Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Foxtrader 2021. 03. 09. 18:59
Előzmény: #88979  Drian875
#88980
Azért is haragszom a fideszre mert nem fejlesztik a közlekedést, a jelzőlámpa rendszert kamerákkal kéne ellátni, hiszen gyakran indokolatlanul sokáig tart a piros miközben amelyik oldalon zöld van ott senki se akar átmenni, tehát az úton amelyen haladnék tovább akár 10 percig is lehetne zöld, erre kéne költeni nem stadionokra, jelzőlámpa rendszereket kamerákkal felszerelve.
Drian875
Drian875 2021. 03. 09. 18:50
Előzmény: #88964  franc0
#88979

Magyar vagyok, nem bölcsész és a kommunikációt többre értékelem, ahogy a magyarok többsége is, lásd '48, '56!
Én a másik oldalból köszönöm szépen nem kérek, főleg abból nem ahol egy skizofrén akarja megmondani a tutit, a történelem eddig mindig bizonyította, hogy senki sem lehet a legokosabb, legbölcsebb vezető! (Lásd.: Sztálin, Ceaușescu, Rákosi, Kim Csongun, Hitler). Ha hallgatott volna a szakemberekre, lehet hogy nem itt tartanánk a járvány kapcsán, de erőből akarta a vírust is lenyomni, megjegyzem, qwara nem sikerült!
Igen, a nehezebb út a kommunikáció és a másik megértése.
Fasza párkapcsolatod, családod, környezeted lehet, sajnálom! Nem tudom, hogy te vagy az aki üt, vagy téged ütnek, de kívánom, hogy egyszer tapasztald meg a másik utat is!
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 17:06
#88978
Záróban is BUX lekötés.
Hát igen.
Nincs nyugat követés, egyedi hatás van. Covid
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 16:58
Előzmény: #88974  kukacponthu
#88977
A kamattartam bosszankodás, az a játék része.
Mivel daytrader vagyok, és amúgy sem történik semmi, rögzítem az aktuális kamat állást és beszélek róla.
Nekem daytradernek fontos az aktuális kamat. A hosszú távú tradernek nem fontos.
Azt sem állítottam nem jobb több ezer pontot nyerni egy poziban ülve, mint naponta forogni.
Én pont ezt mondom, nem tudom a jövőt, ezért a mának élek. Én nem ragadok be, nem csap ellenem a piac.
Minden nap végére zárok. Havi egyszer előfordul átviszem másnapra a pozit, de az nem jellemző, maximum ha nap vége felé lépek be poziba. Nekem ez jött be, így valójában mindegy merre megy a piac.
Az utolsó nagy eső napon is vételem volt 42230-42250en. Alatta volt az alj, 42100on. Nem lehet mondani mindig shortos vagyok és adom. Ott túl volt adva. -1%os Bux mellett -1.76%os hati volt, fel-fel pattanó futik mellett..
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 16:45
#88976
Ma például van egy MOL vevő és egy eladó. Össze vissza rángatják MOLt.
Látszik 2300óta, hogy eladói nyomás alatt van. OTP sem túl fényes most, ott is dobálgatnak rá. Richter már törte a 8600as szintet, ott volt egy szint, azóta zuhant 8200ra. Mtel osztalék nem jött be az embereknek, csalódás az is. Mi van fel? A kapzsiság és futi nézés, hogy milyen szép pluszban vannak. Erre most nem veszek
kukacponthu 2021. 03. 09. 16:40
Előzmény: #88973  Hathor
#88974
Ertelek...akkor jobb napon belul fogni 140 pontot es bosszankodni a kamattartalom miatt, mint kiulni adott esetben egy par ezer pontos emelkedest/esest?
Ok, elfogadom!
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 16:38
Előzmény: #88971  kukacponthu
#88973
El tudom mondani. 100-200pontokra megyek, amíkor kiszámítható a mozgás számomra.
Most nincs trend, csak csapkodás. Egyik nap fel, másik nap le.
Egyszer -400 a kamat, máskor +100.
Ebben nincs most kiszámíthatóság nekem. Nincs fejetlen bull, sem fejetlen Bear.
Mellé jött egy nagyfokú félelem és kapzsiság. A két erő össze csap. Egyik verné le, másik tépné fel.
Ilyenkor kivárok és megmarad a pénzem, nem darálok. Ha megy a chartom fele, tradelem.
Nincs kapzsiság, csak óvatosan 10-50Konti. 100-200ponton 10-100.000nyerők. Ezek sokasága kihozza az elvárt hozamot. Ha kis papír is társul hozzá, akkor még több. Van hogy egy kis papír trade hoz egy havi elvárt hozamot. Ezt másnak előre jelezni nem tudom. Pillanat szüli az alkalmat. Látom ugrik futi, szintet lép Bux, vagy letör, kamat lemaradva, vagy éppen magas a kamat esésben megjátszom. Előre nem jelezhető daytrade stratégia.
spqr69 2021. 03. 09. 16:34
Előzmény: #88970  Hathor
#88972
aki a forumba ír : az minden nap ajánl valamit: minimum a véleményét, amit meg lehet tenni arc és felelősség nélkül, nem mindenki alkalmas nagy felelősség vállalásra ( mások pénzének a kezelésére) , de aki ezt csinálja, azt nem kell sajnálni, mert minden bizonnyal bírja a nyomást, és annak minden örömét-bánatát vállalja! Kár , hogy nem játszottál, kíváncsi lettem volna egy féléves várakozásodra egyes szektorokban, de tiszteletben van tartva, hogy nem kívánsz nyilatkozni! 
Egy utolsó gondolat, szerinted mennyi pénz vár még bevetésre azokban a portfoliókban , amiket alacsony tudású privátbankár seregek kezelnek......elárulom HUGE, 
emiatt is van nyomás felfele, de semmi sem tart örökké, A Time-ing majd elrendez pár dolgot, én még nem félek a medvétől, de , ha beindul nagyon gyors állat!
kukacponthu 2021. 03. 09. 16:28
Előzmény: #88970  Hathor
#88971
Pedig jomagam es sokan masok is kivancsiak arra, hogy mikepp lehet telefonrol, bringazas kozben, a toparton is csak nyerot kotni, ugy, hogy igazabol nem erzed az adott nap iranyat, ritmusat.
Bocs, de ez magas labda volt...
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 16:22
Előzmény: #88968  spqr69
#88970
Hát már ott kezdődik a dolog, hogy én soha nem ajánlok senkinek semmit.
Senki pénzét nem fektetném be semmibe. Most is megtalálnak ismerőseim mit vegyenek, mibe kell fektetni. Mindnek elmondom, ilyet tőlem nem fognak hallani. 
Szerencsére rajtam nincs ilyen nyomás. Sajnálom, akin van
simpy 2021. 03. 09. 16:17
#88969
Napestig érvelhetnénk de nem itt hanem pár sör mellett... 
Offolom a politikát inkább... 
spqr69 2021. 03. 09. 16:10
Előzmény: #88955  Hathor
#88968
hadd kérdezzek valami szakmait: függetlenül, hogy éppen ma-holnap lefele vagy felfele vársz valamit (buxot) tételezzük fel, hogy befektetési tanácsadó vagy felelőséggel!!! 
és kapsz egy alapot rosszabb esetben egy ügyfélportfoliot mondjuk 10 milliárd forinttal és Te dönthetsz a befektetésekről, az egyik esetben nem kell ügyféllel beszélned( alap) a másik esetben kell kommunkiálni minimum negyedévente: szóval bux 43528 pont, nasdaq 13030, dax 14459 .......
elköltöd a pénzt ma, vagy kivársz ? a versenytársad a bencmark , ami 40% részvény , 40% kötvény, 15% nyersanyag, 5% cash, és ha megver a benchmark leváltanak? 
vagy tegyük fel teljesen szabad kezed van és elvárt hozam éves 8% 
mibe fektetsz be? állampapír nem lakossági, tehát annak a kamata 1-2% max futamidőnek megfelelően?
szóval mi lenne a terv? ed, ha hajlandó vagy játszani a gondolattal?
Kvazir 2021. 03. 09. 16:07
Előzmény: #88964  franc0
#88967
Hú basszus, nem kicsi a baj, ha párkapcsolatban és a családban is az erőt helyezed a párbeszéd elé.
Szomszéddal sem verekedtem, valahogy mindig rendeztük a félreértéseket, azt a keveset. Meg is kérdezem, hogy nem lett volna bunyóval kezdeni?
A családot nem kérdezem, mert tőlük az a kérdés jönne, hogy mit szívtál apa? Adj nekünk is, mert kurva jó a cucc.
spqr69 2021. 03. 09. 15:54
Előzmény: #88964  franc0
#88966
friss levegőt szívok! másoknak is ajánlom : sokat segít a tisztán látásban és a gondolkodásban is.
attól még , hogy sajnálatos módon nálunk a családon belüli erőszak és társai elfogadottak, attól még nem helyes, a modern társadalom nem ajándék , meg kell érte dolgozni, és az általad leírtak is megváltoznának, ha az oktatás magasabb színvonalú lenne, mert ahogy olvasom igény volna rá! a változás meg az élet velejárója, az eke és a gőzgép is már átalakult, és minden változásban van , talán itt az ideje a szürkeállományban is egy kevés változtatásra: okosodásra! Ezt a kommunkiációs dumát elég sok sikeres milliárdos képviseli, nem mindegyik friss bölcsész, ellenben bölcsek és eszesek!
ppw
ppw 2021. 03. 09. 15:49
Előzmény: #88962  ppw
#88965
Nekem több családtagom is sokkal jobban él, mint korábban, köszönhetően a Fideszes kapcsolatoknak...
És mégis legtöbbjük ellenük szavaz a választáson, mert nem szeretné, hogy a gyereke/unokája is egy ilyen rezsimben éljen.
Nem az osztrák, német, svájci életszínvonal a cél? De nemcsak pár kiváltságosnak, hanem az átlag magyarnak.
franc0 2021. 03. 09. 15:47
Előzmény: #88963  spqr69
#88964
Nem tudom mit szívsz, hogy ilyen delíriumos álomvilágban leledzel, de a magyar nem ilyen. 
Párkapcsolatban, munkakapcsolatban, családban, szomszédságban mindenhol azt látom, hogy a magyar kizárólag az erőből ért. 
Ezt a kommunikáció dumát max a frissdiplomás bölcsészek gondolják komolyan. El is nyomják őket. 
spqr69 2021. 03. 09. 15:43
Előzmény: #88957  simpy
#88963
nem kell egyet érteni, nem az egyetértés a lényeg, hanem a párbeszéd!!! árokásás helyett hídépítés, 
szakmai viták, érvek-ellenérvek......minden a mai világban megoldható: politika; párkapcsolat, emberi kapcsolatok......a siker kulcsa a KOMMUNIKÁCIÓ , nem dezinformáció , más mínősítése , esetleg megérett a helyzet egy Magyarország kerekasztalra is: de ahhoz partnerek kellenek , és KÖZÖS célok: mondjuk az ország állampolgárainak az életmínőségének a javítása: pl : oktatás, egészségügy........sport egyebek!
Párbeszéd-kommunkiáció: szakmaiság , érvek
és nem kell egyet érteni: lehet vitatkozni a másik érvrendszerének tiszteletben tartása mellett , ahogy egy demokráciában ideális esetben lehet-ne!
ha a forint ellen kötök szemét sorosista spekuláns vagyok, ha mellette fogadok jó hazafi????
és az MNB a csúszóleértékeléssel vajon sorosista? ugye , hogy balgaság! 
ppw
ppw 2021. 03. 09. 15:43
Előzmény: #88961  ppw
#88962
Orbán kb. egy második Kádár rezsimet épített fel csak nemzeti színekben.
1990-ben nem ettől akartunk megszabadulni?
ppw
ppw 2021. 03. 09. 15:40
Előzmény: #88960  simpy
#88961
Én is sok mindennel egyetértek amit csinálnak, van amit jól csinálnak.
De a mértéktelen hatalom koncentrációra, határtalan lopásra akkor sincs bocsánat.
Ez önmagában elég arra, hogy menniük kellene örökre.
Még akkor is, ha tudjuk hogy az utánuk jövő is bénázni és lopni fog. De most a Fideszé a hatalom, övék a felelősség is.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek