Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 07. 09:19
Előzmény: #19719  _Macika_
#19720
fatihszultan 2020. 09. 07. 09:14
Előzmény: #19714  fatihszultan
#19718
Ja, még mielőtt újra értetlenkednél: annak a sok százmillió, vagy legalább sok tízmillió embernek, aki minden megélhetési forrását elveszítette, azoknak nem az lesz a problémája, hogy most akkor egy darabig nem füstölt lazacot, vagy steaket fog enni, hanem mondjuk parízert. Nem!!! Az lesz a gondjuk, hogy éhen haljon, szomjan halljon, megfagyjon, kiszáradjon, tehát vizet, kaját ne vegyen, magának és a gyerekeinek, az alapvető gyógyszereket nem tudja megvenni a beteg gyerekének, magának, stb. Ez vajon hány halálért lesz felelős? Ezt a statisztikák hová fogják számolni? Biztos nem covid halálnak!!!! De mi, vagy ki lesz érte felelős? Az emberi hülyeség, félelem, ami az irracionálisan eltúlzott intézkedésekhez vezetett. 
Svédország "elengedte"! Hány halott volt teljes lakosságszámra vetítve? Ebből mennyi a nem krónikus alapbetegségekkel küzdő? Század, ezred százalékokról beszélünk!
Ehhez képest fognak statisztikák készülni arról, hogy az intézkedések, lezárások hány halálesetért lesznek felelősek?
Törölt felhasználó 2020. 09. 07. 09:12
Előzmény: #19715  PusztaPutyin
#19717
Egész nap válogatott negatív híreket linkelget. Fura lelkivilágra vall, ha valaki mindig csak a negatívumokat találja meg.
Törölt felhasználó 2020. 09. 07. 09:02
Előzmény: #19714  fatihszultan
#19716
A karantén nem a vírus miatt kellett, hanem azért mert a hülye politikusok nem gondoskodtak előre elegendő maszkról. Emlékszem még február végére, amikor Cecília és a WHO még azt mondta, hogy csak a betegek viseljenek maszkot és hogy ne vásárolja fel a lakosság, mert akkor nem jut az egészségügyiseknek.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 07. 08:56
Előzmény: #19712  Törölt felhasználó
#19715
Hagyján, de maci meg belinkeli így, no comment alapon. Ettől vagyok ki, hogy a globálmelegbe is állandóan ilyen színvonalú anyagokat tologat be, pont ugyanez a módszer, és ilyen lábakon áll a közvélemény formálódása ilyen meghatározó kérdésekben. Az embereknek nagyjából kattintania nem szabadna ilyen szemetekre. Hogy a hvg hogy lett ekkora kalap szar azt nem tudom, sajnálatos.
fatihszultan 2020. 09. 07. 08:54
Előzmény: #19709  maxwax
#19714
Vazze, te tényleg nem érted, vagy csak csinálod?
Szerinted a karantén, százmilliók bezárása, munkanékülivé tétele, vállalkozások tízezreinek tönkretétele (az egész világról beszélek), arányban áll a vírus veszélyességével?
Mennyi a halálozási ráta teljes lakosságra vetítve? Század %-kokról beszélünk ember!
Mennyi a valóban betegek száma, a fertőzöttekhez viszonyítva?
Hol van itt az arányosság?
_Macika_
_Macika_ 2020. 09. 07. 08:53
#19713
sivalkodások mennek látom
savanyúval az élen
Törölt felhasználó 2020. 09. 07. 08:50
Előzmény: #19711  PusztaPutyin
#19712
És ez a hvg "tudomány" rovat. Igaz a pánikkeltés is egy tudomány lett. Oda beillik.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 07. 08:40
Előzmény: #19710  _Macika_
#19711

Nem szoktam ezekre kattintani, de most megtettem és jobban ledöbbentett mint ahogy azt valaha kézeltem.
 
 "A kísérlet során a tudósok szándékosan “ráengedték” a koronavírust egy emberi tüdő légútjait szegélyező sejtmintára – írta a Gizmodo. A vizsgálat tehát nem egy élő pácienssel zajlott, csupán a tüdő egy darabkájával."
 
Ugye eleve azzal indít a cikk hogy "Szörnyű képek jöttek arról, hogyan roncsolja a tüdőt a koronavírus", aztán természetesen nincsenek szörnyű képek, de még roncsolás se, mert az elekronmikroszkópos képen vírussal mesterségesen fertőzött halott szövetdarab van.
 
És a szokásos: azt írta a hvg hogy azt írta a gizmodo hogy azt írta a new england medicine akármi.
 
Azért vettem a fáradságot és rákattintottam a nyúinglendi cikkre, ott benn volt az "A" kép is, nem csak a "B". Ott már nem szörnyűztek, úgyhogy a gizmót nem néztem, nem tudom hogy ott szörnyítették a hírt vagy a hvg-nél, itt viszont csak azt írták le porszáraz megfogalmazásban, hogy a vizsgálathoz használt halott tüdőszöveten sok vírust találtak 96 óra elteltével.
 
Ez, ez ez baszki az ostoba ijesztgetés csimborasszója, ennek semmi értelme. És ilyenek alapján alakítja ki a hozzáállását az egységsugarú állampolgár.
maxwax
maxwax 2020. 09. 07. 06:49
Előzmény: #19708  fatihszultan
#19709
Miben nyilvanul meg a "páni félelem"? 
Engem pl sokkal jobban zavar, bar mar nem erint, hogy a szulok kulonbozo datumokat jelolnek meg az iskolak bezarasara ezzel hergelve egymast, mert nagyon nem hianyzik nekik. 
A karanten nem uj jarvanyugyi intezkedes, csak szerintem a mi eletunkben nem volt eddig ra pelda ilyen szinten es ezert szokatlan. 
fatihszultan 2020. 09. 07. 06:08
Előzmény: #19707  fatihszultan
#19708
Ja, ha valaki elolvassa, azok után jobban megéreti, hogy miért mondom egy ideje: szerintem megőrült a világ. A tomboló, felkorbácsolt páni félelem egészen irracionális döntésekhez vezet. 
fatihszultan 2020. 09. 07. 06:03
#19707
Érdemes elolvasni:https://index.hu/sport/2020/09/06/babos_timea_igazsagtalan_es_erthetetlen_a_kizaras/
maxwax
maxwax 2020. 09. 07. 05:54
Előzmény: #19676  infin
#19706
A matematika egzakt tudomany, a software/szoftverfejlesztes alapossagot igenyel. Szamitasokat csak a hivatalos adatokkal elhet vegezni, a tobbi hamis, hasznalhatatlan eredmenyre vezet. Ha igy a statisztikai szamok pocsekok, akkor ne engem okolj. 
Te azt olvastad ki a soraimbol, hogy virustagado vagyok? 
infin 2020. 09. 07. 02:43
#19705
Random párhuzam ami beugrott (nem politizálok amúgy). Karácsony elképzelése a forgalomkorlátozó intézkedésekről, hogy az autóbalesetből évente bekövetkező 49 halálesetet úgy 20%-kal csökkentse (https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_feb002.html).
Azt hiszem, a két tábor között van némi világnézeti különbség is.
infin 2020. 09. 07. 02:35
Előzmény: #19703  Törölt felhasználó
#19704
Ezt nem vitatom, hogy csökkenthető a megbetegedések és halálok száma így (biztosan az influenzánál is), a kérdés mennyit kell figyelni/beavatkozni és mekkora katasztrófát lehet így elkerülni. Én az eü-t erősíteném, amennyire lehet, az biztos. Gyógyszer, vakcina, kórházi felszereltség ... mindezt maximálisan támogatom
Törölt felhasználó 2020. 09. 07. 02:33
Előzmény: #19702  infin
#19703
A lényeg, hogy el lehet kerülni a "katasztrófát" de oda kell figyelni.
infin 2020. 09. 07. 02:32
Előzmény: #19700  Törölt felhasználó
#19702
Ja én óvintézkedések nélkülivel számoltam
Daily infections and testing
Estimated infections are the number of people we estimate are infected with COVID-19 each day, including those not tested.
és ebből a "Mandates easing" verzió
Törölt felhasználó 2020. 09. 07. 02:30
Előzmény: #19699  infin
#19701
Lehet rosszat néztem pill.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek