Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 17:19
Előzmény: #57036  tevelygo1
#57040
a twitter-es letiltás oka nem érdekel, úgyse tudom kideríteni, hogy mi az igazság belőle, az idézetet azért másoltam be, mert számomra nem mérvadó egy oldal, ami a mainstream-mel együtt haladva "hamis koronavírus-összeesküvés"-nek nevezte a laborelméletet 2020 tavaszán, jelentéktelennek tulajdonítva azt a szálat, hogy vuhanban van a legmagasabb szintű víruskutató laboratórium, melyben nem mellékesen koronavírus kutatással is foglalkoztak/foglalkoznak (amiről mint utóbb kiderült - fauci hazudozása ellenére - amerikai támogatásban is részesült).  
tevelygo1 2021. 12. 23. 17:10
Előzmény: #56975  bluefrog
#57039
Igen, tudok erről a korábbi esetről is. Hálistennek hogy fellázadtak. Valószínűleg ők is gyakorolnak nyomást Johnsonra igen :)
Kedvenc mondatom a linkelt cikkből amúgy: "The number of rebels far exceeds Johnson’s parliamentary majority of 79 – and the 56 MPs needed to trigger a vote of no confidence in his leadership." :))
tevelygo1 2021. 12. 23. 17:04
Előzmény: #56969  vigkrisz
#57038
Na azt, hogy nem érdekel, nem úgy mondtam. Elolvasom a híreket mindennap, így azt is, hogy épp hány új fertőzött van nálunk meg Zimbabwéban. :) (Na jó, az utóbbit igyekszem átugrani azért :) )
Szóval abban az értelemben írtam, hogy a tudományos tanácsadókat és a döntéshozókat miért érdekli?! Mert sajnos érdekli őket megint, sok helyen. Már több országban elkezdtek lezárogatni ezt-azt, és Angliában is majdnem.
Szóval a kérdésem marad továbbra is, tudsz rá válaszolni? Őszintén érdekelne, mit mondasz rá.
Tehát ez a kérdésem: Miért releváns a mostani intézkedések meghozatalához az, hogy mennyi az új fertőzés, ha a veszélyeztetett öregek, betegek stb 90%-a már a HARMADIK oltást is megkapta? *Miért éri meg* megint bevezetni a durvább korlátozásoknak akár csak egy adott részét is? Izraelben, meg egyeseknél Angliában is, Hollandia, Dánia, Spanyolország, stb..... sorolhatnám még :/
Törölt felhasználó 2021. 12. 23. 16:57
Előzmény: #57034  sztanil
#57037
Szép karácsonyi gondolat 
tevelygo1 2021. 12. 23. 16:56
Előzmény: #57009  bluefrog
#57036
Az nem az utolsó két sor. :) Még jön utána a cikk nagyobbik része. :)
Amúgy érdekes ez a laboratóriumos elmélet, nem tudom fogjuk-e valaha tutira tudni az igazságot erről. De az általad idézett két mondatban az is benne van, hogy a Twitter szerint NEM emiatt tiltották le a Zero Hedge-t. Az eggyel korábbi mondatot is fordítsd le, mert abban van benne a tiltás oka. (Kamu regisztrációkat csináltak és spammeltek, ez pedig tilos a Twitter szabályzata szerint)
"In February, Twitter permanently banned Zero Hedge’s account, which boasted more than 670,000 followers, for violating Twitter’s policy prohibiting fake accounts and spam—part of a crackdown that intensified in response to Russia’s use of social media to influence voters during the 2016 presidential election."
vigkrisz 2021. 12. 23. 16:52
Előzmény: #57033  tevelygo1
#57035
rajtuk kívül is van még 3-4 felhasználó (mindenki megtalálja őket a moderációs topikban), akik a közelmúltban lettek kitiltva és nem az "oltásellenes" oldalról (ha létezik ilyen oldal), szóval nincs szó arról, hogy lejt a pálya az "oltásfan"-oknak
sztanil 2021. 12. 23. 16:49
Előzmény: #57027  Törölt felhasználó
#57034

"Hiszen OV szülinapján itt még lehet nevetni és bulit tartani."
Na de a temetésén is lehet? Én mindenesetre szeretném kipróbálni.
tevelygo1 2021. 12. 23. 16:47
Előzmény: #57031  Shareholder
#57033
Nem fake news.
Nézd meg pl kapásból ezt a usert: https://forum.portfolio.hu/user/dmz
Ő írhatná (lehet írja is:P) a portfolio cikkeket koronavírusról, mégis ki volt rúgva nem egyszer ebből a topicból, amikor túlságosan elragadtatta magát.
Totoro a másik példám: https://forum.portfolio.hu/user/totoro
Emlékeim szerint a tavaszi felfüggesztése volt emiatt a fórumtopic miatt. (Ő algore-ral rúgta össze a port)
Szóval nyugi.
vigkrisz 2021. 12. 23. 16:28
Előzmény: #57031  Shareholder
#57032
"undorító, uszító, szmélyeskedő fröcsögéseitek"
egy ilyet tudnál mutatni tőlem?
amikor meg valaki hazugságokat vagy hamis információkat terjeszt és ezt jelzem neki, az mióta személyeskedés? 
evvel szerencsére mostantól - a moderátor ígérete szerint - nem kell foglalkoznunk, megteszi ő
Shareholder 2021. 12. 23. 16:10
Előzmény: #56997  vigkrisz
#57031
Na, megjött az első fake news, köszönjük. A személyeskedéseid hányszor is lettek szankcionálva például? Mert abból is van ám bőven. Segítek, egyszer sem. Engem meg felfüggesztett mert fel mertem hívni az undorító, uszító, szmélyeskedő fröcsögéseitekre a figyelmet. Stingy 'dögöljön meg' hozzászólása is moderálás nélkül maradt, ahogy Macika és Bubu uszítását is szó nélkül hagyta a portfólió admin. Nincs itt semmiféle feltételezés, ha elolvasod a portfólió cikkeit, elég nyilvánvaló, hogy milyen álláspontot képvisel mint a politika, mint pedig a pandémia tekintetében, aki pedig ezzel nem ért egyet, szankcionálja a kommentszekcióban.
Törölt felhasználó 2021. 12. 23. 15:48
Előzmény: #57022  mrider
#57030
És a tőzsdei jövedelem adójából nem érvényesíthető...
vigkrisz 2021. 12. 23. 15:47
Előzmény: #57028  bluefrog
#57029
említenek ezen az oldalon mást is, amit (vélhetően) a ruszkik próbálnak megetetni a zerohedge.com olvasóival már évek óta:
Zero Hedge - RationalWiki
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 15:36
Előzmény: #57018  vigkrisz
#57028
senkinek nem sikerült, mert ahhoz a kínaiak segítsége is jól jönne, de nekik vmiért nem akaródzik...
egyébként, ha nem kizárható, az azt jelenti, hogy lehetséges, tehát NEM FAKE (biden óta a mainstream-ben sem...) csak emlékeztetőül, az általad belinkelt oldal "hamis koronavírus-összeesküvés"-nek nevezte a vírus laboreredetét...
Törölt felhasználó 2021. 12. 23. 15:34
Előzmény: #56996  Shareholder
#57027
Nem is értem, miért elégedetlenkedsz? :-) Hiszen OV szülinapján itt még lehet nevetni és bulit tartani. Egyelőre! :-D
Törölt felhasználó 2021. 12. 23. 15:30
Előzmény: #56973  Csilla76
#57026
Magadnak már felesleges is, ha van egy 13 éves lányod. Ez is egyéni döntés kérdése, én senkit nem szeretnék rábeszélni. :-)
Törölt felhasználó 2021. 12. 23. 15:27
Előzmény: #56962  csendben
#57025
Ami azt illeti, én inkább saját gondolataimat írnám le: 
A tisztelet nem magától értetődő, a tiszteletet KI KELL ÉRDEMELNI! 
Egyébként az általad beírt idézetet Te is ízlelgethetnéd egy picinykét, ha már a magaslóról kiosztasz mindenkit! 
Békés Karácsonyt kívánok Neked! :-)
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 15:12
Előzmény: #57021  vigkrisz
#57024
A Magyar Vendéglátók Ipartestületének elnöke mennyiben képviseli a tudományos világot?:)) #57003
amennyiben csak simán a vendéglátósok egy csoportjának a véleményét képviseli, adódik a kérdés, hogy az oltatlan vendéglátósok véleményének mikor adott teret a Pf?
mrider 2021. 12. 23. 14:42
#57022
A zország és a zemberek megmentője előállhatna a nagy kádári osztogatás közben értelmes lépéssel is, ha már egészségügyi ellátás alig-alig van, ezért a magán eü. irányába kell fordulni. 
Pl. az egészségpénztár 20%-os adókedvezményének emelése 30-40%-ra, ha már a befizetett tb járulékért lódákót se kapunk sokan.
vigkrisz 2021. 12. 23. 13:57
Előzmény: #57020  bluefrog
#57021
"az objektív, pártatlan média onnan ismerszik meg, hogy teret enged az ellenvéleményeknek is"
teret engedne neki, ha lenne ilyen, de egyelőre nincs olyan tudományos konszenzus sehol a világon, hogy az oltás felesleges, maximum itt, ebben a topikban létezik ilyen konszenzus
egyébként miért mindig a pfizer jut az eszetekbe, miért nem a moderna vagy az astrazeneca? 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek