Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Csilla76 2021. 12. 22. 13:50
Előzmény: #56879  csendben
#56880
Sarkítva😝
De láttad a filmet?
csendben 2021. 12. 22. 13:48
Előzmény: #56870  Csilla76
#56879
Ez valami új! A sisak megakadájozza a testnedvek keveredését (sex közben!). :-)
tanrek 2021. 12. 22. 13:47
Előzmény: #56850  vigkrisz
#56878
"jelenleg viszont egy pandémia zajlik és annak a kezelésében nem az egyes egyének nézőpontja számít, hanem a teljes társadalomé, figyelembe véve az egészségügyi, gazdasági és egyéb, a társadalom egészét érintő megfontolásokat"
Én hajlok arra, hogy ezzel egyetértsek, de annak tudatában, hogy ez egyáltalán nem magától értetődő. Ha az lenne, senki sem elmélkedne azon, hogy az egyén szabadságát mennyire korlátozhatom a köz érdekében. Az ilyen elmélkedéseknek pedig könyvtárakra való irodalma van.
"ha az oltás 100%-os hatékonyságú lenne és zéró mellékhatással járna, akkor is lennének egyének, akik ezt megkérdőjeleznék és továbbra sem kérnék az oltást"
Minden bizonnyal így LENNE. De egyelőre a járvány terjedésének szempontjából nem nagyon veri ki az ember szemét az oltás hatékonysága. Így aztán azzal érvelni, hogy azért tesszük kötelezővé, mert ha jó lenne arra, amire nem jó, akkor sem venné fel mindenki, logikailag nem áll túl stabil lábakon. Én igazából lábakat sem látok.
"ha leegyszerűsítem a helyzetet, akkor gyakorlatilag két dolog közül lehet választani társadalmi szinten, oltás vagy lezárás,"
Arról volt szó, hogy leegyszerűsíted, nem arról, hogy önkényesen meghatározol két lehetőséget, amelyeknek sem egymáshoz, sem a pandémiához nem sok köze.
" társadalom többsége az oltás mellett van a lezárások ellenében"
Ha ez a két lehetőség van, akkor igen. Más kérdés, hogy tudományosan mennyire megalapozott ilyen választás elé állítani az embereket ebben a konkrét esetben.
"a döntéshozó pedig nem fogja tudni mindenki igényét kiszolgálni, neki választania kell és a kisebbik ellenállás felé fog menni, ez történik most"
Ezzel nem tudok vitatkozni. (max. önmagamat ismételve megjegyzem, hogy felvet kérdéseket az, hogy ők voltak azok is, akik eldöntötték, hogy ebből a kettőből választhatunk)
csendben 2021. 12. 22. 13:46
Előzmény: #56876  tanrek
#56877
Szerinted: kinek kellenen deklarálnia a rémhír fogalmát? Az ellenzéknek, a többségnek, közmegegyezésnek ?
tanrek 2021. 12. 22. 13:21
Előzmény: #56832  vigkrisz
#56876
Az, hogy meglehetősen távol áll-e tőle, attól függ, hogy honnan nézed. Engem arról nem kell meggyőznöd, hogy onnan, ahol te állsz, úgy látszik...
Tudsz nekem olyan esetet felhozni a történelemből, amikor a rémhírterjesztés definíciója ne lett volna kisajátítva az éppen aktuális hatalom által?
sulykaponka
sulykaponka 2021. 12. 22. 12:18
Előzmény: #56873  bluefrog
#56875
akkor még van 9-9,5M raktáron? az se kevés.
Csilla76 2021. 12. 22. 11:51
Előzmény: #56873  bluefrog
#56874
közel a lejárat
Csilla76 2021. 12. 22. 11:32
Előzmény: #56835  sulykaponka
#56872
pontosan, én is ezt hallottam, akkor hallgattam a rádiót...hát, ja. 
Írta itt most valaki, hogy a pestis és a kolera milyen sokáig tartott. Ott azért a higiénia erősen bejátszott.
Most meg a táplálkozás játszik be..kb. ugyanaz..ott kívül volt a mocsok, most meg belül van. Sok szart esznek az emberek, holott a higiénia az kb. nagyjábó rendben van. 
azért a statisztika elég erősen mutatja, hogy a metabolikus betegségben szenvedők körében van gebasz. 
Egyébként felesleges felvilágosítani az embereket, mert amúgy is lusták és képtelenek felhagyni sokan az étkezési szokásukat. 
Csilla76 2021. 12. 22. 11:20
Előzmény: #56833  vigkrisz
#56871
nos igazad van, megnézem még egyszer a kiskönyveinket, meg a dátumokat
Csilla76 2021. 12. 22. 11:18
Előzmény: #56831  Dehogynincs
#56870
Erről a pusztító film jut eszembe, amikor Stallone és Bullock sisakban szexel. Ez a jövő. Ne keveredjenek a nedvek, mert az fuj (lombik first)
vigkrisz 2021. 12. 22. 10:36
Előzmény: #56866  Shareholder
#56869
"előnyben részesítem az immunrendszerem védekezőképességét az oltással szemben"
a 3 beadatott oltásoddal akkor nehezen tudtak követni, ugyanis azoknak a beadatott oltásoknak a hatása már az immunrendszered része
csendben 2021. 12. 22. 10:34
Előzmény: #56865  bluefrog
#56868
Nalátod! Ennyire ehyszerű! :-)
csendben 2021. 12. 22. 10:34
Előzmény: #56864  bluefrog
#56867
Megint sikerült elkerülni a "RENDKÍVÜLI JUTTATÁS"-ról szóló részt! :-) Pedig az a lényeg! Felesleges tovább ragozni a dolgot.
Shareholder 2021. 12. 22. 10:28
Előzmény: #56850  vigkrisz
#56866
Jól értem, ha valaki egyszer beoltatta magát valamelyik vakcinával, az az oltás mellett van, felelősen cselekedett és figyelmbe vette a társadalom nézőpontját? Akkor mi a faszért is vagyok én a 3 oltásommal szerintetek oltásellenes? Ezt magyarázd el nekem! Mert ez a mantra ment itt is és a Macika és Bubu "kötelező oltás védd magad és a környezeted" kirekesztő, uszító, mocskolódó modikedvence topikjában is, Macika ki is tiltott a náci társaságából, amiért hálás is vagyok neki érte. Csak nem azért vagyok oltásellenes a szemetekben mert nem értek egyet azzal sok agymenéssel, amit itt képviseltek? Sehol nem írtam, hogy nem fogom beoltatni magam, csupán aggályaim voltak illetve jelenleg is előnyben részesítem az immunrendszerem védekezőképességét az oltással szemben. Szóval, miért is vagyok oltásellenes, ez kérdés.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 22. 10:26
Előzmény: #56863  csendben
#56865
egyébként egyértelmű, hogy ez a juttatás (is) a választások miatt lett megítélve egy csoportnak, a többi csak rizsa...
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 22. 10:23
Előzmény: #56862  csendben
#56864
a fegyverpénzt nem a járvány miatt kapják, ez már korábban eldöntött dolog volt, de nem volt hivatalos állásfoglalás arról, hogy aki oltatlan az megkaphatja-e. most arról született döntés, hogy csak az oltottak kaphatják meg.
"A fegyverpénz sorsa régóta a levegőben lógott, most kiderült, hogy akik nem oltatják be magukat január végéig, azoknak vissza kell fizetni a futtatást. A fő kérdés, az oltatlanok mekkora része vállalja a vakcina felvételét a fegyverpénzért cserébe, és mennyien hagyják el inkább a munkahelyüket. A létszámadatok alapján az sejthető, hogy néhány százan már ki is léptek az állományból, hogy elkerüljék az oltást."
"nem jogosult a szolgálati juttatásra a hivatásos szolgálatot ellátó személy, illetve – amennyiben részére a juttatás már kifizetésre került – a 2021. december 31-ig megszerzett szolgálati jogviszony időtartamától függetlenül ... visszatérítési kötelezettség terheli azt a hivatásos szolgálatot ellátó személyt, akinek a részére a munkáltatója a KORONAVÍRUS ELLENI VÉDŐOLTÁSNAK az állami és önkormányzati intézményeknél foglalkoztatottak által történő kötelező igénybevételéről szóló kormányrendelet alapján illetmény nélküli szabadságot rendelt el, vagy akinek a részére illetmény nélküli szabadság elrendelésének van helye."
csendben 2021. 12. 22. 10:20
Előzmény: #56861  bluefrog
#56863
"A rendkívüli juttatás kifizetésének hátterében elsősorban a koronavírus-járványkezelési feladatok teljesítése és a migrációs nyomás kezelése áll.": Figyeled: "RENDKÍVÜLI JUTTATÁS".
csendben 2021. 12. 22. 10:15
Előzmény: #56861  bluefrog
#56862
Szerintem nem olvastad el figyelmesen az idézetet:a jutalom fegyverpénzről van szó!
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 22. 10:12
Előzmény: #56857  csendben
#56861
a fegyverpénz mindenkinek jár, aki beoltatta magát, akkor is ha a járvány elleni védekezésben aktívan nem vett részt. van egy katona ismerősöm, elmondása szerint ő a járvány miatt semmilyen szolgálatban nem vett részt. és mégis megkapja a juttatást az oltás miatt...

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek