spieler

Regisztráció: 2023-08-16 18:04:57

Hozzászólások száma: 2 071

Utolsó hozzászólás: 2026-06-26 20:25


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 1
Népszerűség: 4

felfüggesztés(ek):

Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2023-12-27 16:17-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés

utolsó 20 hozzászólás

4IG Nyrt reszvenyesek. péntek, 20:25
Egyébként első nem európai országként (épp) Kanada csatlakozott a SAFE-hez.
Rába és a láma péntek, 13:29
2240
4IG Nyrt reszvenyesek. csütörtök, 21:32
“…Fontos beszédtéma volt még a védelmi beszerzések, illetve a hadiipari együttműködések, különös tekintettel a drónokra és a drónvédelmi rendszerekre….”
https://hvg.hu/itthon/20260625_tervekkel-ambiciokkal-es-ostorral-eledt-ujra-a-a-v4-katonai-egyuttmukodese
4IG Nyrt reszvenyesek. csütörtök, 21:30
Meglátjuk.
Rába és a láma csütörtök, 21:27
“…Fontos beszédtéma volt még a védelmi beszerzések, illetve a hadiipari együttműködések, különös tekintettel a drónokra és a drónvédelmi rendszerekre….”
https://hvg.hu/itthon/20260625_tervekkel-ambiciokkal-es-ostorral-eledt-ujra-a-a-v4-katonai-egyuttmukodese
Rába és a láma csütörtök, 21:19
“…Ruszin-Szendi Romulusz fontosnak nevezte, hogy a katonai szállításban legyen megfelelő kapocs a V4 partnerek között…”
https://honvedelem.hu/hirek/a-v4-ek-katonai-egyuttmukodesenek-erositeserol-allapodtak-meg-a-vedelmi-miniszterek.html
Rába és a láma 2026. 06. 18. 21:06
A megnevezett “prioritásokba” beleférünk! 😉
Rába és a láma 2026. 06. 18. 21:04
Kapitány István fogja “osztani” a SAFE-t.
Rába és a láma 2026. 06. 18. 20:31
Kapitány István kitért arra: a kormány egyik vállalása az is, hogy olyan külföldi beruházókkal, befektetőkkel fejlesszék a magyar gazdaságot, akik valóban biztosítják azt, hogy a magyar munkaerő értéke és annak megtartása egy értékláncban minél magasabb szinten valósuljon meg. 
https://www.portfolio.hu/uzlet/20260618/elarulta-kapitany-istvan-melyik-cegek-lehetnek-a-kormany-kedvencei-844188
Rába és a láma 2026. 06. 16. 09:53
👍
4IG Nyrt reszvenyesek. 2026. 06. 16. 06:52
Pár nap és jönnek a konkrét infók a magyar SAFE-ről:
Lent a napirend (magyarul), ahol csak témacsoportok vannak, viszont a következő ülés október 15-én lesz, tehát most kell(ene) dönteniük.
https://www.consilium.europa.eu/hu/press/press-releases/2026/06/11/european-council-of-18-19-june-2026-invitation-letter-by-president-antonio-costa-to-the-members-of-the-european-council/
Rába és a láma 2026. 06. 15. 18:12
2 milla forgalom mellett - senki nem adja!
4IG Nyrt reszvenyesek. 2026. 06. 15. 11:09
Pár hét és kiderül, hogy hova szánja a SAFE pénzeket az állam. Három opciónk lesz: 1. SAFE 2. Kötvénykibocsátás (1000 Mrd) 3. SAFE + kötvénykibocsátás
4IG Nyrt reszvenyesek. 2026. 06. 15. 09:17
Itt semmi nem veszett el, minden meg van! Csak működni és fejlődni kellene hagyni…ez az állam érdeke is! ha már ennyi közpénzt beletett.
4IG Nyrt reszvenyesek. 2026. 06. 15. 09:14
Köszi a cikket! A befektetési jegyek tulajdonosai sehol nem rendelkeznek szavazati jogokkal, mert az nem társul hozzá. Ez a befektetési jegy egyik sajátossága. A 4IG portfoliójának kialakítása egy hosszú távú (nemzet) stratégiai elképzelés mellett történt, amelynek kormányoktól függetlenül kell(ene) működnie. Mindez (szvsz) felül kell(ene) írja a pillanatnyi politikai motivációkat. Ismert, hogy a politika nagyban bizalmi kérdés is, de ha megnézzük a cég fejlődését és stratégiai céljait akkor ez egy nagyon jó befektetés lehet az államnak. (Ez nem egy MNB-s story!) Álláspontom szerint az államnak nem kell többségi tulajdont szereznie, viszont akár növelheti is a tulajdonrészét egy opcióval. 

friss hírek További hírek