Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goldi 2019. 09. 19. 12:07
Törölt hozzászólás
#4640
spqr69 2019. 09. 19. 12:02
Előzmény: #4638  Drian875
#4639
Én nem fogom megvédeni őket: egy urambátyám alapon müködő rendszeren nincs mit védeni....ezek a riskek ki fognak dőlni: DE " kancsika" egy jó nagy tőkeáttétellel ( növekedési hitelprogram a cimbiknek, magának, alapítványok.......)az egész országot betolta a ruletttasztalra, viszont a külső környezet támogató, noha ők is úgy látták, hogy jön a feketeleves ősszel( Gulyás kormányinfoi, válság kopogtat, vége az aranykornak, nincs vége közgazdászforum) , mondjuk a kedvencem, hogy a kereszténység őrzői Európában a Talmudből idéznek egymásnak :-)))) az egy szint azért!
Szóval simán lehet , hogy a hazai bukta még csak évek múlva jön : és az időzítésen sok múlik!
A görögök óta tudjuk , hogy az állampapír nem kozkázatmentes, de M.o. eddig még mindig törlesztett!!!
Az lehet, hogy nem váltják vissza futamidő előtt( ahogy most igen) , de vissza fogják fizetni: max a vásárlóértéke nem annyi lesz.....
Szóval sztem a kockázatokat szinte minden tőkepiacon jártas látja, de ez így volt kettő éve is: és akkor azt gondoltuk, hogy majd a kamatemelési ciklus visszahozza a gazdasági ciklikusságot, de érdeklődés hiányában az elmaradt...... a lazítási programra viszont van igény!
És itt van még a robotika, a mesterséges intelligencia hatása, startupok előretörése
Benne vagyunk a sűrűjében. nem fog működni az old-school sztem!
Én próbálom formálni magam és nagyon nyitott lenni minden újra, mert a helyzet új!
Drian875
Drian875 2019. 09. 19. 11:39
Előzmény: #4637  spqr69
#4638
Meg kell hallgatni minden oldalt, így van. Én kockázatot látok a magyar gazdaságban, óriásit, mert véleményem szerint elég rossz szerkezetet építünk. Az állampapírt úgy veszik sokan, mint a kockázatmentes papírt, pedig nem az. Amikor azt mondtam 2010 könyékén, hogy bizony látható volt a válság, a deviza elszállás, akkor megkaptam,hogy miért nem szólók előre. Most párszor megtettem. Nem szeretném egyébként látni, inkább a félelem, mert talán látom, hogy mi következhet.
spqr69 2019. 09. 19. 11:25
Előzmény: #4633  Drian875
#4637
Szia Adrián!
írtad csak egy vélemény! jogos, de annyit hadd tegyek hozzá barátilag, hogy véleményformáló vagy sokaknak(tetszik nem tetszik......)és más a felelősségi szinted is ezáltal!
Nem ismerjük túl régóta egymást, de mintha most kezdenéd azt mondani  amit látni szeretnél!?!?
ez is csak egy vélemény!
nem tisztem és nem is fogom nagyon megvédeni "kancsikát" DE : vannak tények, amik mellett ne menj el :
a szuperállampapír szerepe nagyon sokrétű : egyszerre több szerepet is betölt, de a külföldi függőséget biztosan csökkenti! Az ingatlanpiacra komoly hatással van : az áremelkedést valójában blokkolta( ideje volt)
már látszik is egyébként....
Láttam treasuryt közelről: van olyan, hogy valami banális dolog miatt felmegy az overnight( nálunk is volt talán kettő hete), nem biztos , hogy farkast kell kiáltani noha azt gondolnánk kivülről, hogy hűha.....
Az összehasonlítás a Lehmann-nal nem tipikus: ott a bankrendszer éppen azzal szembesült, hogy vége a kapitalizmusnak. a bizalom a zéró fele konvergált. mindenki a riskesek miatt csak házon belül üzletelt, vagy ott sem.
Jelenleg a bankok fürdenek a készpénzben: ahogy a hedge fundok is, és a háztartások is, ahol van megtakarítási hajlandóság. az az analógia nem fog működni....
Nem az állítom, hogy a világ ok, mert nem az, de itt az idő a "new normalt" jobban megismerni! Benne vagyunk, és akik csinálják azok is kísérleteznek a kimenetek lehetnek extrémek, akár extrém fel is jöhet!
Bank of Japan is lazít a következő ülésen: nincs inflácó!!!! miért nincs?
ez a kérdés szertintem és erre nincs koherens válasz senkitől? Stiglitztől sem Roubinitől . Zsidaytól és az unortodoxoktól sem( nem itthon kint....)
Természetesen szép napot!
A véleményed döntő többségével egyetértek!
Drian875
Drian875 2019. 09. 19. 10:48
Előzmény: #4635  Shanti
#4636
TA-snak tartom magam, nem is tudok sok mindent kezdenia sokszor a fundával, nincs olyan informáltságom (vszinűleg az itthoni funda elemzők legnagyobb részének sincs), de vannak pontok, amit veszélyesnek tartok, ez egy ilyen. A bankok kifogytak a likvidításból a pénzbőség idején???!!! Vagy mint 2008-ban ráülnek, mert félnek más bankoknak odaadni, mit tudnak, mit látnak, mit gondolnak? Megint mi megy a háttérben? CDS vagy más kockázati biztosítás, újracsomagolva? A Big Short film főszereplőjét inspiráló alapkezelő már jelezte az anomáliát, hogy ismét megjelentek, a chart nálam a végét járja az indexeknél, érdekes október lesz, azt hiszem.
Shanti
Shanti 2019. 09. 19. 10:32
Előzmény: #4634  Drian875
#4635
Nem vagyok optimista, de az meglepett, hogy ekkora a baj. 
Drian875
Drian875 2019. 09. 19. 08:40
Előzmény: #4630  Shanti
#4634
Szivárognak a részletek. Két egymást követő napon. 75 és 53 MRD $ kellett betolni, közben az overnight kamat spike 10% fölé is ugrott.
Drian875
Drian875 2019. 09. 19. 08:36
Előzmény: #4632  szroller
#4633
Valószínűleg nem érted.
Kint EUR kamat 0,01%, itthoni 0,9%. Az állam a piaci kamatoknál lényegesen drágábban finanszírozza saját magát? Miért?
1) Hűtlen kezelés, mert lényegesen többet fizet a közpénzből, mint amennyit a piaci körülmények indokolnak! Ez a megugró Lombard hitel állomány miatt (NER lovagok -25 MRD az állomány!) akár lehetséges is lehet, de nincs korlátozó tényező, bárki megteheti és túlságosan széles körben. (Lombard hitel, értékpapír kp fedezet melletti hitel, csakhogy itt a hitel kamatlába alacsonyabb, mint a betété/értékpapíré azaz simán zsebre tesznek 2-3%-ot a hitelfelvevők, melynek forrása közpénz.)
2) Csak így tud elég forráshoz jutni a költségvetés, vagy olyan tényezőkről tudnak, ami az átlag ember nem (pl ahogy anno Gyurcsány hazudott, lehet ue teszik ők is).
.
A rendszerváltást követő magas infláció, magas kamat még mindig élénken él az emberekben. Így gondolhatták azt is, hogy a Questorba rakott pénz biztonságos. 0,9% jegybanki kamatnál a 3-4,95% kamat nem fér bele! Ez olyan, csak hogy megfelelő kontextusba helyezzük, mint egy 8% jegybanki alapkamatnál 24-40% !!! A hozam-idő-kockázat triumvirátus nem borítható fel, úgy  hogy biztonságos és kifejezetten impozáns hozam keletkezik, az bizony kockázatos, nem kicsit, nagyon. (Szerintem az állampapír vásárlóknál lesz nagy meglepetés a következő 5 évben)
.
A populista, árfolyamgyengítésre építő gazdaságpolitika, egyszerű és átmeneti látványos eredményeket okozhat a gazdasági aktivitásban, a saját devizában kimutatott GDP látványosan nőhet, miközben a real GDP értékének változása akár marginális is lehet. Hosszútávon egy rossz gazdasági szerkezet alakul ki és a végeredmény széles társadalmi rétegek elszegényedését okozza (upsz, hát nem pont ez látható). Csökken a versenyképesség és bármennyire is nem tetszik, nő a külföld felé a kiszolgáltatottság. A versenyelőny nem a technológiában, tudásban van, hanem az olcsó munkaerőben, amit ahogy az Elektrolux példája is mutatja, hamarosan a robotokkal kell összemérni, ahol már most vesztes helyzetbe navigálta az országot az eltolcsyzmus. Egy világgazdasági válságba (ciklikus - lesz) pedig a padlóra küldheti az országot.
A nehezebb út úgy alakítani, fejleszteni egy gazdaságot, hogy a gazdasági növekedés erős árfolyam mellett történik.
De ez csak egy vélemény....
szroller 2019. 09. 18. 23:59
Előzmény: #4625  Drian875
#4632
"Egyik napról a másikra leértékelték a pesot"
de itt nincs egy mesterséges árfolyam, ami Argentínában volt, így nincs is minek nagyon elszállnia. Ahogy írod, csúszó leértékelés van. A Ft konvertibilis.
Ahogy írod, éves szinten kb 2% - 2,5%-ot gyengülés az Euró ellen.
A kinti Euró kamat 0,01% (jó helyen). Itthon HUF-ra kapsz  3% - 4,95%
Ennyi gyengülés még bele kell férjen, nem?
Drian875
Drian875 2019. 09. 18. 20:27
Előzmény: #4630  Shanti
#4631
Igen, nagyon emlékszem rá. Azt hiszem, aki valamilyen szinten látta, megélte az nem felejti el egy életre.
Shanti
Shanti 2019. 09. 18. 20:08
Előzmény: #4629  Drian875
#4630
Hihetetlen, hogy ez megtörténhet.
A 2008-as válság legdurvább időszakában volt utoljára ilyen.
Drian875
Drian875 2019. 09. 18. 19:48
Előzmény: #4628  Shanti
#4629
Egy apró tényt nem írtak meg, éjszaka 53 milliárd dollárral kellet a FED-nek beszállnia. Úgy tűnik két egymást követő napon volt gond, 2008 után először! https://edition.cnn.com/2019/09/17/business/overnight-lending-rate-spike-ny-fed/index.html
Shanti
Shanti 2019. 09. 18. 19:30
Előzmény: #4627  Drian875
#4628
Drian875
Drian875 2019. 09. 18. 10:27
#4627
https://edition.cnn.com/2019/09/17/business/overnight-lending-rate-spike-ny-fed/index.html
vmi nem stimmel, elég komoly anomália volt az overnight piacon, ha egy ilyen hatás tartós lesz és begyűrűzik, akkor a legmerészebb céláraim is alulbecslések. 2008-ban mutatott hasonló jegyeket a piac, csak akkor nem volt ennyi ingyenpénz a piacokon.
Drian875
Drian875 2019. 09. 18. 09:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#4626
találó :D
Drian875
Drian875 2019. 09. 18. 09:55
Előzmény: #4621  Fuleee_Bear
#4625
Nem érzem a 3,2%-os inflációt, sokkal többet érzek. Egy dologba biztos nem raknám a pénzem, az pedig a magyar állampapír, mindegy, hogy melyik konstrukció.Argentína, tetszik vagy nem tetszik, lehet belőle tanulni. Illiberizmus, megkezdődött az ámokfutás, hasonlóan profi, független  jegybankkal. Ott is volt prémium állampapír inflációt meghaladó hozammal, csak a hivatalosan megállapított infláció a valós közelébe sem ért. Egyik napról a másikra leértékelték a pesot, ha jól emlékszem 4x volt a szorzó, majd a devizaszámlákat kötelezően átforgatták helyi devizára, korlátozták a napi kp felvételt, miközben a politikusok pénzei külföldi bankszámlákon nyugodtak, a társadalom széles rétegei szegényedtek el. Lehet Argentína nem volt az EU tagja, de vajon mennyit gondolkodnának,ha a hatalom megtartása megkövetelné? A nyugdíjpénztári lopással minden bizodalmam elveszett feléjük, mindent el tudok képzelni róluk. Ahhoz pedig nem kell túl nagy képzelő erő, hogy az idő előtti visszaváltást egy probléma esetén leállítsák (meg kell nézni a szabályokat - simán megtehetik, nem vállalnak kötelezettséget, csak lehetőséget nyújtanak), a futamidő végén pedig úgy döntsenek, hogy meghosszabbítják, de az ország helyzetére való hivatkozással nem fizetik ki, mert megtámadták az országot. Március óta az EUR -ral szemben 6%-ot gyengültünk. Romániában 1000 forinttal alacsonyabb a minimálbér, mint itthon (az áfa ua. nem 27%!), kicsit merész gazdasági csodáról beszélni itthon, szerintem. Megtakarítások stabil helye külföld, főleg ezzel a ki nem mondott csúszó leértékeléssel (2010 óta átlag 7,5ft/év az Eurral szemben, a dolláral szemben kicsit több)
goldi 2019. 09. 18. 09:37
Törölt hozzászólás
#4624
goldi 2019. 09. 18. 09:27
Törölt hozzászólás
#4622
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2019. 09. 18. 09:21
Előzmény: #4618  Drian875
#4621
Azt mondja az MNB, hogy idén 3,2%-os lesz az infláció. Gondolom azért tartja ilyen alacsonyan az előrejelzést, hogy hűtse a várakozásokat. Szerintem és ahogy néztem a legtöbb elemző körében inkább a 3,5, vagy afeletti idei infláció várható. A 330 feletti EUR és az olaj árak pedig komoly inflációs veszélyt jelentenek szerintem a következő évre. 
3 évre akarok befektetni egy nagyobb összeget állampapírba, de kb most jutottam el oda, hogy nem MÁP Pluszt fogok venni, mert lehúzás lesz az infláció miatt. 5 éves időtávon nem biztos,
de 3 éves időtávon úgy számolgattam, hogy jobban megéri a PMÁP.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek