Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
C0lumb0 2022. 11. 28. 16:04
#28520
Nem vagyunk szerintem alku pozícióban.. Ez nem a sarki piac.. Ahogy akkor sem voltunk amikor a néppártból kényszerúltünk "kilépni"..
C0lumb0 2022. 11. 28. 15:58
Előzmény: #28514  5000
#28519
Nem jelentené pont ezért nem is fogják hagyni a zsarolást.. Ne felejtsük el most éppen 3 ország csatlakozna az EU hoz.... eddig az Angolok léptek ki.. Ez egy hülyeség szerintem.. Aki egy közösségben a közösségi érdekeket mellőzi folyamatosan először megbüntetik, azt ha ebből sem tanul többszörre sem utána meg szépen kiközösítik, kirugják.. És ez nem jelenti a közösség végét.. Koránt sem.. Ha kib*sznak egy gyereket az iskolából mert nem jól viselkedett attól az élet megy tovább.. Ugye kinek hogy persze .. Akit kitettek annak előbb utóbb jó eséllyel sz*rul..
Meragyurcsanyjobbvot 2022. 11. 28. 15:56
Előzmény: #28510  EURHUF_goes_to_haven
#28518
És ami kimaradt: egy megállapodással több milliárd euró érkezhet jövőre Magyarországra, ez rövid távon segítheti a HUF-ot. Ami ez után jön, azt hagyjuk.
vaczak 2022. 11. 28. 15:56
Előzmény: #28506  Meragyurcsanyjobbvot
#28517
Igen, a múlt szerdai háttérbeszélgetéseken ezt vezették elő az EB részéről az újságíróknak. Az alku része lehet még a minimumadó, bár ha abba, és az ukrán segélyhez szükséges hitelfelvételbe Orbán belemegy, akkor azért kell majd némi gimnasztika, hogy itthon előadja miért változtatott "elvi" álláspontján. 
A 17 feltételhez/vállaláshoz hozzáadódik még 10 bíróságokkal kapcsolatos, de én a Bizottság helyében azért keresném a módját annak, hogy nem lehetne -e találni még néhányat jövőre. 
Az EU-ból meg nem fognak senkit kidobni, nincs meg az eljárási feltétele se ennek. Önként persze ki lehet lépni. Vagy ha jövőre a lengyeleknél kormányváltás lesz (és az olaszok is beállnak a sorba), akkor max a szavazati jog ideiglenes felfüggesztése jöhet szankcióként. De ahhoz a jelenlegi konfrontáció súlyosbodása kellene, különösen, mert 2024 második felében mi adjuk az EU elnökséget, gyakorlatilag már 2023 második felétől az informális spanyol-belga-magyar trió formáció lép be a képbe. Ez is inkább a valamilyen megegyezés irányába tolja az intézményeket. Szerintem továbbra is a pénz megvonása helyett annak nem kormányzati csatornázása lehetőségeit kellene kialakítani, látszik a norvég alap esetében, hogy igazából ez idegesíti legjobban az orbáneumot. 
Meragyurcsanyjobbvot 2022. 11. 28. 15:55
Előzmény: #28510  EURHUF_goes_to_haven
#28516
Ez valóban azt jelentené, hogy semmi sem változik, de amikor azt írtam, hogy mindenki számára előnyös megállapodás születik majd, akkor a fő politikai szereplőket értettem, nem minket. Mi csak saját magunkat tudnánk megmenteni, de ebben nem vagyok túl optimista. 
EURHUF_goes_to_haven 2022. 11. 28. 15:51
Előzmény: #28514  5000
#28515
Na ez az ami nem fog megtörténni :D.
Az EU nem fog lealacsonyodni ehhez a suttyó paraszthoz. 
Azt el tudom képzelni, hogy a vétó jogot eltörlik/ elveszik / módosítják. De azt hogy ezt nyíltan kimondják (túl szép lenne, hogy igaz legyen)
5000 2022. 11. 28. 15:46
Előzmény: #28506  Meragyurcsanyjobbvot
#28514
Ez egy reális forgatókönyv, de szememben ez az EU további haldoklását jelentené.
Ahelyett, hogy nyíltan közölnék, hogy lehet zsarolni, de akkor kibasznak minket.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 11. 28. 15:38
Előzmény: #28512  EURHUF_goes_to_haven
#28513
D-Amerikabol lehetoleg
EURHUF_goes_to_haven 2022. 11. 28. 15:37
Előzmény: #28511  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#28512
Közösségi finanszírozás egy "nyakkendő készítőre??" :)
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 11. 28. 15:35
Előzmény: #28510  EURHUF_goes_to_haven
#28511
Pontosan! Ez a kompromisszum mindenkinek rossz lenne, kiveve a fidesz maffianak. 
Ezt a mocskos rendszert el kell taposni. Minden aron. Kulonben Magyarorszag elveszett, nincs jovo. Es az EU jovojet is ez a seggslagos csuti nyomoronc fogja fojtogatni. 
EURHUF_goes_to_haven 2022. 11. 28. 15:30
Előzmény: #28506  Meragyurcsanyjobbvot
#28510
Ez egy nagyon is reális és mind az országnak mind a benne élő embereknek a lehető legrosszabb forgatókönyv. Mivel minden marad a régiben.
Innen már azt sem látom, hogy ebben az esetben mi oka lenne a Ft nak NEM leértékelődni, mivel a rendszer nem változik. És ez a pénz egy nyílt törésre a pikáccsus sebtapasz... Lehetne belőle rengeteg jó dolgoz csinálni és 100% ig biztos vagyok benne, hogy a nagy része el LESZ lopva. El tudom képzelni egy ~3-6 hónapos kis EURHUF erősödés után a totális csődöt is.
C0lumb0 2022. 11. 28. 15:23
#28509
Ahogy a helyreállítási pénzek vétózásakor sem engedtek most sem fognak.. Az EU nak ez most nem tét.. Megszavazzák szépen hogy ne lehessen így vétózni hanem többségi döntés legyen utána meg Orbánék mennek a levesbe.. Ugyis ez lesz a vége Orbán nem lesz az Eu királya sosem.. 
5000 2022. 11. 28. 15:19
Előzmény: #28500  EURHUF_goes_to_haven
#28508
Bár mondanák végre.
C0lumb0 2022. 11. 28. 15:17
Előzmény: #28505  EURHUF_goes_to_haven
#28507
Előbb utóbb ha kifagynak a házból vagy nem lesz mit enni úgy is azt fogják gondolni hogy nincs rendben a fejekben fent semmi, nem hogy minden.. Kérdés mennyi idő lesz.. Mert előbb utóbb ha ilyen irányt veszünk, itt is lesz argentin tangózás.. a populizmusnak bukás lesz a vége és nem csak a kormányé hanem az azt éltető népé méginkáb..
Meragyurcsanyjobbvot 2022. 11. 28. 15:15
Előzmény: #28502  EURHUF_goes_to_haven
#28506
Szerintem arról van szó, hogy Orbánék megtartották a NATO-ratifikációt is (az ukrán segéllyel együtt) tárgyalási alapnak, hogy az EcoFin ülésen legyen mit betolniuk tétként. Rengeteg a zaj, de az tűnik a legvalószínűbb kimenetelnek, hogy az EcoFin-en születik egy mindenki számára (ezalatt a fő politikai érdekeket értem) elfogadható kompromisszumos döntés: Orbánék elfogadják az ukrán segélyt és a svéd-finn csatlakozás ratifikálását, cserébe megkapják az RRF jóváhagyást (így nem vész el forrás) és kapnak egy 7.5 milliárd eurónál kisebb befagyasztást, legyen mondjuk 4 milliárd. Orbán el tudja itthon adni, hogy mekkora szabadságharcos, sikerült nyerniük, az EcoFin számára legfontosabb kérdésekben tud tovább haladni a politikai fősodor, az Európai Parlament pedig mutathatja, hogy itt igenis vannak következményei az Orbáni rendszernek, hiszen példátlan befagyasztást kapnak. Mindeközben az Európai Bizottság moshatja kezeit, nem ők mondták ki a végső döntést, hanem áttolták az EcoFin-re, így az Európai Parlament sem fogja megbuktatni a Bizottságot, hiszen "nem ők engedték ki Orbánt a szorításból". Nem gondolnám, hogy szimpla belerúgásról van szó, inkább alkualap / zsarolás, kinek melyik kifejezés tetszik inkább.
EURHUF_goes_to_haven 2022. 11. 28. 15:09
Előzmény: #28503  C0lumb0
#28505
Jár  a pofon. Egy országnak ? Igen egy országnak. 
Legyünk őszinték egy normális országban ezek, nem hogy lemondatják, elzavarják, de meglincselték volna. Minden fejlődő országnak át kell esnie egy demokratizálódás folyamatán. Ez nálunk csak papíron történt meg a fejekben nem. Itt 2 lehetőség van amiből félek a rosszabbik fog teljesülni. 
Az egyik hogy a népesség nagy rész rá jön, hogy miért történt mindez, és elzavarja őket, vagy elhiszi a propagadnát (én erre fogadok most) és csak jajjgat, mert abban úgyis elég jó. 
Én továbbra is azt modnom, hogy kell és jár a pofon. Kell hogy az ország megértse végre, hogy fájdalom nélkül nincs fejlődés. NINCS INGYEN EBÉD! Hiába hisz benne minden magyar...
Törölt felhasználó 2022. 11. 28. 15:02
Előzmény: #28499  Matthias_Fo_Rex
#28504
Tesztelik a közvéleményt... kíváncsiak, mennyire gyűlölik Goldsteint.
C0lumb0 2022. 11. 28. 14:55
Előzmény: #28501  Törölt felhasználó
#28503
Hát éppen ez az magyar ország érdeke nem egyenlő Orbánék érdekével.... Aki ezt nem hiszi mert megvezeti a média az kérdezze meg saját magától, hogy nekünk magyaroknak vajon miért nem jön pénz..? Amit mások már rég elköltöttek? A mi minisztereink mi a f*szt csinálnak? Hogy nekik nem adják.. nekik nem jön?? Miért nem tudja a magyar kormány elérni hogy kapjunk pénzt ha mindent is jól csinálnak? Nem kellően felkészültek? Korruptak, és esetleg hazudnak? Biztos hogy brüsszel a hibás, hogy csak mi nem kapunk még ígéretet se? Utána meg olvasson nézze meg mit vétóztunk meg ami miatt "kiléptünk" az eu néppártból.. akkor is zsarolásra játszottak most is.. Most is meg lesz az "eredménye"...
EURHUF_goes_to_haven 2022. 11. 28. 14:43
Előzmény: #28501  Törölt felhasználó
#28502
Magyarországnak szerintem semmi. Kétlem azt, hogy bármelyiküket is direkt támadás érné ami miatt 5 ös cikkely alapján Magyar katona élete kerülne veszélybe.
Ennek a kicsinyes kis valagkellésnek meg szimplán csak hogy beléjük tudjon rúgni. Igazán lengethetné már a szél.
Törölt felhasználó 2022. 11. 28. 14:40
Előzmény: #28500  EURHUF_goes_to_haven
#28501
Én azért kíváncsi lennék hogy mi Mo érdeke abban hogy ne csatlakozzék Svédország és Norvégia. (nem orbánék érdekére gondolok) 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek