Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2017. 12. 04. 17:33
Törölt hozzászólás
#19620
2345678 2017. 12. 04. 14:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#19619
Most elmondom ,hogy én mit gondolok az ingatlan áremelkedésről .Valamikor az átkosban összedőlt egy ház és elővették a téglát,hogy biztos ő a hibás.A tégla azt mondta,hogy kívül belül vörös vagyok tehát nem lehet hibás.A kavicsot vették elő,hogy ő a hibás,a kavics azt mondta,hogy ő dörzsölt vagyok. Belátták,hogy nem érdemes vele se  kötekedni.Elővették a cementet,hogy ő a hibás és azt mondta,hogy:Én ? Ott sem voltam.Én azt gondolom,hogy a korábbi lakásbuborék kialakulásánál és a mostaninál is ott van,nagyon ott van a hitelezés.A korábbi buborék kialakulást segítette a hitelezési gyakorlat fellazulása is.Szerintem tehát itt mindennek a hitelezés az alfája és az omegája.
Törölt felhasználó 2017. 12. 04. 14:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#19618
Eskü először havannát akartam írni, de azért ÚP, vagy békás, vagy akár a szigony u. se rózsadomb, de te tudod, bár érdekes módon te se panelban laksz, pláne nem egy kevésbé "felkapott" környéken.
És bár tény, hogy nem vagyok borsod szakértő, de nyilván ott is vannak kőbányánál jobb környékek.
Egyébként a te hozammaximalizálásodon kívül hosszú távon kinek jó, ha a vidék tovább néptelenedik, attól Budapest is egyre élhetetlenebbé válik.
Tényleg sokkal jobb egy rákóczi útra, hungáriára, vagy alkotás útra néző lakás, mint egy zsákutca, közben rájöttem én is. Ja nem!
Ha 20 év múlva mondjuk kikopik a sok fosszilis energiával üzemelő jármű, akkor mondjuk a bűz forrásának egy része eltűnik, de a nap még akkor se süt majd be az ablakodon, de a hajléktalan is odasz*rik az ablakod alá.
És most nem is az egymilliós nm árú belvárost mondom, csak pl amit más is belinkelt nemrég a keleti környékét.
ncseed 2017. 12. 04. 13:52
Törölt hozzászólás
#19617
Törölt felhasználó 2017. 12. 04. 11:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#19616
Én se tudtam meg, hogy akkor most egy borsodi házban rosszabb-e az életminőség, mint egy újpalotai szalagházban, vagy jobb?
A 2007-es 8-as építési hullámnál egyelőre még valóban nem járunk, de az irodamonstrumok is szép számmal szaparodnak ezzel párhuzamosan, aki az itt néhányak által nagyon lenézett 13-ra fogadott bizony nem igazán jár rosszul egyelőre(lehet nem 20 évvel ezelőtt szerzett benyomások alapján kellene mindent megítélni).
ncseed 2017. 12. 04. 11:21
Törölt hozzászólás
#19615
because 2017. 12. 04. 10:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#19614
Kamatemelkedés van már az elmúlt 3 hónapban: http://zsiday.hu/blog/ez-teteje  ;
"Ez azt jelenti, hogy az alacsony kamatszint nem tartható fenn sokáig. Mivel pedig minden azért drága, mert a kamatok alacsonyan vannak (mint a gyöngyök a cérnaszálon, minden eszköz ára akként függ a kamatszinttől, s ha a kamatokat megváltoztatjuk, mindent át kell árazni!), ezért ha/amikor a globális fellendülés oda ér, hogy elindul a kamatemelési hullám, akkor ezek a buborékok is le fognak ereszteni. Márpedig úgy tűnik, hogy ez a folyamat megindult. Az elmúlt 3 hónapban 1,25%-ról 1,75%-ra emelkedett az amerikai 2-éves állampapírok hozama, 0,15%-ról 0,51%-ra a brit, és még a német papírok is (az állandó fáziskésében lévő ECB ellenére) augusztus óta nem forogtak ilyen magas hozammal. De meg lehet nézni térségünket is: a román 2-éves 1,2%-ról 3%-ra jött fel, és a cseh is 2015 májusa óta először van stabilan pozitív hozamon."
zodiac 2017. 12. 04. 10:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#19613
Armageddon?arra senki nem számít,de megfontolandó a bef.célú lakásvásárlás,kb.2019 lehet pici növ. vagy stagnáĺás, de utána hasonló lehet mint 2008-2014-ig.
because 2017. 12. 04. 10:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#19612
http://alapblog.hu/mindenbuborek/ "
  • Megmutathatnák, melyik lakást vettük azzal a felkiáltással, hogy „az unokám majd itt fog lakni, de addig is kiadom”. Nem is sejtve, hogy a ritkán megtalált bérlők mennyire lelakják majd a helyet, az unoka meg nem is Magyarországon megy egyetemre."
ncseed 2017. 12. 04. 09:27
Törölt hozzászólás
#19611
2345678 2017. 12. 04. 08:12
Előzmény: #19607  R_Lacy
#19610
A kínai vásárlási kedv tetszik nekem. De eszembe jut,hogy volt amikor olaszok bolondultak a várbeli lakásokért,máskor meg a Ráday utcát vették más népek,stb.Állítólag a kínai befektetők  meg nem is  nagyon gondolkodnak kiadásban.Persze van olyan is,hogy lakni akar benne.Számukra csak a pénz elköltése a fontos igazán.Megveszik és már mennek tovább.A statisztika idén eddig 1400 lakás értékesítéséről ír kínaiaknak.
Törölt felhasználó 2017. 12. 03. 22:27
Törölt hozzászólás
#19609
ncseed 2017. 12. 03. 21:21
Törölt hozzászólás
#19608
Törölt felhasználó 2017. 12. 03. 20:54
Törölt hozzászólás
#19606
ncseed 2017. 12. 03. 20:44
Törölt hozzászólás
#19605
zodiac 2017. 12. 03. 17:19
#19604
Szép lassan felfelé fognak úszni a kamatok+a sok új lakás.Kíváncsi vagyok mi lesz a lakás árakkal.
2345678 2017. 12. 03. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#19603
Hát igen,ez nem jó hír. De a most épülő ,majd átadásra kerülő lakások miatt egyértelműen növekszik a kínálat a bérleti piacon.Ezt a témát csak azért hoztam ide,mert  fórumtárs írta,hogy hirdetnek egy jó kinézetű lakást és nem is érdeklődnek,mint régebben.
ncseed 2017. 12. 03. 07:38
Törölt hozzászólás
#19602
buyandhold 2017. 12. 03. 07:27
Előzmény: #19600  2345678
#19601
Nyar elejen kiadasra hirdettem egy 2 szobas lakast Pesten, a Jozsef Attila lakotelepen.
Akkor 120-tol indultak a hirdetesek. Nem akartam sokaig ezzel foglalkozni. Feltettem 105-ert.
1 hetin nem volt jelentkezo.
Utanna kb. 5-en hivtak. Abbol mind az 5 arrol szamolt be, hogy jelenleg hasonlot berel kb 60-ert (mar regota berlik, es nem emeltek/most akarnak elemni). Meg sokalltak is az arat erre hivatkozva.
Szoval hiaba ennyiert hirdetik az albikat, az csak az uj berlokre vonatkozik. Szerintem a berlok nagy resze feleert berli.
Tavaly vettunk videki lakasokat. Ott is tobbet berlovel. Es a berlok a legolcsobb meghirdetett ar feleert/harmadaert berelte. Felemeltem a dijat, ugy, hogy a legolcsobba ala mentem 5 ezerrel, hogy ne legyen vita. El is metn minden berlo: rokonokhoz/ismeroshoz. Viszont meghirdetve azonnal ki tudtam adni uj berloknek...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek