Kíváncsi vagyok ezek után valaki ilyen szerződés mellett leszereli-e az atomfegyvereit? Mondjuk ha megtartja Ukrajna az atomfegyvereket, akkor kételkedem benne, hogy megtámadja őket Oroszország.
Nem vagyok nemzetközi jogi ügyvéd, de ha mi mindannyiban garantáljuk, akkor az nem azt jelenti, hogy vállaljuk, hogy ha valaki más Ukrajna ellen fellép, akkor mi fogunk róla gondoskodni?
És mi miben támogatnánk US-t Kínával szemben? :-) Szerintem az EU csak egy jó nagy kereskedelmi partner, semmi egyéb, és ebben a vásárlóerőt a nyugati országok képviselik.
A felek saját részről szavatolják Ukrajna területi épségét - ezt Oroszország megszegte- de USA nem szegte meg, USA nem támadta meg Ukrajnát, ezért ezt Zelenszki nem vetheti Trump szemére- amúgy sem vethetné, hiszen Biden volt az elnök a támadás idején, nem Trump.
A dokumentum úgy indul, hogy security assurnaces... védelmet nem ír, ez igaz, de mi másért mondaná le bárki a saját védelméről, ha csak valaki más nem garantálja
Itt nemcsak arról van szó, hogy ki van Putin oldalán, hanem hogy ő mit akar. Neki az 1997es hatar kell, és ahogy mondtad a nyugati ember nem fog értünk harcolni.
Gyakorlatilag csak mi vagyunk teljes mellszélességgel az oroszok oldalán, a szlovákok és az osztrákok billegnek, ha választás elé kerülnek inkább a Nyugat kell majd nekik. Meg azért maradnak még hasonlóan gondolkodó országok Európán kivül is. Sajnos a nyugati átlagpolgár sem nagyon lesz hajlandó a zsebébe nyúlni és/vagy alábbadni a kényelméből még a trumpi sokkhatás alatt sem, és az orosz propaganda és a trumi oldalra állt ellenérdekelt techcégek komoly ellenszelet képeznek majd. Bármennyire is viszolyogtató a kinai (majdnem) totalitárius rendszer, azt azért megnézném, ha a jövőben Washingtonnak szüksége lesz uniós támogatásra Kinával szembeni nyomásgyakorláshoz és az EU udvariasan lepattintaná (sci-fi, tudom).
A budapesti memorandumban nem igérték meg Ukrajnának, hogy megvédik. Olvasd el a szövegét, fent van a neten. A nagypolitikai nem gimis popularity contest. A Trump kormányzat békét akar Ukrajnában és le akarja választani Oroszországot Kináról. Zelenszkinek nincs esélye megnyerni a háborút nyilt amerikai beavatkozás nélkül és erre USA nem hajlandó. Biden alatt sem volt. Most sem. Ez el lett mondva Zelenszkinek a kamerák előtt, de nem érti meg, ő folytatni szeretné a háborút. Akkor folytassa Amerika nélkül.
Szerintem egyszerű a helyzet. Az EU off, Franciaország, Beneluxok, Németország, Nagybritannia, Írország, Dánia, Skandinávok esetleg Lengyel és Csehország összebútoroz. A hadiipart megtolni, a nem termelő autó gyárak helyén drón, űr és hadiipar a GDP is beindul, teljes leválás z USÁ-ról. A többi Eu-s ország felejtős, gyakorlatilag jelenleg is orosz bábok, talán a spanyolok kivétel.
Erről láttam egyszer egy nagyon érdekes tanulmányt hogy a többpártrendszer miért nem működik, annyira nem vagyok zseni, hogy az eredeti anyag nélkül el tudjam magyarázni, de kb a lényeg, amit írtam, hogy minden szavazat elvész, ami nem a két nagyra megy, statisztikailag ki is jön, ha végiggondolod. Személyes vélemény: a társadalom az emberek polarizáltak, a többség nem tud a critical thinking mentén gondolkodni (pontosan látszik most is), vagyis a két véglet között lehet csak szavazni, mert minden más szavazat, vagy nem szavazat értelmetlenné válik.
"Akkor hallgatólagosan szavaztál arra, aki nyer. :-)
" Oké. És hogyan szavazhatok akkor az ellen a szavazatommal "nem hallgatólagosan", aki nyer, ha nem tudhatom, hogy ki nyer? Mert ha létezik a hallgatólagosan szavazás arra, aki nyer, akkor léteznie kell a nem hallgatólagos szavazásnak is az ellen, hogy ne nyerjen az, aki nyer. Mert te kijelented, hogy ha én nem szavazok, akkor arra szavazok, aki nyer. Oké, mondom én, elismerem. De akkor mond meg azt, hogy hogyan tehetnék akkor ez ellen úgy, hogy elmegyek szavazni, és hogyan tegyem azt, hogy aki nyer, ne arra szavazzak?
+ sem innovációs agilitás- Németo teljes amnéziába süllyedt a korábbi háborús ipari múltból, pedig most lehet, hogy jól jönne, Franciao nem tudom, hogy csak a szája nagy vagy tényleg tud is valamit homorítani, még talán ott van a legtöbb ambíció (nem csoda, hiszen valaha gyarmatosító ország volt), UK kilépett, Starmer sem látszik nagyon erős figurának, illetve nem is kell, hogy az legyen, mert kiléptek, ők a kényelmesebb dolog felé fognak mozdulni.
A S&P500 to the moon a globalizáció miatt működött, ha mindenki mindenki ellen fordul és everybody fends for themselves alapelv életbe lép, akkor nem tudom, hogy így is fog-e működni, lsd a DeepSeek történet. A kínaiak megmutatták, hogy ha megszorongatják őket, akkor elkezdenek innovatívak lenni (lsd hidegháború), amit viszont majdnem biztosra veszek, hogy az EU darabjaira fog hullani, maximum az eredeti core marad meg a legfejlettebb országokból, mert semmi nincsen a politikusok kezében; sem hadsereg, sem ásványkincsek, sem küzdőszellem, sem egység.
Ki tudja, az is lehet, hogy jobban jön ki ebből, mert az emberek sokszor emocionálisan hamarabb reagálnak, maximum akkor a tényekre, ha közvetlenül a pénztárcájukról van szó (lsd Trudeau).
Mellesleg a repub kongresszus most beterjesztett költségvetési javaslata 300 milliárd dollárral növeli a deficitet (elsôsorban azáltal, hogy nem akarják a 17-es adócsökkentés kifutását hagyni), tehát még/már ez az érv sem igazán áll, hogy az ámokfutásért cserében majd megtakarítanak. Néhány hét alatt komoly elôrelépést sikerült elérni Trumpéknak a fékek és egyensúlyok gyengítésében, az USA szövetségi rendszere fellazításában, a soft powerrôl való lemondásban és gyakorlatilag nekiláttak tegnap a hard power kiherélésének is. Putyin és Hszi csak egy kávét kér. Lehet persze minderre úgy teninteni, hogy ameddig a tôzsde emelkedik, addig mit érdekel ez minket (márpedig simán emelkedhet még jó sokat), de elôbb-utóbb nem csak a világ lesz sokkal szarabb hely, hanem bizony a pénztárcánkon is érezni fogjuk a hatásokat.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.