Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Abszolut ugyanigy gondolom.
Es ezert meglepoen eros HUF gyengulest varok. Az tetszene Eltolcsynak, latszolag fenntartja a szep szamok illuziojat, egy ideig.
A dollár rally ECB oldalbarúgása kapcsán kérdezem, hogy mi a véleményed az USD/HUF témáról, mert azért Draghi még nem kapitulált, sőt azt is mondta, hogy ha szükséges, akár ki is terjesztik a lazítást, ellenben a mi Matolcsink 2018-ig nem akar kapitulálni, az tuti, ha a piac rá nem kényszeríti, de szerintem mindenképpen ő lesz az utolsó a sorban. Eddig 320 ft-ig vártad a dollárt, a fentiek fényében ez változott?
Maradtam a korabbi velemenyemnel: Yen gyengul, es meg sokat fog gyengulni. A Tokio Olimpia idejen NIKKEI 40.000 fele lesz, a YEN meg sokkal gyengebb.
Fundasan ez a helyzet, hogy nehez kibogozni.
A JGB piac az USA T-bond piac elott jar, es mostanaban eppen ellenkezo fazisban latszanak lenni a kovetkezo napokban-hetekben: link
A faziskulonbseg 3-5 het idonek tunik. Szoval, lehet nezni JGB-t, ha kivancsi vagy TLT jovojere;-)
Szoval, ha T-bond menni fog fel, ahogy varom (= USD kamat esik par hetig innentol),
es a Japan piac meg eppen egy (b) hullamban esni keszul (=JPY kamat emelkedik par hetig),
akkor a kamatkulonbseg Japan javara no; a penz tehat varhatoan arra folyik. De ez erosen spekulativ.
2)Az EURUSD nem eleg impulziv nekem lefele ahhoz kepest hogy paritas kornyekere varoom. Szoval, ott mar vannak ketelyeim. Draghi nem Stalin, meghatralhat.
De egyelore ez nezheto (c) korrekcios hullamnak, ugy 1.08 savig.
Ha 1.09-ig elmenne es ott attor, akkor uj helyzet van: akkor EU valsag (!) lesz a javabol, es vad EURO kamat emelkedes jon, ami egy ideig megloki felfele EUR-t.
Marcius Idusa jon, a rettegett joslat. Iden 12.en lesz holdtolte, 20-an lesz napej-egyeloseg, es 15.en lesz FED ules.
Az investorok erzelmei csucsra jarnak jovo heten.
Most az lehet erdekes, hogy minden futamidos, 2 -30y kozott leszakadt. De fontosabb, hogy VAN, bizony VAN es komplett is az 5 hullamos impulzus. Innentol a kamatok fo iranya? Az mind FOLFELE mutat. A bond arfolyam meg lefele.
Ettol meg, bizony, mostanaban lesz korrekcio a bond piacon. Es talan mar jovo heten kezdodik. De mitol menne fel, mitol vennek most egyszercsak az emberek a kotvenyeket?
Egyszeru. Mert menekulni kezdenek, kifele a reszvenyekbol. Es nincs hova menni biztonsagba, csak kp-ba (ami persze valosagban rovid kotveny lesz a bankban), vagy direktben a 90-180 napos papirokba.
2)Az SPY gyengules a tegnap mutatott divergencian latszik legjobban. A kicsik (Russel 2000 Index) esnek, a nagyok (DOW, SPY) tartjak magukat. Most meg. link
A szamozas itt nem konvencianalis, de eppenseggel elfogadhato.
Viszont a 120 perces SPY charton eleg jol alakuloban egy 1-2-3-4-5 sorozat.
3)A dollar rally tegnap kapott egy oldalba-rugast. Draghi ugyan semmit nem mondott, de evidensen ECB kapitulalasra keszul, es megy a Eurex bond piac utan: megfordul, es emelni lesz kenytelen. A piac ezt latszik diszkontani.
4)Az arany lekorrigalta a dec. rally 50%at, es tegnap mar nemi erot nutatott. Ez valami kisebb fel-korrekcio lehet, legalabbis egyelore annak latszik.
5)Nekem az olajpiac tovabbra is oriasi, koncentralt hedge-fund manipulacios terepnek latszik. A 60 perces charton egyre inkabb kesznek tunik, raadasul ED forma is, szoval akar ugyanilyen vad ereju vissza-pattanasban folytatodhat.
Az olaj amúgy szinte bármikor képes egy nagy rallira. Pl. az egyik legdurvább akkor volt, amikor már elkezdődött a globális pénzügyi válság. Olajpapírokat akkor jó volt venni :)
Voltak kis cégek, amiknél nem árazta be a piac (állítólag) az emelkedést, azokban jókat lehetett swingelni. Pl. PDO. Sztem azóta már nem is létezik a nagy részük :)
Ráadásul a petrokémia nem csak az üzemanyagot állítja elő, hanem kismillió hétköznapi dolgot: műanyagok, műtrágyák, gyógyszerek, stb. alapanyaga. Pár évtizedes távlatban persze jóval kevesebbet kell érnie, mint most. Addigra a dieseles jármű el is tűnhet az utakról.
A piaccal nem érdemes vitatkozni. Ha valamit mégis félreáraz, akkor élni kell a lehetőséggel :)
A piacot nem érdeklik a koncepcióid; az olyan, mint a közömbös világűr. Bazi nagy és hideg. Tele veszéllyel és lehetőséggel :)
Az olaj eleve meg olyan piac, hogy már a proven reserves-et is hamisították anno az OPEC-ben. Az egyik tag elkezdte, a többi folytatta. (Többet írtak be, hogy emelje az adott tag a kitermelési kvótáját. Pár év múlva a többi tagállam is meglépte. Viszont azóta fedeztek fel valódi készleteket, szóval kiegyenlítődnek a beírt készletek meg a ténylegesek... és akkor még ugye ott van az SPR meg a többi "készlet", ami nem a föld alatt van, hanem raktárakban, és amit nagyon szorosan figyel a piac...)
Azota feljebb van, de nem tort ki az ekbol. ES ha a szamozas jo, akkor most kesz (1) es induloban van le egy korrekcio, ami 31-32 savig eshet. Ez lenne a piros (2) hullam vege, aztan indulhat tovabb fel.
Valahogy igy: link
De. Lehetseges, hogy a aszamozas tul optimista. Es meg egy alj is lehet, ahogy a kek vonal esik.
En most (figyelemmel a tobbi riziko tenyezore: elsokent a bond leszakadasra. masodszor a dollar-ero miatt a TRY varhato gyengesegre)
inkabb cash-t preferalnam.
Érdemes nem túlbonyolítani:
Az árakat hosszútávon a kereslet és kínálat viszonya alakítja. Teljesen mindegy, milyen megállapodást kötnek, ha a készletek azóta is a maximum közelében alakulnak. Márpedig ott járnak most is.
1) Vizsgáld meg, hogy az általad "történelmi"-nek nevezett megállapodáshoz hasonló volt-e már az OPEC fennállása óta, és ennek függvényében akkor ez valóban történelmi, vagy csak egy szimpla megállapodás.
2) Érdekes foglalkozni a következő témakörökkel: palaolaj kitermelés az USA-ban, palaolaj kitermelés beindításának gondolata más országokban, olajfogyasztás várható emelkedése, különös tekintettel egy esetleges globális recesszió bekövetkeztekkor
Meg ilyenek.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs igazad, csak, hogy egy kissé komplikáltabb a képlet, mint hogy elég lenne leragadni annál, hogy történelmi megállapodás született, és akkor minden ok. Mert a történelmi megállapodás óta eltelt pár hónap, és az olaj oldalazik, szóval vagy a piac a hülye, vagy egy kicsit több tényező játszik itt szerepet...
hát igen, kérdésem felétek h akkor egy 150 dollárról, de vegyünk 100-at eső olaj ESETÉN, EGY TÖRTÉNELMI MEGÁLLAPODÁSNAK SEMMI, de semmi eredménye, hatása nincs, max az h egy halom speka kurvára megszívta...? (nem naggyal akartam)
Ja, én is poziból beszélek, csak én shortban vagyok. :) Egyelőre tartom, bár tegnap 48.8-nál azért erősen gondolkodtam, hogy zárom. Várok még egy hetet.
Egyelőre 49 felett van a WTI, szóval még lehet igazad is.
Amivel nem számol viszont senki, leaglábbis és nem olvastam még, hogyha bejön egy (ál)hír arról, hogy valamelyk nagy termelő kamuzik, és nem hogy csökkentene, de még növel is, akkor mi lesz.
49 alatt nemigen van semmi, ami megfogja... A 47 és 42 alatti stopokat könnyedén kiszedhetik.
Több, mint 3 hónapot oldalazott, és nem ment 54 felé, pedig a világ összes spekije bevásárolt, nyílván tőkeáttéttel. Kiváncsi leszek a ma esti COT reportra is, 520-ról szerintem leesik 450 körülire.
Ázsia: mérsékelt optimizmus
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019