Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 01. 11. 19:51
Előzmény: #5699  emerald
#5700
Esetleg ha neked elég az amit az Admiral-nál találsz instrumentumot, akkor ők is jók.

Nekem volt számlám náluk, jó is de sp-ben sajnos csak óriási mennyiséget lehet nyitni. Az nekem nem felel meg.
Forexre, arany-ezüstre viszont kiváló.
emerald 2015. 01. 11. 19:43
Előzmény: #5698  McDee
#5699
Igen cfd, ám ahol vagyok azt semmiképp nem ajánlom!
De a cityindexen itt a pf-eseknél tervezek új számlát nyitni.

Tudod ott van minden, részvények is és micro pozik is.
Ami jó nagy számla esetén is. Jobbak az esélyeid szerintem.
Mással is beszéltem aki elégedett velük.
McDee 2015. 01. 11. 19:18
Előzmény: #5697  emerald
#5698
CFD-ben nyomod? Ha igen, melyik szolgáltatót ajánlanád?
emerald 2015. 01. 11. 18:50
#5697
Arany longban vagyok 1170-től, és pénteken 1211-ről egy bővítéssel.
Ezeket 1260-70 között zárnám.

Az éves vagy hosszabb távú kilatások aranyban, lehet megbotránkoztatok egyeseket de én 1500-ig is várom idén.
Ám onnan újra egy nagy lefordulás következne, a mostani alj vagy akár az alá.
Persze nem biztos h így lesz, de amíg meg nem dől én e-szerint fogok kereskedni.

Itt az idő a bányászokat is újra bővíteni, pénteken vettem IMG-t.
Hétfőn még lehet h másba is beleveszek.
Nagyon könnyen lehet vagy +10%-ot könnyen realizálni rajta.
Szerintem :-)

PBR igen szépen teljesített, de nem bővítem!
Az a gyanum lesz még leszúrás olajban. Ha ez bekövetkezne inkább újra fedező shortot kell raknom rá.
Ha meg nem, tovább tartom amíg csak tudom.
Törölt felhasználó 2015. 01. 11. 17:38
Törölt hozzászólás
#5696
Kraccer 2015. 01. 11. 14:27
Előzmény: #5694  Kraccer
#5695
Ez a jó kép, és a kulcs szint az 1254.

link

Elnézést!
Kraccer 2015. 01. 11. 14:25
Előzmény: #5692  Törölt felhasználó
#5694
Igen, érdekes instrumentum az arany és az ezüst.

Az aranyat tradeltem, ebben tudok nyilatkozni. Az ezüstről nem tudok semmit.

Arany:

A mai nyitáskor érdemes lehet egy longot nyitni 1252 környékéig, onnan pedig egy shortot meg lehet próbálni viszonylag jó RR aránnyal.

Szerintem 1320 től erős bull de addig bármikor megfordulhat és mehet újabb aljra.

A képet rövid távú kereskedésre készítettem:
link
recluse82
recluse82 2015. 01. 11. 14:17
Előzmény: #5691  Törölt felhasználó
#5693
eurusd ben csak akkora meglepetes lesz hogy amint meglesz a nagy hsz bol a C alja (akar mar meg is lehetett) onnantol.tobb eves long periodus indul es 1,50-1,60 magassagokba fog felmenni.
Sztem erik a megelepetes fx en, ha mar itt tartunk. A dollar odaig minimum visszamegy ahonnan indult (dxy 76-78 tartomany). Ez meg csak egy meglepi a sok kozul.
eurgbp? 0,87-0,88 1-1,5 tavon
Törölt felhasználó 2015. 01. 11. 13:56
Előzmény: #5689  Kraccer
#5692
Re: GBP/JPY helyett nezegesd....inkabb:

arany, ezust grafikonjat:
XAU/USD
XAG/USD ebben van a momentum es valoszinuleg kitart marcius-aprilisig....
(szoval nem csak technikailag,de funda is mogotted all), persze a legjobb kereskedok es algok vannak benne....

mely vizben lehet megtanulni igazan uszni, ha mar tul van az ember az alapokon.....

egyebkent tetszik, hogy kitisztult a grafikonod, szamomra jobban atlathato...feher hatter es az arat is elsore megtalaltam...

kivancsi lennek a te meglatasodra velemenyedre az arany es ezustben....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 01. 11. 13:37
Előzmény: #5689  Kraccer
#5691
Szia,

volt GBP/JPY es AUD/JPY longom is....
GBP/JPY-ben kivagott a stop, talan 9-10pip nyeresegem lehetet plusz a kamatkulonbozet....
(nem tetszett, hogy 50-60pip elmozdulas utan visszafordult, igy szorosra huztam a stoppot)
AUD/JPY-ben 70-80pip utan vagott ki a stop (pluszban)....
ugy nezz ki meg kell emlitenem, hogy azert meg kivag a stop 1 kereskedesbol az nem jelenti egyenesen azt, hogy veszteseges volt....
bar nekem a nyereseges kereskedes ott kezdodik amikor min. 3-5szoroset megkeressuk a kockazatnak....
nonfarm payroll-ra pedig nem szeretek fx-n tul sok pozit nyitva hagyni.....
egyebkent zartam az AUD/USD shortjaimat is egyelore; felet a hirek elott masik felet a poziknak meg utana....

szerintem hamarosan erik a meglepetes Fx-en, mert most mar egyre tobb kereskedo biztosra veszi a USD erosodeset....
persze nem vagyok anyira bator, hogy nyissak longot mondjuk EUR/USD-ban inakbb megvarom amig a piac elindul 200-300pipet....,de ez lehet hogy csak februarban lesz es az is lehet hogy csak majusban....

EUR/GBP figyelgetem...
es sajnos lecsusztam az AUD/CAD longrol, mert vartam benne 1 kis felfele mozgast 0,92-0,94 kozott,de nem raktam be a megbizast...kicsit elfoglalt voltam amikor leszurt 0,94 ala...
szoval lehet hogy varnom kell ebben a parban a jo belepore majus-november kozotti idoszakra...

egyebkent ha csak a technikai kepet nezed (GBP/JPY-t) akkor van benne igazsag ugy nezz ki hogy esni fog, raadasul nagy a korrelacio a reszvenypiaccal ill. S&P-vel, neha akar 80-85% folott...
Sajnos tiltja a vallasom, (hitem meggyozodesem), en nem longolhatom a YEN-t, persze lehet, hogy fog 300-600pipet erosodni a Yen,de en meg mindig 15-20%-os Yen gyengulesre szamitok...(ebben az evben)

2 parban van jelenleg nyitot poziciom:
-long NOK/JPY (szerintem ez a par erdekes lehet a kovetkezo honapokban ill. evekben)
- short EUR/HUF (319.05 folottrol),de a felet zartam a poziknak penteken

de ez nem kereskedesi ajanlas, csak a velemenyem ill. meglatasom....
Törölt felhasználó 2015. 01. 11. 13:06
#5690
link
link

lehet, hogy a mozgas inkabb a banyasz szektorban van....???
Kraccer 2015. 01. 11. 13:02
Előzmény: #5688  Törölt felhasználó
#5689
Szia Kisvuk!

Meglépted a longot ebben a párban?
Véleményem szerint nem jó ötlet egyenlőre, mert ha megnézed a pénteki napos gyertyát, akkor láthatod,hogy ez esni fog jővő héten újra.

link

Mi a meglátásod?

Törölt felhasználó 2015. 01. 11. 12:44
Előzmény: #5687  pomperj
#5688
"A jelenlegi piaci környezet egyébként Hulbert szerint olyan, amikor a legtöbb pénzt azok a befektetők és kereskedők keresik, akik túl fiatalok ahhoz, hogy tisztán emlékezzenek a legutóbbi medve piacra."
annyit tennek meg hozza, hogy a tapasztalatlansagert elobb-utobb sulyos arat kell fizetni a tozsden....
azt pedig meg mindig erdekesnek tartom, hogy nehanyan 2-5 eves tapasztalattal kritizalnak olyanokat akik lehet hogy 2-5 evtizede vannak a piacon....
persze havi 10% fixel az ember konyen viccel....foleg ha meg feltetelezni is kepes demon....
kozben meg masok tobbszorosevel kereskednek mint amivel feltetelezget, esetleg $ nagyobb kockazatott vallalnak 1 pozicion mint a feltetelezett demo szamla....
Folyamatosan kapjuk a kritikat, mind a velemenyunkert es a stilusunkert ill. hogy okoskodunk, csak eppen az illeto nem veszi eszre, hogy a szakma 1 eleg jelentos resze mar reg nem vasarolja az amcsi es europai piacokat, inkabb adjak....

Kicsit emlekeztet 12-13 evvel ezelotti onmagamra abban a reszben, hogy en is azt hittem mar akkor, hogy tudom hogyan lehet penzt keresni a piacon, ja hogy tobb mint 60%-ot kerestem...kit erdekel, csak eppen a kockazatokrol halvany lila fogalmam sem volt, azota kaptam nehany pofont, kerestem es vesztettem is komoly penzeket,de meg mindig kereskedek es a portfoliom erteke novekszik evrol evre, persze sokszor nem ugy olyan mertekben ahogy szeretnem,de a helyes uton vagyok....

viszont soha nem volt akkora arcom a tudasomhoz kepest, mint ezen a forumon egyeseknek.....
mindenesetre nagyon fajni fog amikor kiderul az igazsag, addig pedig kenytelenek vagyunk idonkent ilyen hozzaszolasokat is elolvasni.....

az illeto eppen csak azt felejtette megnezni, hogy ezen a forumon, hany hasznos a kozosseg szamara ertekes hozaszolasa volt az elmult 3,6,9 honapban???
mert ugye azzal nincs baj, hogy valaki nem ert valamihez, persze ha azt hiszi magarol hogy igen az mar erdekesebb, de a rosszindultot tovabbra se csipem.....

A piac pedig kepes felrearazni dolgokat rovidebb-hosszabb ideig,de elobb-utobb eljon az igazsag pillanata....
Komoly penzt pedig ugy lehet keresni a piacon amikor mindenki meg van gyozodve valamirol, es az ember felismeri, hogy a tobbseg teved....
persze nem konnyu a tobbseggel ellentetes velemenyt kialakitani,de itt most nem politikai celbol vagyunk itt, hanem hogy penzt keressunk a piacon.....

Egyebkent eleg egyszeru lelekre vall ha mar elmagyaraztak valakinek, hogy azert hasznalsz neha angolt, mert gondolom a kommunikaciod nagy resze nem magyarul folyik....
van aki kepes ezt megerteni, felfogni van aki pedig elkepzelhetetlennek tartja csak azt felejti el, hogy a vilagon tobb mint 7milliard ember kommunikal mas nyelven mint a magyar, magyarul pedig kb. 15 millioan, es azert mert valaki ismer 1 masik nyelvet esetleg hasznal attol nem lesz kevesebb....
En is talalkoztam mar itt az utcan olyannal aki mar 1 ev utan torte a magyart, nyilvan probal az ember nem mosolyogni,de ha valaki eveket, esetleg evtizedeket tolt el mas nyelvteruleten es eppen azon a nyelven jut eszebe 1 szo, sot esetleg eszre se veszi hogy angolra valtott....
(nem hinnem, hogy azert tenne mert menobbnek szeretne tunni...)
persze van akinek ehez elettapasztalatra van szuksege, ugyanez igaz a piacra is....
mert meg az is elofordulhat, hogy nehanyszor nem veszik meg az esest a jovoben, akkor pedig a megveszuk az esest tokeattetellel 1 kellemetlen tapasztalatot hozhat...
(ugy is lehetet penzt keresni az elmult heten hogy valaki megvette az esest, meg ugy is, hogy esetleg shortolt...
1elore a lefele mozgas nagyobb volt 80-90pontos elmozdulasbol szerintem konyebb volt elhozni 50-60pontot, mint 70pontosbol...)

Legyen szep heted pomperj!

u.i.: havi 10% fixel ill. hsz-val pedig ne foglalkozz...
pomperj
pomperj 2015. 01. 11. 11:41
Előzmény: #5684  Törölt felhasználó
#5687
A Magellan forumba beirtam egy portfoliot, ami most tetszik longra. Hatha paran kedvet kapnak egy verseny kihivasra reagalni;-)

A torz vilagra jellemzo, nem ram, hogy se EU se USA nincs benne.

Szoval, Azsia (Korea, Japan, Vietnam, Malay, de Kina NEM)
meg AU Russia, es Brazil van a listamon;

meg mindig jobbak a tobbinel, es a tavalyi Azsiai portfoliom azert szep volt karacsonyra.
Szektorkent meg Arany, olaj, banya, oktatas a tulsuly: nem meglepoen, ez kemeny contrarian allaspont.

Törölt felhasználó 2015. 01. 11. 11:40
Előzmény: #5680  pomperj
#5686
you know csak azt felejted leírni,hogy az utolsó 10-15 alkalommal 95%-ban the market rácáfolt a vélt igazadra,ill. jósltaidra-legalábbis sp-t illetően!

csak pusztán a tények kedvéért.

(kicsit belekevertem én is az angolt,hátha így menőbb)
McDee 2015. 01. 11. 10:18
Előzmény: #5682  Törölt felhasználó
#5685
Nemigen tudok állást foglalni a NG-t illetően. Talán Xautista.

Amit viszont látok:
- A határidős árfolyamok májusig enyhén inverz/flat görbét rajzolnak ki
- Az előző héten a futures görgetésének éves költsége 10% körül volt, ez mos 0/-2% lett.
- Megszűnt a korábbi contango az árfolyam további csökkenése ellenére. Érdekes módon az árfolyam csökkenés nem a contango elmélyülését eredményezte.
- Az előrejelzéshez képest nagyobb kitárolás ellenére nagyobbak a készletek az előző évinél.
- Bizarrul hangzik, de megyünk kifelé a télből.
Törölt felhasználó 2015. 01. 11. 10:07
Előzmény: #5680  pomperj
#5684
Kina pedig sokkal jobban lassul mint a tobbseg gondolja...
es nem csak Kina, de szinte az egesz Azsiai regio....,de nem kell aggodni mert ha 1 komolyabb eses bontakozna ki a jegybankok elkezdenek vasarolni ill. a FED neki all a kovetkezo QE-nek.....
Ne feledjuk hamarosan elkezdenek az Usaban az elokeszultek a kovetkezo valasztasokra Helenke-t szerintem a Republikanosok nem latnak szivesen, igy marad Hillary....
szoval szerintem a FED all in-t fog menni, jatszani...nem hianyzik nekik 1 ujabb recesszio....

Ha pedig esz nelkul nyomtatjuk a penzt elobb utobb inflacio lesz es akkor a nyersanyagok jol teljesithetnek, persze nem napon belul,de 2-5 eves idotartamban.....
ha valaki az esest akarja megvenni annak nem a reszvenypiacon kellene probalkoznia, mert a hozam/kockazat arany szerintem egyre rossabb hanem az ezust ill. arany piacan ill. ev vegetol talan az olajban is....
lhebamy 2015. 01. 11. 10:05
Előzmény: #5676  pomperj
#5683
Kitűnő írás,gratula! Végre kimondja valaki,hogy a király meztelen!
Törölt felhasználó 2015. 01. 11. 09:46
Előzmény: #5679  McDee
#5682
natural gas-hoz mit szólsz?
Törölt felhasználó 2015. 01. 11. 09:44
Előzmény: #5678  McDee
#5681
link

es ez nem most kezdodott....,mint irtam korabban meg az alapkezelok is egyre kockazatosabb eszkozok utan neztek...

Megneztem a dealing with divergence es nem ertek egyet az eszkoz alokacioval:
( a tobbsegnel pedid a portfolio osszetetele nem 60%-os kotveny, sokkal inkabb 40% koruli volt, foleg olyan orszagokban mint US,Kanada,Nemetorszag,Ausztralia....

az uj portfolio osszetetelenel en meg mindig nem latom ertelmet a kotvenyeknek, sokkal inkabb nyersanyagok fel tolnam el a portfolio-t, ha pedig az USA-n kivul nezzuk akkor a nyersanyagoknal 40%-ot hasznalnak es abbol minimum 20% nemesfemekben:
jelenleg 15% ezust es 5% arany....
ha pedig esetleg kepes lenne az USA tovabbi emelkedesre, akkor a feleves eszkozar attekintesnel az arany rszesedeset tovabb emelnem egeszen 10%-ig....

a portfoliomban levo reszvenyek nagy reszet nyersanyagtermelessel es feldolgozassal foglalkozo cegekbe tennem illetve sulyoznam at.....

;)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek