keeper

Regisztráció: 2025-11-19 11:10:38

Hozzászólások száma: 1 244

Utolsó hozzászólás: 2026-06-08 12:12


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 1
Népszerűség: 4

Kitiltások, felfüggesztések

Moderáció:
Kitiltás a "4IG Nyrt reszvenyesek." topikból

A moderálás a "4IG Nyrt reszvenyesek." topik #80369 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
Koszonjuk jo szurkolast.

utolsó 20 hozzászólás

4IG részvény ma, 12:12

Valószínűleg hamarabb, mint 4500. Amúgy már mondtuk, lépcsőzés lefelé a felhúzás után, ha valamilyen elképesztő csoda folytán a Safe-ből kapna pénzt, akkor sem kell aggódni, mert a 4iG bevételének csak 15-20%-át teszi ki a hadiipar , ha jól emlékszem a legutóbbi beszámolóból, a többi amúgy is a gyártás felpörgetésére menne, ami nem termel bevételt jó pár éven keresztül, ha egyáltalán megvalósul -> felkapás földhözvágás ismét, itt már nem lesz csoda max. csak a várása, de legalább a válogatott még kap egy pár promó luxi autót luxizni, bár lehet csak korlátlan net lesz belőle, ha így haladnak. Napizni időnként persze jó, de múlt év szeptemberében szerintem sokan nem napizni akartak volna benne, hanem tartásra venni, ahogy én is anno...
-
Amúgy vicces, amikor dec körül a többi blue és egyéb topikban mások orra alá dörgölted, hogy milyen fasza neked, mert a  4iG-ból leszel szupergazdag és mindeki hülye aki nem azt veszi, akkor páran mondták, hogy meddig leszel benne a választásig? és lám lám igazuk lett... rendesen leeresztett a hadilufi.
Ezüst szombat, 22:02
"Mert a magas kamat hazavágja a kereskedelmi és iparingatlanok, és a lakossági  30 Y mortgage,, az arnyekbanrendszerrel és még 10yBondok swapjat, es meg úgy 16 dolgot nyír ki.. Ergo arra fogadtam jog TACO lesz..."
-
Pont ezt tárgyaltuk hónapokkal ezelőtt, hogy a magas olajárak az USA-ban is inflációhoz fognak vezetni.
.
Nem sokkal később, amikor a Fehér Frászban és más helyeken megkérdezték Mr. T-t, hogy mégis, mi lesz a magas olajárakkal, akkor azt nyilatkozta, hogy ezt le kell nyelni, mert ez kis ár azért cserébe, hogy bla bla bla....TACO-t itt csak a mexikói árusoknál fogsz látni...
.
A TACO itt egyet jelente azzal, hogy az USA elvesztette a szuperhatalmi pozícióját is. Ez kicsit fontosabb szempont, mint hogy pár embert kirúgnak vagy hogy csökkennek a bérek, illtve azok vásárlóereje vagy épp mekkora a kamat, amiikor már amúgy is évek óta visszafordíthatatlanul elszabadult az államadósság. szvsz
.
'Very small price to pay': Trump weighs in on rising oil prices
https://youtu.be/1wQGVuweH8g
0:40
.
Trump says rising oil prices are "just a matter of war" and will come down
https://youtu.be/-pF-1Rbnqlw
0:52
USA - Irán háború szombat, 17:28
Exclusive: Video reveals damage from fire on US aircraft carrier after sources say fire control system failed
https://edition.cnn.com/2026/06/04/politics/fire-gerald-ford-aircraft-carrier-video
Ezüst péntek, 21:36
Szerintem most Bessentre, ő azt mondta, hogy napi 200-500 millió dollár között bukik Irán a blokádja blokádján, de szvsz nem Irán fog ebbe belebukni gazdaságilag. Mellelsleg, amíg hivatalosan nincs győztes hirdetve, addig vesztes sincs...szvsz a háttérben próbálnak Putyinra nyomást gyakorolni (ahogy Xi re is anno), hogy kezdjen már valamit a turbánosokkal, mert hirtelen megint intenzíven előkerült az atomfegyverek Balti államokba való telepítésének a terve (Tajvanba meg nem küldik a beígért fegyvereket). Szerencsétlen T mindenkinek mindent elhisz, most Bessenttel fog úgy járni, mint a Hegsethtel és Rubinnyóval...alapvetően ahogy írtam is korábban, ez a helyzet a petrodollárnak nagyon kedvez, konkrétan a blokád az egyetlen módja, hogy még fennmaradjon egy darabig, no meg persze Európát is lehet vele zsarolni, ha úgy alakul + bónusz az Akták....bibi nem akar vénségére bevonulni a börtönbe...lesz itt még akció, de lehet a RUM országában is. Izgi lesz, csak ne én kerüljek az árokba, mert ezek épp tőzsdéznek és Risk-et játszanak közben. :D
4IG részvény péntek, 17:21
Offtopic
.
Pedig de. Figyeld meg majd átvesszük a németektől az ott "kiképzett" afrikai/arab munkaerőt, ahogy már évek óta ezt akarják elérni. Mondjuk a németeknél megoldották a munkerőhiányt, leépítik az ipart és ezzel együtt a gazdaságot is, persze a segíjt fizetik a migránsoknak, akik cserébe asznak dolgozni, mert 1. nem értenek semmihez(a bandázáson kívül), 2. nem hogy németül nem tudnak, de még írni olvasni se a saját nyelvükön, persze gyereket 20-at csinálnak. 2014-15 óta a kokaintermelés és biznisz megháromszorozódott, vajon miért....elég csak szétnézni pl. némely német város utcáin...Z világháború...
.
https://s1.cdnstatic.space/wp-content/uploads/2026/05/1.jpg
https://s1.cdnstatic.space/wp-content/uploads/2026/05/3.jpg
https://s5.cdnstatic.space/wp-content/uploads/2026/05/5.png
.
Kétfarkúlfsz az kell, Európa rálépett a rothadás útjára rendesen. Mondjuk már a migrációt se nagyon nyomatják orrba-szájba, mert elérték a célt, betelepült az a tervben szereplő pár millió szerencsés, akik majd ~20-30 év múlva teljes lakosságcserét fognak okozni ezekben az országokban, lásd pl. Bécs. A következő lépés a templomok felvásárlása és mecsetté alakítása, a sharia bevezetése és napi imádkozások az utca közepén (ahogy a franciáknál már megy) és ez nem vicc, a németeknél már lobbiznak érte, sőt a harangozások betiltásáért is, mert sérti a vallásukat...
https://youtu.be/AKIo10C8HME
.
Btw amerikában már lassan minden vezető pozícióban indiaiak vannak, legyen szó az FBI-ról vagy épp nagyvállalatokról, lehet a következő elnök is indiai lesz, ha már volt egy barackjuk. A pakisztáni polgármesterek a nagyvárosokban meg már nem is számítanak újdonságnak, se az usa-ban se az angoloknál..
USA - Irán háború csütörtök, 20:24

"Mérséklődtek az olajárak csütörtökön, miután a libanoni kormány és Izrael tűzszünetet kötött, ami lehetőséget teremthet az amerikai–iráni tárgyalások folytatására is, utat nyitva a Hormuzi-szoros megnyitásához."
.
Csak egy a probléma, hogy a Hezbollahnak megint nem szóltak, bónuszként Izrael "békefeltétele", hogy a Hezbollah ne támadja tovább és vonuljon ki az Izrael által március óta megszállt és a környező libanoni területekről-> no way.
.
-> egy újabb kamubéke a kamusajtó által lehozva, hogy az olaj árát szinten tudják tartani, természetesen a tőzsde be is kajálta ahogy kell, holnap indulhatunk fölfele megint.
-
Közben meg is jött a hír hozzá:
"Hezbollah leader Naim Qassem said on June 4 that his group will keep attacking Israel as long as strikes continue in Lebanon, in comments that appear to reject a new ceasefire deal reached after mediation by the United States."
4IG részvény csütörtök, 18:16

".2 nap alatt 10%minusz a semmire"
.
Mondhattad volna azt is, hogy 2 nap alatt 17% plusz a semmire (vagyis a kötvénykibocsátásra, amit meg is evett a mostani 200 milliárdos mínusz), ahogy várható is volt, jött is a rollercoaster hatás, szvsz lépcsőzés lesz megint.... Ha nem kapod el időben a felt, akkor már utólag életveszélyes beszállni, főleg ilyen RSZR nyilatkozat és politikai környezetben.
4IG részvény csütörtök, 18:07
Anyám borogass. Z, ritkán nézek át a másikba, most megtettem, de csak hüledezek.
.
Újabb legenda: shortos veri le az árfolyamot.... volt már, hogy a fórumokon beszéltetik le az embereket, alapok dobálják, nagybüfi dobálja, kisbüfik dobálják, napizók a hibásak, most shortos speka broki játszadozik. Emberek! Amikor decembertól majd 2 hónapig hintáztatták 4100-4300 között 100 50 és 25 ezres pakkokkal alul felül megtámasztva, - szükség esetén dinamikusan növelve a részvényszámot! - se esni se emelkedni nem engedték az kinek volt az érdeke?? Arra miért nem reagált a cég?
Akkor kezdtek el nyilatkozgatni, amikor néhány hét alatt hirtelen több mint ezret zuhant, ahogy közeledett a választás.
.
Rice meg tanácsot ad FP-nek... hát jól nézünk ki, ha a vezetés ennyire fű fa virág. Mondhatta volna neki azt is, hogy Rizsa, nincs lóvé, nem veszed észre?
Még a legamatőrebb számára is világos, hogy a 2030-as hitelviszafizetési határidőt akkor is nehéz lett volna tartani, ha orange county marad, még 0 osztalékkal és safe-fel is.
.
Kis kitérő:
-
" kibervédelem és a közös hadgyakorlatok területén"
.
Egy vicc, az eu-s NIS2 tekintetében az egész tetves országra 10db auditor van, mire sorra kerül egy cég akár évek is eltelhetnek és a NIS2 se ma indult, hanem 2022-ben, ráadásul olyan baromkodásokat kérnek be, aminek a kibervédelemhez kb. semmi köze, csak papírhuszárkodás és az adatokat mind eltárolják valahol....fasza...
.
Ha valaki azt hinné, hogy kamuzok tessék:
https://sztfh.hu/nyilvantartasok/auditorok/
.
Az USA kibervédelmet meg inkább ne is említsük, miután az usa hírhedt a buherált FW-ű hálózati eszközökről, szövetgesei lehallgatásáról és hálózataikban való jövés menéséről, szóval a hajunkra kenhetjük.
A Lucas drón projektjük meg szépen leszerepelt Iránban.
-
"Ruszin-Szendi Romolusz jelezte, hogy Magyarország támogatja a szerb katonai kapcsolatok erősítését, ami álláspontja szerint hozzájárulhat Szerbia NATO-hoz való közeledéséhez."
Szerbia akkor fog ettől közelebb kerülni a NATO-hoz, ha megint bombázni fogják Belgrádot... a szerbek az albánoktól talán csak a NATO-t utálják jobban, de álmodozni lehet....
-
"magyar védelmi ipar újjászervezését és állami kézbe vételét."
A másik topikban már ordítanának, hogy DE a gyárak most is állami kézben vannak. Szóval mire teccenek itt gondolni konkrétan mennyi az annyi, hány százalék, valami konkrétum kéne, de mindeki kerülgeti a választ mint a forró kását. Mondjuk nyilván okkal...nem akarják szét@ az árfolyamot...legyen meglepi...
-
RSZR szöszenet 2025-ből:
https://24.hu/belfold/2025/10/07/ruszin-szendi-romulusz-4ig-kormany-hadiipar-nemzetbiztonsag/
Ezüst csütörtök, 14:24
Jah már megint belengették a békét... nem is tudom már Trump veje hol akar mostanság felhőkarcolót építeni, de biztos sok lóvé kell rá, ha ezt naponta el kell játszaniuk...
4IG részvény csütörtök, 13:42
Alapvetően trükkös a történet, mert drónvadász tornyot lehet pakolni az adott IFV alapra is (mondjuk ez lánctalpas a skyranger meg nem), szóval...csak ugye a románok valahogy nem szeretnek minket. :) + a tornyot fixen is lehet telepíteni, de sajnos a MO-n a nehézipar egyenlő a nullával, úgyh itt is csak szerelkőznek. Nézd meg MP most volt  franciáknál közben elmondták, hogy a francia cégek mennyi magyart foglalkoztatnak itthon, meg a németek, meg az angolok, meg az USA stb. Mi önerőből mire vagyunk képesek? Max. fogyasztani a nyugati boltok termékeit az így megkeresett fizuból, ez így veszett fejsze nyele és nem is lesz másképp, mert törvényileg levédték magukat, ha lenne is hazai konkurencia azt meg kicsinálják vagy olyan drága, hogy minden exportra megy lásd pl. mezgazdban a szürkemarha stb.
4IG részvény csütörtök, 11:49
4IG részvény csütörtök, 11:41

"Tehát ha nem lóg itt valaki 0-tól 24-ig, az csak is lebeszélő lehet, mi?"
Tök mind1, ha 0-24-ben itt vagy akkor meg azt mondják, hogy fizetnek érte...nyuszika van rajtad sapka..
.
"Ilyen hatalmas állami hátszéllel, amit a Fidesz4IG kapott, egy makakó majom is el tudta volna vezetni."
.
Teljesen igaz. A büdös életbe nem tudták volna megvenni a digit, ha nem lett volna ellene a folyamatos GVH és egyéb boszorkányüldözés és nem adta volna el magát. A voda-UPC üzlet.. ki is lett a külügyben a góré mostanság? Hadiipar, miért is kellett a 4iG-nek odaadni, amikor az N7 pont azt csinálta, mint a 4iG?
.
Itt már csak a nagyon hívők vannak beleszerelmesedve ebbe a csapatba, főleg, ha megnézzük a hátterüket (nem a fidesz idején kezdték, de ott is tudták folytatni...), legalább olyan sikeresek az üzleti életben, mint Trump, persze a saját vagyont sikerült felépíteni mindegyiknek, miközben a telkó költségeket a "nép" felé  a régi csúnya román digihez képest a háromszorosára emelték állami hátszéllel...nagyon köszi...
Ezüst szerda, 22:11

Tudod mi lesz ijesztő?
.
Amikor Európába nem jön olaj az araboktól, meg majd az amerikaiak sem adnak, hanem azt mondják, mint pár hónappal ezelőtt... ott van az, vegyétek el... az irániaktól, az oroszoktól... a napokban már elkezdték lajstromolni a német fiatalokat, az észteknél a nőket is lajstromozzák...minden pénzt a hadiiparba - mint termelő ágazatba - nyomnak, ami pontosan tudjuk, mikor fogja visszahozni a hasznot, ráadásul a 90 milliárdot is akkor kell visszafizetniuk keleti szomszédainknak, ha majd az ő keleti szomszédjuk fizetett és szerintem te is én is pontosan tudjuk, hogy ez milyen esetben fog bekövetkezni...
.
De Kína érdekes:
https://www.portfolio.hu/global/20260602/valora-valik-a-sci-fi-elkepeszto-urvadaszgepeket-es-gigantikus-hordozokat-tervez-a-keleti-szuperhatalom-840796
.
Szerintem Rubio megnézte a videókat és szólt a FED-nek, hogy kell még pár nyomólemez fiúk. :D
Ki tudja? Talán a 4iG is beszállhat majd a projektbe. :D MaSat1->LOFSZ-1 (low orbit firing s(z)tation)
https://youtu.be/YDKHX5ScLLQ
-
Tehát akkor, hogy legyen benne egy kis fém is, ha béke -szele- van, akkor az arany elindul felfelé, ha háború, akkor meg lefelé. Jól értelmezem a helyzetet?
Ezüst szerda, 21:46
Hát lehet, hogy a végén az lesz. :D Egyébként a depizve siránkozás magyar hungarikum. :D
.
https://youtu.be/SGqmtAID02A
"I'm not trying to tell you anything
You didn't know when you woke up today"
.
Írom ezt Laci kommentjeire-> már mindeki tudja, de igazi tragédia akkor lesz belőle, amikor megvalósul...
4IG részvény szerda, 18:48
Nem írtam le, de nekem is erősen ez az érzésem.... kivéve ha nem történik valami orbitálisan frenetikus politikai bejelentés, csak az a baj, hogy az is azt fogja okozni, mint a mostani, azaz nem fogja tudni megtartani a szintet csak max pár napig -1 hétig, akik esetleg 3000-en vannak úgy fognak kiugrani, mint sicc. Az augusztusi kötvénykibocsátáskor is lesz egy nagy rally meg örömünnep, de mire? Hogy sikerül befoltozni egy "hitellel" egy másikat? Hát nem tudom, én szeptemberben sokkal jobbnak képzeltem ezt az egészet, de most pfff
4IG részvény szerda, 18:42

"Az elmúlt napokban erőt mutat a papír."
A szintematikusan összehangolt bejelentgetéssel és rv vásárolgatással felhajtották, ez a 17% emelkedés a semmire teljesen értelmetlen volt, ma is egy kis időre pluszban volt, de már 12-13 tól látszott, hogy felért a zenitre és nincs ami húzza, onnantól kiugrottak a napizók is és azok is elkezdték dobálni akik hétfőn kapaszkodtak fel a gyorsra.... szvsz ez nem blue chip lesz, hanem blue pill...
USA - Irán háború szerda, 18:23
https://www.portfolio.hu/global/20260603/remalomba-illo-forgatokonyvrol-tett-emlitest-donald-trump-haborus-elnokkent-beszelt-magarol-841058
.
"Kuba párhuzamos megtámadása trump újabb hatalmas ostobasága lesz."
Menekülés a győzelembe... már csak Sly hiányzik és a feláldozhatók. :D
.
Jó ez az amerikai diplomácia, napok óta csak önmagukkal beszélgetnek...
Exchanges of messages between Iran and the United States related to efforts to reach a memorandum of understanding have been halted for at least several days now, the Fars News Agency reported on June 2, citing an informed source.


.
Still, a senior Iranian military officer warned that a resumption of hostilities with the U.S. is inevitable, stressing that the Islamic Republic will not surrender.
“The United States demands our total surrender, and the Iranian nation will never surrender,” said Mohammad Jafar Assadi, deputy head of Iran’s central military command, Khatam al-Anbiya. “Without surrender, war is inevitable.”
.
Iran carried out a powerful attack against United States bases in the Persian Gulf over the night of June 2 and 3 in response to American strikes.
.
„A cionista rezsim Libanonban folytatódó atrocitásai miatt, valamint figyelembe véve, hogy Libanon volt az egyik előfeltétele a tűzszünetnek, és most ez a fegyverszünet megszakadt, az iráni tárgyalócsoport leállítja a tárgyalásokat és a közvetítőkön keresztül történő üzenetváltást”
.
A szagértők mindig nem fogták fel, hogy külön-külön megállapodások nem lesznek, egyben kell rendezni Libanon-Gáza-Irán + a jóvátétel, az iráni atom(program) és a Hormuz szoros vámos kérdését is, erre az esély konkrétan nulla, úgyh szvsz Tőzsdemágus már longra állhatott az olajban.... egyetlen kivétel, ha pár héten belül újabb adagot szabadítanak fel a stratégiai tartalékokból, de az lesz utolsó, mert már elmentek a falig.
.
Bónuszként a napokban Örményország többek között nemrégiben Iránból beszerzett légvédelmi eszközökkel is parádézott, melyek jelenleg is tizedelik az MQ-9 flottát.
4IG részvény szerda, 15:59
A soha vissza nem térő lehetőség. :DDDD Nem is tér vissza... mondjuk most igaza lehet a brokinak, a révszényeket a 4iG alapokon keresztül veszi meg elvileg, aztán ha megvette el is fog fogyni a lendület, a közkézből meg kb. 2%... ~2-3% 3000-5000 környékén csücsül, ~2% 50 forinton vette vagy kicsit magasabban...és még vannak pár százalékkal a nagyobb független befalapok + a kisbüfik, sok sikert a 7000-hez..
4IG részvény kedd, 17:43
A hitelállomány 200 milliárddal nőtt, gyárak egyelőre sehol, az N7 billeg, osztalék nulla, az árfolyam sose lesz 4000 alattból 1600-2300 (rv visszavásárlással), kötvénykibocsátással csak a megnövekedett hitelállományt tudják csökkenteni, a közkéz tovább csökken, szóval érdemes lenne átértékelni a beírásaidat, mert addig ezekkel a hurráoptimizmusokkal te is csak egy clown vagy kb. mint a bipoláris katika, aki ha csökken az árfolyam, akkor nálad sír, ha meg emelkedik, akkor körberohanja az összes blue-t és kioszt mindenkit, hogy bezzeg ő a 4iG-ben szénné keresi magát és mindeki hülye rajta kívül...
4IG részvény kedd, 17:31

Csehországban már leégettek egy zsír új dróngyárat pár hónapja, úgyh a fenyegetés valós. Ide sorolható még a gidrán gyár is -ha lesz-, mert abba meg az elbit viszi az elektronika-célzórendszer egy részét, ahogy a RM részére is...
A létesítmények védelmét majd megoldják - ha eddig nem tetszett, hogy a magyar hadsereg őrizte többek között ezeket is -, maximum bekenik moszattal.

friss hírek További hírek