Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 06. 21. 20:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#15500
Nem tudom, nem en akartam zar ala venni es arverezni :) Ha meg elkezdenek szarakodni felkuszhat a dollar az 5x-osere is ha nem figyelunk, azt akkor mar viheted. Valoszinuleg te vagy en az elott fogunk dobbantani, de 56-ban se ment el mindenki. Egyebkent ezzel reszben valaszoltam is arra, h mikor tud megint bezuhanni a(z akkor mar nem is) piac. Nagyon nem akarok ezen poenkodni, de a kerites is reszben mar elkeszult...
redi 2017. 06. 21. 20:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#15499
abszolút egyetértek. Vagy átiratja az ember vagy ha nincs kire, akkor pénzzé teszi és bárhová kiviheti
Törölt felhasználó 2017. 06. 21. 20:33
Előzmény: #15497  redi
#15498
Arra a hszre reagaltam reszben, amire te is, reszben a kerdesedre adtam valaszlehetosegeket. En is a kapitalizmust preferalom.
redi 2017. 06. 21. 20:31
Előzmény: #15495  Törölt felhasználó
#15497
Ezt biztos nekem írtad?Nem nagyon értem, hogy mire gondolsz? Én csak arra akartam utalni, hogy kapitalizmus van szerintem. Aki örökölt vagy magától szedett össze négy lakásra valót, attól nem sajnálom.De nehogy már adjon állam bácsi újra párezerért önkoris lakásokat bp legjobb helyein annak aki épp csak megél. Mindezt úgy mondom, hogy én sem engedhetek meg magamnak jobb helyen lévő lakást.Igy marad az amiben élek.A megemelkedett árak mellett miatt még bp-et sem engedhetem meg magamnak, pedig ott legalább jobban lenne munkahely.De nem megy.Elfogadom. Vagy megint vegyük el attól, akinek van, hogy a munkásréteg lakáshoz jusson? Mert jaj szegény nem tud akkor albit fizetni a 100E -es fizetése mellet.Hát lóf.szt! Maradjon otthon vagy menjen külhonba.De ne a becsületes adófizetők fizessék ki az ilyen pár filléres bérleti díjú bérlakások építésének árát.Az én családom mindenért megdolgozott.Igyekszem én is tovább vinni ezt.
ncseed 2017. 06. 21. 20:18
Törölt hozzászólás
#15496
Törölt felhasználó 2017. 06. 21. 20:04
Előzmény: #15494  redi
#15495
A zar ala es arveres resz felett elsiklottam, de most visszaolvasva, MI VAN? Egyebkent allitolag sok az a vasarlo, aki nem adja ki, csak megvette(bar rajuk nem kaptunk intezkedesi tervet, de akkor adok tippet: vagyonado), ill ott az airbnb/booking, erre is lehet gondolni, mint nem lakhatas. Az is nagyon kommunista megjegyzes volt egyebkent, nem tudok ra jobb szot, h bizony egyes embereknek akar 4 lakasuk is van, es csak no a vagyonuk, nem fogyasztanak belole.
redi 2017. 06. 21. 19:37
Előzmény: #15454  sakal83
#15494
jók az észrevételeid, de mikor ehhez a részhez értél " A lakás lakhatási célt kell, hogy szolgáljon" akkor ugye nem úgy gondoltad, mint a szociban? hogy adjunk mindenkinek lakást mert jaj szegény?(ha nem erre gondoltál akkor ignoráld a következő mondatokat) Szóval elég volt egyszer a padlássöprés.Nem csak a grófok villái ugrottak , de a módos gazdáké is.Elvittek szinte mindent, ami több generáció kemény munkája volt. Vegyük el megint a gazdagoktól?NEEM! Nincs ingyen ebéd! És most lehet hogy utálatos leszek de rosszul vagyok attól is hogy valaki beszálllt a chf-es sztoriba a szocpollal, tőke nélkül, majd szépen megmentette az eszközkezelő.Nálunk a fél város ilyen.Ismerős: szocpol+chf hitel, hitelt egy forintott nem fizetett, 8 évig igy űlt, majd 7ezerthuf ért bérelhette az eszközkezelőtől (35nm panel).Mókás sztori.8 millás lakásban ülhet önerő nélkül havi 7 ezerért.Mert ugye itt a hülyéket mindg megmentik. Most nem tudom hogy mennyi önerő kell, de végre vége ennek az önerő nélküli hitelfelvételnek
ncseed 2017. 06. 21. 18:45
Törölt hozzászólás
#15493
gyula1971
gyula1971 2017. 06. 21. 18:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#15492
Érdekes mi lesz 2020-után,de olyan ár duplázódás ami 2013-2015 között volt nem tudom mikor lesz? 2026?
Vortex 2017. 06. 21. 17:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#15491
Köszönöm
Törölt felhasználó 2017. 06. 21. 17:36
Előzmény: #15489  Törölt felhasználó
#15490
*"mai pénzviszonyok között"-ig akartam csak idézni a kollégát
Törölt felhasználó 2017. 06. 21. 17:36
Előzmény: #15484  sakal83
#15489
Ja értem. Nem ártott volna tisztázni ezeket a kritériumokat. Számomra is elsődleges volt a lokáció, csak mi úgy voltunk vele, hogy már kinőttünk a belvárosi létből(V. kerület meg nem volt opció árban), így vmi nyugodtabb, kultúráltabb környék felé néztünk. És valahogy úgy sejtem azért, hogy a piacon, "mai pénzviszonyok között nem érnek" még a többség elvan a kevésbé karmonikus, kevésbé korrektben is.
ncseed 2017. 06. 21. 17:20
Törölt hozzászólás
#15488
settevoltesette 2017. 06. 21. 17:14
Törölt hozzászólás
#15487
settevoltesette 2017. 06. 21. 17:11
Törölt hozzászólás
#15486
Vortex 2017. 06. 21. 17:08
Előzmény: #15480  Törölt felhasználó
#15485
Facebookról jut eszembe. Régebben emlegetett itt valaki valamilyen Facebook csoportot, ahol albérletet kerestek az emberek.Valaki meg tudná adni a linkjét. Amit találtam, ott mindenhol kiadó albérletek vannak, albérlet keresők nem nagyon.
sakal83 2017. 06. 21. 16:57
Előzmény: #15481  Törölt felhasználó
#15484
Kis segítség Tőled szabadon: ""Érdekes újpesten, kőbányán, csepelen, újpalotán nem lett 20 miska egy panel." Én: "Sajnos annyi lett vagy még több" Mi ebben az ellentmondás. lehet az, hogy más a felfogásunk lakás kérdésben. Számomra a lakás fogalma: bemész: egyenes falak, hibátlan nyílászárók, korrekt víz és villanyhálózat, egyszínű festés, harmonikus kinézet és 55nm-től. Ez egy lakás. Az, hogy panel, régi tégla, új érdektelen ebből a szempontból. Amit árulnak vagy ilyen vagy nem. A panelek esetében 90%, hogy nem ilyen. Tehát a 90%-a - hiába van rá kiírva, hogy felújított -, azonnal fel kell újítani, ha ÉLNI szeretnél benne, és kiadni is könnyebb/jobb/igényesebb albérlőt vonz!! Tehát 20 millió alatt PANEL LAKÁS-t nem kapsz Újpesten, Újpalotán sem. Valószínű - már csak a beírásod alapján is - nem igazán nézegetsz ezen a környéken, és azt hiszed, hogy a proli negyed félár, mert ez nem XI... bár nem értem a kelenföldi paneleknél mi ez a nagyzolás mostanában:) Amit esetleg 18-ért megveszel, ahhoz már hozzá is adhatsz egy 3 misit és 2-3 hónapot, és lám 20 milla felett vagy. Panelt látatlanban is lehet venni, ha nem totál felújított. Az árverezéses kéglik 98%-a így kel el... Cím és alaprajz elég az ármeghatározáshoz:)
settevoltesette 2017. 06. 21. 16:44
Törölt hozzászólás
#15483
Törölt felhasználó 2017. 06. 21. 16:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#15482
Köszönöm a válaszodat, nagyon megtiszteltél vele.
Törölt felhasználó 2017. 06. 21. 16:41
Előzmény: #15478  sakal83
#15481
Most akkor ne legyen full felújított, és akkor megveszed látatlanban, és ne linkeljek 18 millióért olyat, amire rá kell(?) költeni 50k/nm-t? Kötelez rá vki? Nem tudom igazán feloldani az ellentmondást, amit írtál. A IV-t a XI-gyel egy lapon említeni meg, hát, lehet, budapest kerülete mind2, ez igaz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek