Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 07. 01:25
Előzmény: #19679  PusztaPutyin
#19680
És ezeket már akkor is leírtam csak le voltam baszva mint egy ténytagadó fafejű tulok. És még két napja is hardcore pánikőrjöngés ment ha meg merted kérdőjelezni a veszély nagyságát.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 07. 01:21
Előzmény: #19677  infin
#19679
Hát nagyjából elvégezted helyettem a válaszadás munkáját. Igen, “Később kiderült, hogy azért bele kellett volna venni a tünetmentes fertőzöttek számát is a számításokba” - ez már elejétől fogva nyilvánvaló volt, én mondjuk eleve bulvár kerülő ember vagyok, pont egy rémisztő vuhani videót sem nyitottam meg, ellenben láttam hogy hogy jönnek a hírek hogy ez is hamis meg az is. Aztán miért nem a veszélyeztetetteket izoláltuk, jó kérdés. Talán az maradt ki hogy az egész túlreagálás ilyen facebookos coelhói magasságokban ment hogy maradjotthonvigyázzunkegymásralávcsiszercsi aztán magunkra húztuk a gazdasági atomcsapást. Szerintem ez elég jelentős agyrém. Magyarországon ugyanez állami szintű gazdasági bűnözéssel párosult. A zöldségek és gyümölcsök nyár végén is csillagászati áron, euró árfolyam az egekben, csomó dolog szétbaszva és előre sejthető volt hogy nagyjából semmiért megy a hűhó. Ezek alapján voltak kétségeim.
infin 2020. 09. 07. 01:06
Előzmény: #19677  infin
#19678
80 év, bocs :) nem 80%
infin 2020. 09. 07. 01:05
Előzmény: #19675  PusztaPutyin
#19677
Az első hullám alatt mi alapján voltak kétségeid? Erre kíváncsi vagyok. Én akkor komolyan vettem, hogy 70 év felett 10% a halálozás meg 80% felett 14% meg ilyenek, a vuhani meg az olasz képeket elnézegetve. (Később kiderült, hogy azért bele kellett volna venni a tünetmentes fertőzöttek számát is a számításokba, hiszen így nem extrapolálható a teljes népességre a fenti adatsor.) Csak az zavart, hogy nem értettem, miért nem az időseket különítjük el erősebben, mert nyilván már akkor se nagyon izgattam magam a fiatalabb korosztállyal kapcsolatban. Ezt természetesen azóta sem értem :)) Nagy ott az a lóláb meg meztelen császár
infin 2020. 09. 07. 01:02
Előzmény: #19672  maxwax
#19676

Nem vagyok benne biztos, hogy mennyire vagy tájékozott a vírustémában, vagy hogy mennyire maguk a %-ok ijesztenek meg a további adatok nélkül. Abszolút nem lenéző stílusban akarom ezt mondani, csak nem egészen értem az álláspontodat, nem találom hozzá a kontextust, ha értesz. Mert amúgy az pl. elég köztudott, hogy mi nem vittük-visszük igazán túlzásba a tesztelést. Volt itt valahol erről egy cikk nemrég, ami szerint Afrikával és a Balkánnal vagyunk egy szinten ilyen téren:)). Szóval amit írtál, úgy hangzik, hogy nem nagyon olvastál a témában híreket vagy tanulmányokat, ami nem baj, de szólj, ha rosszul feltételezem ezt. (Nem figyeltem korábbi hozzászólásaidat)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 07. 01:00
Előzmény: #19673  maxwax
#19675
Nekem nem az a legzavaróbb, nekem az egész felhajtás zavaró. Az első hullám alatt is komoly kétségeim voltak, most viszont már azok sincsenek.
Törölt felhasználó 2020. 09. 07. 00:31
Előzmény: #19673  maxwax
#19674
Azért a határzár a legzavaróbb, mert ez szétválasztja az Ausztriában dolgozó magyarokat a többi embertől. Ez a határzár leginkább azt a célt szolgálja, hogy az ausztriai magyarok vagy fizessenek tesztet (mert 2 hetet nem tudnak karanténban tölteni), vagy jöjjenek haza Magyarországra. Ez a határzár elsősorban az ausztriai magyaroknak árt. Az ausztráliaim kanadai, stb. magyarok esete teljesen más, mert ők sokkal ritkábban látogatnak Magyarországra, mint az ausztriai magyarok. Mondjuk 10 ezer ausztriai magyar havi 1x Magyarországra látogat, és fizet 30 ezret a tesztért, az 300 millió Forint. Illetve sokan akik még csak tervezik, hogy kimennek, ki se fognak menni,  A kormány azt akarja, hogy az emberek Magyarországon dolgozzanak, és ne Ausztriában. 
maxwax
maxwax 2020. 09. 07. 00:11
Előzmény: #19665  PusztaPutyin
#19673
Miert a hatarzar a legzavarobb az intezkedesekben? Nyaron mehetett mindenki ahova beengedtek es a tarcaja engedte. Igazabol most is ez van, csak utana teszt vagy karanten kovetkezik. Sok allamban ugy gondoljak, ha alig van uj fertozott, akkor az utazgatasokkal esetleg ez romlana es a telet atveszelve talan jovo ev elejere lesz vakcina. Ez mind csak otleteles, mert csak egy programozo vagyok, nem orvos es csak a hirekben csepegtetett adatokat ismerhetem meg.
maxwax
maxwax 2020. 09. 06. 23:54
Előzmény: #19666  infin
#19672
Kozelitsuk maskent. 
2020. 07.24.: fertozottek szama 4.398, aktiv esetek szama 490, lezart esetek szama: 3.908 (596 hunyt el es 3.312 gyogyult meg). Ha igy kozelitem meg akkor a lezart esetek 15%-a halal vegzodott. Ha az osszes fertozottre, akkor 13% vegzodott halallal. 
2020.09.06. fertozottek szama 8.387, aktiv esetek szama 3.805, a lezart esetek szama 4.582 (624 hunyt el es 3.958 gyogyult meg). Ha igy kozelitem, akkor 13,6% hunyt el. Nem szep szam, ha a vilag mindosszesenjeben ez  "csak" 4 % korul van. 
Es mi az hogy "osszes fertozott"? Tesztek altal igazolt? Csak ez megszamlalhato. 
infin 2020. 09. 06. 23:40
Előzmény: #19669  infin
#19671
"tavasszal idővel inkább már felső légúti tüneteim voltak"
--->
Először az edzések után (vagy túl kevés alvás után) még nem felső légúti (nátha) tünetek voltak, de tavasz 2. felében már igen, és az is olyan hihetetlen intenzíven, amivel én esküszöm még soha nem találkoztam életemben. Nem megyek bele a részletekbe nyilván, de 100 zsebkendő így rekordidő alatt el tud fogyni. Valami hihetetlen intenzív volt. Szóval az is fura volt. Szokatlan tünetek. De tesztet sosem végeztettem magamon szóval nem tudom, hogy milyen vírus volt :)
Viszont pont emiatt a téli betegség miatt én se nagyon akartam elkapni a koronavírust (ha az nem az volt : ) ). Enyhén veszélyeztetettnek tartottam magam azóta. Bár az idősebb családtagjaimért akkor is mindig jobban aggódtam, mint magamért
infin 2020. 09. 06. 23:36
Előzmény: #19668  PusztaPutyin
#19670
Tényleg az idealista a jó szó erre. Vagy valami ilyesmi. Ezzel nem degradálni akarok senkit. Csak nehezen fér a fejembe az érvelésmenet.
infin 2020. 09. 06. 23:34
Előzmény: #19663  maxwax
#19669

Én is küzdöttem idén télen valami fura vírussal (fogalmam sincs, hogy esetleg én voltam a koronavírus első áldozata Magyarországon : dddd Tavaly december legvégén tényleg voltam olyan helyen, ahol sok külföldi volt, kínai is, rendkívül tömött étteremben, és a barátok akikkel találkoztunk, szintén külföldiek voltak). Az eredménye? Hónapokig még a futóedzéseimet sem tudtam elvégezni utána rendesen, mert valamiért tényleg nagyon leharcolt, mármint ha kimentem edzeni, akkor ha 20 perces óvatos futás során (NAPSÜTÉSBEN és 20 fokos melegben) ki mertem nyitni a számat levegővételért, akkor máris kezdtem beteg lenni megint. A téli tüneteim is furák voltak eleve, abszolút nem olyan volt, mint máskor, NEM nátha meg ilyesmi, az nem volt, csak a torkom alatt jöttek a tünetek igazán, de szerencsére a legsúlyosabb szövődmény "csak" egy hörghurut volt, ami elkezdett terjedni máshova is a torkomban valahol, de szerencsére akkortól kezdve végre pihenhettem pár napot az addigi stresszből, és rögtön elkezdtem javulni. Antibiotikumot ettől függetlenül kaptam a tüdőgyulladás megelőzésére. Nemrég tudtam végre 20 percen túlmenni az edzéseimmel (de ebbe belejátszik h megint engedtem túl sok stresszt, melót és ez saját döntés volt, senkit nem hibáztatok érte). Még egy dolog fura volt, hogy tavasszal idővel inkább már felső légúti tüneteim voltak, amikor vissza akart jönni a betegség a futásoktól. De mindkét esetben gyengeség, hidegrázás, mittomén, vhogy fura volt az egész. De nem, nem tudom h milyen vírus volt :dd
---
A lényeg, hogy ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy csak akkor kell mindent bevetni, ha a halálozások és súlyos szövődmények aránya indokolja, hogy a másodlagos hatásokat (a beavatkozásunk hatásai) elviseljük, tehát ha azok nem rosszabbak a társadalomra nézve, mint a vírus hatásai (halálozás, szövődmények). Számomra ez egy rendkívül egyszerű képlet. Te is kérdezed, kinek hiányzik, hogy munkanélküli legyen és tönkremenjen anyagilag. A túl erős reakció egy ahhoz képest kevésbé durva járványra szintén munkanélküliséget és anyagi tönkremenést eredményez. A maszk viselésébe valóban senki sem hal bele, de itt nem is ezt a fajta intézkedést vitatjuk szerintem. Legalábbis én biztos nem.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 06. 23:30
Előzmény: #19667  maxwax
#19668
Azért van az pont a helyzet javulása közepette ahol el kell engedni a bármennyi fertőzés sok című idealista ötletet. Négyezer aktív eset akkor se sok ha elkerülhető lett volna.
maxwax
maxwax 2020. 09. 06. 23:24
Előzmény: #19664  maxwax
#19667
Lemaradt, hogy az aktiv esetek szama Kanadaban mindossze 6402 es honapok ota zarva a hatarok. Nalunk holnap mar tobb lesz az aktiv esetek szama a gyogyultakenal, es ez rossz mutato. Persze lehet mondani szamszakilag a bo negyezer nem sok, mert holnap mar annyi lesz, de ha elkerulheto lett volna, akkor mar sok. 
infin 2020. 09. 06. 23:19
Előzmény: #19647  maxwax
#19666
Erre reagáltam tőled: "A mi mutatoink ennel rosszabbak, hiszen 7.892 fertozottbol 624-en hunytak el, ez pedig 7,9%, ami eleg rossz es ez javult jelentosen, mivel korabban boven 10 % feletti volt ez a mutato." És kifejtettem, hogy ez nagyon elavult adatokra alapoz, és hogy nyilván nem az összes fertőzött 7,9%-a hal meg. Ez volt a lényege a hozzászólásomnak. Nem hiszem, hogy elhibázott volt az eredeti reakciónk tavasszal, hiszen akkor még nem tudhattuk, mivel állunk szemben. Az lenne elhibázott, ha még mindig ugyanúgy tekintenénk a helyzetet, mikor sok más újabb adat szerint másképp vannak a dolgok. Persze a jelenlegi magyar helyzet éppen változik megint, és max. arra tudunk alapozni, amit pl. más országokban már megfigyeltek az ottani 2. hullám során, de majd kiderül pár hét alatt, hogy nálunk mi a konkrét helyzet. Nem tudom, miről érezted úgy, hogy összemosom a különböző gyümölcsöket. Nem is próbálom kitalálni, de ha gondolod, fejtsd ki, mert ha őszintén érdekel, hogy mit gondoltam, akkor szívesen meghallgatlak én is téged. Tehát, mik lennének itt az alma, a körte és a meggy, stb?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 06. 23:16
Előzmény: #19664  maxwax
#19665
Hát ez az, erre mondta a kolléga hogy kissé túl van ez pörgetve.
maxwax
maxwax 2020. 09. 06. 22:40
Előzmény: #19658  fatihszultan
#19664
Hatarzar. Kanada eleg nagy orszag, fejlett, gazdag, biztonsagos, elheto, es a mai napig zarva a hatara. A kozel 38millio lakos kozul 131.000 fertozott es 5,7millio(!) teszt. 
maxwax
maxwax 2020. 09. 06. 22:13
Előzmény: #19658  fatihszultan
#19663
A te szubjektumod alapjan szuletik meg a velemenyed. Mondjuk mindketten ugyanazon hireket olvassuk, azonos szamsorokat ertelmezunk es megis mas velemenyre jutunk, mert masok a szemelyes tapasztalataink. Szerintem ennyi. En majdnem belehaltam egy virusfertozesbe, amivel szemben az orvosok tehetetlenek voltak - a majam helyett mehetett volna a tudomre, torkomra, gyomromra stb -, tehat az en szemelyes tapasztalatom azt mondja, egy ilyen gyorsan terjedo uj virussal szemben mindent be kell vetni, ha szajmaszk es a tavolsagtartas a tisztasagon felul mar segitseg, akkor ez a minimum es nem csak magamert, hanem masokert is. Kinek hianyzik,hogy elveszitse a munkajat, menjen tonkre anyagilag? Egy hetven feletti ember egy orrverzesbe is belehalhat, ami fiatalabb korban felfoghatatlan. Nem halok bele a  maszk viselesebe.  
Olvasom, mit nyilatkozott ma Merkely - sajnos sokfelet mondott mar, de csak a masodik hullamarol, nem pedig a virus letere es terjedesere vonatkozoan -, szoval kb 100.000 fertozott lehet es meg hetek mulva fognak robbanni a szamok. Lassan kiderul. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 21:57
#19662
érdekes én egyet sem találtam
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 21:54
#19661

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek