Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2021. 02. 14. 18:33
Előzmény: #13278  dimdom
#13280
A hash az nem kód? Nem tudtam, hogy függvény.
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 18:02
Előzmény: #13278  dimdom
#13279
Aki hamarabb megtalál egy ilyet (több is van), az nyerte az adott blockot és a bitcoin címére küldheti a block rewardot.
---
Valójában semmi hasznos matematika számítás nem történik. 
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 18:00
Előzmény: #13277  Boole
#13278
Nem, a block adataihoz keresnek egy olyan hash függvény által megadott képet, ami meghatározott számú 0-val kezdődik.
Boole 2021. 02. 14. 17:11
Előzmény: #13273  dimdom
#13277
Már nem tudom megosztani, mert nem tartottam meg. Csak egy bizonyos célra kellett, egy alkalomra. A bányászat az nem matematikai képletek megoldása? A hitelesítés meg nem alfanumerikus sorok összehasonlítása?
hellforceone 2021. 02. 14. 14:33
Előzmény: #13255  Törölt felhasználó
#13276
Értem amit írtál a hitellel kapcsolatban, de miért nem vennél fel mondjuk lakóingatlanra hitelt? És most nem csak arról van szó, hogy mennyire engedheted meg vagy sem - tehát, hogy esetleg hitel nélkül meg sem engedheted magadnak -, hanem sokkal inkább arról, ha megengedheted, akkor miért ne vennél fel? Hiszen azt látjuk, hogy a pénz romahosan értéktelenedik el, ha felveszel ma mondjuk 25 milliót vagy 20 évre, akkor a mai cca. 150k törtesztőd a 20. évben már lehet, hogy egy hétvégi bevásárlás ára lesz csupán. Ráadásul a pénzt valóban fialtathatod máshol, vagyis ahogy írtad, "jó" hitelt vettél fel. A mai alacsony kamatok mellett és amikor fix kamatra is el tudsz adósodni, miért nem venni fel hitelt? Persze ha valaki nem foglalkozik befektetésekkel, akkor megértem, hogy azt mondod, vegyen egy házat, éljen benne boldogan hitel nélkül, de egyébként? Az is lehet, hogy ha csak tartod a pénzed mondjuk EUR-ban, vagy dollárban, már azzal is nyersz és simán meegéri felvenned a hitelt, még akkor is, ha nincs is szükséged rá. Szerintem pontosan ebbe az irányba vitték el a világot manapság. Válaszod kíváncsian várom - azért is, mert én is pont ilyesmiben lennék érintett :o) - és nagyon köszönöm!
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 13:34
#13275
Egyedül, ami csökkentené az energiafogyasztását, az az, ha áttérne Proof of Work helyett Proof of Stake-re, viszont ahogy nézem jelenleg a bitcoin közösséget, erre 0 esély van.
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 13:19
#13274
Az hogy mennyi áramot fogyaszt a bitcoin rendszere, az attól függ, hogy mennyien versengenek azért, hogy egy blockot hozzáadhassanak. Az hogy mennyien versengenek érte, pedig attól függ, hogy mennyi a várható hozama ennek a tevékenységnek. Azaz, ha jól jövedelmező és mondjuk a jövőben még jövedelmezőbb, akkor még több áramot fog felemészteni a bitcoin bányászás.
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 13:14
Előzmény: #13272  Boole
#13273
Megisztanad azt a képletet, amivel számoltad és az irasodban utaltál?
---
Az téves feltételezés, hogy miután kilett bányászva a bitcoin, akkor utánna már nem fog sok energiát fogyasztani. 
Egy bányásznak most se kerül semmibe a számlájára írni a block rewardot, a some energia arra megy el, hogy megtalálja azt a hasht, amivel megteheti és nem nem fog változni akkor sem, ha már nem nem lesz kitermelhető bitcoin.
Boole 2021. 02. 14. 11:48
Előzmény: #13271  Törölt felhasználó
#13272
Bitcoin létjogosultságával kapcsolatos elméletem. Minél több a felhasználó és a tranzakció, valamint az összetett matematikai műveletek száma, annál hosszabbak a block láncok. Ha általánosan elterjedne a használata, akkor a jelenlegi rendszer ezt nem tudná kiszolgálni. Nem elegendő a számítási kapacitás. A jelenlegi felhasználói adatok, a várható felhasználói adatok, valamint a rendszer kapacitási adatok alapján kalkulálva, a programozó által megadott képlet alapján nem elegendő. Nekem ez a matek jött ki. Ha én kitudtam számolni, akkor más is tudja már. Az ügyfelek a főkönyvön kívül fogják a tranzakciókat bonyolítani. Szerintem ha erre rájönnek a bankok, hogy ebben van az ő nagy lehetőségük, akkor egymással block láncon a főkönyvön keresztül fogják az ügyleteket naponta elszámolni és elfogadják majd a tranzakciók során az ügyfelektől is. Ha az intézmények, bankok a cash tartalékuknak csak az 5%-át átsúlyozzák Bitcoinba, az aranytartalékok csak 5%-át átsúlyozzák Bitcoinba, akkor ez felmehet akármeddig is. Senki nem tudja kiszámolni. Az én értelmezésemben ez azt jelenti, hogy megváltozik a pénzforgalmi rendszer, és később a bankok egymás közötti napi elszámolásához fogják a blocklánc főkönyvön keresztül az elszámolást végezni. A nemzetállamok kialakítják a saját nemzeti digitális valutájukat, majd a 800 nagy intézmény, bank a világban az egymás közötti elszámoláshoz használják majd a Bitcoint, amit már a Fed és egyéb jegybankok, szabályozó hatóságok már ellenőrizhetnek. Ezzel minden megoldást nyerne. Feltehetően erre már mások is rájöttek. Ha ez így van, akkor a szabályozók hamarosan előállnak a bejelentéssel. Ekkor megszűnik a BTC nagy volatilitása. Stabilabb, kiegyensúlyozottabb lesz a kereskedelme. Nagy villamosenergiát emészt fel a Bitcoin bányászata. Azonban, ha ezt egyszer kibányásszák, akkor már csak egy informatikai rendszert kell fenntartani a rendszer üzemeltetéséhez. Az arany és egyéb nemes- és ipari fémek, drágakövek bányászata mindig sok pénzbe és energiába fog kerülni. Ezekhez képest a Bitcoin bányászata egy olcsó műfaj lesz 2140-ig. Csak egy ötlet, ami szerintem működhet. Minden a szabályozóktól függ. Szerintem túl sok zseton van már a játékban ahhoz, hogy megtiltsák. Inkább hajlok arra, hogy szabályozni fogják.
Törölt felhasználó 2021. 02. 14. 07:07
Előzmény: #13270  upgrayeddAKS
#13271

Nem tud sokat ugrálni Yellen asszonyság sem. Ahhoz, hogy teljesen tiltva legyen, ahhoz mindenhol a világban tiltani kell, ez meg nem fog menni az ellentétek miatt sem.
A bitcoin örökre velünk marad és egyre nagyobb csúcsokra fog menni.
Gyors emelkedést nem várok tőle, de egy lassú és folyamatos növekedés kisebb/nagyobb megszakításokkal benne van a jövőre nézve.
900 milliárd van már benne, ahhoz, hogy elérje a 100-ezer usd-t, újabb friss 900 milliárd usd-re van szüksége.
Ez miatt nem várom azt benne, hogy gyorsan emelkedjen és még mindig benne van a nagyobb visszaöntések lehetősége is, de szerintem ez sem változtathat azon, hogy az emelkedése töretlen marad.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 02. 14. 02:45
Előzmény: #13254  jumbo2
#13270
Én meg remélem, hogy (a karrierjét) kinyírják, ha be is merné tiltani. A fejlődést nem állítja le vele, max. "kicsit" megbüntetik majd az amúgy is túlértékelt "hülyékországát", ahol azért szerencsére akad szép számmal nem-zombie is... Egy Larry Ellison-formátumú figura tényleg kellene még Musk mellé, hogy befektessen BTC-ba. Mondjuk Larry bátya már 76 éves... (OFF: mi a véleményed a mai fideszes maffiáról? :)  Mit kellene másképp csinálniuk ahhoz, hogy kiérdemeljék a "polgári" jelzőt?)
Mongol30 2021. 02. 13. 15:01
Előzmény: #13255  Törölt felhasználó
#13269
Szeretnélek megkérdezni hogy tudsz e esetleg vmit a Sos Ltd  nevű cégről ami btc bányászatba kezd ,egyebek mellett.
Ha igen mi a velemenyed a vásárlásáról?
Köszi 
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13268
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13267
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13266
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13265
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13264
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13263
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13262
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13261

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek