Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
harlem
harlem 2021. 12. 29. 00:35
#57280

Kis szösszenet a maszkról Eugéniától Dél-Kóreából:
Olvastam, a dupla maszk dologról, többek között magyarul is. Kedves barátnőm azt mondta, hogy két lyukas gumi mellett is teherbe lehet esni, miért nem inkább a valóban hasznos maszkokat propagálják? Erről aztán eszembe jutott, ez az egész maszk dolog, mármint az a része, ami itt zajlott. Azt biztosan sokan tudjátok, hogy Koreában, mindig is viseltek az emberek arcmaszkot, ha például betegek voltak, de mégis mentek dolgozni, vagy iskolába. Nem akartak másokat megfertőzni, inkább felvettek egy maszkot. Olykor, nagyon komoly télen, mint amilyen most van, a hideg elleni védekezés egyik része volt  idősebb embereknél, a vastag, textil maszk, hogy ne direkt nyeljék a fagyos szelet. Ez, persze mind a korona előtt volt, az egyszer használatos maszkokat egyszer használtuk, talán egy, legfeljebb két filter, ha volt bennük, a textil maszkokban semmi. Aztán, meglepett bennünket a vírus, Kínából egyenesen hozzánk jött. Hirtelen, kevésnek bizonyult a maszk. Jó néhány hónapig, személyi igazolvány bemutatása mellett, hatósági áron, hetente kettő darabot, később hármat kaptunk a gyógyszertárban. Bizony, az is előfordult, hogy sorba kellett állni érte. Ebből az következett, hogy úgy vigyáztunk, az alig filteres, valóban egyszeri használatra kitalált, fehér, sisakos maszkjainkra, mint a szemünk világára. Jött a nyár, a maszk gyártók kapacitást növeltek, szabadalmaztatta egy koreai cég az ezüst, réz ionos textilt, korábban csak bevonatként létezett, de az igen rövid életű dolog volt. Tettek bele grafént, némely gyártó légzéskönnyítő pjanbek kivonatot, beindult a piaci verseny. Eközben, nyár közepén, stagnált a járvány, szinte nem volt, de maszkot hordani akkor is kellett, ám igényesebb lett a vásárló. A rövid járványszünetet kihasználva, fejlesztésbe fogtak a gyártók. A mostani, KF minősítésű maszkok négy rétegűek, abból kettő, nagyon komoly filter, megerősödött a külső anyag is, az orra nyomandó fém betét is. A maszkok nagyobbak lettek, erősebbek, tartósabbak és persze szebbek. Alapvetően, két típusban készülnek, madárcsőr és sisak formában. Sok, színeset is gyártanak belőlük és egyre divatosabbak, elegánsak, vagy épp aranyosak, viccesek, minden kapható, de tényleg minden. A textil maszkok kikoptak nagyjából a piacról, a vírusölő maszkok, idénre dupláztak, a kémiai/biológiai védelem mellett, mechanikai védelmet is nyújtanak. Nekik is van már orrnyeregre hajtható bigyó, beléjük varrva, fül mögött szabályozható dupla madzag, miegyéb. A textil maszkok nem tartoznak a KF szabvány alá, ezért nekik vizsgázniuk kell, hogy a kF szabvánnyal egyenértékű KC minősítést megkapják. Ami, két évvel ezelőtt maszk volt, ma már csak vicces emlék esetleg, a mai maszkok teljesen másak. A KF maszkokat, nyugodtan lehet egy hétig is viselni, hátrányuk, hogy nem moshatóak. A tartós maszkokat, gyakorlatilag addig lehet viselni, amíg a sok mosástól el nem rongyolódnak. Szakemberek szerint, az ideális megoldás, ha tartós maszkot és kf maszkot felváltva viselünk, függően attól, hogy hol tartózkodunk épp. Nekem például, mindig van a táskámban KF94(ffp2) bontatlan maszk és egy rezes, tartós maszk tartalékban. Alapvetően, a rezeset viselem, mert abban nem párásodik a szemüvegem és nagyon könnyű benne levegőt venni. Azt a kék, illetve zöld fogorvosi maszkot, ma már szegény fogorvosok sem hordják, mert azt nem a koronavírus elleni védelemre találták ki. Létezik Koreában is harmonika szerű maszk, természetesen az is sokkal több filtert tartalmaz, mint a kék /zöld fogorvosi, csak az a baj vele, hogy nem fekszik fel teljesen az arcra, így a védelem, amit nyújt, nem túl jó. Emiatt, én például nem is forgalmazok olyat. A tartós maszkok, a kézimunka miatt nagyon drágák lettek, de én ugyanannyiért adom, mint tavaly. A KF maszkok, nálam 1 euróba kerülnek, magyarországi átvétellel néhány forinttal többe, mert már kifizettük a szállítási költséget, vámot, miegyebet. Nem nyerészkedek semmin, de ezeken aztán végképp nem, valahogy nem érzem tisztességesnek. Mind e közben szert tettem egy barátnőre, aki szintén karitatív alapon dolgozza agyon magát a maszkokkal, de, hogy nem ebből fog macska tápot venni, az teljesen biztos. Következésképp nem érzem tisztességtelennek, ha a csoporton kívül reklámozom a maszkokat. Fontosak, jók, hasznosak, szépek, életet menthetnek. Nekem az a pár cent is jó, sok kicsi sokra megy, tehát tulajdonképpen én is jól járok, ha rajtatok a rendesen viselt, szép, csinos, színes, elegáns maszkjaimat látom viszont. Nem utolsó sorban szívmelengető érzés. Egy, kitűnő minőségű tőlem, vagy a két szakadt gumi, ahogy a barátnőm mondta vala. Nem mindegy. Nem tudom, hogy Katalin Csibi aktualizálta e már a maszk megrendelőt, de mindenképpen ide teszem, ha nem működik, akkor épp dolgozik rajta. Vegyetek kitűnő minőségű, koreai maszkot, döntő többségük már Magyarországon van, az utánpòtlást folyamatosan biztosítom. 😊 ❤️ 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexSDnLY3n3xO3PfY6NXzfuf3zMS1ZrBPPF-qFz_qKytAi1Aw/viewform
😊 ❤️
Sony123 2021. 12. 28. 21:00
Előzmény: #57271  Sony123
#57278
Kedves minuszulók!
Hogy évente ki milyen betegségben halt meg???? Baromi gyorsan el lehetne dönteni, hogy mi mennyire veszélyes az emberiségre!
Üdv
JamesT 2021. 12. 28. 20:57
Előzmény: #57274  Phylaxa
#57277
Ez most mindent vagy semmit játéknak tűnik, ezekből a kotyvalékokból valamiért nagyon kell még a pici gyerekeknek is adni.
Mondjuk azt furcsállom, hogy számos ugyan elmaradottabb országban meg kb semennyire se oltanak sőt nem is visznek oda millió számra vakcinákat. Olyan ez mintha a fejlettebb országok kiváltsága lenne máshol meg nem annyira lényeges ki mennyire oltott.
Sony123 2021. 12. 28. 20:56
Előzmény: #57273  harlem
#57276
Szia!
Tudod, hogy mi a gond? Az orvosok fizetése!!! Pedig a nővérek és egészen más ápolók sokkal többet dolgoznak.
Lehet ,hogy papíron nincs szaktudásuk, de én sajt tapasztaltamból láttam, hogy sokkal rutinosabbak, mint a fiatal orvosok.
Üdv
Shareholder 2021. 12. 28. 20:47
Előzmény: #57271  Sony123
#57275
Mi a fontosabb? Erre már megadták a választ: a pénz (profit) és a politikai hatalmi érdekek, semmi más nem számít. Azért jól lehet látni, hogy a politikai és pénzügyi élet befolyásos vezetői mennyire veszik komolyan a világjárványt, nemrég a brit kormányszóvivő bukott bele egy olyan botrányba, ahol lockdown idején dáridóztak és röhögcséltek, míg az emberek otthon gubbasztottak, de nem ez volt az egytelen eset, amikor politikusok buktak le. Nálunk is voltak olyan politikai rendezvények, ahol nem támadott a vírus, hanem megvárta, amíg véget érnek ezek az események. Addig tart, amíg tűrnek az emberek.
Phylaxa 2021. 12. 28. 20:42
Előzmény: #57236  sanka
#57274
Miért nem hagytok pár embert, akinek természetes marad az immunrendszere? Lehet, hogy ők mentik majd meg az emberiséget? Ez nincs meg a mai orvostudományban? Minden tudomány hagy kiutat a kisérletekben, annak ellenére, hogy "Ez tuti bejön!" propagandát folytat.
harlem
harlem 2021. 12. 28. 20:42
#57273
harlem 2021. 12. 28. 20:40
Törölt hozzászólás
#57272
Sony123 2021. 12. 28. 19:52
Előzmény: #57270  mrranger
#57271
Szia!
Sajnos van egy közeli ismerősöm, aki doktorandusz és egyemen oktat, de januártól nem tud, mivel nem oltatta magát! Tehát éljen az oktatás és minden más egyéb, azért el kéne gondolkodni azon, hogy mi a fontosabb?
Gyerekek normális fejlődése, vagy a nem létező vírus. Miért mondom ezt??? Nézzük már meg, hogy ember arányosan mennyien haltak meg influenzába, közúti balesetben, gázmérgezésben, gyilkosságban ... és még sorolhatnám!
Itt kezdődik a statisztika Mit mihez viszonyítunk. Tehát ez egyszerűen propaganda, és a választások után megváltozik minden.
Üdv, és békesség!
mrranger 2021. 12. 28. 19:08
Előzmény: #57255  mrider
#57270
Már a kisugárzása irritáló. Volt még jó pár hónappal vagy fél éve is van már egy riport vele meg másik 3 személlyel. Ott tett egy olyan megjegyzést, hogy az oltás ellenesek, vagy azt megtagadók bűnözők. Szerintem ezzel az egy mondattal jellemezhető az ember.
Alberto 2021. 12. 28. 17:13
#57268

Tudom fake news, és ez csak egy összeesküvés elmélet.
https://www.youtube.com/watch?v=dGxsGwg0PXQ
A "szakadt" ember kedvelők inkább nézzék ezt.
Őket úgy sem kell érvekkel meggyőzni.
https://www.youtube.com/watch?v=7TMK5BW3_zo&t=1309s
sulykaponka
sulykaponka 2021. 12. 28. 12:14
#57265
"Az elmúlt hetekben megugrott a koronavírus-fertőzések száma az NBA mezőnyében annak ellenére, hogy a játékosok 97 százaléka be van oltva." - ugye, ugye, megmondta a virológus is, ahol nincs meg a 98%, ott tombol a vírus. "oltatlanok rémuralma"
https://index.hu/kulfold/2021/12/28/koronavirus-a-vilagban-az-index-keddi-hirosszefoglaloja-covid-19-oltas-vakcina-szupermutans-omikron-varians/rovidebb-a-karanten-az-nba-ben/
sulykaponka
sulykaponka 2021. 12. 28. 12:02
Előzmény: #57263  kukker
#57264
"had legyen meg az öröme annak, aki nem így gondolja. " - ők a társadalom kisebbségét alkotják, emlékezzünk csak, hány emberen volt maszk, amíg nem volt kötelező.
kukker 2021. 12. 28. 11:57
Előzmény: #57256  Dehogynincs
#57263

Megértem amit mondasz.
Én csak azt mondom, hogy ha én elvállalom azt, hogy "mikuláskodom" - gondolom a gyerekekért - akkor most vagy ezt teszem ahogy előírja ott a törvény, vagy lázadok a rendszer ellen.
Persze lehet valami nemes eszme volt az emberben, hogy akkor is így, de ez lesz/lett a vége a dolognak, ez előre látható valamennyire.
A törvényeket meg addig kell betartani, amíg azok az embernél magasabb erkölcsi normákat nem sérti - ami az emberben a lelkiismeret szava - és azzal nem megy szembe.
Valahogy így gondolom. :)
Mindamellett még egyszer jelzem.
Én maszk nélkül szeretném a dolgokat és számomra nem jelent segítséget - így gondolom ezt - de felveszem, had legyen meg az öröme annak, aki nem így gondolja. 
Phylaxa 2021. 12. 28. 11:53
Előzmény: #57261  green1899white
#57262
Az USA-ban már fontolgatják, hogy megtisztítják a belföldi járatoktól a légterüket. Kezdik komolyan venni a klímavédelmet. :)
green1899white 2021. 12. 28. 11:30
Előzmény: #57260  sulykaponka
#57261
😁😁

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek