Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
El_Kebir
El_Kebir 2022. 09. 27. 09:38
Előzmény: #12876  stolz
#12880
Egy, frászt... azt átlag, "a nagy tömeg" fogja kimenteni a felelőtleneket (gyakorlatilag ugyanaz a réteg lesz megsarcolva, ha bele döglenek is...) vagy itt mindenki úgy gondolja, hogy majd a nyugdíjasoknak, a segédmunkásoknak, kamu vállalkozóknak lesz jó világ egy válságnál? Én már évtizedek óta mentek mindenki az adóbefizetéseimmel...
signal2
signal2 2022. 09. 27. 09:37
Előzmény: #12870  Placi82
#12879
Konkrétan a szankciók melyik része fog fájni?
Placi82 2022. 09. 27. 09:33
Előzmény: #12872  Törölt felhasználó
#12878
Ja es megvalami, kedves fagyiarus , alias NakedLunch, es masik 2-nickneved, amivel ugye itt mar szerepeltel. A portfolio szabalyzata, tiltja a klonozast es a szavazast is, emlekeim szerint! Abba kéne hagyni, mert atlatszo.😉
Bandi_ujonc 2022. 09. 27. 09:31
Előzmény: #12870  Placi82
#12877
Én is ledöbbentem. Elnézésed kérem, de erre nem fogok reagálni, innen el.
stolz
stolz 2022. 09. 27. 09:29
Előzmény: #12875  Törölt felhasználó
#12876
,,a keveset kereső emberek ellen". No, nem már. Szerintem sokkal inkább megy a jogos bírálat a felelőtlen emberek (akiket bizony mi fogunk kimenteni), meg a 0.5%-os kamatra X6-ot, meg 100 milliós balatoni villákat vásárló ,,vállalkozók" ellen...
Törölt felhasználó 2022. 09. 27. 09:25
Előzmény: #12873  Placi82
#12875
Te hallottál már arról hogy ne ítélj hogy ne ítéltess? Nem hordod mások cipőjét. Mégis látszólag nagyon komoly mellénnyel ítélkezel. Nem mindegy neked ki hogyan él? Ne aggódj, nem neked kell majd őket "megmenteni".S melós vagyok, ha tetszik, ha nem. De az ami ebben a topikban megy a keveset kereső emberek ellen, ez a szidalmazás, ez nagyon durva...
Ti ilyen ítészek vagytok akik megmondják mi a helyes élet, aki attól meg eltér azt szidalmazni kell?
Törölt felhasználó 2022. 09. 27. 09:19
Előzmény: #12866  Placi82
#12874
Placi82 #12866
---
https://www.welt.de/satire/article237670115/Habeck-besiegelt-Deal-Katar-bekommt-EM-2024-von-Deutschland.html
Bocsanat. Az alkancellar volt az. Nemetorszag masodik embere. Az is szép !!! Kevertem.
De míg kerestem, talaltam  a kancellarol is olyan kepeket, ahol ugy meghajol, hogy a cipojet csokolgatja a sejkeknek.
Nem kell hozzá pszichiáternek lenni, hogy a test beszedjebol a teljes megalazkodas at jöjjön
---
Uj megnevezest kapott az alkancellar ill. a Zöldek politikusai: Bundesschamanen
https://www.focus.de/politik/deutschland/energie-debatte-im-bundestag-ex-ministerin-ledert-gegen-habeck-brauchen-keinen-bundes-schamanen_id_152212536.html
Placi82 2022. 09. 27. 09:16
Előzmény: #12871  Törölt felhasználó
#12873
Uristen! Te nem lehetsz ennyire  erthetelen. Humi,es en is a tipikus proli mentalitast. Ceges hitelbol, providentbol Dominikai nyaralas. Szechenyi hitelbol, megmokolva uj csaladi haz, vagy CSOK es babavaro minden mennyisegben, azok akik elore felvettek a 3 gyerekes osszes kedvezmenyt, mert nekik nem volt jo a nagyitol orokolt panel, nekik az aggloban kell uj epitesu 100 misis ikerhaz,mikor eletukben nem tettek felre 10 milliot sajat erobol. Csak a panel eladasa jo dragan, zold hitel, 3 gyerekes bevallalasok, mikor egy sincs, vagy max 1. Ez konkret példa.  Vagy az a rengeteg luxus  SUV, ami mögött  a szechenyi leasing himi humi ugyvezetocske, vette, lasd ezert allitotta le az MNB a programot, mert haszongepjarmuvet nem, de luxi SUV ot vett a prolija. 
Humi tenyleg felreertheto, sose ertettem miert fogalmaz ilyen szarul, hogy Adidas csukat hord a proli.?!  Nem tud jol fogalmazni ilyen téren.  Ő evvel a fenti  " a takarojukon 5 km rel tul nyujtozkodo" mentalitast, akarta erzekeltetni. Csak szarul fejezte ki magat. 
De, tovabbra is fenntartom, hogy te akkor voltal gyari melos,es fagyiarus mikor en Romai pápa !!!!
Törölt felhasználó 2022. 09. 27. 09:05
Előzmény: #12870  Placi82
#12872
Szegény oroszok, próbálják őket szivatni? De hát ők semmi rosszat nem tettek, csak egy kis népirtást csináltak Ukrajnában.. nem is értem miért nem meleg kuglóffal meg forró kakaóval jutalmazzák Mariupol szétlövését...
Placi pedig levezeti nekünk hogy ők csak az új világrend meg a dollár ellen harcolnak *.*
Meg a szent anyaföldet védik *.*
Törölt felhasználó 2022. 09. 27. 09:04
Előzmény: #12869  Placi82
#12871
Nem képeztem ki magam matektanárnak, egyszerűen csak adok órákat, ennyi. Nem tilos. Ha tudnád hogy mennyi egyetemista is csinálja, akiknek szintén nincs tanári végzettségük... mielőtt hazugnak nevezel nézz utána a dolgoknak kicsit!
Hazudni nem szoktam. Tényleg melós vagyok, tudod az a fajta akit itt humanoiddal egész nap szidtok hogy mi túl sokat keresünk meg cipőt veszünk magunknak, szóval die die die proletár, dögölj proletár, most megkapod amit érdemelsz.
Placi82 2022. 09. 27. 08:52
Előzmény: #12868  Bandi_ujonc
#12870
En nagyon le vagyok dobbenve, hogy ezeken a fórumon, nincs egy a realgazdasagbol elo vallalkozo?. Vagy egy realgazdasagbol, verenyszferaban mozgo felelos vezeto ?? Mindenki nyugdijas invesztor, vagy allami alkamazott felső vezeto?? Mert akkor megertem .A szankciok ,ha januarban is fennmaradnak, akkor nem tudjatok elkepzeleni mi lesz a realgazddasagban. Es nem, nem csak magyarorszagon , mielott jon a szokasos felesleges mantra, hanem csehorszagban, romaniaban, nemetorszagban, stb.. Kristalytisztan latszik, hogy az oroszok, nem akarjak elfoglalni a nato orszagokat, se Parizst. Kulpolitikai amerikai szakertok, es a pentagon is kijelentette, hogy Putyin terve az volt, hogy Kijevben egy masik kormanyt jutatt hatalomra, mert tudta, hogy Z vel nem tud targyalni, hisz ő "mas" erdekeket kepvisel 2. A szakadar megyeknek autonomiat harcoljon , alkudjon ki. Latszik ,hogy mennyire nem akarta elrendelni a reszleges mozgositasr se Putyin. Alig 8 honapon at kerulte ezt. De mar a 2 elfoglalt szakadar megyet se TUDJA tartani!. De azert egesz Europat el akarja foglalni??? 🤣Na ne rohogtess mar, hogy te ezt a szar mainstream dumat benyaltad? Akkor ha nem ez van, akkor miert is kell az EU nak ekkora aldozatot vallani? Irak,  Libia ellen miert nem tiltakoztal ilyen erovel. Ott 100.000 vel haltak gyerekek a" precizisos" bombazastol. Vajon miert is? Es amugy nem.is.lett volna haboru, a keleti ukran szakadar megye pufferken, erdekovezetkent szolgalt volna. Es egy demarkacios vonalkent, lett volna Oroszok, es NATO kozott. Nem ez volt a terv. Csak a fegyverszallitas, es anyagi tamogatas miatt ,egy elhuzoso loveszarok haboru keletkezett. Mar reg beke lenne ,ha az usa ,EU nem avatkozok bele. A szakadar megyek mar soha nem lesznek ukran teruletek, soha. Tudja ezt a pentagon is. De a cél,  az oroszog gazdasagi kivereztetese, az ukran harcokban. Es az EU-é is. Befejeztem. Majd rajottok  sajnos. Csak nem fog megelegedessel eltolteni engem, hogy ezt is megmondtam.
Placi82 2022. 09. 27. 08:31
Előzmény: #12867  Törölt felhasználó
#12869
Neked semmit se akarok mondani!!!! Olyan embernek, aki mar hazudta magát,  Ozdi gyari melosnak, aztan alkamazott  fagyiarusnak, most meg hirtelen kikepezte magat matektanarnak, es rapid elvegzett 7 félévet a bölcsész egyetemen. De olyanokat ír, (peldaul az OTP rol )amikel nem foglalkozik egy ozdi gyarimelos. Szoval en ilyen emberekkel nem kommunikalok, aki akkor is hazudik, ha nem all érdekében.  Az is csunya dolog, ha valaki erdekbol hazudik. De hogy csak poénbol, azt megerteni, felfogni nem tudom, es nem is akarom. Lassan mondom, hogy megertsd. NE szólj hozzám! Köszönöm. 
Bandi_ujonc 2022. 09. 26. 23:05
Előzmény: #12866  Placi82
#12868
Az 1. pont elég kemény. Rubelben jár érte a jutalom.
Törölt felhasználó 2022. 09. 26. 22:57
Előzmény: #12866  Placi82
#12867
Mit akarsz mondani? Nem volt más választás csak népirtani Ukrajnában? Amúgy nektek jól esik itt egész nap tolni az orosz propagandát? 
Értem hogy gyűlölitek a Nyugatot, de akkor mi a francért nem húztok el Moszkvába élni?
Placi82 2022. 09. 26. 22:51
Előzmény: #12861  LouMannheim
#12866
https://www.welt.de/satire/article237670115/Habeck-besiegelt-Deal-Katar-bekommt-EM-2024-von-Deutschland.html
Bocsanat. Az alkancellar volt az. Nemetorszag masodik embere. Az is szép !!! Kevertem. De míg kerestem, talaltam  a kancellarol is olyan kepeket, ahol ugy meghajol, hogy a cipojet csokolgatja a sejkeknek. Nem kell hozzá pszichiáternek lenni, hogy a test beszedjebol a teljes megalazkodas at jöjjön 
Bezzeg. 1. Oroszoknak nem bocsatjak meg 7 ev utan besegitenek a nem ok nelkul elszakadni akaro kisebbsegnek. Bezzeg Szerbia ellen a Nato(usa) a szakadarok.partjara allt ugyan ezen korulmenyek miatt. Hisz ott is kicsit rosszul huztak meg az.etnikai hatarokat a vasfuggony lehullasa utan.
2. Oroszok a dollar penzalapu rendszer ellen tort. Mar sok eve. Ertem hogy pusztulniuk kell emiatt, na de azert Europanak is ki.kell vegeznie magat?. Kulonosen a nemeteknek, akik evtizedek ota az orosz nyersanyagra tamaszkodtak.?
3. Ertem en ,hogy a gazt, olajat rubelert szintenten a dollar, azaz a petro.dollar hegemoniaja elleni tamadas, de ezt rendezze le usa es az orosz. Nekunk miert is jo dolog, a sajat gazdasagunk tonkremenetele aran, es 20 evre visszakuldeni a gazdasagunkat Europai unionak??
Az megvan, hogy Katar,es Szaud nem 20 eur/mwh ert adja majd a gazt mint evtizedeken at az oroszok. Az LNG ennek a sokszorosa lesz. Menyire leszunk versenykepesek az USA val szemben?
Es nem gyulolom sem az USA atlag polgarokat, sem antiszemita se vagyok. Hanem van egy pár bizonyos, nagy múltú csalad..... ,pár  emberből álló iranyito reteg,kaszt.  Azokat szoktuk ostorozzni. Nem ok nelkul. Senki se gondolja hogy valojaban a szinpadrol mult heten se kepes letalalni Biden. Es a szembébol is latni ,hogy szornyen naiv Leyen iranyitja a vilagot. Ugye ez nyilvan való.?
.
kajli_man
kajli_man 2022. 09. 26. 21:54
Előzmény: #12864  Bandi_ujonc
#12865
Gyanúsan sok az idézőjel 😀
Bandi_ujonc 2022. 09. 26. 21:52
Előzmény: #12863  kajli_man
#12864
Majd a többi "fiatal" "demokrata" átveszi.
Vagy a családban RÁHEL, az ez a típus.
kajli_man
kajli_man 2022. 09. 26. 21:48
Előzmény: #12862  Bandi_ujonc
#12863
Nem szabad már nagyon pörögnie, különben mi lesz velünk 2060-ig?
Bandi_ujonc 2022. 09. 26. 21:37
Előzmény: #12860  stolz
#12862
Sok volt a gyógyszer, nagyon leszedálták. 
Nyár óta ki van pukkadva, látszik. 
LouMannheim
LouMannheim 2022. 09. 26. 21:23
Előzmény: #12859  Placi82
#12861
ok, kerestem én is de nem találtam semmi ilyent

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek