Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 20:30
Előzmény: #57075  vigkrisz
#57080
jól emlékszel? honnan?
vigkrisz 2021. 12. 23. 20:28
Előzmény: #57078  tevelygo1
#57079
természetesen lehet empátiád a társadalom és a bolygó többi részét illetően, de ha hasonló módon utána jársz más dolgoknak is, akkor sok olyan felismerésben lesz majd vagy már van is részed, ami nem fog tetszeni és a németországi helyzetnél jóval szörnyűbb, lásd bármelyik amerikai háború az elmúlt 20 évben, a kínaiak dolgai, az oroszok elmúlt 30 éve, a fenti három ország afrikai tevékenységei az erőforrások megszerzése érdekében, stb, stb.. végtelen(ül szomorú) történetek áradata és akkor a hidegháború időszakáról nem is beszéltünk, ott voltak csak igazán kegyetlen történések, mondjuk az első 30 évében
tevelygo1 2021. 12. 23. 20:19
Előzmény: #57076  vigkrisz
#57078
Írtam hogy hálistennek Magyarország jelenleg laza. De miért kérdezel éppen erről?
Azt is észrevettem, hogy a "számodra" szót használod, nem lehet empátiám a társadalom, a bolygó többi részét illetően? Merthogy van. Nem vákuumban élek, nemcsak a saját kis életem számít itt. És engem, az én életemet is befolyásolja, ha másoknak rossz.
Igen, korábban is elégedetlen voltam, de ez végképp betett ami most folyik.
Hogy mire számítok a következő félévben? Imádkozom, hogy lázadjon már fel a társadalom, meg kellő számú politikus is, ahogy briteknél már elkezdett megtörténni :) Hogy befejezzék végre az egész Robespierre-i diktatúrát. Direkt rá hivatkozom, és nem más diktátorra. Neki voltak hasonlóan elszállt elképzelései, amiket másokra rá akart erőltetni, az erényesség, az erkölcsösség, a "jó" nevében, és teljesen embertelen lett az eredmény. Tök ugyanaz megy itt!
tevelygo1 2021. 12. 23. 20:12
Előzmény: #57065  mrider
#57077
Igen, eddig is csak a veszélyeztetett rétegnek volt igazán fontos, a többieknek max annyi, hogy azért még megéri valamennyire, és nem akkora macera a dolog. De kb az a kategória, ahol a "megéri" nem annyira fontos, és lehetne egyéni megítélés kérdése, hogy valaki vállalja a kockázatot, de persze ez igaz pár más kötelező védőoltásra (gyerekeknél) is. Nekem viszont pusztán racionális alapon nézve nem lenne kifogásom a kötelezővé tétel ellen, ha nem csak a víruspánikot táplálná tovább, márpedig ahogy az omikronra akarnak reagálni sok helyen hát az alapján EGYÉRTELMŰ, hogy csak azt táplálja, szítja. Egyszerűen régóta nem racionális a hozzáállás, azért is nem kapunk mindenre kiterjedő, tényleg kimerítő, átlátható, ésszerű tájékoztatást, ahol nem marad fehér folt, és mindenről tényleg őszintén informálnak, nem pedig az ijesztgetés megy, hogy csakis a lehető legrosszabbra kell figyelni, csak mert még nem tudunk mindent.
vigkrisz 2021. 12. 23. 20:11
Előzmény: #57074  tevelygo1
#57076
értem amit írsz, de jelenleg Magyarországon milyen számodra elviselhetetlen korlátozásokat tapasztalsz az elmúlt fél évben és mire számítasz a következő fél évben? 
vigkrisz 2021. 12. 23. 20:05
Előzmény: #57072  bluefrog
#57075
A 2000-es évek közepén dolgozott náluk (astra), ha jól emlékszem és csak 1-2 évet, akkor azért még nem volt szó a koronavírusról és az oltásokról, azt azért elismerhetjük, ugye?
tevelygo1 2021. 12. 23. 20:05
Előzmény: #57063  vigkrisz
#57074
Ja, szerencsére, de én egyelőre nem bízom abban, hogy ez meggyőzi a "tudományos tanácsadókat", akik a csodás szcenáriókat adják be a döntéshozóknak, meg a többit, aki szerint a legrosszabbra kell felkészülni és tényleges súlyos intézkedéseket kell hozni a legrosszabbra felkészülve, mielőtt bármiféle bizonyíték alátámasztaná, hogy tényleg az fog bekövetkezni. Na de majd kiderül, megváltozik-e bármi..........
Számomra mindenesetre ultranagy csalódás volt, hogy ami eredetileg működött, az oltás, már az sem elég ezeknek, akárkik is azok, akik igyekeznek az eseményeket így befolyásolni.
De ez is úgy külön ultradurva, hogy tényleg régóta igaz az, hogy aránytalanul korlátozzák embereket a jogaikban, sokszor súlyosan is!!
Én először nem akartam ezt elhinni, de aztán muszáj volt elhinnem már egy ideje.
Ebből még a kötelező oltás a legkevésbé problémás sztem, mert annak ritkán van igazi mellékhatása, kevésbé káros mint a betegség maga (nem is értem, hogy oltásoknál miért alakult ki ekkora feszültség, azért is szoktam kérdezni az oltatlanokat hogy miért vannak ennyire ellene), más intézkedéseknek, korlátozásoknak viszont rögtön van sok mellékhatása, bőven nagyon rosszak is, hát ezt nem kell fejtegetnem.
Amit idéztem, az pedig azért rendkívül problémás!!, mert manipuláció. Pszichológiai, mentális és érzelmi manipuláció a közvetlen kényszerítésen túl (utóbbit legalább nem lehet rejtegetni, letagadni). Amit igazolni próbálnak azzal, hogy csak jót akarnak, megvédeni az embereket, de nem lehet az ilyet igazolni!
Figyelted, hogy rögtön azzal kezdődik a szöveg, hogy SOKKHATÁST kell kiváltani az emberekben?
Egyszerűen durva, mekkora rombolás folyik a társadalomban azzal a jelszóval, hogy csak védeni akarják a társadalmat.
A legjobb esetben is nagyon fáj hogy mennyire rengeteg NEM hozzáértő "tudományos tanácsadó" és az általuk befolyásolt döntéshozók próbálja kontrollálni a társadalmat és fogalmuk sincs róla (vagy nem akarnak róla tudomást venni), hogyan hat ez az emberek TÖBBSÉGÉRE, legrosszabb esetben meg nemcsak jóindulatból befolyásolnak.....
Ez a tudomány megcsúfolása is.
Számomra ez az egész Robespierre-i szint már.
Lassan már annyira eléri az egész az ingerküszöböm, hogy kimegyek tüntetni, komolyan, pedig nem az a típus vagyok:)
vigkrisz 2021. 12. 23. 19:57
Előzmény: #57072  bluefrog
#57073
miért, mert valaha dolgozhatott egy gyógyszergyárnak? attól még tud olvasni és értelmezni study-kat
ha valami kínos derül ki, arról is beszámol, talán pont egy éve számolt be az első amerikai pfizer utáni halálozásról, aztán ott volt a modernás videója, amikor Japánban meghalt két ember, mert szennyezett volt
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 19:48
Előzmény: #57070  vigkrisz
#57072
innentől kezdve szakadt úr hitelessége megkérdőjeleződik számomra... (az omikronost egyébként tegnap megnéztem).
vigkrisz 2021. 12. 23. 19:46
Előzmény: #57061  tevelygo1
#57071
azért a németek még mindig sehol nincsenek a kínaiakhoz képest, akik 100 fertőzöttnél már vesztegzár alá helyeznek 10 millió embert 
vigkrisz 2021. 12. 23. 19:41
Előzmény: #57068  bluefrog
#57070
pedig lényegesen informatívabbak, mint Toroczkai videói, pld. a labor elméletről vagy akár az omikronról :-)
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 19:39
Előzmény: #57065  mrider
#57069
hát persze, hogy kell oltani... el kell lőni azt a 9,5 millió mikrobi variáns ellenit, ami nyártól jön hazánkba...
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 19:37
Előzmény: #57066  vigkrisz
#57068
Isten ments, hogy ezután megnézzem a szakadt úr videóit...
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 19:35
Előzmény: #57052  Alberto
#57067
köszi, tanulságos videó
vigkrisz 2021. 12. 23. 19:35
Előzmény: #57064  bluefrog
#57066
azt tudtad, hogy pont az astrazeneca oltását szokta a legtöbbet szidni?
aminek ugye az ügynöke a Toroczkai szerint :-)
mrider 2021. 12. 23. 19:33
Előzmény: #57063  vigkrisz
#57065
Hát, ha ez így van, nem sok értelme lesz az oltásoknak vagy csak a veszélyeztetett rétegnek kell csak.
Nincs kétségem afelől, hogy a zsarolás folytatódni fog. Még akkor is oltani kell, ha nem lesz veszélyes a többségre.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 19:33
Előzmény: #57059  vigkrisz
#57064
vagy inkább azért mert ellentmond neked:))
remélem te nem egy sales director vagy vmelyik vakcinagyártónál, mint az ázsiai - finoman fogalmazva - testsúly problémákkal  küzdő, NemObjektívNemFüggetlen, szakadt úr:))
vigkrisz 2021. 12. 23. 19:29
Előzmény: #57058  tevelygo1
#57063
vigkrisz 2021. 12. 23. 19:26
Előzmény: #57056  kexelo
#57062
és ha megnézed, akkor a zerohedge pedig a Goldman Sachs-től vette át az írást, az előzőt pedig a Bank of America-tól, pont ez a lényeg, az értelmes dolgokat máshonnan lopják, a hülyeséget meg a oroszok keverik azok közé :-)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek