak a megfelel reddit hirt, megnezik mit csinal a chart, es ha emelkedik mar vesznek is.
Egyszeruen van egy momentum-hajszolo mukodesu, de tizszer akkora  tomeg, mint eddig.
Es igen, amikor a felpumpalt ar/kapitalizacio eleri a Fund koszobot, azok is automatikusan elkezdik venni, nem tehetnek mast. Amikor meg esik, automatikusan eladnak, nem tehetnek mast.
Felerositik a szelsoseges mozgast a computereik.
Sot, egy Fund-csaladon belul megesik, hogy az egyik shortolja mert aktivan tradel es tulertekeltnek latja, a masik viszont veszi, mert a passzivan mukodik, es a tomeg veszi.  Ugyanezt kicsiban lattam 2000ben,  most az akkorinek tobbszorose a hatas.
ikuvihar 2021. 02. 09. 15:15
Előzmény: #36788  drexler76
#36816
Elmesélek egy történetet, emlékeim szerint az orosz válság előtt kezdődött: emberünknek rengeteg Zalakerámia részvénye volt, kb. 12000-s szintről.  Majd jött a gebasz és nem tudott kiszállni, mert minden nap felfüggesztéssel nyitott. Idővel konszolidálódott az ár, 2000 HUF környékén. Azt mondta, Ő ezt nem adja el bukóban, megvárja még visszamegy 12k-ra. Az eredmény: jó pár év múlva kivezették a papírt 2000 körül. A pénze nagy részét elbukta, de ami szintén fontos, a maradékkal sem tudott kereskedni egy csomó ideig. Ha adhatok egy tanácsot: kereskedjél ezekkel nyugodtan, csak döntsd el, mi az az összeg, aminek az elvesztése nem fáj és ahhoz viszonyítva tegyél ezekbe pénzt. Nem külön-külön, összesen. Érdemes visszanézni a Gamestop chartját, milyen sebességgel tudott lefelé közlekedni, pedig még csak pánik sem volt.
Törölt felhasználó 2021. 02. 09. 15:08
Előzmény: #36812  Ensis
#36815
Ha vilagvegere nem is varakozunk, de tudjuk, hogy lefele is van ut. Igazuk lehet akik az ittenieket levilagvegevarozzak -biztosan mi vagyunk a balfekek, bar nekem konkretan nem art meg a Covid gazdasagilag, mert szakmatol fuggetlenul nem egyik honaprol a masikra elek, hanem komoly tartalekokkal rendelkezem. 
Felteszem a kerdest: milyen alapon osztogatjak most a penzt mindazon bolcs, elorelato, a marsallbottal hadonaszo zseniknek, akik szo szerint ehendoglenenek a mi segitsegunk nelkul, mert egyetlen eletceljuk az volt, hogy a szomszedenal nagyobb akarmijuk legyen?
Az a szitu, hogy most nem a szokasos "ezek a mai fiatalok ilyenek vagy olyanok" helyzet van,  hanem alapveto rohadas a gazdasagban, az oktatasban, gyartasban (Tesla kepernyo 5-6 evre tervezve stb.), az erkolcsben, a muveszetekben es egy hangos korus ezt meg dicsoiti, sot egyetlen utkent eljenzi is.
drexler76
drexler76 2021. 02. 09. 14:53
Előzmény: #36813  pomperj
#36814
Köszönöm, hogy leírtad, ezt nem tudtam. Ugyanugy, ahogy sztem tobb szazezer kisbufi sem tudja, aki ha meghallja, hogy belevett egy fund szetkurtoli a letezo osszes forumot vele. 
És e peldan keresztul szeretnek ravilagitani, hogy milyen kereskedesi strategiat akarok kialakitani. Ha kijon egy ilyen vagy hasonló hír, akkor én tudom, vagy legalabbis nagyon valoszinunek tartom, hogy ez egy piac- vagy indexkoveto robotvasarlas volt. Ugyanakkor azt is tudom, hogy ezt rajtam - es nehany tajekozott kisbufin - kivul kevesen sejtik, igy a hir hallattan megindulhat a hype, amit meg lehet lovagolni, kello kockázattudatossag mellett, sejtvén, hogy a Blockrocknak nem ez fogja adni az eves profit felet😄, es hamarosan leül a hype, jon a korrekció. Sokan viszont azt hiszik, hogyha belevett a fund, akkor itt tíz napon át kétszámjegyû gap-up lesz.
.
Nehez ezt így leírni, de remelem sejtitek, hogy mire akarok kilyukadni. Azért is lennék kíváncsi a véleményetekre, mert sokan ezt itt nem játszák meg. A mögöttes okokra lennék kíváncsi, amibol tovabb lehet fejleszteni vagy akár lesöpörni az asztalrol ezt az egesz strategiat. 
pomperj
pomperj 2021. 02. 09. 14:32
Előzmény: #36790  drexler76
#36813
valoszinuleg nem is vett Fund szandekosan.
Minden alap-csaladnnak van tobbfele indexkoveto es piackoveto fund valtozata. Azok aranyosan vesznek mindenbol, es automatikusan, minden dontes - gondolkodas nelkul. 

Aligha van olyan ceg,  50m  kapitalizacio felett, amibe nem vesznek automatikusan reszt.
Blackrock a sok kozott az egyik ilyen
Ensis 2021. 02. 09. 14:31
Előzmény: #36808  chart-trader
#36812
Én főleg ott vagyok aktív, de még nem hallottam "kriptaszoba" jelzőt. De az tény, hogy itt mindig mindenki világvégére készül. De nem baj, nekem ez is egy indikátor.
bat133 2021. 02. 09. 14:29
Előzmény: #36810  lngnl
#36811
rendben, köszi. így egy kicsit megnyugodtam hogy volt már pár napos kereskedés felfüggesztés. 
lngnl 2021. 02. 09. 14:08
Előzmény: #36804  bat133
#36810
Kicsit utanna neztem, tavaly oktoberben is volt par nap felfuggesztes mert vissza tertek mintavetelbol es addig amig nincs meg a hivatalos eredmeny nem lehetett kereskedni. 
lngnl 2021. 02. 09. 14:01
Előzmény: #36804  bat133
#36809
Van meg belole, nem tudok semmit sajnos. Gondolom jonni fog valami hir, remelem azert csodbe nem mentek...
chart-trader
chart-trader 2021. 02. 09. 14:01
Előzmény: #36788  drexler76
#36808
"Ezt a topicot ott kriptaszobának nevezik" ; benéznék oda pár év múlva, meglátjuk melyik lesz a kripta...
Placi82 2021. 02. 09. 13:56
Előzmény: #36805  drexler76
#36807
Szerintem hosszútávon Humanoid barátomnak lesz igaza. Szinte biztos vagyok benne. Az a kérdés mennyi az a hosszútáv, 1 hónap, 1 év, 3 év. Addig meg a Nasdaq lehet 20.000 is. Bármi lehet. 
drexler76
drexler76 2021. 02. 09. 13:54
Előzmény: #36802  Törölt felhasználó
#36806
Sajnalom, ha ezt sértegetésként éled meg. Nem ez volt a célom. De szívesen meghallgatok Tôled is bármilyen okfejtést. 
drexler76
drexler76 2021. 02. 09. 13:44
Előzmény: #36801  Ensis
#36805
Én senkit nem szeretnek meggyozni semmirol. Pusztán meg akarom érteni mások gondolkodasmodjat, ezzel is gazdagitva a sajat latokoromet, elkerulven egy esetleges oriasi buko utan azt, hogy "Na, basszus, pedig a PF forumba' megmondtak!" 
bat133 2021. 02. 09. 13:43
Előzmény: #36648  lngnl
#36804
Szia lngnl, LIACF részvényedet még tartod? OTC-marketen tegnap óta leállították a részvény kereskedését, esetleg tudsz valamit?
Törölt felhasználó 2021. 02. 09. 13:41
Előzmény: #36722  Placi82
#36803
Nem hiszek az ekszerekben, es nem is hordok oket.
Tavaly viszont az ontesben bevasaroltam platina ekszerekbol....
fulbevalo, gyuru, nyaklanc es medallok; mert piciket tulsagosan lenyomtak az arat.
Te is tudod, a problema a nemesfemeknel a tarolasban es mozgatasban van a problema, mert korulmenyes.
Ezek nem ertektelenek, de a kovetkezo 6-8honapban nem ezek a divatosak vagy nepszeruek.
El jon meg az ido amikor a kryptokban bekoszont a medve 2021vege-2022kozepe egeszen 2024 elejeig lesz jo 2-2,5ev amikor azok lesznek kevesbe nepszeruek mert ott lesz medve piac ill. nem nagyon fog szaguldozni az arfolyam.
A betiltasrol ill. beliltassal kapcsolatban ajanlanam akik nem ismerik a BTC tortenetet ill. h hany orszagban tiltottak be majd mi tortent azoknak ajanlanam en is a gugglit es h olvassanak tobbet mert lehet h nem csak erre a kerdesre talalnak rengeteg informaciot hanem azokra a kerdesekre amik meg eszukbe sem jutottak, hanem majd holnap, jovo heten esetleg jovo honapban felmerulo kerdesekre mar most is rengeteg informacio fenn van a neten, persze ehez venni kell a faradsagot es tanulni-olvasni ismereteket illik gyujteni.
Meg lehet vagtaban talalgatni meg tippelgetni de arra ott van a tippmix meg a lotto talan meg szorakoztatobb is.
Törölt felhasználó 2021. 02. 09. 13:41
Előzmény: #36800  drexler76
#36802
Szamomra folyamatos piszkalaskent, minositgetesekkent kezdenek ezek a hozzaszolasok (nem vagy egyedul) jelntkezni. Egeszsegetekre. Kesztyu marad a foldon.
Ensis 2021. 02. 09. 13:30
#36801
Az a vicces, hogy a semmiről próbáljátok meggyőzni egymást! :D :D
Nem tökmindegy? Mindenki másképp csinálja...van aki forrón, van aki hidegen szereti. A lényeg h mindannyiunknak nőjön a számlaértéke.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek