Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 21:53
#19660
apocca
apocca 2020. 09. 06. 18:33
Előzmény: #19650  Törölt felhasználó
#19659
pontosan volt járvány kritérium nálunk is. Két hét alatt hány (tíz)ezreléknyi fertőződjön meg (illetve tünettel orvoshoz forduljon), minden megyében jelentkezzen stb, No ezt már tavasszal gyorsan elfelejtette cecilia is is. Ugyan is a járványhoz fényévnyi távra voltak a fertőzés számok.
fatihszultan 2020. 09. 06. 17:51
Előzmény: #19656  maxwax
#19658
Szeretném, ha világos lenne, mit akarok mondani. Számomra a vírus nem szubjektív. Az én véleményem, hogy messze-messze nem olyan veszélyes, mint a rá adott kormányzati, vállalati, egyéni válaszok világszerte. Nem látom, mi indokolja ezt az óriási pánikot, lezárásokat, stb-t. Ez kb olyan,  mintha az andamán törzs (vannak még kb 50-en) főnöke küldene egy levelet Trumpnak, hogy elpusztítják az USA-t. Erre Trump atombombát dobna az Andamán szigetekre, biztos, ami biztos alapon. Mit lehet tudni?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 06. 17:29
Előzmény: #19656  maxwax
#19657
Hát igen, az orvos ha láz van csillapítja, ha fájdalom van csillapítja, ha fertőzés van ad antibiotikumot, a vérnyomást csökkenti, ami odanőtt azt kivágja, ami leszakadt azt visszavarrja. Tünetcentrikus, tehát ha fáj a lábujjad akkor ad gyógyszert, ha nem segít amputál, közben lehet hogy egy kényelmesebb cipő kellett volna. Magyarországon ez annyival súlyosbodik, hogy mindezt gyakran rossz hozzáállással végzik leromlott intézményekben ahol fertőzések terjengenek, akkor, ha valahogy bejutottál én képtelenek voltak megszabadulni tőled.
maxwax
maxwax 2020. 09. 06. 16:55
Előzmény: #19654  maxwax
#19656
Egyebkent erzesem szerint ennek a virusnak a megitelese nagyon szubjektiv. En nem tagadom, mert van. Ha elkapnam, engem sem latna orvos addig, amig nem szukseges. Beszednek minden veny nelkul kaphato gyogyszert es remelnem, meguszom konnyeden. Jo nehany evvel ezelott valamitol majdnem meghaltam. A hatodik napon mentem orvoshoz - estere mindig 39 fokos lazam volt, fajt a fejem es volt egy tunetem, amit a beszedett gyogyszer mellekhatasanak tulajdonitottam -, de este a klinikarol haza akartak kuldeni, mert vasarnap este meccset neztek es megmondtak, inkabb masnap menjek haziorvoshoz, kulonben 4-5 orat is varhatok (rajtam kivul csak 2(!) beteg vart). A lanyom akkor mar rettegett, mondta, innen nem megyunk sehova. Amikor kb 3(!) ora mulva megerkezett a vereredmenyem, akkor indult be a gepezet, elkulonito, stb. Kb egy honapig kinlodtam utana, es a vegen csak annyit tudtak megallapitani, hogy az a valami, mert nem tudtak mi volt, szoval rament a majamra, az en alkohol-, koleszterinmentes majamra. 
Szoval ezert mondom, nem akarok orvost latni, nem akarom elkapni es szeretnem, ha minel kevesebb ember fertozodne meg es hamar megfekeznek!
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 16:19
Előzmény: #19651  fatihszultan
#19655
Ott is csak azokat számolják, akik ún. influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulnak. Legalább felének szerintem esze ágában sincs ilyesmi. 
maxwax
maxwax 2020. 09. 06. 16:17
Előzmény: #19652  PusztaPutyin
#19654
A napokban zartak le a konzultaciot, meglatjuk, mire jutnak belole :))) Tuti van prekoncepcio, es lehet simogatni ugy a valaszokat, hogy az jojjon ki, amit remeltek a kiotloi. 
A propaganda jonni fog, nem ketlem, bar nekem nagyon nem hianyzik.
Fogalmam sincs, mit hoz a jovo avirus leteben. Korabban azt mondtak, nyarra eltunik. Nem igy lett, es a legkondikra fogtak, most pedig az utazasokra pl.  Szlavikek mondjak, az idosebbek, es ugy altalaban minel tobben oltassak be magukat influenza ellen, mert nehez lesz a ket virus tunetei kozott kulonbseget tenni. Na, ez nagy baj lenne! Eleg megdobbento kijelentes volt szerintem. Vagy nem akarnak tesztelni? A fejekben a zurzavart lehet fokozni csak. 
maxwax
maxwax 2020. 09. 06. 16:09
Előzmény: #19651  fatihszultan
#19653
Erre a virologusok azt mondanak, hogy szorozd be tizzel azaz lehet, valojaban akar 5000 uj fertozott van, csak eppen nem kerul teszt kozelbe. Nekunk soha senki nem mondta meg, hogy hanyan szenvedtek ugy otthon, hogy betegek voltak, csak szerencsere korhazi kezelesre nem szorultak. Ebben az egesz covidos tortenetben nekem tul sok az ismeretlen, tul keveset tudok rola, es en nem latom, hogy barmilyen korabbi virushoz hasonloan viselkedne. Olvasom a hireket, nezem az adatokat, es remelem,engem elkerul. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 06. 15:45
Előzmény: #19649  maxwax
#19652
Nem tért ki arra hogy mikor van járvány csak arra hogy lejár ez a lemez most már. Viszont ha már így belementél, szerintem a politikusok szeretik a pánikot, meg költségvetési szempontból jobban kedvelik a fiatalabb korfát is. De különben én is azt várom hogy hó második felében kiderül hogy kifújt a vírus ereje, nyilván lesz még pár hónap fontoskodás de semmi tényleges felhajtás. Viszont azon nyomban meg fog kezdődni a megállítottuk a vírust óriásplakátolás meg nemzeti konzultáció arról hogy fasza-e a fidesz. A választható válasz az lesz hogy nagyon.
fatihszultan 2020. 09. 06. 15:09
Előzmény: #19650  Törölt felhasználó
#19651
Pontosítsunk! Mit jelent a 495 új eset? Ennyi cov. pozitívat találtak. Ebből mennyi a beteg? Mert beteg az, aki tüneteket produkál. Ha találnak 495 influenzást, abból mennyi a beteg? 495!!! Mert aki influenzás, az kivétel nélkül produkál tüneteket. Az egészséges immunrendszerű covid pozitívak kb 80% (a hozzáférhető statisztikák szerint) tünetek nélkül jut át a fertőzésen! A fennmaradó kb 20% produkál különböző tüneteket. Ezek mekkora része súlyos?
Tehát még egyszer: 495 új eset nem jelent 495 új beteget!
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 14:56
Előzmény: #19649  maxwax
#19650
Ez az esetszám nem meríti ki a pandémia fogalmát. Heti 30k betegnél kezdenek influenza járványt emlegetni.  
maxwax
maxwax 2020. 09. 06. 14:54
Előzmény: #19648  Törölt felhasználó
#19649
Ertem, szerinted csak akkor van  jarvany, ha belehalnak? Ez szerintem butasag. A politikanak rohadtul nem kell panik, az pedig plane nem, hogy idosebbeket fertozzon meg a virus. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 14:10
Előzmény: #19639  infin
#19648
Szerintem lassan vége a Korona vírusnak Magyarországon,. Nagy a pánik, mert sok a fertőzés, de alig van áldozat. Én inkább azt látom, hogy a politika felnagyítja a dolgokat. Egy gyengébb Korona vírus lehet már csak, nem hiszem, hogy ez újra elszabadul az idősebb honfitársak között. Kell a pánik a politikának.
maxwax
maxwax 2020. 09. 06. 12:05
Előzmény: #19638  infin
#19647
Megvallom oszinten, remekul ereztem magam eddig a teraszon - imadtam ezt a mai csendes reggelt, amikor senki nem flexel, nem vag fuvet, es ne kovezzetek meg, de nem engedi ki a kertbe/medencebe a gyerekeit, akik a szuleik figyelmere vagyva szolongatjak oket folyamatosan, ugy, hogy az egesz kornyek hallhatja - es nem olvastam vissza kommenteket - "pacsirta" tipuskent elvezem a napkelte utani termeszetet, a tavasz, nyarat, oszt -. 
Valoszinuleg tompa az agyam,  kezdem elveszteni a fonalat, de megkerdeznem, mirol szeretnel meggyozni? Kulonbozo okfejtesek, statisztikak, hosszu cikkek - jaj, ma ezek olvasasara nagyon nem vagyok alkalmas -, szoval mi a lenyeg? 
Tavasszal egy ismeretlen fertozessel allt a vilag szemben, ami akkor hirtelen sok ember, fokent idosebb ember halalat okozta. Volt egy valasz ra, amirol utolag mondhatjuk, hogy elhibazott votl, de ezen valtoztani nem lehet, max a jovoben maskent lepni. A virus terjed, nem allt le es lovesunk sincs, mi var rank ezutan. Gyumolcs pl. az alma, a korte,  meggy es cseresznye, de azert meg nem ugyanaz es megis ugy erzem, osszemosod ezeket. 
Szoval  mirol akarsz meggyozni? 
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 08:58
Előzmény: #19642  infin
#19646
minden emberélet fontos -ahhoz képest 50 millio abortusz volt államokban,kiirtották egymást másokat és az indiánokatnincs kedvem leirni vallásháborukat inkviziciot és 2 világháborut-egyszerüen tragikomédia az emberiség és föleg képmutato köpönyegforgato,aki magára veszi vegye legalább tudjuk ki az a kevés ember aki még megprobál emberként élni az éljen és eröt nekik a Fényböl a többi pusztuljon.
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 08:53
Előzmény: #19643  fatihszultan
#19645
mindent néztem toluk és másokrol -ez a helyes hozzáállás-nem szabag egyoldaluan tekinteni,csak rossz a vége és birkaság
valoigaz 2020. 09. 06. 08:13
#19644
"A tudós egy elméletet akart bizonyítani, és önkéntest keresett.Talált egy halálra ítéltet, akire villamosszék várt. Felajánlotta neki, hogy részt vehet egy tudományos kísérletben, amely abból áll majd, hogy egy kis bemetszést ejt a karján, hogy lassan folyjon a vére az utolsó cseppig.Azt mondta neki, hogy meg fog halni, de szenvedés nélküli halál lesz, és észre sem veszi a fájdalmat. A fegyenc beleegyezett, mert a ez a halál jobb volt, mint a halál egy villamosszékben.Hordágyra tették, és megkötözték a testét, hogy ne tudjon mozogni. Ejtettek a csuklóján egy kis vágást, és egy kis alumínium poharat tettek a keze alá. A vágás sekély volt, de elég volt a férfinak, hogy elhiggye, hogy az ereit elvágták.Az ágy alá helyeztek egy kis adagolót, amely cseppek formájában állítja be a folyadék áramlását.Az elítélt hallotta a cseppeket, és minden cseppet megszámolt, azt hitte, hogy az az ő vére. A tudós úgy, hogy az elítélt ne lássa, lassan csökkentette a cseppek számát az adagolóval, és emiatt a fegyenc azt hitte, hogy a vére lassan fogy. Idővel a külseje színt vesztett, felgyorsult a pulzusa, és zihálni kezdett.Amikor a kétségbeesés felért a csúcsra, a tudós teljesen elzárta a szelepeket, a fegyenc szívrohamot kapott és meghalt.A tudósnak sikerült bebizonyítania, hogy az emberi elme szigorúan tele van mindennel, ami elfogadható, legyen az pozitív vagy negatív, az emberi lény egész szellemi és szerves részére hatással van.Bár azt hisszük, hogy az elmének nincsenek határai és nem csalja meg önmagát, de amikor néha nem ért meg valamit, létrehoz valami mást, ami nem is létezik.Ugyanez van, amikor az emberek azt mondják, hogy koronavírusosak - a puszta hitbe halnak bele. Az egész médiaműsor után sem erejük, sem küzdeni akarásuk nincs, pedig köztudott, hogy a tesztek hamis pozitív és rossz negatív eredményeket mutatnak, és nincs halálos fenyegetés, ha valakinek az immunrendszere egészséges.Érdemes tehát vigyázni arra, amiben hiszel, mert valóban valóra válik, mert a tudatalatti a legnagyobb erő az emberben."
fatihszultan 2020. 09. 06. 06:21
#19643
Akinek van ideje, kedve, nagyon ajánlom. Mindenkinek szíve joga azt hinni, amit akar, de sosem árt több forrásból tájékozódni: https://www.youtube.com/watch?v=1t8oUDjV4qc&t=7264s
infin 2020. 09. 06. 01:32
#19642

Bemásolom akkor már az előbbi linkről, csak ne rontsa el a bekezdések közötti sorokat
Covid-19 matek Gyurcsik Attila, CFA 2020. szeptember 04. Előre szeretném leszögezni, hogy minden emberélet fontos, mindenkit meg kell próbálni megvédeni. Én is a járványügyi intézkedések betartatására biztatok mindenkit, nem vagyok járványtagadó, félni különben is jobb, mint megijedni. Ugyanakkor a február végi állapotokhoz képest, amikor az ismeretlentől jogosan féltünk, ma már lényegesen többet tudunk a koronavírusról. Ezek a fejlemények pedig úgy érzem, kevés helyet kapnak a közbeszédet formáló híradásokban. A vírusjárvány elején még több volt a megbízhatatlan, nehezen ellenőrizhető információ, mára azonban a transzparens szabad sajtóval rendelkező tömegdemokráciákon is végigfutott a vírusnak legalább az első hulláma. A számok beszédesek, mégis kevés szó esik róluk, pedig a járvány súlyossága, veszélyessége szempontjából kiemelt jelentőségűek:
  • A vírus a népesség 80 százalékán tünetmentesen vagy kórházi kezelés nélkül átmegy.
  • A halálesetek 80 százaléka 65 év feletti betegeket érint. Németországban a halálesetek 95.3 százaléka 65 év feletti korosztályt érintette. Az európai statisztikák többsége nem annyira erős, mint a német e tekintetben, de kijelenthető, hogy a betegség még a legsúlyosabban érintett régiókban is többségben az idősebb generáció tagjait érintette.
  • A 450 millió lakost számláló Európai Unióban kevesebb, mint 200 haláleset történt a 40 év alattiak körében.
Nem minden országból érhető el minden statisztika, de a fenti gondolatmenetet egy alapos New York-i felméréssel kiegészítve az látszik, hogy a 65 év alatti halálesetek 83 százalékában az áldozatnak legalább egy másfajta alapbetegsége is volt. Ezen a ponton a fenti számokból azért következtetés is adódik. MINDEN EMBERÉLET FONTOS, AZ IDŐSEK VÉDELMÉRE PEDIG KÜLÖNÖSEN ODA KELL FIGYELNI A JÁRVÁNY ALATT. VISZONT AZ EGÉSZSÉGES MUNKAKÉPES KORÚ LAKOSSÁG SZÁMÁRA A VÍRUS NEM EGYENLŐ A HALÁLOS FENYEGETÉSSEL. A gazdaságok újbóli teljes leállítása, iskolák és óvodák tartós bezárása olyan rétegeket véd meg a vírustól, akiknek erre a védelemre valójában nincs szükségük, ellenben munkahelyüket, megélhetésüket sodorja feleslegesen veszélybe. Bár a járvány berobbanása az egészségügyi ellátórendszer számára okozhat kihívást, a tavaszi lezárásokra részben éppen azért volt szükség, hogy a rendszert felkészítsék a helyzetre. Egyéni szinten nézve pedig úgy tűnik, hogy az egészséges 65 év alattiaknak a vírus akkora veszélyt sem jelent, mint autót vezetni vagy pusztán autóval utazni nap, mint nap. (Németországban egy évben 3200 halálos közúti baleset történik, az elmúlt fél évben 65 év alatt pedig 400 áldozata volt a koronavírusnak. Bár a balesetek esetén nem ismert a korfa, egy normális népességeloszlást feltételezve, autót vezetni 65 év alatt sokkal veszélyesebb, mint a koronavírus fertőzés.) A napokban Angela Merkel is úgy fogalmazott, hogy a világnak meg kell tanulnia együtt élnie a vírussal úgy, hogy közben az idősek védelmére maximálisan oda kell figyelni. Joggal mondhatta ezt, hiszen a számokból ez következik. A fenti statisztikák többsége ráadásul az első hullám számaiból indul ki. Az idősebb generáció esetén a vírus vélhetően néha csak hónapokkal hoz előre haláleseteket az időben. Ez is magyarázhatja, hogy a most számos országban tapasztalt második hullám statisztikái enyhébbek. Erről beszélt egyébként az alábbi interjúban a svéd modell atyja is, már a járvány kitörésének legelején is. Az amerikai adatokból a fenti látványosan kiolvasható. A nyár végére a fertőzöttek száma több mint duplázott a tengeren túlon. Eközben kórházba csak annyian kerültek, mint az első hullám idején, vagyis kétszer annyi fertőzöttre jutott ugyanannyi súlyos eset. Persze mindig kérdés a tesztek mennyisége és megbízhatósága, az viszont biztos, hogy a nyári második hullám jóval kevesebb halálos áldozattal járt, mint az első. A fentiekből az is következik, hogy a járvány első hónapjainak adataiból számolt veszélyességi statisztikák is túlzóan magasak lehetnek a valósághoz képest, és az év egészére vetítve jóval enyhébb képet fog festeni a járvány lefutása. Az adatok és az azokból levonható következtetéseknek hatása van a mindennapi életünkre és így a gazdasági aktivitásra is. Ha az országok gazdaságait nem kell még egyszer teljesen lezárni, a tőkepiacok menetelését ez semmiképp sem fogja megzavarni.
infin 2020. 09. 06. 01:07
Előzmény: #19638  infin
#19641
Elnézést, nem az USA, hanem Európa, amiről van adatom (Európai Betegségmegelőzési és Ellenőrzési Központ), h 220e max halálozás influenzából

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek