Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 11:23
Előzmény: #5750  emerald
#5760
targyilagossag 1 fontos tulajdonsag, ha szeretnel sikeres lenni a kereskedesben...(egyebkent az elet mas teruleten sem hatrany)

Csak hogy targyilagosak legyunk nincs short poziciom az indexekben es nem varom hogy ma vagy holnap esetleg jovo heten minden beszakad es ha esetleg iden lenne 1 nagyobb eses ne aggodj a FED belekezd a kovetkezo QE-be a valasztasok elott Helenke mindent meg fog tenni, hogy ugy latszon sikerult elkerulni a recesszio-t.....
(egyebkent mar reg benne vagyunk, csak eppen a .... nem latja
;(
persze a media tolja a felrevezeto hireket...
azt hogy neked ellenszenvesek a hsz-aim, az a te dolgod, szamomra is van nehany emberke akik ezen a forumon meg 1etlen 1 hozzaszolassal nem jarultak hozza a kozosseg javahoz...
bar lehet, hogy erdemes volna ez utan neked visszaolvasni es csak megnezni hany szakmailag ertekes hsz-t tett az illeto az elmult 3,6 esetleg 9 honapban es hany kritikusat....
(rad bizom, hogy te mit itelsz kritikusnak es szakmailag ertekesnek.....,bar tudom ill. gondolom nem leszel kepes targyilagos maradni...,de ha akkarod tegyel 1 probat.....es olvasd vissza az arany ezust forumon)
az hogy egyes emberek allandoan kotekednek, szemelyeskednek, gunyolodnak masokon napjabban tobbszor,
az rendben van mindaddig amig a te allaspontodat kepviselik, sot ugy latom mar szep lassan kezdesz beallni a sorba te is...
legalabb tanultal valamit a forumon.....(kerdes mire mesz vele az eletben???)
szakmailag nem szeretnem minositeni oket....
persze 10% fixel az ember konyen viccel,de aki kicsit is figyel az 1-2 honap alatt rajon, hogy kik is azok aki valotlansagot allitanak, szemelyeskednek, elferditik a hsz-okat es ugy probalnak kulonbozo embereket beallitani ami nem tul szep....

En nem utalok senkit es le se nezek senkit,de hogy oszinte legyek sajnalattal nezem, hogy 1-2 emberkenek a szemelyeskedesen, gunyolodason, masok kifigurazasan kivul semmilyen erdemi mondanivaloja nincsen....
ez az egyik oka, hogy miert is hadjak el annyian a forumot es ez az oka, hogy 1re kevesebb kereskedessel es szakmai dologgal talalkozhatsz a forumon....

Amit viszont szomoruan latok, hogy ertekes emberkek tunnek el a forumrol azert hetekig vagy vegleg mert nem latjak ertelmet 1 olyan kozossegben lenni ahol szakmailag szinte egyre kevesebb informacio hangzik el....es csak a hangulat keltes zajlik....

de legalabb sikerul majd szep lassan a DAX forum szinvonalat hamarosan elerni itt is.....

Azt pedig nagyon sajnalom, hogy mivel nem vagy voltal kepes targyilagosan szemlelni a dolgokat ezert masokat fosztasz meg ertekes informacioktol....

en nem fogok senki miatt a forum moderatorhoz fordulni,de lehet hogy azert azon erdemes volna elgondolkodni, hogy masok miert is teszik ezt.....

Valoszinuleg en vagyok minden problema oka....
(megjegyeznem ha vilogni akarnek,de miert is es kinek is....arra volna mas mod is....)

Egyebkent pedig elnezest kerek toled, hogy nem nezek mindent orok longos szemuvegen keresztul.....
(de ha csak 1 szamlat sikerul megmenteni, akkor mar megerte...
sajnos jo nehany emberkenek fog a szamlajaba kerulni, majd ha 1 nap 10,15 esetleg 20%-os ressel nyit a piac, meg az is elofordulhat, hogy neked is...)
szoval meg egyszer elnezest, hogy felhivtam masok figyelmet a kockazatokra....

engem meg 1szer sem figyelmeztettek a portfoliotol....
(valoszinuleg a moderatorban van a hiba ugye, persze az is lehet, hogy o targyilagosabban szemleli a dolgokat mint te....)

A demokracia es a fair play pedig nem az hogy kiallok mindenki mellett aki az en velemenyemet kepviseli ill. hasonlo allasponton van......

Lenyeg a lenyeg jo lenne ha neha sikerulne targyilagosan szemlelned a forumot......(es ezert is elnezest kerek, hogy ez a velemenyem)....

a hsz-odat egyebkent nem szeretnem minositeni,de hogy lasd hogy kivel van dolgod en kepes vagyok akar 1 honapra is kizarni magam a forumrol, ha ugy latom, hogy ezzel a kozosseg javara szolgalok, kivancsi lennek a te kis barataid kepesek lennenek erre akar 1 hetre is, ha masok szamara nem tetszo hsz-t irnanak....szoval ezt megteszem a kozosseg az arany-ezust forumert....
akik pedig ismernek szemlyesen mind uriembernek itelnek meg ill. sokan annak szolitanak...
Sok sikert es a legjobbakat kivanom neked!

u.i.:
Tudas pedig nem hatalom csak a felhasznalt tudas az!!!!

OFF
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 01. 14. 10:53
Előzmény: #5750  emerald
#5759
Huh, emerald, ööööö, a pontos címet tartsd titokban ;-)

ui.: a szarvasbőr picit fájt
b4ndyTA 2015. 01. 14. 10:45
Előzmény: #5757  emerald
#5758
... lehet, hogy félreértetted, és alapLEkezelőt írt! :)
emerald 2015. 01. 14. 10:36
Előzmény: #5755  pomperj
#5757
Igazad van, toleránsnak kellene lennem a mai napig.
De én nem vagyok emberileg olyan magaslatokban mint Te vagy Szarvasvadi.

emerald 2015. 01. 14. 10:30
Előzmény: #5754  b4ndyTA
#5756
Ő azt állítja magáról h alapkezelő....
Nem egyszer leírta, nem én találtam ki.

Hát a "lekezelésről" idézhetnék vagy linkelhetnék pár oldalt, de elég volt mára a feszültségből.
Addig jó Neked amíg nem futsz bele!
pomperj
pomperj 2015. 01. 14. 10:28
Előzmény: #5750  emerald
#5755
Sokfelek vagyunk. A modszereink, idotavjaink es mozgasterunk is kulonbozo: ezert ami egyikunknek okossag, az masnak ostobasag. De mindenki kaphat jo ideat masoktol: en peldaul mindenkitol kaptam mar: es koszonet erte.
Legy tolerans. A-tol Z-ig.

b4ndyTA 2015. 01. 14. 10:23
Előzmény: #5752  emerald
#5754
KisVuk alapkezelő? Már elnézést, de az nem az az ember/csoport, aki mások pénzét fekteti be különböző eszközökbe?

Feltételezem ilyen esetben tíz vagy száz milliókról beszélhetünk. Amennyiben ez így van, olyan szinten más érdekek társulnak ehhez, hogy nem is értem hogy publikálhat a portfolio.hu-n. Ez olyan, mintha a nők lapja online fórumában vitatnák meg a Nobel-díjat. Soros nem jön? Csinálok neki topikot! :D

Vagy nem adom ki magam, hogy ki vagyok, vagy zárt, szakmai fórumban vitatom meg a dolgaimat.

Mondjuk így megértem a pesszimistább meglátásait, mások pénze nagyobb felelősség. A lekezelésről nem tudok nyilatkozni, én még ebbe nem futottam bele.
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 09:58
Előzmény: #5751  fxboy
#5753
csatlakozom,csak sajnos infantilis emberekre nem hat
emerald 2015. 01. 14. 09:55
Előzmény: #5748  b4ndyTA
#5752
Jaj má Te mondtam h ne foglalkozz vele....nem tanulsz....

Az indexek brutális minden elsöprő esésére gondolt.
De csak a saját sérelmei miatti piszkálódásig jutott el a kommunikációja.....
fxboy
fxboy 2015. 01. 14. 09:53
Előzmény: #5750  emerald
#5751

+++

emerald 2015. 01. 14. 09:34
Előzmény: #5746  Törölt felhasználó
#5750
Te jó ég, nem akod folytatni az s&p500 fórumodat amit Te alkottál?!

Esetleg itt meg folytathatnánk nyugalomban a beszélgetéseket úgy mint akkor mielőtt berobbantál ide azzal h felfedezted h a fibó semmire nem jó meg vegyünk bányászokat (amit mimár rég vettünk) nagy arccal persze!!!

Annyit mondjuk nem tettél meg h mielőtt kioktattál volna minket esetleg visszaolvastál volna fél évet, és rájöttél volna az általad oly sokszor kiottatott, lesajnált kezdő, aki nem érhet fel a Te alapkezelői magaslataidhoz, már qvantitatív analízis nélkül, magától rájött h érdemes a bányászokkal kereskedni.
Ja csak szerényen írtam, meg az aljon vettem...és szinte a csúcson adtam el.....persze tudom ez is a kezdők tulajdonsága.
Na mert Te mint alapkezelő, a majdnem tetején vettél és tartottad minuszba....:))))

Na de persze én ezt sem értettem! Mert annyira hülye vagyok, hogy így kell évekre befektetni....
Csak elárulom h nekem is van befektetésem, de nem sz@ros 20kg ezüst tömb, amivel itt villogtál! Hanem cca:22kg ezüst díszmű ami olyasmiből áll mint 1880-as Klinkosch(császári-királyi beszallító) 12db-os étkészlet fadobozban, szarvasbőr béléssel és minden darabban ott a kétfelyű sas címer. Vagy György korabeli angol teáskanna, meg hasonló minőségi darabok.
De van arany tömb(amit a férjem kérése vettem az örökségéből) és a saját modern és antik ékszereim ami bőven több mint 1kg ja és nem beszélve a kb 15-20ct briliánsról ami benne van!....Óóó

Csak azért írom le mindezeket h szálljál már le a magas lóról, lehet nagy arcod, csak aztán ne csodálkozz ha hülyének néznek!

Tisztelettel elnézést kérek mindenkitől, nem hencengni akartam, sőt senkit nem megbántani h EZ az érték, mert nem!
Érték csak emberi belső érték létezik!
Illetve bátorítok mindenkit akinek nem jött össze még úgy az élete ahogy szerette volna, higgye el nekem se elsőre sikerült, sőt azt
gondoltam h egy garzon lakásom se lesz 40éves koromra se...:)

Más:járok olyan fórumra ahol szintén vannak véleménykülönbségek az itteniekkel.
DE nem várják el tőlem h utáljam ha Ők nem kedvelnek valakit és szeressem ha Ők szeretnek valakit. Az pedig h nézeteltérés van köztük attól még adott esetben elismerik egymás tudását!

Ehhez kapcsolódóan megjegyzem én is kiálltam Pomperjért a dax topikban. De nekik is joguk más véleményen lenni.
És nekem is jogom van szintén más véleményen lenni, amiért Ők sem bántanak engem.

A szakmai tudása lehet mindkét félnek tiszteletre méltó, nincs olyan neked v nekem van igazam. Sikerélmény persze van, az más!
Például nekem most, megvettem a sp-t a leszakadáskor és épp bezártam...:DD
Tudod ha nagyon nagy nyitó rés van azt szokása az árfolyamnak, ha nem is teljesen de visszatölteni.
No de mint alapkezelő ezt biztos tudod.

Lényeg a lényeg, jó lenne ha nem tennéd tönkre teljesen a fórumot az állandó feszültség keltéssel!
Ez a fórum akár tetszik akár nem az én "gyerekem". Én élesztettem fel, és nagy alázattal figyeltem és örültem a tapasztaltabbak hozzászólásainak akik téged kivéve mind nagy szeretettel és a tisztelete nekem is megadva segítettek engem és másokat!

Ide az ír aki akar, megfér mindenféle instrumentum de a feszültség keltés az nem!
Kraccer 2015. 01. 14. 08:58
Előzmény: #5743  Törölt felhasználó
#5749
DAX shortot indítottam 9823 és 9834 ről, plusz van egy sell limit 9844 -en.

b4ndyTA 2015. 01. 14. 08:56
Előzmény: #5747  b4ndyTA
#5748
.... lehet, hogy az EKB-s ülésre gondoltál, vagy az ázsiai piacok reakciójára?
b4ndyTA 2015. 01. 14. 08:37
Előzmény: #5743  Törölt felhasználó
#5747
"Oveket kernenk bekapcsolni...
hamarosan indul a kovetkezo menet..."

Ezt most megint, mire érted? Milyen keresztpárra, milyen előjellel? Miért? Nekem még csak válasznak sem tűnt egyik hozzászóláshoz sem...

Szerintem azt senki sem bánja, ha valaki leírja a gondolatait, és még mélyebbre is ás az ok-okozatok összefüggésében.

Én a "lesz itt meglepetés" típusú mondattal nem tudok mit kezdeni. :/
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 08:11
Előzmény: #5744  recluse82
#5746
ugy erted az utolso 1-2 oraban???
nehogy kellemetlen meglepetes legyen belole.....
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 08:06
Előzmény: #5744  recluse82
#5745
Dax forum zarva...
szemelyzet szabadsagra ment elore nem lathato ideig!

Megertesuket koszonjuk!
recluse82
recluse82 2015. 01. 14. 07:57
Előzmény: #5743  Törölt felhasználó
#5744
en shortos vagyok ezerrel, csak mar semmit nem hiszek el a piacon, meglatjuk mennyire veszik meg eu ban az esest
Törölt felhasználó 2015. 01. 14. 07:31
#5743
Oveket kernenk bekapcsolni...
hamarosan indul a kovetkezo menet....

pomperj egyebkent megint tevedtel 1 napot, talan 36 orat....
nyilvan a kritikat jogosan kaptad meg az orok long bandatol
;)
(nem is ertem miert nem vagy kepes masodpercre pontosan elorejelezni a dolgokat.....)
;)

azert ezen a forumon, szerintem paran nem banjak ha elemzeseiddel latsz el minket....

Legyen szep napod!
emerald 2015. 01. 13. 15:08
Előzmény: #5741  recluse82
#5742
Ott a pont!
recluse82
recluse82 2015. 01. 13. 14:38
Előzmény: #5734  pomperj
#5741
2) bullos az nem vagyok az viszont furcsa h ilyen olaj szakadasra sp szinte semmit nem esett, mi lesz ha olaj elindul fel, mekkora rally?

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek