Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nedden
Nedden 2024. 08. 05. 10:01
#9560
Eu és a Német szolgáltató szektor nem csökkent. Ez az első jó hír ma.
Nedden
Nedden 2024. 08. 05. 08:45
#9559
Állítólag a Japán tőzsdei kereskedést felfüggesztették. Olyan nagy a tőkekivonás. Magyarul összeomlott a Japán részvénypiac.
Korea is omlik már.
.
Arany tartja eddig a viszonylag jó belépő árat. 
Pipamocsok 2024. 08. 05. 08:32
Előzmény: #9557  97raglop
#9558
Úgy néz ki jön egy kis jóárasítás az ezüstnél is, ami nagyon jó mert egyelőre olcsóbban lehet venni belőle. Bárhogy is van "Silver is currently the biggest bargain on Planet Earth"
97raglop
97raglop 2024. 08. 05. 08:10
Előzmény: #9552  lajhar
#9557
BTC -15% , arany , ezüst egyenlőre szépen tartja magát.
Nedden
Nedden 2024. 08. 05. 08:09
#9556
Ritkán mondok ilyet, de na most nyomják le jól az aranyat! 
Részvénypiacról esélyes lehet átlépni oda amíg a vihar tart. 
Véleményetek?
Nedden
Nedden 2024. 08. 05. 08:01
Előzmény: #9554  hellforceone
#9555
Nem kell kivetíteni. Erről írtam OTP topikban .(Japán index már mindjárt -13%-on. ) Hang Seng is begyorsult…..
hellforceone 2024. 08. 05. 07:16
Előzmény: #9551  Nedden
#9554
Mondjuk a japán esést nem biztos, hogy ki kell feltétlen vetíteni a piac egészére, hiszen az erősödő jen és a további erősödés irányába mutató várakozások simán erősítő tényezőként hathatnak, ráadásul . Szóval nem biztos, hogy a teljes piac így fog reagálni. Pénteki amcsi esés széle is most érkezett meg oda... mondjuk 10% mínusz már elég durva, de DAX futures egyelőre alig 1% feletti mínuszban - DAX-ot shortolom is egy ideje. BTC, ETH vaskos mínuszokban, de ezeket valószínűleg apránként már venni fogom. 
Nedden
Nedden 2024. 08. 05. 07:10
#9553
Szingapúri értékesítés nagyot esett! Szingapúri kiskereskedelem is recesszióba került.
Ausztrál , Japán, India szolgáltatói PMI elvárt eredményhez képest csökkent, de legalább még 50 felett van. 
Így is lesújtóak a hétkezdő fontos adatok.
lajhar 2024. 08. 05. 07:09
#9552
Yen carry trade megfordulása a főmüsor jelenleg. Adják a kockázatos eszközöket (részvényeket, cryptókat) és veszik a biztonságba menekülőket (Treasury, arany, ezüst). Állítólag ~4000 milliárd USD összegről szól a műsor.
Nedden
Nedden 2024. 08. 05. 05:13
#9551
Sajnos egy másik tényező is felütötte a fejét. A menekültügy. Biztos számítani kell arra, hogy megindulnak az emberek a délebbi részekről észak irányába.Oka a nagyon felgyorsult felmelegedés és a háborús feszültségek.
.
https://www.economist.com/leaders/2024/08/04/how-to-respond-to-the-riots-on-britains-streets
.
USA pedig a napokban szembesül azzal, hogy mekkora a felmelegedés és a nem várt üteme. Egyes államokban a hőség hatására most négyszereződött a halálozások száma. 
Utcákra hűtő konténereket raknak ki ahol le lehet hűlni, klímák csúcson járnak. Országon belül is nagy lett a hőség miatti vándorlás.
Érdekesség, Antarktiszon ahol most a nap se kel fel 10-20 fokkal mérnek melegebbet mint az átlag.  Igaz ez is még bőven mínusz 20-30 fokos csúcs “ meleg”.
.
A nemesfém, es egyes devizák lehetnek azok az eszközök amiket egy esetleges migrációnál viszonylag “ könnyű” magunkkal vinni. 
A cél államban, országban pedig helyi feszültséget szül a helyzet ami szintén kedvez az aranynak.
Nedden
Nedden 2024. 08. 05. 04:39
#9550
https://www.xm.com/hu/research/markets/allNews/reuters/gold-eases-as-profittaking-counters-ratecut-bets-53897540
.
Reuters szerint az arany esésben volt de mind a kamatkörnyezet (kötvénypiac) mind a háborús veszélyek erősíteni fogják.
Nedden
Nedden 2024. 08. 05. 04:32
#9549
Hétfő. Ma a szolgáltatói PMI adatok vannak a fókuszban. A hétvégén a kriptó piac beszakadt, ami ma folytatódott. Lényegében minden zuhan. 
Nikkei -7%- on nyitott. Nagyobb a zuhanás mint pénteken. Hang Seng szintén esik.
A hajnali eséseket nézve rosszabbul indul a nap mint pénteken és ezzel a hét is.
A nemesfémek úgy ahogy tartják magukat. Ami szép, de portfoliónk többi része erodálódhat tovább. Hacsak nem shortoljuk a részvénypiacot….
Nézzük ma milyen adatok sokkolhatnak minket!
.
Ázsia:
Japán szolg PMI nem hozta a vártat de 50 feletti.
Ausztrál PMI szintén a várt alatt de 50 felett
Hong Kong feldolgozói PMI recessziós 50 alatti - ez nagyon rossz hír!
Kínai szolg. PMI nőtt 50 feletti! - ez lehet ami megállítja a tőzsdei zuhanást, de már lehet kevés lesz.
7:00 Indiai Szolg. PMI
7:00 Szingapúri értékesítés - most fontos, hogy nőjön mert kell a hangulat javító
.
Európa:
Csak a nyitás ne legyen ennyire gyászos mint Ázsiában! Londonban meg…?
Európából ma a szolgáltatói PMI záporozik így nem írom ki külön. 50 felett jó 50 alatt csökken az ágazat.
9:55 Német PMI
10:00 EU PMI
10:30 Anglia PMI
.
Amerika:
Főműsor mára:
15:45 S&P Global szerinti szolg. PMI
16:00 ISM szerinti szolg. PMI
23::00 az világpiaci rosszkedv óta az első FOMC tagi beszéd
.
A Kínai szolg PMI növekedés képes volt megállítani az omlást egyelőre. De szinte minden vastag pirosban van.
Nemesfémeknél én tartom a pozíciókat. Részvényeknél viszont nehéz a helyzet, meglátjuk hogyan indul Európa és a BÉT. 
.
Háborús helyzet fokozódik. Gyakorlatilag Közel- Keletről akit csak lehet hívnak vissza.
“Szerencsére” USA megindult a világ több pontjára atomfegyvereivel. Nem csak a szomszédos Arab térségbe. Így elrettentő lehet egy nagyobb válság kirobbanásánál. Kína-Irán-Orosz+ csatlósok is összefogtak ellenpólusként. Bár az Oroszok egyik elrettentő tengeralattjárója elsüllyedt így az USA hadigépezete eddig stabilabb jeleket mutat.
.
A háború erősíti a nemesfémeket, a világválság is de az sokkal árnyaltabb. Mert egy esetleges magas kamatozású kötvény rontja az arany lehetőségeit. De a magas alapkamatok úgy néz ki nem fenyegetnek tovább. Lényegében a kötvény se nyújt nagyobb biztonságot recesszió és háború idején, sőt!
Törölt felhasználó 2024. 08. 04. 16:44
Előzmény: #9547  Valiz
#9548
Tegnap kilőttek jópár rakétát. A védelmi rendszer a nagyját elkapta, amivel gyanítom Libanon is tisztűban volt. Gondolom nem pénzt akarnak égetni, lehetséges, hogy ez csak a kezdete a holnapi akciónak.
Valiz
Valiz 2024. 08. 04. 12:47
#9547
Több helyen olvasni, hogy Libanonból is hazahívják országok az állampolgáraikat. Egyre veszélyesebb a helyzet a közel-keleten. 
Pipamocsok 2024. 08. 03. 22:29
Előzmény: #9537  lajhar
#9545
Igen 2008ban az ezüst szépen betöltötte a safe haven szerepét a pánikban, az arannyal egyetemben. Kíváncsi vagyok ha egyáltalán lesz valami pánik akkor mi történik. Egyébként, érdekességképp, 2008ban arról cikkeztek megdöbbenéssel a hírportálok hogy 6000 alá bukott a BUX. Most 72000...
Törölt felhasználó 2024. 08. 03. 21:45
Előzmény: #9543  Nedden
#9544
Itt egy jó kis összefoglaló erről
https://www.youtube.com/watch?v=AIijUwjt5uw
Nedden
Nedden 2024. 08. 03. 16:56
Előzmény: #9536  farkasfu
#9543
Látod gondolatodra végeztem egy önvizsgálatot. Rájöttem én nem az USA  miatt aggódom legjobban. Én azért aggódom mert azt látom a piac jelenleg aggódik, mert nem kap megnyugtató képet. 
Bizony van a tőzsdének egy lélektana. Ezt a lelki nyomást most magamon is érzem,  de azt gondolom, hogy ezzel így van a piac nagyobb része is. A pánik pánikot szül. 
Egyébként van rengeteg tőzsdei szakirodalom ami pont ezzel a lélektannal foglalkozik. Bevallom soha nem mélyültem el benne, de bele- bele olvastam. 
Viszont lélektani dolgokon túl az aggaszt, hogy a négy legnagyobb gazdaság kapott léket. Mert magyar vagyok és országom ki van szolgáltatva ezeknek a gazdasági hatalmaknak. Túlzottan is! 
Szó- szó a piaci pánik aggaszt és a hazánkra, nemzetközi piacokra leselkedő mostani komoly nyomás. USA csak azért szerepel a témák élén mert a legdominánsabb szereplő. De szoktam beszélni a kínai bajokról is. Sőt a Japán, Német gondokról is. Utóbbiról méltatlanul keveset. Az inkább a DAX topik témája lehetne. 
De egyelőre nem kapkodom, azzal nem tetőzöm a piaci bizonytalanságból eredő gondokat. :) 
.
Egyébként, úgy látom ez a piaci korrekció lehet azért ilyen heves mert nyár, uborkaszezon van. Most kisebb tőke is képes nagy mozgást előidézni. 
Nedden
Nedden 2024. 08. 03. 16:29
Előzmény: #9537  lajhar
#9542
Nekem is így rémlik! A válságban a piaci omlás megfigyelésem szerint hullámokban jön. Nem véletlen a váll fej váll alakzat és az Elliot hullámok működése. Szerintem lényegében a piaci reakciót pchiolóqiát  ábrázoljuk koordináta rendszerben.
Én egyelőre belelátom a hangulati hullámokat a mostani piaci mozgásokba is.
Nedden
Nedden 2024. 08. 03. 16:29
Előzmény: #9537  lajhar
#9541
Nekem is így rémlik! A válságban a piaci omlás megfigyelésem szerint hullámokban jön. Nem véletlen a váll fej váll alakzat és az Elliot hullámok működése. Szerintem lényegében a piaci reakciót pchiolóqiát  ábrázoljuk koordináta rendszerben.
Én egyelőre belelátom a hangulati hullámokat a mostani piaci mozgásokba is.

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek