Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sulykaponka
sulykaponka 2021. 10. 26. 15:52
Előzmény: #48959  csendben
#48960
However, during research, it is possible that an intervention actually increases the risk of participants, for example, in the STEP and Phambili studies, which were both intended to test an experimental HIV vaccine .In these cases, the formula would yield a negative efficacy value because ARV>ARU. A negative efficacy value is sometimes present in the lower limit of a confidence interval of an estimate of vaccine efficacy for specific clinical endpoints. While this means that the intervention may actually have a negative effect, it could also be simply due to small sample size or sample variability.
https://en.wikipedia.org/wiki/Vaccine_efficacy
csendben 2021. 10. 26. 15:42
Előzmény: #48951  algore
#48959
"negativ vakcinahatekonysag": ezt nem lehet "tagadni",mert nem értelmezhető! :-)
csendben 2021. 10. 26. 15:41
Előzmény: #48949  Fecó
#48958
Tudom,hogy nem egyszerű a magyar szöveget megérteni,de azért próbáld meg még 1x elolvasni azt a szöveget! Ha az sem segít,ne csüggedj,majd 3x v. 4x-re biztos sikerülni fog! :-)
algore 2021. 10. 26. 15:39
Előzmény: #48956  vigkrisz
#48957
Nem is szoktunk vele oltani 2 evvel kesobb. 
Es kepzeld, a 2 evvel korabbi influenza oltas a 2 evvel kesobbi influenza szezonban tudod, milyen hatekonysagot mutat? Negativat. 
Nem en vagyok aki rohan felvenni a 3. adagot a 2 evvel ezelotti variansra keszult oltasbol... 
vigkrisz 2021. 10. 26. 15:32
Előzmény: #48955  algore
#48956
"Legyunk precizek, ez kb 6 honappal az oltas utan igaz. "
kezdesz puhulni :-)
azt az apróságot mindig kifelejtitek a képletből, hogy az oltás a tavaly januári vuhani verzióra készült, tehát lassan egy két éves vírusra, ami tavaly nyár végére már kifutott
gondolom, hogy a 2 évvel ezelőtti influenza variánsokra készült oltás esetén sem szoktuk számonkérni, hogy miért nem véd 100 %-ban még idén is az influenzától
algore 2021. 10. 26. 15:26
Előzmény: #48954  algore
#48955
Legyunk precizek, ez kb 6 honappal az oltas utan igaz. 
algore 2021. 10. 26. 15:26
Előzmény: #48952  totoro
#48954
"Azt meg nekem nem fogod megmagyarázni, hogy ha bezársz egy szobába egy 10 oltottat és 10 oltatlant és befecskendezel coronavírust, akkor több oltott fogja elkapni mint nem oltott."
Ezert vagy laposfoldhivo. 
A tenyek ellenere nem hiszel. 
Vagy a tenyeknek nem hiszel, ahogy tetszik. 
vigkrisz 2021. 10. 26. 15:25
Előzmény: #48950  Törölt felhasználó
#48953
"Tesztekkel bizonyították,hogy az oltottaknak az órában,torkában,több a vírus mint a nem oltottban.
Persze mindegyik fertőz,de nagyobb eséllyel az oltott a fertőzőbb"
ezt meg kik, mikor, hogyan és miféle tesztekkel bizonyították be?
mert pont, hogy ennek az ellenkezőjét bizonyították be, de ezt sajnos "csak" az evvel foglalkozó tudományos szakértők mondják, akik, mint algore mai kinyilatkoztatásából megtudtuk, laposföldhívők
totoro
totoro 2021. 10. 26. 15:17
Előzmény: #48951  algore
#48952
Persze, hogy tagadom, mert hülyeség. Aki oltva van kisebb eséllyel betegszik meg, ha meg is betegszik kisebb eséllyel lesz súlyos tünete, és még kisebb eséllyel kerül gépre. Ez a tény. Azt meg nekem nem fogod megmagyarázni, hogy ha bezársz egy szobába egy 10 oltottat és 10 oltatlant és befecskendezel coronavírust, akkor több oltott fogja elkapni mint nem oltott. Minden oltatlan el fogja kapni, ezt nincs az az immunrendszer ami kivédekezi, mert a számára új.  A valóságban is nem az oltás és nem oltás, hanem az fogja eldönteni, hogy megbetegszel -e, hanem az, hogy belefutsz -e a vírusba vagy nem. Simán lehet egyébként, hogy több oltott betegszik meg, de ez sem azt jelenti, hogy "negatív vakcinahatékonyság" hanem azt, hogy az átlag oltott bátrabban megy közösségbe, és hágja át a szabályokat. Én pl. tegnap színházban voltam, tele volt 70 és a halál közötti nyugdíjasokkal, többen kifejezetten idősek, de mégis maszk nélkül tolongtak a színházban. Én azt gondolom oltatlanul nem jöttek volna el, de így meg hamis biztonságérzetbe ringatja őket az oltás.
algore 2021. 10. 26. 14:57
Előzmény: #48948  totoro
#48951
Ti tagadjatok csendessel a negativ vakcinahatekonysag lehetoseget is, minden teny es tudomanyos kutatas ellenere. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 26. 14:40
Előzmény: #48930  csendben
#48950
Jó hát nektek a feka hírek nem mondanak semmit. Most én ezzel nem tudok mit kezdeni.
Ti szakembereitek valószínű meggyőzőbbek.Itt most nem Algero a lényeg,hogy ő mit mond. 
Tesztekkel bizonyították,hogy az oltottaknak az órában,torkában,több a vírus mint a nem oltottban.
Persze mindegyik fertőz,de nagyobb eséllyel az oltott a fertőzőbb. Gondolom én, ha már több van neki.
Angolok kérdezik és nem értik,hogy mitöl a sok fertőzött. Na és még ezek kapnak védettséget. 
 Aki jobban fertőz azt engedjük, annak adunk szabadságot! Végül is ha arról van szó,hogy irtsuk a népet, akkor jól csinálják. Szomszédom 2 oltást kapott és kisebb rosszulétekkel átvészelte. 4 napja kapta a 3-dik oltást.Most ott tart,hogy szürke foltokat lát és alig bír felkelni.Gyerekei mondták,hogy ne oltassa magát. 
Nem hallgatott rájuk.Most kérdezik mit csináljanak. Párom azt mondta, ő soha többet semmivel. 
1 hétig rosszul volt. Nemértem ha valaki már rosszul volt ettől a szartól,akkor mért oltatja magát,
Szakemberek vagy a félelem teszi ezt? 
Fecó 2021. 10. 26. 14:26
Előzmény: #48945  csendben
#48949
Tehát oltakozzunk és viseljünk örök időkig maszkot!? 
Hajrá! Mutass példát! 
totoro
totoro 2021. 10. 26. 14:25
#48948

Algore: "Semmelweis Ignacot is hulyenek neztek, intezetbe zartak, es agyonvertek az akkori csendesek."
Tényleg nem veszed észre, hogy most magadról beszélsz, te ugyanígy tagadod a tudomány egy új eredményét.
csendben 2021. 10. 26. 14:05
Előzmény: #48946  algore
#48947
:-))))
algore 2021. 10. 26. 14:01
Előzmény: #48945  csendben
#48946
Nem terjesztesrol beszelek, hanem hogy az oltott jobban fertozodik, mint az oltatlan, mindegy ki terjeszti.
Dicseretes a kuzdelmed a laposfold mellett. 
csendben 2021. 10. 26. 13:55
Előzmény: #48943  algore
#48945
A tünetmentes hordozók pedig minden további nélkül terjeszthetik a vírust, átadhatják másoknak. Némely tanulmány szerint a tünetet nem mutató (aszimptomatikus) hordozóknál kevesebb vírus termelődik, ők a tünetes emberekhez viszonyítva kevésbé jelentenek veszélyt a környezet számára. Azonban, ha a beoltott személy az oltást követően többé nem visel maszkot, és nem tartja be a többi biztonsági előírást, növekedni fog annak a valószínűsége, hogy koronavírus-terjesztővé válik. „Ez ahhoz a paradoxonhoz vezethet, hogy az említettek miatt a vakcináció után olykor még akár romolhat is a helyzet” – véli dr. Bar-Zeev.
csendben 2021. 10. 26. 13:54
Előzmény: #48943  algore
#48944
"Attol, hogy te nem erted, masnak nem biztos hogy hiabavalo. ": ebben egészen biztos voltam!: "algore megmondta". :-)
algore 2021. 10. 26. 13:50
Előzmény: #48941  csendben
#48943
Meggyozzel? :) 
Nagyon szivesen megosztottam veled, hogy tenylegesen hogyan szamoljak a vakcinahatekonysagot, es az hogyan lehet negativ. 
Attol, hogy te nem erted, masnak nem biztos hogy hiabavalo. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 26. 13:40
Előzmény: #48911  vigkrisz
#48942
"A B/YAMAGATA TÖRZS CSAK BIZONYOS ÉVEKBEN JELENIK MEG, MAJD MÁSKOR ELTŰNIK"
Erre gondoltál? :D
Egyébként még ha valóban ki is halt, maradt még néhány száz másféle influ törzs, amelyek nyakló nélkül mutálódnak akármerre.
A tbc-vel/hepatitis-B-vel teljesen felesleges példálózni, mivel ezek nem nagyon mutálódnak, éppen ezért lehetséges rájuk hatékony és valódi VÉDŐOLTÁST készíteni, amivel aztán egész jól vissza is szoríthatóak. 
Azonban az influenza és a kovid meglehetősen magas mutációs rátával dógozik. 
A most futó "védőoltásokat" pedig a kínain kívül nem is lenne szabad oltásnak hívni, mert abszolút távol állnak a "védőoltás" definíciójától. A helyes megnevezés "(kísérleti) génterápiás készítmény" lenne.
csendben 2021. 10. 26. 13:37
Előzmény: #48939  algore
#48941
Kössz a tanácsot,de alapvető hülyeségre már így is sok energiát pazaroltam (hogy meggyőzzelek)...

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek