Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 13:40
Előzmény: #57016  vigkrisz
#57020
érzékelem a taktikád, amikor nincsenek ellenérveid konkrét dolgokról, akkor csúsztatsz, mellébeszélsz...
nézzük időrendben:
1. írtam a Pf. elfogultságáról vakcinaügyben. 
2. erre nem ezt vitattad, nem erről beszéltél, hanem ezt írtad: "akkor sokadszorra, tudsz olyan országot, keletit vagy nyugatit, fejlettet vagy fejlődőt, bármelyik földrészről ahol a tudományos közösség nem "elfogult" a vakcina irányában?"
3. erre írtam hogy: " ajj, a Pf. egy tudományos közösség? nocsak:))) én azt hittem egy objektív, pártatlan gazdasági hírportál:))"
szóval akkor ismét, megkérdezem: a Pf. egy tudományos közösség? :))
és ha nem tudod, hát felvilágosítalak, hogy az objektív, pártatlan média onnan ismerszik meg, hogy teret enged az ellenvéleményeknek is, több oldalról vizsgálja a dolgokat stb.
a Pf. megfelel ennek a kritériumnak?
ne haragudj, de az időm limitált, én nem a pfizer vagy vmelyik minisztérium alkalmazásában állok, ha érted...
vigkrisz 2021. 12. 23. 13:35
Előzmény: #57017  bluefrog
#57019
itt is volt egy érdekes cikk a laboreredet kapcsán, de ezek mind csak a nagyközönség számára látható, befogadható felszínt kapargatják:
Továbbra sem lehet kizárni, hogy kínai laboratóriumból származik a mostani koronavírus | Azonnali
vigkrisz 2021. 12. 23. 13:28
Előzmény: #57017  bluefrog
#57018
ismerem a labor sztorit, de akárhogy szeretnénk, ezt még senkinek nem sikerült bebizonyítania, a CIA is csak odáig jutott el, hogy nem kizárható a labor eredet
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 13:25
Előzmény: #57014  vigkrisz
#57017
ismét egy csúsztatás, mellébeszélés:)) nagymestere vagy. akkor nézzük mit írtam:
"milyen hamis koronavírus-összeesküvésről hablatyolnak ezek? csak nem arról, ami korábban a mainstream-ben fake-nek volt nyilvánítva? persze, mióta biden az USA elnöke, már mégsem fake. konkrétan a laboreredetre gondolok.... a cikk 2020.03.09-i, akkor ugye még a húspiacos mesét tolták nekünk..."
ugye azt nem vitatod, hogy Trump alatt a laboreredet fake volt a mainstream-ben és pl. Fb.-on törlés járt érte, aztán jött biden, és az elmélet már mégse fake, hanem egy lehetséges verzió, amit nem kell törölni...
"A járvány elején a tudományos diskurzusban a koronavírus természetes származása dominált – vagyis hogy a kórokozó az állatvilágból juthatott be az emberi populációba valamilyen módon. A járvány esetleges laborból származását – tehát hogy egy baleset miatt került ki, és kezdett fertőzni – pedig ALUFÓLISISAKOS ÖSSZEESKÜVŐK vallották, és miután az akkori elnök, Donald Trump is ezt a narratívát erősítette, a labor-elmélet csak még inkább KISZORULT A FŐCSAPÁSVONALBÓL. A pontot az i-re pedig látszólag fel is tette a WHO vizsgálódása, akik egy több mint 300 oldalas jelentésben lényegében kizárták ezt az eshetőséget. A Kínába küldött csapat munkáját azonban MÁR A JELENTÉS ELKÉSZÜLTE ELŐTT KRITIKA ÉRTE méghozzá nem is a Redditen dühöngő trumpisták részéről, hanem NEVES TUDÓSOKTÓL Ez utóbbiak ugyanis mind a WHO-csapat összetételét, mind pedig a tudományos hozzáállást – tudnillik a csapat már úgy utazott Kínába, hogy a labor-eredettel komolyan nem is számoltak – kifogásolták."
https://raketa.hu/kina-nem-partner-a-who-tovabbi-vizsgalodasaban-a-koronavirus-eredete-utan
vigkrisz 2021. 12. 23. 13:20
Előzmény: #57015  bluefrog
#57016
"egyébként a tudományos közösségről nem is írtam, nem is értem miért kevered ezt ide, hacsak nem a mellébeszélés a célod:)) "
neked pedig ezek szerint a trollkodás, mivel ezt írtad:
"ajj, a Pf. egy tudományos közösség? nocsak:))) én azt hittem egy objektív, pártatlan gazdasági hírportál:)) "
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 13:14
Előzmény: #57012  vigkrisz
#57015
és oda milyen apróból került tőlem ez az idézet?
"a Pf. elfogultságáról írok a vakcina irányában"
sztem ugorj neki újból te, de jól gondolt át mit és mikor idézel tőlem...:))
egyébként a tudományos közösségről nem is írtam, nem is értem miért kevered ezt ide, hacsak nem a mellébeszélés a célod:)) 
vigkrisz 2021. 12. 23. 13:13
Előzmény: #57009  bluefrog
#57014
egyébként lemaradtam valamiről és a labor elmélet már bizonyított, tudnál róla mutatni valami hivatalos közleményt? 
vigkrisz 2021. 12. 23. 13:08
Előzmény: #57009  bluefrog
#57013
a dezinformáció lényege, hogy néha egy kis igazságot is elrejtenek benne
vigkrisz 2021. 12. 23. 13:06
Előzmény: #57010  bluefrog
#57012
akkor ugorj neki újból, én a világ országainak a tudományos közösségéről írtam
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 13:06
Előzmény: #57007  vigkrisz
#57011
a vendéglátósokat ebben a kérdésben biztos nem... ha így lenne mindenki be lenne oltva abban a szektorban, pedig nincs így...
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 13:04
Előzmény: #57005  vigkrisz
#57010
ajj, a Pf. egy tudományos közösség? nocsak:))) én azt hittem egy objektív, pártatlan gazdasági hírportál:))  
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 13:03
Előzmény: #57001  vigkrisz
#57009
érdemes elolvasni az utolsó két sort is, google fordítással bemásolom:
"A betiltás után néhány órán belül a Zero Hedge ellennarratívát tett közzé webhelyén, amelyben – a Twitter szerint hamisan – azt állítja, hogy felfüggesztették az összeesküvéses, bizonyítékoktól mentes állításai miatt, miszerint a koronavírus egy kínai biológiai fegyver, amely egy laboratóriumból szökött ki Wuhan, „véletlenül vagy sem”. Nagy hír volt a Zero Hedge Twitter-tiltása, és az újságírók térdre szabott reakciója, hogy mindkét oldalról tudósítsanak, tovább terjesztette a hamis koronavírus-összeesküvést."
milyen hamis koronavírus-összeesküvésről hablatyolnak ezek? csak nem arról, ami korábban a mainstream-ben fake-nek volt nyilvánítva? persze, mióta biden az USA elnöke, már mégsem fake. konkrétan a laboreredetre gondolok.... a cikk 2020.03.09-i, akkor ugye még a húspiacos mesét tolták nekünk...
sulykaponka
sulykaponka 2021. 12. 23. 13:02
Előzmény: #57007  vigkrisz
#57008
saját magát
vigkrisz 2021. 12. 23. 13:00
Előzmény: #57006  sulykaponka
#57007
aki kit képvisel a véleményével, valamelyik gyógyszergyárat vagy a vendéglátósokat?
sulykaponka
sulykaponka 2021. 12. 23. 12:58
Előzmény: #57003  vigkrisz
#57006
ez kovács lászló véleménye 2x
vigkrisz 2021. 12. 23. 12:58
Előzmény: #57004  bluefrog
#57005
"a Pf. elfogultságáról írok a vakcina irányában"
akkor sokadszorra, tudsz olyan országot, keletit vagy nyugatit, fejlettet vagy fejlődőt, bármelyik földrészről ahol a tudományos közösség nem "elfogult" a vakcina irányában? 
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 12:54
Előzmény: #57003  vigkrisz
#57004
a Pf. elfogultságáról írok a vakcina irányában, erre belinkelsz egy PF.-os cikket, ami megerősíti ezt. köszönöm:))
egyébként, hagyjuk már az ilyen elfogult, hülye linkeket, vannak vendéglátós ismerőseim, rokonom is, ők azt mondják, megosztottak az alkalmazottak, és ahol ismerőseim vannak, ott a tulaj az alkalmazottakra bízza a döntést... 
vigkrisz 2021. 12. 23. 12:45
Előzmény: #57002  bluefrog
#57003

emlékszel, amikor azt írtam pár napja, hogy leegyszerűsítve két dolog közül lehet most választani társadalmi szinten, oltás vagy lezárás (korlátozások)
lássuk, mi volt a vendéglátósok véleménye tavasszal és ősszel:
Ha dolgozó nem kapott oltást, rá kell beszélni – állítja a vendéglátós szervezet | 24.hu
A vendéglátás nem otthonülős munka, mindenki érdeke az oltás - Portfolio.hu
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 12:39
Előzmény: #56997  vigkrisz
#57002
érdekes, annak ellenére, hogy "Shareholder" nem nevezte meg konkrétan az oldalakat, te mégis tudni véled:)
de nem csodálom, elég egyértelmű, hogy Pf. melyik oldalt képviseli pl. vakcina kérdésben akkor, amikor olyan cikk jelenik meg, amelyiknek az a címe, hogy "az oltatlanok diktatúrája", majd egy másik cikkben még hivatkoznak is rá... mert nem az a diktatúra, amikor vkit akarata ellenére oltásra köteleznek - közvetve vagy közvetlenül - vészhelyzeti vakcinákkal... nem-nem, az a diktatúra, amikor vki nem hajol meg a kötelezés előtt...
de elég megnézni a sok pánikoltatós címet és cikket... sokszor a lezárásokért, szigorításért sírnak, nem törődve azzal, hogy vállalkozásokat és embereket tesznek/tennének tönkre az ilyenekkel... persze, hisz ők ezt a munkát nyugodtan tudják végezni hómofiszban is, de pl. az a sok vendéglátós már kit érdekel...
vigkrisz 2021. 12. 23. 12:29
Előzmény: #56998  kexelo
#57001
ha már folyamatosan innen linkelgetsz, ezt is érdemes lesz elolvasni:
Is Zero Hedge a Russian Trojan Horse? | The New Republic

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek