Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 16:54
Előzmény: #75456  Swixx
#75460
Csúnya dolog az irigység! Elég igénytelen lehet az (ha nem saját maga végzi), aki 2 millióból felújít egy 50-60 nm-es lakást. Fürdőszoba burkolása, csaptelepek, fürdőkád, mosdókagyló, egyéb kiegészítőkkel együtt (anyag + munkadíj) 1-1,5 millió Ft. A teljes felújítása sajnos minimum ennyi, de örülök neki, ha te pár száz ezerből megcsinálod. Ügyes vagy!
Mollly 2020. 06. 11. 16:53
Előzmény: #75458  Swixx
#75459
Kedves Szfinx, igen, a szabadság feladása mindkét félnek. Nem minden férfi menekül tőle, csak azok, akik félnek az elköteleződéstől, ami egyébként kölcsönös elköteleződés. Ha nincs házassági szerződés, akkor a vagyonom fele a férjemé lesz, ez is kölcsönös, már nem vagyunk a középkorban, a nők ugyanúgy keresnek, adott esetben jobban  is, mint a férj. Éppen ezért a kapcsolatért kell dolgozni, mert nem rúghatod fel csak úgy. A plussz kilók nem ezért jönnek, hanem a mozgás hiánya miatt, egyébként egyáltalán nem fix, hogy jönnek is, ez sztereotípia. Nem lenne ennyi válás, ha a média nem sulykolná, hogy ez a menő, illetve ha a párok kapnának segítséget házasság előtt és alatt, mondjuk viselkedéskultúrából, konfliktuskezelésből, alapvető kommunikációból. Aki eleve házassági szerződéssel akar házasodni, jobb, ha nem is teszi, mert az alapvető bizalom hiányzik. 
Swixx 2020. 06. 11. 16:47
Előzmény: #75447  Mollly
#75458

A "papír" a szabadság végleges feladása, nem véletlenül menekül tőle minden minden férfi. Nem beszélve a jogrendszerről. Ha nincs házassági szerződés, akkor 5 év után minden vagyonod fele a nőé lesz. (Max 10, de szerintem 5 volt még 2 éve.) Akkor is, ha  bizonyítani tudod, hogy ahhoz neki semmi köze nem volt. A házasság ideje alatti bevételed pedig automatikusan közössé válik.
Namármost képzeld el azt a nőt, aki nem fog neheztelni rá és max.on hűséges lesz hozzád azok után, hogy szerződést kellett aláírnia.
A legtöbben ellustulnak a kapcsolatban, hiszen azért már nem kell dolgozni. Jönnek a plusz kilók, a ritkább fürdések, a kevesebb ajándék meg a satöbbi. De ez már pszichológia. Nem lenne ennyi válás, ha nem így lenne... és nem lett volna ennyi házasság, ha a kormány nem nyúl bele már megint valamivel.
90%, hogy rossz vége lesz minden szempontból, de persze bejöhet a 10 is. ;)
Alexander_Greybeard 2020. 06. 11. 16:18
Előzmény: #75454  CyrusTheGreat
#75457
Ez mind igaz. Még párat hozzáteszek, amiket én hallottam.
Szörnyű környék kétes emberekkel (haller utca és környéke, lőportárdűlő). 1 szép környékre jut 10 lepusztult.
Lehetetlen konstrukció. Egyre többet spórolni de egyre komplexebb feladatokat behozni. Csak egy ideig működik ez.
Az ország túl kicsi, nincs elég vállalható ember. De ugye egyre komplexebb feladatokat kell megoldani ezzel az állománnyal. Nagy a konkurencia, sok az SSC.
Nincs elég jó nyelvtudás, minden kommunikáció egy kész rémálom irodán belül és kívül is.
Lehúzós vendéglátás.
A magas szinvonalú szórakozás teljes hiánya.
Fővároson kívül nincs sok érdekesség, de ott sem sok. A balatont értékelik 1-2 hétvége erejéig.
Állandó levertség és bezárkózás.
Nincs meg az az expat közösség, mint más nagyvárosokban.
Hatalmas pénzeket keresnek itt még nyugati szemmel is és jóval kisebbek a költségeik, szóval pár évig elviselik, aztán előlépnek és hazamehetnek vagy kapnak egy irodát egy valódi nagyvárosban.
Swixx 2020. 06. 11. 16:13
Előzmény: #75440  Törölt felhasználó
#75456
Egyelek meg, de ki igényes vagy! Csak nem te is téglaherceg vagy álruhában? Az nem tudott még lakást felújítani 5 millió alatt akkor sem, ha bebizonyítottuk neki a 2 milliót....
Zsolt90 2020. 06. 11. 15:58
Előzmény: #75453  Törölt felhasználó
#75455
Vegyél meg mindent, nyugodtan, komolyan. Igazából szükség van a hozzád hasonlókra, főleg ilyen ínséges időkben, hogy legyen aki akár erőn felül is fogyaszt, beindítja a gazdaságot.
CyrusTheGreat 2020. 06. 11. 15:36
Előzmény: #75452  Alexander_Greybeard
#75454
Két időzóna közötti "optimális" távolságban (India miatt még bemész korán, nyugati part miatt még bent vagy estig), jellemzően a Váci úti munkavégzéssel, asszony otthon a bérelt házban a gyerekekkel (ő krvára unatkozik és kilátástalannak érzi a dolgot), te meg küzdj a nem kifejezetten motivált, átlagban 28 éves állománnyal, ahol a többség egyetlen erénye, hogy beszél egy másik nyelvet az anyanyelvén kívül (de az olasz/holland/ex-francia gyarmatokról származó dolgozóidra ez sem igaz) - nem az országot utálják meg, hanem a szituációt, amibe belecsöppentek.
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 15:31
Előzmény: #75446  Zsolt90
#75453
Ahogy olvaslak, nekem sincs több hozzá fűzni valóm a dolgokhoz...
Alexander_Greybeard 2020. 06. 11. 15:30
Előzmény: #75451  Törölt felhasználó
#75452
Olyan támogatási és bónusz csomagot kapnak a nyugati cégek magyar ssc-iben a főnökök az óriási fizun felül, hogy rosszabb helyet is bevállalnának, ha kellene. De valahogy mindegyik megutálja ezt a helyet max 5 éven belül. Legalábbis azok, akiket eddig megismertem, mind örültek, amikor mehettek haza.
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 15:25
Előzmény: #75449  Alexander_Greybeard
#75451
" tudod, miért van ennyi SSC?"
Mert a nyugati főnökök egész jól érzik magukat minálunk, ezt kifelejtetted. Kellemes klíma, szép város, relatíve biztonságos, jó nők, olcsó és jó kaja, stb. Amit láttam, az alapján van egy olyan érzésem, hogy főleg ezért.
CyrusTheGreat 2020. 06. 11. 15:13
Előzmény: #75439  Batiszkáf
#75450
Az ember egész életében a szép és fontos pillanatok emlékéből él és merít erőt a jelenhez/jövőhöz. Tényleg ne csessze el senki, nem ér annyit a neved a tulajdoni lapon. Én is ezzel a tanáccsal élnék, illetve felhívnám a figyelmét a gazdasági ciklusok létezésére is.
Alexander_Greybeard 2020. 06. 11. 15:13
Előzmény: #75438  Törölt felhasználó
#75449
Tök igazad van, nincs is gyerekem, nem is lesz már. Nincs megoldásom, szóval nem is tettem fel a kérdést. Én sok olasszal, hollanddal, spanyollal és orosszal dolgoztam együtt. Tudom, hogy máshol is csak egy kicsit jobb, ha egyáltalán. A hollandok is azért szeretik a keleti fesztiválokat mert erre van pénzzük. Az olaszok nem tudnak otthon lakást venni és munka sincs, jönnek ide. Az olasz spórolt pénz itt vagyonokat ér. Tudnám még sorolni.
Nálunk pedig tudod, miért van ennyi SSC?
1. Jó időzónában vagyunk. Félúton Amerika és India között, Anglia csak 1 óra eltérés.
2. Olcsóak vagyunk, de cefetül és minket a legegyszerűbb leépíteni, ha még olcsóbb helyre kell menni vagy lehet automatizálni.
3. Állami támogatások.
Ennyi. Nem is dolgozok SSC-ben csak akkor, ha a főnök oda küld ki. Kerülöm őket, ahogy csak tudom.
Mollly 2020. 06. 11. 15:11
Előzmény: #75444  Alexander_Greybeard
#75448
Kifelejtetted az állandóan tolt: "Vásárolj részletre" (vagyis áruhitelre)! 
Mollly 2020. 06. 11. 15:08
Előzmény: #75400  Swixx
#75447
A "papírral nőnek az elvárások meg a harag is" ugyan már, miért? A papírral épp az nő, hogy nekem már vele le kell rendeznem a dolgomat, vele kell kiegyeznem, mert nincs hova hátrálni. Többet megteszek a kapcsolatért, mert nem rúghatom ki csak úgy a fenébe, mint akkor, ha "csak úgy vónánk". Aztán ha működik, akkor működik, halál mindegy lett volna éveket várnom a párommal, egy év után összeházasodtunk, mire vártunk volna? Ha három évvel később házasodunk, akkor is hozzá mentem volna, ennek már 22 éve, köszünjük, nagyon jó volt vele és a gyerekekkel karanténban lenni. Ha baj van, az már az első évben ki szokott derülni, csak sokszor nem veszik komolyan, pedig nincs "majd én megváltoztatom".
Zsolt90 2020. 06. 11. 15:06
Előzmény: #75440  Törölt felhasználó
#75446
Mondjuk ezeket a sorokat olvasva nincs több kérdésem tényleg a pénzügyi kultúrát illetően..mindenre választ kaptam
Zsolt90 2020. 06. 11. 15:05
Előzmény: #75440  Törölt felhasználó
#75445
hát akkor olvass figyelmesebben, mert itt 40-50m2 volt a téma egyelőre, ahova erőszakkal sem tudnék beszuszakolni nagy ebédlőasztalt hat székkel..
Alexander_Greybeard 2020. 06. 11. 15:03
Előzmény: #75437  Mollly
#75444
Pénzügyi kultúra?
Dolgozz sokat, szerezz önerőt (amiből egyre több kell), fizess hiteleket. Vegyél autót, lakást, legyen nagy családod. Fizess mindent, ami ezekkel együtt jár. Ha nem megy, vegyél fel még hitelt hozzá. Közben spórolj minél többet és fektesd be, hogy legyen nyugdíjad. Az ne zavarjon, hogy most is minden munkavállaló fizet nyugdíjjárulákot. Ha a brókered átvert, kezd újra mert az állam nem segít. Közben fizesd a törlesztőket katonásan. Persze ne felejts el minél többet költeni mert attól pörög a gazdaság. Menj minél többet étterembe és magyar szállodákba, gyerekekkel együtt persze. Ha nem tudsz szolgáltatásokra költeni, vegyél fel hitelt. De közben spórolj mert szociális háló nincs. Bármi történik csak arra számíthatsz, hogy az államra nem számíthatsz.
Ilyen ellentmondásokból sok mindent fel lehet építeni, csak pénzügyi kultúrát nem. Márpedig csak az elmúlt évek programjait ollóztam össze.
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 15:02
Előzmény: #75439  Batiszkáf
#75443
OK, aztán 35 évesen visszajön, hogy nem cseszte el, szép évek voltak, de ott van egy vagy két gyerekkel egy albérletben. Mit javasolnál neki, mit tegyen? Várja a halálodat, hogy majd 60 évesen örököl utánad? Mit mondanál neki?
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 15:01
Előzmény: #75431  Zsolt90
#75442
Igen, nappaliba és hálóba. Nekem pl. ez alap.
CyrusTheGreat 2020. 06. 11. 15:01
Előzmény: #75435  Mollly
#75441
Nem igazán azért, amire a hivatkozás ment, szimpla hirdetés-szerzés az ingatlanközvetítők részéről (havi meghatározott számú új hirdetést kell behozniuk a franchise hálózatoknál)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek