Csalás is megállhat, hiszen saját bevallása szerint már a hitelfelvétekor is tudta, hogy nem fog fizetni... Ezt is írta valamelyik hozzászólásában. Azaz hamis adatokkal, kölcsön szándékot színlelve pénzt csalt ki a banktól...
Az, hogy a bank nem kért jövedelem igazolást, nem jelenti azt, hogy te hamis adatokat megadhatsz egy szerződésben... . Az adóbevalláshoz se kell csatolni igazolást. De ettől még elég nagy bajba kerülhetsz, ha kamu adatokat írsz bele.
Ugyan már... A #30 alapján simán fel lehetne jelenteni téged. Drukkolj, hogy ne olvassa ezt senki a banktól vagy olyan, aki ezt megteszi... . Vagy full kamu az egész.
Jövedelem igazolás nélküli hitel! A fedezet a jövedelem a biztosíték az ingatlan!
ÚJABB SEMMISSÉGI OK, AMELYRE A BÍRÓSÁGOKNAK KÖTELEZŐ A FELEK FIGYELMÉT FELHÍVNI
Érvénytelenségi ok, ha a bank nem végzi el a hitelfedezeti és hitelbiztosítéki vizsgálatot.
Már pedig a bankok nem végezhették el az árfolyamváltozás emelkedésével járó hitelképességi vizsgálatot, mert nem számoltak a várható árfolyam emelkedéssel
Ennek fényében mindenkinek minimum a jövedelme kétszeresére kellene rendelkeznie és az ingatlanárak sem nyújtanának ebben az esetben biztosítékot.
MINDEZEN TÉNYEKRE A BÍRÓKNAK KÖTELEZŐEN FEL KELL HÍVNI A FELEK FIGYELMÉT!!
HA MÁR MINDENÁRON RAGASZKODNAK HOZZÁ, HOGY DEVIZASZERZŐDÉSRŐL VAN SZÓ.
Hamarosan több olyan döntést is hozhat a Kúria, amely alapján pénzvisszatérítés illetheti meg a devizahiteleseket. De vajon a már lezárt hitelszerződésekre és a nagyon régi pénzmozgásokra is vonatkozik ez? Például a végtörlesztők is kaphatnak pénzt? Megkérdeztünk ügyvédeket, mit mondanak a jogszabályok, és mi a véleményük erről. Válaszuk alapján valószínű, hogy csak az elmúlt 5 évben történt pénzmozgások után igényelhető vissza a jogosulatlanul használt (folyósítási és/vagy törlesztési) árfolyamrés, ugyanis a devizahitelesek árfolyamrés visszafizetése iránti követelése 5 év után elévülhet. Ez jó hír a bankoknak, hisz korlátozhatja veszteségeiket.
Devizahitel-szerződések: zuhanni fog a törlesztőrészlet hétfő után?
Egy 2007-ben felvett svájcifrank-hitel esetében minimum egyharmados túlfizetés lehet mára, a törlesztőrészlet tehát azonnal zuhanni fog – Léhmann György ezt várja a június 16-i kúriai jogegységi döntéstől a devizahitel-szerződésekkel kapcsolatban.
Előfordulhat, hogy az adós, a pénzintézet és az állam egyenlő részben viseli majd az árfolyamváltozásból fakadó terheket – értesült lapunk banki forrásokból. A Magyar Nemzet információi szerint a devizaalapú fogyasztói hitelszerződés megkötéskori árfolyamhoz képest megemelkedett – árfolyam-különbözetből fakadó – költséget harmadolhatják. Ez azt jelenti, hogy ha egy adósnak 160 forintos svájcifrank-árfolyamon folyósították hitelét, akkor a tegnapi, 250 forintos árfolyamon számolva, svájci frankonként 90 forinttal növekedtek terhei. A lap szerint ezt a 90 forint többletköltséget oszthatják háromfelé, ami jelentős segítséget jelenthetne az adósoknak. Ugyanis ha a szerződéskötés idején például 50 ezer forint volt havonta az adós törlesztőrészlete, akkor a tegnapi árfolyamon számolva ez az összeg már csaknem 80 ezer forintot tesz ki. Ha viszont harmadolnák az árfolyamváltozásból fakadó terheket, a törlesztőrészlet körülbelül 60 ezer forintra csökkenhetne.
Alapjaiban változtatja meg a devizahitelesek kilátásait a Kúria keddi döntése és két hét múlva várható újabb (a korábbiakat is egészen más megvilágításba helyező) jogegységi határozata. A bankoknak kötelezővé válhat a szerződések átszámítása, nemcsak a lakás-, hanem minden más lakossági hitelnél is. Még az árfolyamok terén is lehet változás.
devizahitel