Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 01. 16. 20:21
Előzmény: #5819  Törölt felhasználó
#5820
:DD
Csak neked bocsájtjuk meg....:)

Bandita, a fibók legyezően vannak rajta, arra koncentrálj!
De majd sjani biztos ír pár mondatot hozzá.

Köszi sjani, én már zartam is!
Sőt halkan megjegyzem egy picii tétellel megfordultam.
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 20:17
Előzmény: #5818  b4ndyTA
#5819
A képen 'Picasso: Olajfolt úszik a felkelő nap kék sugaraiban Antibes felett' című időskori "linearista" kompozíciója látható. )
b4ndyTA 2015. 01. 16. 20:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#5818
... bár tisztelni kellene az időtöltésed, de ez annak, aki ért hozzá mond valamit? Az, hogy nekem tök káosz, mert az öregisten is rajta van, egy dolog. Viszont érdekel, és tudni szeretném, hogy érdemes-e felnőni a feladathoz, vagy lépjek csak tovább? Az indikátorokat felismerem, de nem mindegyiket tudom, megfelelően használni (pl. ichimoku). Egyébként szép színes. :D
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 20:00
Törölt hozzászólás
#5817
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 18:32
Előzmény: #5815  eurocent
#5816
Az a lényeg , hogy hazudnak, ahogy eddig is meghamisítják az adatokat, ahogy eddig is és lopnak is, ahogy eddig is, csak eddig elég volt az ellenkezőjére berendezkedni, mint amit akartak hogy csináljál, de ahogy eddig is ez már nem műkszik, mert nem minden nap a szöges ellentétét nyilatkozzák az általunk megrendíthetetlennek tűnő dolgokban, hanem minden órában mást és mást kommunikálnak , ez az orosz-ukrán konfliktus alatt kezdődött el.
eurocent 2015. 01. 16. 17:51
#5815
"Minden jel arra utal, hogy a FED újra indítja az újabb EQ-t" - írja mai hírlevelében a WealthDaily.

A hírek azt publikálják, hogy a 2008 óta a munkanélküliségi ráta a legalacsonyabb 5,6% szinten van, de ez hamis propaganda. Az igazság az, hogy a bércsökkenés 0,05USD/óra. A reálbérek pedig infláció alattiak.
...
Felvetik a kérdést, "Mit tesz a FED":
Ha a tőzsdei lemegy 15%?
Ha a 10 éves hozam tovább csökken?
Ha a gazdasági növekedés ellaposodik, vagy a gazdaság recesszióba esik?

Közben a legtöbb ember egészségbiztosítási díjai, élelmiszerárak a keresethez képest emelkednek.
...
Az energiarák csökkentésével tartani lehet a kormány által előírt 2%-os inflációs szintet. De ehhez tovább kell nyomtatni a pénzt és tolni pl az energiaiparba, mint ahogy tették ész nélkül 6 éven át.

Ha ez bekövetkezik, akkor tudd, hogy a FED még nincs felkészülve a dollár gyengülésére, aminek fedezete az arany és ezüst, amit meg kell vennie.

Azért hosszú távra arany, ezüst és olaj portfólió kialakítását javasolják.

Ha bejön a WD hipotézise, akkor lehet, hogy arany-ezüst-olaj valóban csinál egy ATL-t mielőtt kilőne?

Tovább gondolva a gondolatmenetet: lehet, hogy a mostani minimális olajár emelkedés egy újabb jel a piac részéről, hogy kikényszerítsen a FED-től egy összeomlás előtti utolsó QE-t?
eurocent 2015. 01. 16. 14:31
Előzmény: #5813  Törölt felhasználó
#5814
Erste Trader, a Saxo rendszerét használják. Rajzolásra kiváló (log és otpUSD chart nincs benne:), viszont a kereskedési költségek magasak...
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 13:24
Előzmény: #5811  eurocent
#5813
Kivulallokent es naivan a svajci jegybank honlapjat neznem meg itt: link

Megkerdezhetem, hogy milyen kereskedesi rendszert hasznalsz, amibol a chartokat linkeled?
emerald 2015. 01. 16. 13:24
Előzmény: #5811  eurocent
#5812
Én kiszálltam tegnap az arany longomból mert befutott 1260-70közötti célzónába. Amit írtam itt pár napja.
Nem elképzelhetetlen további emelkedés, de kivárok egy jobb beszállót longra.

Bányászokat is részben zártam tegnap.

eurocent 2015. 01. 16. 13:14
#5811
Érdekes az arany chart CHF-ben: link
Novenberben nem szavazták meg a jegybank aranykészlet bővítést.
Lehet, hogy most kezd "tankolni" a Svájci jegybank?

Hol lehet figyelemmel kísérni a Svájci jegybank deviza és aranytartalék alakulását?
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 09:48
Előzmény: #5809  Törölt felhasználó
#5810
Tök mind1 , ez szerintem örök érvényű és az időtáv irreleváns, ami viszont nem, az az R/R és a D/D, na meg amire ezeket ráhúzod.... a chart.
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 09:26
Előzmény: #5808  Törölt felhasználó
#5809
Szerintem nem kellene emberkedni a piaccal, mert lehet sokfele modelt hasznalni es lehet az embernek barmilyen akademiai vegzettsege es PHD-je, ha 1 zsufolt terembe eluvolti magat az ember, hogy tuz van, akkor az emberek egymast taposva menekulnek, most akkor meg arrol nem beszeltunk, hogyha tenyleg langra kap valami...."
Kisvuk

1,3,vagy 9 hónap múlva? :))
Törölt felhasználó 2015. 01. 16. 09:21
#5808
Írtam EURUSD topikba, hogy ez a negatív kamat,- ami utoljára a középkorban volt- és az azutáni reakció szánalmas volt, még 100pipet sem tudott menni, na akkor nyitottam a shortot 1 loton a kersztben, -már nagyon sajnálom, hogy csak egy lotot- T.A. alapon is megért volna legalább még 1 lotot, ami tükrözi a gondolatmenetemetés itt jó pár emberét, akikkel nagyon együtt gondolkodunk, pl.: kisvuk...... itt van egy idézet az EURCHF topikból Tőle.:

Ja bar az oraik meg vannak szamlalva...
csak nezd meg a 10 eves Japan allamkotveny hozamat....
ha igy haladunk 3-6honap alatt elerjuk a 0-at...
gondolj bele matematikailag milyen hozam/kockazat arannyal lehet majd CDS venni...
illetve milyen is lesz a hozam/kockazat arany, ha elkezdik shortolni ill. adni oket.....
Ha pedig omlik a kartyavar, akkor lesznek befektetok es kereskedok akik szivesen fizetnek -0,5-1%-os kamatot is csak, hogy a penzuk erteket megorizzek....
Tul sok valasztas nem lesz!!!
nemesfemek, CHF es nyersanyagok, meg lehet spekizni a NOK-ra

"Szerintem nem kellene emberkedni a piaccal, mert lehet sokfele modelt hasznalni es lehet az embernek barmilyen akademiai vegzettsege es PHD-je, ha 1 zsufolt terembe eluvolti magat az ember, hogy tuz van, akkor az emberek egymast taposva menekulnek, most akkor meg arrol nem beszeltunk, hogyha tenyleg langra kap valami...."
Kisvuk

A másik jel volt a shortra a következő.... számtalan broki hívott föl, hogy mi a véleményem az EURCHF-el kapcsolatban, MINDEGYIK A LONG OLDALON BIZTOSÍTOTT és azt mondták, hogy az ő alapjuk is a long oldalon van és majdnem mindenki, meghogy NEM KELL STOP, MERT AZ SNB A BIZTOSÍTÉK A STOP, ja és hja baj lenne kézzel lezárnák és annyi, aha LÁTTAM azokat a kézzel zárásokat :SSS fasza érzés lehetett......Csomó tradernek a margin CALL volt a stop, még olyanoknak is akiknek volt stopjuk, csak nagyon szűk és réssel esett néhány brokinál, itt van jelentősége a jó brokinak és a slippage manipulációnak, ami normál esetben max. 1 % itt meg volt ahol 100%. Vagy több fölhívott az egyik ismerősöm és nem értette , hogyan lehet -2000$ a számláján, mikor volt stopja....hozzáteszem ez Nekem is kinyitotta a bicskát a zsebemben, most Ő is perelhet.....
felcsorgok
felcsorgok 2015. 01. 15. 21:33
Előzmény: #5791  pomperj
#5807
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen fundamentális okot/okokat látsz arra, hogy lassan közeledik a trendforduló EUR/USD-ben?

Az alapfelállás egyelőre FED-nél kamatemelés, ECB-nél pedig pénznyomtatás és ez szerintem alapvetően meghatározza az irányt.

Hallottam olyanokat is, akik a paritást sem zárják ki.

Köszi.
Törölt felhasználó 2015. 01. 15. 21:19
Törölt hozzászólás
#5806
Törölt felhasználó 2015. 01. 15. 21:18
Törölt hozzászólás
#5805
Törölt felhasználó 2015. 01. 15. 21:08
Törölt hozzászólás
#5804
eurocent 2015. 01. 15. 20:22
Előzmény: #5786  pomperj
#5803
DGAZ-ban eddig jól működik Elliot, meg a fibó elmélet. Fibo 50-ig rések betöltve, maradt egy hatalmas rés 6,5-7,5 között.
6,4-s eladási megbízást adtam a magellánban:) Meglátjuk.
emerald 2015. 01. 15. 17:18
Előzmény: #5800  Cosinusrider
#5802
Az egész év ilyen lesz, ha elliottos szemüvegen keresztül nézzük...;)
Nella fórumtársam azt mondta találóan ha 2014hullámvasút volt, 2015-16 olyan lesz mintha ciklonon ülnénk...:D
recluse82
recluse82 2015. 01. 15. 15:48
Előzmény: #5792  Törölt felhasználó
#5801
semmifele trendfordulo sincs masszivan.ontik lefele

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek