Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 21:37
Előzmény: #1837  Törölt felhasználó
#1860
Korabban pedig volt rola szo....(joval korabban)Kulonbozo orszagokban kulonbozo torvenyek es jogszabalyok vannak....Amiben korabban egyetertettunk, ha valaki HUF esetleg AUD-ert bitcoint vasarol es kesobb eladja ugyanazert a fizetoeszkozert amiert vette, akkor arfolyamnyeresegre tett szert amiert adot kell fizetni (legalabbis igy ertelmeztuk a jelenlegi jogszabalyokat)....Nem vagyok adoszakerto!!!Azonban az is szoba kerult, hogy mi tortenik olyan esetben, ha az ember bitcoinnal fizet 1 termekert ill. szolgaltatasert....(a kereskedo abban adja meg a termek ill. szolgaltatas arat)....itt nem arrol van szo hogy te atvaltod a korabban vasarolt bitcoinodat ujbol HUF vagy AUD-ra hanem azert veszel mondjuk 1 programot, sort, pizzat esetleg azzal fizetsz a fodrasznal....(ilyen esetben nem johetnek azzal hogy arfolyamnyereseget ertel el), mert ugye azert nem fizetsz arfolyam nyereseget, hogy vettel 1 LED tv-t x osszegert, de tavaly 1,5 esetleg 2x volt az ara...ill. akkor se fizet az ember arfolyamnyereseg adot, ha valamilyen oknal fogva talal egy termeket vagy szolgaltatast mondjuk legyen az USD vagy EUR-ban es az joval olcsobb mint mondjuk forintban; persze itt felmerul a kerdes termeknel hogy milyen vamszabalyok vonatkoznak az adott termekre.... Ami 1 nagyon jo kerdes: mi van ha valaki 1-ik kryptobol a masikba "ugral" es nyereseget er el????Ez a legtobb orszagban nincs szabalyozva es adotorvenyek sincsenek ra az en jelenlegi ismereteim szerint, de nem vagyok ado szakerto!!! Masik erdekes gondolat lehet ha mar az arfolyamnyeresegnel tartunk, korabban elmelkedtunk nehany sraccal ebed kozben, hogy milyen rendszer szerint kerul szamitasra az arfolyamnyereseg ado....itt a FIFO (first in first out) vagy LIFO-ban rejlo lehetosegeken ment a velemeny csere....azt tudom, hogy itt mar (au-ban) van olyan ceg ahol ha kryptopenzekkel kereskedik az ember meg kell jelolnie, hogy milyen rendszer szerint keruljon szamitasra....azonban igazabol azert mindegy, mert ha a jovoben is a BTC ara tovabb emelkedik, az ember megteheti, ha nem egyszerre vasarolta a BTC-it, hogy eppen a legmagasabb aron vasarolt BTC-at valtja vissza mondjuk forintra (vett valaki 50eft-ert aztan megint 50eft de akkor mar az ar mondjuk 20,50 esetleg 100%-al magasabb volt) nyilvan ahol kevesebb btc-t kapott az 50eft-ert ott kisebb az arfolyamnyereseg tehat ha azt adja-valtja vissza akkor kisebb arfolyamnyereseg utan kell adot fizetni....(ezt pedig csodalatosan vissza lehet kovetni, mert a public key-rol elerhetok informaciok, hogy mikor milyen tranzakcio tortent).... Biztos vagyok benne hogy a jovoben meg az adozasi resze meg szoba fog kerulni,de ez 1 nagyon osszetett temakor....(pl. itt au-ban ha valaki arfolyamnyereseget er el nem mindegy hogy mennyi ido alatt erte el 1even belul ill. azon tul, az sem mindegy hogy szemelyi jovedelem ill. ceges es az sem mindegy, hogy milyen szamlan erte el, peldaul kereskedesi szamlan, ceges, nyugdij megtakaritasi szamlan es akkor meg a koltseg oldalrol nem is beszeltunk, mert az arfolyamnyereseg ado szamitasanal peldaul az ehez jarulo koltsegek levonasra kerulhetnek stb.stb)... Sok sikert mindenkinek!
kukker 2017. 05. 23. 21:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#1859
Azért vannak itt mások is szkeptikusak: 2017.05.18 A német Bundesbank azonban legutóbb óva intette a befektetőket attól, hogy bitcoinban helyezzék el megtakarításaikat. Carl-Ludwig Thiele, a Bundesbank igazgatótanácsának a tagja a Welt am Sonntag lapnak adott interjúban nyomatékosan felhívta rá a figyelmet, hogy a Bundesbank egyáltalán nem tekinti a bitcoint értékőrzésre alkalmas befektetési eszköznek." link
-pny 2017. 05. 23. 18:58
Törölt hozzászólás
#1858
-pny 2017. 05. 23. 18:56
Törölt hozzászólás
#1857
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 18:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#1856
Szerintem hiába vesződünk vele..Övön alul a srác. Az is lehet direkt csinálja, ezt élvezi ha figyelnek rá, mert az életben nem kapja ezt meg. Azért mikor egy egész fórum mondja, hogy nem úgy van az olyan mintha szembe mennél az autópályán. Persze alap dolgokkal meg nincs tisztában. Csak hajtja, hogy ú piramis meg fáraók stb. :) Azért elég furfangos kis csaló lehet ez a Satoshi, jól odarittyentette azt a white papert ami a működési elvét írja le. Ilyet minden idióta összerak, igaz még senkinek sem sikerült előtte. :) link
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 18:46
Előzmény: #1850  pitcairn2
#1855
Mutasd már meg, hogy hol akartam, írtam én olyat amit állítasz rólam. És még én vagyok személyeskedő..? Ki az a hülye aki mondjuk 10 év alatt 100*-os nyereségre tesz szert és sajnálja az államtól, így normálisan élvezni sem tudja azt, amit keresett? Én biztosan boldogan adóznék, csak lenne így. A stílusod egyébként olyan mint egy megkeseredett emberé. Elhiszem hogy nagyot buktál az ezüstödön, de ne itt öntsd ki a frusztrációdat, másnak is van problémája, még sem itt hányja tele a fórumot a paranoid képzelgéseivel. Ha máshogy nem megy beszéld ki, meghallgatunk! :) Hidd el jobb lesz! :) Ha nem tudsz érdemben hozzászólni az adózási kérdéseimhez akkor inkább hallgass. Bár ahhoz bölcsnek kéne lenned. Képzeld az aktuális SZJA törvényt vágom/vágja aki itt írkál, ezzel semmi újat nem mondtál. Csak sikerült idehánynod Monacot és a többi képzelgésed. Nagy álhír fogyasztó lehetsz te is, nem hiába annak is megvan a maga piaca. :)
-pny 2017. 05. 23. 18:42
Törölt hozzászólás
#1854
-pny 2017. 05. 23. 18:39
Törölt hozzászólás
#1853
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 18:38
Előzmény: #1849  pitcairn2
#1852
Mi a bánatot nem látsz rajta? Azt mondod a többi kripto megjelenése elinflálja. Akkor aki más fémet árul is elinflálja a "fő+ fémet nem? Mindnek más a tudása az előnye, ahogy a rezet is másra használják mint az aranyat. Ja persze nem fogod beismerni hogy nagy hülyeséget mondtál..Ismét nem.
pitcairn2 2017. 05. 23. 18:00
Előzmény: #1848  Törölt felhasználó
#1851
ha nem akarsz adózni akkor költözz Monaco-ban, nem véletlenül 40-50 ezer euró 1m2 lakás ott, ez a legegyszerűbb út az SZJA mentes életbe:)
pitcairn2 2017. 05. 23. 17:59
Előzmény: #1848  Törölt felhasználó
#1850
Magyarországon adózol, a NAV minden árfolyamnyereség után 29%-ot kér, ha jogi személyként adózol akkor még többet, ha ezeket meg akarod kerülni akkor potenciális adócsaló vagy
pitcairn2 2017. 05. 23. 17:58
Előzmény: #1846  Törölt felhasználó
#1849
nem látom a hasonlatot... PS. analógiát inkább a számítástechnika világából keress ahol ZUHANÓREPÜLÉSBEN van mindennek az ára...
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 17:56
Előzmény: #1840  pitcairn2
#1848
Ezeket azért írtam, hogy megértsd, miért lehet ez érték egyeseknek..Ne Magyarországból indulj ki. Az más kérdés, hogy nem ártana tisztázni végre ezeket az alap adózási tudnivalókat. Csak van itt valaki aki képben van? Remélem jelentkezik..
pitcairn2 2017. 05. 23. 17:51
Előzmény: #1843  Törölt felhasználó
#1847
minden árfolyam-nyereséget be kell vallanod és abból 29%-ot adózni + nagyon akkurátusan kell gyűjtened a bizonylatokat, mert azok hiányában a bitcoin-jaid teljes értékének a 29%-át kell adóként befizetned
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 17:50
Előzmény: #1841  pitcairn2
#1846
Ez esetben aki rezet árul is elinflálja az aranyat nem? :)
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 17:49
Előzmény: #1842  pitcairn2
#1845
Kivétel ahol olcsóbban vásárolhatsz bitcoinban.
pitcairn2 2017. 05. 23. 17:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#1844
"Most még hipervolatilis. Ha és amikor pénz lesz, már nem lesz az." színes álmok...
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 17:49
Előzmény: #1840  pitcairn2
#1843
Jajj ne tekintsd már annak..Engem valóban érdekelne, mivel tisztán szeretném csinálni, hogy hogyan kell adózni ezen esetekben?
pitcairn2 2017. 05. 23. 17:48
Előzmény: #1838  Törölt felhasználó
#1842
kb. annyit az bitcoin-t elfogadók elsöprő többsége végső soron nem bitcoint fogad el hanem a helyi fizetőeszközt... és ezért a mókáért meglehetősen borsos árat számolnak fel, ha jól emlékszem összesen vmi 3,2% megy az árfolyamkockázat kiküszöbölésére
pitcairn2 2017. 05. 23. 17:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#1841
" Ez nem egyenlő az inflálással. Ezekből a legtöbb el fog bukni." dehogynem, a modell szabadon másolható másolják is...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek