Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 16. 12:25

A többség elutasítja Paks II.-t  

Ugrás a cikkhez
A magyarok 60 százaléka elutasítja Paks II orosz állami vállalat által, orosz hitelből való megépítését, és kétharmada a megújuló energiaforrásokat részesítené előnyben - derül ki A Medián 2014 decemberében készített, reprezentatív...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210254
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 03. 12:13
#560
Kádár népe szereti az atomot. A szovjet atomot meg különösen. A baráti Vörös Hadsereg még atomfegyvereket is rendszerben tartott kis hazánkban. Meg kellene fontolnunk, hogy atomrakétákat is vegyünk tőlük. Talán arra is adnának hitelt.
Törölt felhasználó 2017. 04. 25. 15:32
#559
"Egyetért-e azzal, hogy az Országgyűlés törvényben oldja fel a paksi atomerőmű bővítésére vonatkozó teljes iratanyag minősítését?"

"Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés törvényben oldja fel a paksi atomerőmű bővítésének árát megalapozó összes tételes beárazott költségvetés titkosítását?" link
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 25. 08:21
#558
"Ha kell, bíróság előtt bizonyítom, hogy zsarolják Orbánt az oroszok." link Az biztos, hogy az orosz titkosszolgálat sokat tud Orbán doktorról. Talán még SL oligarchánál is többet. De nem biztos, hogy zsarolja is. Lehet, hogy csak elejt pár kérdést. Miért halt meg Antall a ciklusa kitöltése előtt, amikor még egészségesen kezdett kormányozni? Nem kellene a TEK-kel hazahozatni a fiadat, aki a zűrös focivilágodból a távoli Afrikába menekült? Odáig is elér a kezünk.
kukutyinbenko 2017. 04. 19. 15:11
Előzmény: #556  kukutyinbenko
#557
Egy látszólag jelentéktelen fejlesztés nem elhanyagolható hatása a panelek élettartamára. Ha ez igaz, lehet újra számolni a megtérülési, gazdaságossági ellenérveket... " Az úgynevezett duplaüveg technológiával készült panelek átlagosan 7 százalékkal több áramot képesek termelni, mint a hagyományos napelemek, a várható élettartamukat pedig 30-ról 50 évre emeli." link
kukutyinbenko 2017. 04. 19. 15:05
Előzmény: #555  kukutyinbenko
#556
Azért nálunk sem aludt be mindenki szerencsére. link
kukutyinbenko 2017. 04. 19. 15:02
Előzmény: #1  Portfolio
#555
Eközben az ostoba németek... " korábban még soha nem termeltek megújuló energiaforrásokból annyi villamos energiát Európa legnagyobb gazdaságában, mint idén márciusban. A villamos energia ellátás több mint 41 százalékát, mintegy 19,5 terawattórát megújuló energiaforrásokból biztosították, miközben az atomerőművek részaránya valószínűleg az 1970-es évek óta nem látott mélypontra eshetett." link A terveink szerint ezek fogják megvenni tőlünk az áramfeleslegünket Paks II elkészülte után!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 03. 13. 08:03
#554
Nem udom, lesz-e nemzeti konzultáció vagy népszavazás Paksról.
Ma reggel a Kossuthon elkezdődött az agymosás arról, hogy miért is jó az atomenergia.
Viszont egy szó nem volt az orosz befolyás növeléséről.
Pedig az oroszoknak van az egyik legnagyobb hadseregük és leggátlástalanabb titkosszolgálatuk. Ráadásul nem félnek használni mindkettőt.
A budapesti memorandum ellenére területeket hasítottak ki Ukrajnából, de számtalan magyarnak van családi élménye a gulágról is. Sokkal mélyebb élménye, mint amit a magyar-szovjet baráti társaság hagyott maga után.
Orbán doktornak létkérdés, hogy ne nyíljanak meg az ügynökdossziék, ami szintén nem növelné az oroszbarátságot és talán az is kiderülne, kit mivel zsarolhatnak vagy vehetnek meg az oroszok.
sanka 2017. 03. 05. 07:38
Előzmény: #552  Alilou3
#553
Szépen összefoglaltad, amúgy népszavin paks2 szintén buktának látszik, ismét pofon orbáncnak.
Alilou3 2017. 03. 04. 19:52
Előzmény: #549  ________
#552
„...János! Hogy nem szakad rád a plafon egyetlen kormányinfón sem...hogy nem vágta valaki a fejedhez a cipőjét heveny idegességében, amikor kijelented, hogy Paksról már szavaztunk, mikor titeket választottunk 2014-ben....Mutasd meg a programotokban, hol szerepel az, hogy a sunyi főnököd stikában üzletet köt Putyinnal a mi bőrünkre, a mi pénzünkön? Mert én kurvára nem emlékezem ilyesmire...Én. mint nép, mikor szavaztam arra, hogy lenyúljátok a magánnyugdíjamat? Arra mikor szavaztam, hogy szétharácsoljátok magatok között az állami földeket: Arra mikor szavaztam én, hogy a trafikokat kiosszátok egymás között?...Az mikor volt, amikor arról szavaztam, hogy ugyan, az Orbán nevű főnököd tolja már be a közösből az én pénzemet a felcsúti stadionba, bármelyik másik stadionba, kisvasútba, Várba költözésbe, térkövekbe, keresztények megvédésébe, külföldi focicsapatokba, ukrán nyugdíjasokba, más országok gazdaságának támogatásába, a keresztény egyházba.... Arról pontosan mikor is szavaztam én, mint nép, hogy telifossátok az országot gyűlöletplakátokkal, miközben jó pénzért áruljátok a letelepedési kötvényeket bárkinek, aki meg tudja fizetni?...Ja, hogy nem pont én szavaztam, hanem a képviselők?... Azok képviselnek engem, akiket nem lehet számonkérni? Akiket nem lehet elszámoltatni? Akik futva menekülnek a sajtó elől és egyetlen kérdésre sem hajlandók válaszolni?... Vagy az van, hogy hülyének nézel engem, vagy te vagy a hülye. Több ötletem nem nagyon van. Válassz, pajtás és főleg válaszolj. Hidd el, nem fogod megúszni. Te sem....”
kukutyinbenko 2017. 03. 03. 14:30
#551
" A szélenergia szempontjából szinte kiléptünk az EU-ból.
...2016-ban a megújulók adták az EU újonnan beépített áramtermelő kapacitásának 86%-át (!). A szélenergia szektor pedig önmagában akkora teljesítménybővítést hajtott végre tavaly, mint minden más energiaforrás összesen!"

link

érdemes megnézni a cikk alján a grafikont!
Valaki rohadtul fordítva ül a lovon, a történelmi példák alapján pedig nem mi szoktunk a jó irányba fordulni...

kukutyinbenko 2017. 03. 03. 13:10
#550
" A beindítás után két héttel hivatalos indoklás nélkül leállt, és az orosz sajtó friss hírei szerint azóta sem üzemel a novovoronyezsi Roszatom-atomerőmű 6-os számú reaktorblokkja, amelyet a tervezett paksi bővítés referenciaerőművének szántak.
...A Szentpétervár melletti Leningrád 2. atomerőmű építése során egy orosz nukleáris mérnök kiszivárogtatásai révén sorozatos biztonsági és műszaki hiányosságokat tett közzé a Green World orosz környezetvédelmi szervezet: többek között az építési naplók és a bizonyítványok meghamisításáról, a technológiai előírások megszegéséről, az előírtnál rosszabb minőségű anyagok és technológiák használatáról beszéltek.
...A harmadik generációsnak hívott orosz erőművek közül az első (szintén jelentős csúszással) Novovoronyezsben lépett működésbe, de 15 napnyi üzem után leállt, mert - az első híradások szerint - rövidzárlat következtében meghibásodott a generátor. Újraindítani viszont azóta sem sikerült, ennek okairól azonban az orosz nukleáris ipar illetékesei nem nyilatkoztak, pedig a reaktor immár három hónapja áll.
...Az orosz sajtó azt írja, hogy ugyanez a hiba (a generátor elromlása) jelentkezett a Leningrád 2. atomerőműnél is, ami arra utal, hogy típushibáról van szó. Baj lehet ugyanakkor a műszaki és biztonsági kultúrával is, mivel az ugyanahhoz a reaktorcsaládhoz (VVR-1200) tartozó, Finnországnak szánt blokkal is gondok vannak. Olli Rehn korábbi uniós biztos, Finnország jelenlegi gazdasági minisztere a Fennovoima projekttel kapcsolatban egyenesen azt nyilatkozta, hogy ha a Roszatom nem változtat sürgősen a tervezés és a megvalósítás színvonalán, akkor az egész beruházás kútba eshet."

link

Izgalmas lenne, ha egy ilyenen múlna az áramtermelésünk fele, mert a fő az ellátásbiztonság...
Aszódi főbiztoselvtárs remélem továbbra is kitart e remekmű mellett.
________
________ 2017. 02. 20. 08:35
Előzmény: #548  Dehogynincs
#549
a Momentum, ha valaki szeretne lenni a magyar politikában, akkor a Paks2 témát kellene "felmelegítenie"
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 02. 20. 08:28
#548
(#546)
Még mindig szavazni akarok Paksról is.
Már tavaly is akartam, amikor a Momentum még pajkos gondolat sem volt.
elemes
elemes 2016. 10. 03. 08:45
Előzmény: #546  Dehogynincs
#547
"Paks egy város."

(Magyar Kétfarkú Kutya Párt)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 03. 08:20
#546
Szavazni akarok Paksról is!
kukutyinbenko 2016. 09. 05. 12:51
#545
" A kormány várhatóan kénytelen lesz elfogadni Paks 2 kapcsán azt a brüsszeli érvelést, hogy a projekt nem térül meg piaci alapon, azaz a kiadások, illetve a várható bevételek különbségét csak jelentős állami támogatásokból lehet fedezni..."

link

No, ezek szerint lassan papírunk is lesz arról, hogy a beruházást erőltető lobbi gyakorlatilag minden fontosabb érve kamu volt (ahogy sokan gondoltuk eddig is).
Akkora bukta lesz ez a beruházás ha mégis áterőltetik, hogy jó ha nem dönti be az országot (olimpiával együtt meg tuti államcsőd). Ne legyen igazam...
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 08. 12. 11:47
Előzmény: #543  Törölt felhasználó
#544
Attól, hogy a csernobili sugárzás téged meggyógyított, másoknak még káros is lehetett.
Törölt felhasználó 2016. 08. 12. 11:37
Előzmény: #542  Dehogynincs
#543
Elmondtál már mindent! Nincs mit hozzátennem!

Az oroszok károsak az egészségedre! Mindig igazuk van!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 08. 12. 11:34
Előzmény: #541  Törölt felhasználó
#542
Hadd tudjam meg, milyen meetingekre járok állítólag! Mesélj!
Oroszbarátnak tetszik lenni?
Törölt felhasználó 2016. 08. 12. 11:26
Előzmény: #540  Dehogynincs
#541
Ez lesz a következő gumicsont a meetingen történt kívánságlistán!??

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek