Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2025. 03. 02. 17:03
Előzmény: #67618  Sehmet
#67620
Orbán valamelyik pénteki rádióinterjújában azt mondta, hogy Bulgária szomszédos Ukrajnával.
Sehmet
Sehmet 2025. 03. 02. 16:31
Előzmény: #67618  Sehmet
#67619
Bocs, ezt nem ide szántam. :) De ki tudja ....
Sehmet
Sehmet 2025. 03. 02. 16:30
#67618
Magyar Péter elindította az országjárását. Első állomása: Tóthkomlós - azt írják. "H"-val. A következő pedig biztosan Horváthzsidány lesz. :-D Agytrösztök a köbön! Tóni még a "h" betűket is kifizeti. :-D
Dehogynincs
Dehogynincs 2025. 03. 02. 16:01
Előzmény: #67613  Murdoch
#67617
Lehet, hogy ostoba a cikk,  mégis két olyan mondatot idéztél belőle, ami igaznak tűnik.
Dehogynincs
Dehogynincs 2025. 03. 02. 15:58
Előzmény: #67615  Placi82
#67616
Ez a jóslata bejött.
Ha Moszkva háborút indít Ukrajna ellen, ezt a közeli hetekben kell megtennie
https://index.hu/kulfold/2022/01/14/oroszorszag-ukrajna-haboru-nato-racz-andras/
"Ezért nem tudja kizárni, hogy bevonulnak Kelet-Ukrajnába, és kitűzik az orosz zászlót, kész helyzet elé állítva Kijevet és a világot. Ezzel véget érne az a narratíva, hogy Oroszország nem része a konfliktusnak."
Vannak fontos és fontatlan történések.
A fontosat jól látta egy hónappal a háború előtt. És sok kevésbé fontosat is jól látott. Bayer Zsolt és Sehmet jósolta, hogy az oroszok nem lesznek agresszorok.
A találati arány jó mérőszám, de a súlyozás is számít.
No1. Én nem jósolok.
No2. Az oroszok a szankciók nélkül is vesztettek a nyersanyagpiaci részesedésükből.
Valamennyit visszanyerhetnek belőle, ha valamikor béke lesz.
No3. Az oroszbarát telegrammos linkek a civilek elrablásáról szerintem az orosz agresszió utáni időkből vannak. Előtte volt ilyen?
Ezek a háború következményei.
Egyáltalán nem biztos, hogy minden kiderül, de valószínű, hogy egyszer minden végetér. Ha nagyobb léptékben gondolkodunk, akkor az emberi élet is véget fog érni. Minden ember halandó, de az emberiségnek is vége lesz. Nem hiszem, hogy az emberiség valaha is át fogja menteni a dns-ét egy másik naprendszer valamelyik élhető bolygójára.
Placi82 2025. 03. 02. 15:32
Előzmény: #67605  Dehogynincs
#67615
🤣
 Tessék elolvasni az összes cikkét 2022 kozepetol mondjuk, és össze mérni hogy mi történt végül a világban és a valóságban. Milyen lett a találati arány.... Pontos volt  vagy pontatlan? Az lett az Oroszokkal amit gondolt róluk hogy lesz? Az lett a haboru kifejlete, ami lett évek múlva ?  Én egyáltalán  nem mondok erről  semmilyen véleményt.... Tessenek utána olvasni..... És döntsetek el Ti..... 
És akkor hagy alljon itt az én joslatom a jövőre nezve.... 
 Nem tudom mikor lesznek valasztasok Ukrajnában, és mikor  lesz új elnök aki békét akar. 
De
 No1 az elfoglalt keleti paroszlav területeket az Oroszok megtartjak, nem adjak már vissza az Ukrán államnak.  Se Krimet.. 
No2. Fel fogják oldani a szankciókat, ha bekötés lesz, mert az USA se Trump és ami megfontosabb, már az USA kozmopolitia nagytőke se akarja már, hogy olcsó orosz szankcios nyersanyaggal lássa el Kinat Oroszország hosszútávon a a tovabbiakban, ezzel is novelve a Kína veszélyes  hatékonyságát és versenykeppesegét az USA hegemoniaval szembe. Az uniorol nem is beszélve..., (Az Unió már most lemaradt...)
No3)  Amiket, Zed-ék, Murdoch ék linkelnek, X rol, telegrammrol az felháborító, ez demokrácia?  hogy raboljak el a civil férfiakat, azaz nem zsoldosok az és hivatásos katonákat, az utcán nyíltan? mert kell a hús a husdaraloba. És ez ilyen nyíltan, és bátran megy.....Akkor olyan dolgok lehetnek még nem kiderülve, hogy a most nagyon Z.parti, emberek és politikusok és ujsagirok szerintem igen lapulni fognak pár honap/év múlva , ha fényre kerülnek ... Mert egyszer minden kiderul, egyszer minden véget ér.....
Dehogynincs
Dehogynincs 2025. 03. 02. 15:23
#67614
https://www.instagram.com/attackonshow/reel/DGoKOEEyV06/
The Other Guys (2010)  Bad Cop, Bad Cop
Murdoch 2025. 03. 02. 15:17
Előzmény: #67602  Dilettans
#67613
"Egyre inkább világossá válik, hogy Donald Trumpnál – a személyiségéből adódóan – egyetlen diplomáciai eszköz működik: a mély benyalás"
"Zelenszkij nemcsak azzal tett nagy szívességet a világnak, hogy minden erejével védi nemcsak az országot, hanem a Nyugatot is Putyin agressziójával szemben, hanem azzal is, hogy péntek este a maga nyersességében megmutatta, milyen emberrel van dolga a világnak."
Primitív, ostoba cikk, tetőtől talpig.
Borisz 2025. 03. 02. 15:14
Előzmény: #67607  csendben
#67612
Apa rókája biztos nem tűzálló. Viszont ezzel a hírrel az a bajom, hogy ezt most reménybelileg "ELKEZDIK" kidolgozni. Itt az elkezdegetésre nem nagyon van idő. Ha a trump nem hajlandó fegyvereket szállítani, márpedig eléggé úgy néz ki, hogy nem hajlandó, akkor a kezdődő európai tervezgetés kábé MIT sem fog érni.
Sehmet
Sehmet 2025. 03. 02. 15:12
Előzmény: #67607  csendben
#67611
Ezen miért kell csodálkozni? Ez egy üzletember taktikája, ahogyan már írtam. Magasra tenni a lécet, és a tárgyalópartnert nagyobb ugrásokra kényszeríteni először, majd lejjebb rakni. Én is alkalmaztam ezt a tárgyalástechnikát/taktikát, és csaknem mindig bejött az üzleti világban.
Sehmet
Sehmet 2025. 03. 02. 15:10
Előzmény: #67608  csendben
#67610
Ilyenek miatt veszített Trump 2019-ben, és választottak meg olyan elnököt Álmos Joe személyében, aki eltévedt a Fehér Ház kertjében, szellemekkel fogott kezet, szóval még azon sem igazodott ki, ami a közvetlen környezetében van, hát még a világpolitikában. A fegyvergyárosoknak és a Wall Street cápáinak éppen olyan elnök kellett, mint Biden. Még az afganisztáni kivonulást is elcseszte, és végig Hunterka ügyeivel foglalkozott, az oligarchák pedig kormányoztak az ő aláírásával.
csendben 2025. 03. 02. 14:21
Előzmény: #67606  Sehmet
#67607
"Starmer az általa Ukrajna ügyében vasárnapra összehívott londoni csúcstalálkozó hivatalos kezdete előtt, a BBC közszolgálati televíziónak adott interjúban kijelentette: megállapodott Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel és Emmanuel Macron francia államfővel arról, hogy"); background-position: 0px 6px; background-size: 18px 13px; background-repeat: no-repeat; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; font-style: italic; line-height: 1.5; padding-left: 25px;">talán még egy-két országgal együtt elkezdik a harci cselekmények befejezését célzó terv kidolgozását, és ezt a tervet megbeszélik majd az Egyesült Államokkal is.": mekkora változás ahhoz képest,hogy Európa "kussoljon"! Tűzálló a parókája? :-)
!
Dehogynincs
Dehogynincs 2025. 03. 02. 13:45
#67605
Rácz András
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1314498479828172&set=a.158175072127191
Tizenkét pontban a washingtoni Trump-Zelenszkij találkozóról és az európai biztonságról (hosszú lesz)
----------------------------------------------------------------------------------------------
Az Egyesült Államok éppen megszűnik Európa kiszámítható partnere és szövetségese lenni. Ez a helyzet rövid távon nem is fog változni. Siránkozás helyett tehát Európának alkalmazkodnia kell - aki pedig ezt akadályozza, annak nem lesz helye az európai biztonsági rendszerben.
.
1)Érdemes kicsit lehiggadni. Nem azért, mert a helyzet jó volna, hanem azért, mert a pánikszerű rohangálás és fűhöz-fához kapkodás jellemzően nem segít. Tényleg.
Amire most szükség van - és lesz is a következő években - az a higgadt, nyugodt, alapos tervezés és koherens cselekvés.
.
2)Ami a rövid távot illeti, a nagyhatalmi politikát, ideértve a katonai műveleteket is, jellemzően hosszú kifutású, komplex, stratégiai érdekek határozzák meg. Nem nagyon van olyan, hogy egyetlen, csúcsvezetői találkozón dőlnének el véglegesen dolgok, főleg nem negatív irányba. Olyan néha van, hogy két vezető között nagyon jól működik a kémia, így a vártnál gyorsabban lehet haladni - de a tartós "földbe álláshoz" több kell, mint egyetlen, felsővezetői találkozó.
.
3) A történelem tele van nagyon rosszul sikerült diplomáciai találkozókkal. Tényleg. Hogy a közelmúltból mondjak egyet, ilyen volt például Grósz Károly és Nicolae Ceausescu utolsó, 1988-as aradi találkozója, ahol a román diktátor porig alázta a magyar vezetőt. Borisz Jelcin egykori orosz elnöknek volt olyan, tervezett találkozója (Dublinban), amit meg sem lehetett tartani, mert Jelcin olyan részeg volt, hogy nem tudott kiszállni a kormánygépből.
A mostani, washingtoni találkozó csak abban különbözött, hogy mindez élő, egyenes adásban történt - de tartalmilag valójában nem volt rendkívüli. Néha sajnos előfordul ilyesmi állami vezetők között is.
.
4) Az amerikai és ukrán stratégiai érdekek nem változnak attól, hogy a pénteki találkozó rosszul sikerült. Ukrajnának ugyanúgy szüksége van az amerikai támogatásra, mint előtte, az Egyesült Államok ugyanúgy hozzáférést akar kapni az ukrajnai stratégiai nyersanyagokhoz és infrastruktúrához, mint előtte. Az Egyesült Államoknak továbbra is érdeke, hogy Oroszország ne győzhessen ebben a háborúban és hogy Európa nagyobb szerepet vállaljon a konfliktus kezelésében, hogy az USA Kínára tudjon koncentrálni.
.
Igen valószínű tehát, hogy lesz megoldás.
.
Péntek óta azon dolgozik az amerikai, az ukrán, a kanadai, a NATO, az EU és a legtöbb európai diplomáciai szolgálat is, hogy ezt a konkrét problémát meg lehessen oldani.
.
5) Ugyanebből az is következik, hogy - az ezzel foglalkozó szakembereket nem számítva - nem érdemes túl sok időt áldozni a vonatkozó értékelések, vélemények, stb. követésére. A nyilatkozók döntő többségének ugyanis sem ténybeli tudása, sem információs hozzáférése nincs- ergo, a véleményük nagyon korlátozottan releváns csak.
Nem azért, mert rossz emberek lennének, hanem mert egyszerűen nincsenek olyan helyzetben, hogy tőlük bármi érdemi újdonságot meg lehessen tudni.
.
Az érdeklődő átlagembernek naponta egyszer-kétszer bőven elég elolvasni egy-egy összefoglaló cikket, hogy aznap éppen mi történt. Nem érdemes hagyni, hogy beszippantson az információs örvény, és nem érdemes túl sok időt sem szánni rá. Gyűjtsd be a tényeket, ez a legtöbbször az átlagember szintjén elég.
.
Önmagában ugyanis attól, hogy sok véleményt elolvasol, nemigen leszel előrébb, ha nem vagy szakember az adott kérdésben, ugyanis szaktudás nélkül nem fogod tudni megalapozottan értékelni az illető véleményeket.
Attól pedig, hogy szörnyülködsz egy újabbat, hogy valaki megint mit mondott, szintén nem leszel előrébb sem te, sem Európa.
.
Én sem olvasok bányászatról szóló véleménycikkeket (pedig pl. bányamúzeumokba el szoktam menni, mert érdekel), mert nem értek hozzá és mert véges mennyiségű időm van.
.
6) Magyar kormánymédiát egyáltalán nem érdemes olvasni, ebben az ügyben sem. Több okból sem.
.
a) Az ott dolgozó sajtómunkások (nem újságírók) jelentős része buta, mint a föld. Tizenöt év politikai alapú kontraszelekció után az lenne a furcsa, ha nem így lenne. A teljes centralizáció sem segített a helyzeten, nyilván.
.
b) Ukrajnáról nem tudnak kb. semmit. Sokatmondó, hogy a kormánymédia sajtómunkásai három év háború alatt sem jutottak el még Kijevbe sem, nemhogy a frontvonal közelébe, pedig csilliárd forintból gazdálkodnak, tehát olyan dolgokat is meg tudnának odakint csinálni, amikre a független magyar újságíróknak egyszerűen nincs forrásuk. De nem teszik. Helyismeretük nincs, kinti kapcsolataik nincsenek, a magyarországi kormánypárti sajtómunkások közül ukránul is összesen csak egy tud valamennyire.
.
c) Nincs önálló véleményük, nem is lehet. Érdemes elolvasni Balavány György régi, 2013-as "Így működik Bayer Zsolt" című rövidke írását (a linket beteszem kommentbe) Onnan lehet tudni, hogy igaz, hogy Bayer soha nem kért helyreigazítást. Akkoriban még telefonon szólt oda Kubatov, hogy mit kell írni, ma már emailt kapnak a kormánypárti megmondóemberek, jellemzően a munkanap elején, de néha naponta többször is. Konkrétan meg van nekik mondva, hogy mit kell írniuk. Ergo, ha egyet olvastál, az összeset olvastad - tehát fölösleges túl sok időt tölteni vele.
.
d) Mivel tudásuk nincs, a mondanivalójuk pedig adott, ezért, ha olvasod őket, akkor maximum az emberi minőségükről tudsz meg bármi újat - de, lásd fentebb, tizenöt év kontraszelekció után mégis mire számítasz még tőlük...? 🙂
e) Ez hatványozottan igaz a Mandiner, a PS és a többi ilyen álintellektuális lerakat öntelt félhülyéire. Azt érdemes megkérdezni magadtól: mi az esélye annak, hogy valaki mindenhez, de tényleg mindenhez ért...? Ha ugyanis elhisszük, hogy nem lehet mindenhez érteni, akkor azokat definíció szerint nem érdemes olvasni, akik az égvilágon mindent IS kommentálnak.
.
7) A háború aktuális alakulása szempontjából rövid távon a legfontosabb kérdés, hogy mi lesz az amerikai katonai támogatással. A pénteki találkozó után ugyan a Fehér Ház bejelentette, hogy felfüggesztik, de semmilyen részletet nem közöltek. Meg kell várni, hogy kiderüljön, hogy tényleg felfüggesztik-e, illetve, ha igen, akkor ez pontosan mire vonatkozik: csak a lőszerszállításokra (lőszerrel Ukrajna mostanra egészen jól áll), vagy a kommunikációs és hírszerzési támogatásra is.
Amint ezek az információk megvannak, lehet erről is tovább gondolkodni.
.
8. Attól, hogy önmagában a washingtoni találkozó miatt még nem kell Dunának menni, ez nem jelenti azt, hogy ne kellene fontos, hosszú távú tanulságokat levonni.
.
Az első és legfontosabb szerintem a Trump-adminisztráció teljesen kiszámíthatatlan, inkoherens, egyértelműen személyeskedő, sokszor amatőr működésére vonatkozik.
Ez nem hatdimenziós sakk vagy valamiféle "mesterterv", hanem sajnos nagyon súlyos inkoherencia.
.
Zelenszkij washingtoni látogatását a múlt hét végén határozták el, kedden jelentették be, Trump szerdán le akarta mondani, csütörtökön a britek és a franciák rábeszélték, hogy mégis fogadja Zelenszkijt, aki emiatt a felfordulás miatt csütörtökön csak későn tudott elindulni, hogy egyenesen a reptérről kellett a Fehér Házba mennie a jetlag miatt teljesen kimerülten, aztán pénteken meg történt, ami történt... nos, így nem lehet túlságosan sokáig működni.
.
Sokatmondó elem, hogy a félbeszakadt sajtótájékoztató után az ukrán elnököt és a delegációját konkrétan kidobták az épületből ("It is time for them to leave") ahelyett, hogy időt adtak volna maguknak és az ukránoknak is, hogy mindenki lehiggadjon egy kicsit és valamivel később aláírják azt a megállapodást, amiért Zelenszkij odarepült. Annyira hirtelen, impulzív döntés volt az ukránok kidobása Trumpék részéről, hogy a nekik szánt ebédet konkrétan végül a Fehér Ház személyzete ette meg.
.
Szintén fontos részlet, hogy miközben az AP és a Reuters tudósítóit ideológiai okokból nem engedték be, az orosz állami hírügynökség, a TASSZ tudósítója be tudott jutni a sajtókonferenciára úgy, hogy nem hívták meg. Valójában még a Fehér Házba sem lett volna szabad bemennie.
Az AP és a Reuters kitiltása "csak" ideológiai kérdés, a TASSZ bejutása viszont akut biztonsági probléma. A MAGA-s csapat láthatóan a Fehér Házat is képtelen egyelőre normálisan működtetni.
.
Idővel az adminisztratív működés nyilván javulni fog, de az alapvető kiszámíthatatlanság nem fog változni, ameddig Trump az elnök - sőt, várhatóan csak rosszabb lesz.
.
9) A második tanulság, hogy a Trump-adminisztráció logikáját tekintve is alapvetően másképp működik, mint bármi, amit az Egyesült Államoktól a második világháború óta Európában láttunk. (Latin-Amerikának több tapasztalta van erről, de ez mellékszál.)
.
Ennek a működési módnak az egyik fő jellemzője az extrém unilateralizmus, a pacta sunt servanda (a szerződéseket be kell tartani) elvénekvége. Trumpék készek egyoldalúan kilépni korábbi, szerződéses kötelezettség-vállalásokból, legyen szó akár civil szervezeti támogatási szerződésekről, akár hosszú távú, stratégiai-katonai megállapodásokból, illetve előfordul az is, hogy utólag megpróbálják átírni a feltételeket.
Az ukránokkal Scott Bessent pénzügyminiszter által aláíratni próbált nyersanyag-kitermelési megállapodásban Kijev nem kapott volna semmit, tényleg semmit - az amerikai narratíva ugyanis az volt, hogy ez a megállapodás a KORÁBBAN MÁR ODAADOTT amerikai fegyverek ellenértéke, noha a korábbi megállapodásban semmiféle ellenértékről vagy kompenzációról nem volt szó (ezért hívják katonai segélynek, nem kölcsönnek).
Némiképp extrapolálva mindez azt jelenti, hogy hiába állapodsz meg ezzel az amerikai adminisztrációval bármiről, SEMMIFÉLE biztosítékod nincs, hogy nem gondolják meg magukat egyik napról a másikra és kezdenek valami teljesen ellentétes dolgot csinálni.
.
Ugyancsak integráns része a működésnek a fenyegetőzés is. Ukrajnát folyamatosan a katonai támogatás leállításával fenyegetik, de említhető a Kanada és Mexikó elleni vámok egyik napról a másikra történő bevezetésével való fenyegetés, stb.
Szintén jó példa, hogy Trump negyvenöt percet ordibált Mette Frederiksen dán miniszterelnökkel a telefonban arról, hogy Grönland a végén úgyis amerikai terület lesz, bármit csinál is Dánia, stb.
.
A harmadik fő jellemző a szovjet szintű, extrém átideologizáltság. A MAGA jegyében olyasmiket is meglépnek, amik nyilvánvalóan ellentétesek Washington hosszú távú stratégiai érdekeivel. Az USAID-et 1961-ben hozták létre és a modern történelem egyik leghatékonyabb soft power befolyásolási eszközévé vált - amellett, hogy kulcsfontosságú humanitárius munkát is végzett. Egyetlen hónap alatt számolták fel, bármiféle hosszú távú végiggondolás nélkül. Ugyanez történt az Internatonal Republican Institute (IRI) működésének legnagyobb részével is, pedig az kétpárti támogatással működött, olyannyira, hogy Rubio külügyminiszter is board member volt. Semmi nem számít, beszántották ezt is.
.
A Pentagonban Hegseth védelmi miniszter arról beszél, hogy évi 7%-kal CSÖKKENTENI kellene a szervezet működési kiadásait - miközben Európától meg éppenséggel a katonai kiadások növelését várnák el. Mi az amerikai érdek abban, hogy miközben a Kínával való konfrontációra kellene készülniük, leépítik a saját haderejüket...?
Ezrével rúgják ki a szövetségi dolgozókat bármiféle épeszű tervezés nélkül - nagy kedvencem volt a nukleáris fegyvereket felügyelő ügynökség munkatársainak elküldése, ami kapcsán utólag jöttek rá, hogy hoppp, elnézést, rátok mégis szükség van, gyertek inkább vissza dolgozni...
.
10) A harmadik tanulság az, hogy a Trump-i vezetés tényleg arra készül, hogy nagyon jelentősen csökkenti a hozzájárulását Európa biztonságához, és ezt ráadásul nagyon gyorsan teszi. A fentiek fényében ráadásul az is erősen kérdőjeles, hogy a NATO-ban az amerikai kötelezettségvállalás vajon mennyire tekinthető hitelesnek.
És teljesen mindegy, hogy az itteni amerikai partnereink, katonai szövetségeseink mit mondanak, mert a Fehér Házban az elnök láthatóan bármikor meggondolhatja magát.
.
Nincs tehát visszaút a status quo ante-hez. Nem lehet ugyanis a Trump-érából hátralévő három és háromnegyed évet úgy "kibekkelni", hogy abban reménykedünk, hogy az amerikaiak nem csinálnak semmi extrémet. A remény az nem stratégia.
Ilyen értelemben tehát valóban véget érőben van a régi világrend.
.
11)A jó hír, hogy Európa ezt már láthatóan érti. Most, amikor ezt a posztot kiteszem, zajlik éppen Londonban az a találkozó Keir Starmer brit miniszterelnök kezdeményezésére és vezetésével, amin a meghívott európai és más szövetséges országok (Kanada, stb.) azon gondolkodnak, hogy együttes erővel mit és hogyan kellene tenni a kontinens biztonságának növelésére úgy, hogy az amerikaiakra egyre kevésbé lehet számítani. Az európai vezetők a problémát már egyértelműen értik. Két héten belül ez a harmadik ilyen csúcstalálkozó (kettő volt Párizsban, egy most Londonban.)
.
Ami kialakulóban van, az egy kormányközi alapon, az Európa biztonságáért (ideértve Ukrajnát is) tenni hajlandó országok szövetsége lesz. Nem EU-s keretben, mert a rendszeres magyar, eseti szlovák, ciprusi, stb. vétó és együtt-nem-működés vállalhatatlan kockázatot jelent egy olyan világban, ahol nem lehetünk biztosan benne, hogy mögöttünk áll az amerikai támogatás.
Ugyanezért nem is a NATO lesz a fő keret.
.
Megmarad a NATO is, de mellette kialakul valami olyasmi, mint a Nyugat-európai Unió (WEU) projektje volt 1954-től, vagy az Európai Politikai Együttműködés (EPC) 1970-től. A kontinens együttműködni hajlandó országai - kiégészülve olyan szövetségesekkel, mint Kanada, bizonyos ügyekben Ausztrália, Új-Zéland, stb. együttesen, koordináltan lépnek majd fel Európa biztonságáért. Ukrajna támogatásának folytatása az első ilyen ügy, ez már zajlik is.
.
Európa biztonságának kormányközi alapon való támogatásában kulcsszerepet játszik majd a brit és francia nukleáris védőernyő, a német, norvég, svéd, brit és más, gazdag nemzetek katonai és pénzügyi hozzájárulása, a nagylétszámú és jól felszerelt török, finn és lengyel hagyományos haderők, a baltiak, románok, bolgárok tudása az orosz állam és hadsereg működéséről, stb. Mindez persze pénzbe fog kerülni. De biztosan nem lesz olyan drága, mint az orosz fenyegetésnek való behódolás lenne. Erről beszélnek most éppen Londonban.
.
12) Azokat pedig, akikben nem lehet megbízni, ebből egyszerűen ki fogják hagyni. Ez történik éppen most: Londonban nincs ott sem a magyar, sem a szlovák kormány képviselője. Nem is lesz.
.
A magyar kormány példátlan vaksággal még örül is annak, amit a Trump-adminisztráció csinál - noha a történelemből éppenséggel mi is megtanulhattuk, hogy kis országként egyedül maradni olyan világban, ahol a nagyhatalmak erővel érvényesítik az érdekeiket, ritkán szerencsés.
.
Hogy az Orbán-kormány mindezt ideológia megfontolásokból, nettó ostobaságból csinálja, vagy esetleg a vezetés egy része mostanra orosz ügynök, a várható végeredmény szempontjából mellékes.
A várható végeredmény ugyanis jelenleg az, hogy Magyarország teljes gázzal robog egy zsákutcában befelé.
.
U.i.: a választási győzelmet ambícionáló TISZA pártnak pedig külpolitikai téren többek között azon is gondolkodnia kellene, hogy hogyan lehet majd megtalálni a visszautat az európai szövetségeseink közé. Őszintén remélem, hogy ez a gondolkodás már zajlik.
.
U.i.2.: mielőtt valami jóképességű beszólna, hogy miért kommentálok európai biztonságpolitikát: fun fact, az EU-s biztonság- és védelempolitika fejlődésének történetéből doktoráltam
Dehogynincs
Dehogynincs 2025. 03. 02. 13:30
#67604
BREAKING NEWS: Trump, Zelensky, And JD Vance Have Shocking Explosive Argument In The Oval Office
https://www.youtube.com/watch?v=uqOOOR7Kr-s
________ kiemelek néhány hozzászólást ___________
What the hell are we looking at? 😂 I’m canceling my Netflix, this is brilliant!
If this type of interaction was public in politics regularly, Netflix would go out of business.
OMG. I am actually witnessing this instead being told what to think about it. Incredible.
I have never in my life witnessed anything this raw and transparent in any political situation.
This was fucking amazing. So raw. Instead of fake smiles and phony handshakes actually getting a glimpse of what goes on behind the scenes
Thank you Forbes for simply showing the video of this meeting, without commentary.
To have this play out on TV like it's a reality show is crazy. This is  real life Ukraine is at war with Russia. We need to  respect each other. President Trump and VP Vance berated  President Zelensky live on TV.
This is raw and uncensored. Respect.
This is the first time in history that the public has been able to listen in on a real conversation that usually takes place behind closed doors.
The transparency here is incredible.
This video is going to remain in history for a long time
I woke up in a parallel universe today.
Can we have Trump in Ireland please.
Thank you Forbes, for the unedited, unbiased footage. This is journalism.
I'm from Taiwan and this show is such a wake up call for us
When arguing like this in front of cameras imagine how it was behind closed doors.
Every single Oval Office meeting should be televised. This is awesome.
- 2100 classroom: "Does anyone know how World War III started?"
- Kids: "Zelensky hurt american feelings"
This was the best press conference in the last 100 years. It was so raw and intense that I got chills watching it.
It was awesome to watch.  When you are the Hobbit at the table with the Orcs and Elves, you shut up.  Z boy needs to learn that.
Trump doesn't miss a chance to shit on Biden
This is exactly how politics should be filmed! Thank you Forbes for a clean cut non edited script!
Zelensky is way too respectful to call them out on their bullshit.
A man without a suit and a suit without a man.
The American people needed to see this
___________ Ezt a kiemeltek közül is kiemelem _________
JD was the guy who started all this.. Trump had to back up his deputy and that's his style. It was JD who went overboard on that poor guy who definitely needs US help with or without war..
Sehmet
Sehmet 2025. 03. 02. 13:00
Előzmény: #67601  ronaldinyo
#67603
Sajnos ez van, mindig is a nagyhatalmak döntöttek felettünk, Párizstól Jaltáig, a nagyhatalmak politikai vezetői pedig csak a formális döntéshozók voltak, a tényleges döntéseket a gazdasági hatalom birtokosai hozták.
Dilettans 2025. 03. 02. 12:56
Előzmény: #67539  Murdoch
#67602
Trump nem csinált hőst Z ből.
Ezen kívül tudsz idézni valami gyomorforgatót a  cikkből? 
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 03. 02. 12:52
Előzmény: #67599  Sehmet
#67601
ez igy van -de rocsild család meg viszkizik.és röhög mindenkin-és aztán jön a CSŐSZ ÉS MINDENKIT ELZAVAR A FÖLDRŐL.kivétel kik?mert vannak lesznek.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek