Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
scari
scari 2026. 06. 16. 21:06
Előzmény: #115699  oxylant
#115700
Szar hát. Lehet szépíteni, de minek?
oxylant
oxylant 2026. 06. 16. 19:38
Előzmény: #115697  scari
#115699

Így van, ahogy mondod!!!🤣
Xar van a palacsintában!!!😪
scari
scari 2026. 06. 16. 17:21
Előzmény: #115696  oxylant
#115697
Nehezen értelmeztem, de ez így van. Nincs itt semmi változás, sőt inkább szarabb.
oxylant
oxylant 2026. 06. 16. 16:12
#115696
Nudging csak is a jótépé felé, avagy inkább nudfing az egész bét, hiába jött új kormi....
Pepo
Pepo 2026. 06. 16. 10:55
#115694
Vételi DbV. Ár                   Eladási ÁrE. Db
182,4002,440530
3292,3552,48035
102,3302,55040
1602,3102,555146
2,1002,3002,5601,000
1502,2352,6003,604
352,2002,620435
1202,1602,630300
4992,1502,640495
1002,1402,65050
gyula1971
gyula1971 2026. 06. 16. 10:53
#115693
-Rába.-Kicsit benézett a 2500 alá a csorgás miatt, de ha látnánk egy erős emelkedő napot, úgy hogy sokkal lejjebb nem menne, akkor még lehetne esély az emelkedés megindulására. Amennyiben a piros trendvonal törne, akkor elkezdődhetne egy fordulós minta kialakulása a magasabb mélypont miatt. Megerősítő emelkedő gyertyát érdemes lehet megvárni, mert ha új mélypontra menne, akkor maradna a csökkenő trend és nem mutatna jelzést. Első erősebb ellenállás a 3125 körül található.Ellenállások: 2813; 3125; 3750.
Támaszok: 1875; 1563; 1250.
omaha 2026. 06. 16. 10:23
Előzmény: #115676  balentum
#115692
Tokaji már sokmindenre gondolt, ezért került lapátra! De mi lesz a villa sorsa?
spieler 2026. 06. 16. 09:53
Előzmény: #115689  pancserlama.
#115691
👍
balentum
balentum 2026. 06. 16. 08:22
Előzmény: #115688  Toten
#115690
Mindenki csak azotp-t veszi nem is értem miért?
Toten
Toten 2026. 06. 15. 18:37
Előzmény: #115687  spieler
#115688
Még senki se veszi...
spieler 2026. 06. 15. 18:12
Előzmény: #115686  Imrus55
#115687
2 milla forgalom mellett - senki nem adja!
Imrus55 2026. 06. 15. 17:08
#115686
2430.- z.....fos!
oxylant
oxylant 2026. 06. 15. 13:30
Előzmény: #115684  pancserlama.
#115685
Jó lenne, ha a jótépé sorsára kerülnénk, mert ugye CSAK az kell.
pancserlama.
pancserlama. 2026. 06. 15. 12:33
Előzmény: #115683  csuloktata
#115684
A "történetet" árazza a piac
A fundamentumokat a történetek után fogja matekozni.
A kérdés:
Jármű vagy hadiipari kategória lesz a rába ?
csuloktata 2026. 06. 15. 08:00
Előzmény: #115682  scari
#115683

Nem vagyok önmagam ellensége, ezért nem építek légvárakat.
Volt itt katonai thg összeszerelés (kizárólag magyar piacra), megszűnt cca 4-5 éve. Annak ellenére, hogy a HM- nek több ezres le nem hívott keret megállapodása volt a Rába felé.
Van a Rába 2026 program, csarnok felújítás (épület).
Volt régen a MAN együttműködés. Nincs.
Gidrán összeszerelés (nem saját termék!). Erről mit lehet tudni? Jelenleg még nincs, majd lesz.
Tatra?
Sok a kérdőjel, amit Ti már ténynek vesztek.
A Cég sem nagyon kommunikálja hol tart.
Régen volt a Rába magazin, megszűnt. Abban volt info. Azóta semmi.
A cég 2 éve veszteséges az vagyoneladás eredményét kiszűrve.
Hol itt a hozzá adott érték???
 Értem, hogy jó az álmokat kergetni. Azt miért nem kéred számon? Azt miért veszed ténynek? Miért nem kérdezed meg milyen konkrétumokra alapozza a "majd" és a "lesz"?
scari
scari 2026. 06. 14. 23:08
Előzmény: #115679  csuloktata
#115682
Mik a szándékaid? Szeretnéd a részvényeid árát magasabban látni? Vannak rába részvényeid? Önmagad ellensége vagy ha vannak. Ha nincsenek mit keresel itt? Ezekre tudsz választ adni?
Toten
Toten 2026. 06. 14. 22:36
Előzmény: #115674  csuloktata
#115681
De honnan tudod, hogy nem dolgoznak már azon, hogy legyen? Szerinted a 4IG a futómű gyártásért szerzett többségi tulajdonrészt??

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek