Topiknyitó: Qcezar 2012. 11. 18. 13:35

LMP-jól döntött?  

Igen!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2012. 11. 20. 08:20
Előzmény: #37  szivacs
#40
Szili Katalin: ha jól emlékszem,a köztársasági elnök jelültség kapcsán taposztak a lelkivilágába....
Molnár Oszkár:a romákra tett nyilatkozata után vált terhessé a Fideszben...
Bencsik János:Lázár Janival került némi konfliktusba...
Szabó Lajos Mátyás:2006-os polg.mest. választáson nem indította az mszp,2009-ben szorgalmazta az országgyűlés feloszlatását....
A személyes ok mindegyik esetben ott van a háttérben.
Ha nagyon érdekelne,Ángyánnál is megtalálható lehet...

Szóval: az önzetlen népképviselet nagyon sántít!
Törölt felhasználó 2012. 11. 20. 08:10
Előzmény: #37  szivacs
#39
Igen, pont erről beszélek. A fidesznek is van még szerintem 4 éve és elkezd közben feldarabolódni... lesznek még elégedetlenek (pl. Pokorni, Varga stb.) és adott pillanatban lesznek "te is fiam Brutusok" (pl. Lázár), Orbán pedig előbb-utóbb megfárad. Véleményem szerint a fidesz akkora hatalmat jelent, hogy éjjel-nappal hátra is kell nézni... nincs ember, aki ezt sokáig bírná.

Egyébként, az előzőekhez hozzátéve: amikor Fodor 2x visszaadta a mandátumát, akkor még én is úgy gondolkoztam, hogy hát ez nem idevaló, ez nem nyugati demokrácia. De ma már nem. Most már meg lehet ilyesmiket csinálni és most már követők is vannak, most már a választók is látják. És rengetegen vannak, akik még nem látják, talán azt sem tudják, hogy mit kellene látni, de már látni szeretnének valamit.
Ha szerencsénk van, akkor talán egy 10 év múlva az emberek többsége már így gondolkozhat és pont pont egybe fog esni a "római" birodalom összeomlásával, mejd 50 év múlva már a legtöbb ember így fogja látni.
Ennyi kell... szerintem egy demokrácia kialakulásához közel 100 év kellhet. Nem nagyon ment ez sehol gyorsabban... talán az információs forradalom felgyorsítja a terjesztését, no, de a társadalmi beidegződések váltását soha nem fogja tudni. (Hacsak ki nem találják az agymosást, de attól tartok azt pont nem erre fogják használni. :D)
Törölt felhasználó 2012. 11. 20. 07:56
Előzmény: #36  loliense
#38
Pont ezen a beidegződésen kell változtatni.
A jobbiknak volt egy jó válasza arra a (aszem kormánypárti) kijelentésre, hogy dillettánsok vezetik az oktatást: "persze, mert vagy fideszes, vagy mszp-s komcsi haverok vezetik és teszik oda a haverokat".

Egyébként nem feltétlenül volt ez olyan szavazatvesztő döntés az lmp-nek, mert azóta ők lettek a 3. erő. Van az egyik brancs, amit már elzavartak, van a másik, melyet el akarnak... és van egy 3., mely e két oldal fikáz a tv-iben. És ne felejtsük el, hogy nagy a bizonytalanok tábora. Tehát akár a jobbik környékére is felerősödhet, attól függ kinek mi jelent megoldást és meddig tart ki a sajtó.
szivacs
szivacs 2012. 11. 19. 16:58
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#37
Szili Katalin, Szabó Lajos Mátyás, Molnár Oszkár, Bencsik János, Dr. Ángyán József,...lesznek még
loliense 2012. 11. 19. 16:56
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Igazad van,-de nem mondtam,hogy törvényszerűség,én így gondolom,azt hogy más hogy látja fogalmam nincs róla!

Azt viszont látom,hogy ismerőseim pont leszarják általában azt, hogy valakinek vannak elvei,vagy sem!

Talán erre is van sok vevő a civil társadalomban(lmp-s elvhűség okán),legalább is reménykedem benne!

Törölt felhasználó 2012. 11. 19. 16:44
Előzmény: #33  loliense
#35
"a megszólalásuk bármilyen témában számomra a legérthetőbb és a legszimpatikusabb is a pártok között."

Pont ezért gondolják azt az emberek, hogy

"félő,hogy kukába kerülne a szavazatom"

De szerintem ez nem törvényszerű... előbb-utóbb, amikor mindenki ezt megérti, akkor nem így lesz és nem fog kukába kerülni... de valahol el kell kezdeni. És az lmp úgy látszik - egyelőre legalábbis - hogy tényleg elkezdte (ha nem is tökéletesek, de legalább elveik vannak - még).

Az embereknek kell eldönteniük, hogy a populizmus kell, vagy valami más. Egyelőre már a kételkedés megvan. Eddig csak az mszp-t akarták elzavarni, ezért tarolt a fidesz, de lassan megértik az emberek, hogy Gyurcsányt idézve "nem lesz valami más, attól, hogy pusztán átnevezzük".

Tényleges változás kell, ami el fog jönni. Biztos, hogy nem az lmp hozza meg, biztos, hogy várni kell még vagy 50 évet a teljes tisztulásig, de eljön. Gyurcsányt idézve "valami nem fog megváltozni csupán attól, hogy átnevezzük". Ezt a "kiss" társaságra mondta, de ez igaz a fideszre is. (De az lmp már úgy néz ki félút, de vannak félutas képviselők még a fideszben is, csak még nem morognak nagyon hangosan... de ez is el fog jönni.)
Törölt felhasználó 2012. 11. 19. 16:34
Előzmény: #31  szivacs
#34
Úgy nagyjából minden pártból tudnék azért felsorolni olyanokat, akik szintén hisznek benne.
Ezek az ilyen pártokban, mint a fedesz, vagy mszp nem bírják végtelenségig.

Magyarország alkotmánya preambulum (visszaidézve a hagyományokra), ill. B cikk.
Aki tudatosan nem így tesz az a jelenlegi és történelmi alkotmányt sérti meg, továbbá esküjét szegi.
loliense 2012. 11. 19. 16:26
Előzmény: #30  csendben
#33
Én viszont megnéztem.

Nekem az a véleményem mivel nem olvashattuk mi volt a Bajnai féle megkeresésben,-és de a megkeresés tartalma miatt az lmp-sek utasították el az együttműködést,talán helyesen döntöttek a saját olvasatuk szereint.

Nem gondolnám,hogy 2012.-ben egy önálló gondolatokkal rendelkező pártnak,vagy szerveződésnek kötelezően be kéne állni bárki mögé is!

Megvalloom én sosem szavaznék az önálló LMP-re,mert félő,hogy kukába kerülne a szavazatom,-de a megszólalásuk bármilyen témában számomra a legérthetőbb és a legszimpatikusabb is a pártok között.

Ha jól értettem,nekik is a legfontosabb az Orbánipatkányválogatott leváltása és ezt nagyon értékelem bennük!

Legyen csak önálló gondolatuk,identitásuk,elveik és majd a választások előtt eldöntik mit lépnek!

Oszt jó napot
Törölt felhasználó 2012. 11. 19. 16:20
Előzmény: #30  csendben
#32
Veled ellentétben szerintem nem minden a nyers erő.
Ha így gondolnám, akkor semmi bajom nem lenne Orbánnal... sőt!
szivacs
szivacs 2012. 11. 19. 16:13
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#31
"Én hiszek abban, hogy a képviselők azért vannak, hogy a saját választóikat képviseljék és nem azért, hogy azonnal lefeküdjenek morzsákért."
Igazad van, azért vannak - elvileg.
Te hiszel benne, én is, kérdés, hogy ők maguk hisznek-e benne!?

Megkérdeztem egyszer ezt Szanyi Tibortól, hogy szerinte kit képvisel a (parlamenti) képviselő?
A választóit, akik megválasztották és akiktől a mandátumát/hatalmát kapta?
A pártját, aminek tagja és amelyik indította?
A parlamenti frakcióját, aminek tagja és ahol kötelmei vannak akár bírság terhe mellett?
A kormányt (ha kormánypárti), aminek a hatalmát, működését a szavazatával biztosítja?
Kit képvisel, ki mellé áll, ha ezeknek az érdekei, elvárásai ütköznek egymással???

Elgondolkodott rajta és tudod mit válaszolt?
"Ez egy jó kérdés..."

Ennyire tellett neki.
És ez egy több diplomás, több nyelvet beszélő képviselő, aki pártja egyik oszlopos tagja.
Hogyan vélekedik vajon akkor a többi mezei képviselő, aki a pártja kegyéből lehetett jelölt vagy befutó a pártlistán? :-(
csendben 2012. 11. 19. 15:52
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Veled ellentétben,én láttam!
Sőt,Róna arcát is! Egy sértődött ember kifejezése volt ráírva! Igaz,hogy így adta elő a dolgot,de arra azért nem vennák mérget,hogy ilyen levelet kapott volna az LMP....
Úgyhogy maradjunk a tényeknél.
Mint mondtam,az élet majd vagy igazolja a döntés helyeségét,vagy rácáfol.

Azért érdekelne,hogy Te miben látod a lehetőségeét,hogy az LMP belátható időn belül,olyan erővé váljon,hogy egy komoly,önálló erőt -még ha nem is 2/3!,de mondjuk 10%- tudjon maga mögött?

"Én hiszek abban, hogy a képviselők azért vannak, hogy a saját választóikat képviseljék"
Ez egy szép gondolat.Csak annyit tennék hozzá,hogy a szavazóik létszámával arányosan!Ha pedig nem sikerül a Parlamentbe jutni,akkor az emberek meggyőzése terén van még tennivaló.

Rónát tisztelem.De az öko tehenészete -bár a szándék nagyszerű-,sajnos állami szinten nehezen megvalósítható lenne...

Törölt felhasználó 2012. 11. 19. 15:39
Előzmény: #28  csendben
#29
Nem, de nem is mérvadó, mert elvileg azt mondanak a műsorban, amit akarnak...
De, ha "Bajnai" így tárgyal, akkor helytálló, amit írtam... Amúgy speciel Bajnaitól el is tudom képzelni ezt a tárgyalási stílust.
csendben 2012. 11. 19. 15:36
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Láttad a műsort?
Törölt felhasználó 2012. 11. 19. 15:32
Előzmény: #13  szivacs
#27
"A műsorban Róna Péter, az LMP pártalapítványának, az Ökopolisznak a társelnöke azt mondta, egy olyan felszólítást kaptak az Együtt 2014 választói mozgalomtól, hogy vagy csatlakoznak, vagy mennek a süllyesztőbe."

Akkor ezek szerint úgy tárgyal "Bajnai", mint Bruce az 5. elemben... ha ezt elfogadná az lmp, akkor nem lenne más, mint a következő kdnp...
Törölt felhasználó 2012. 11. 19. 15:29
Előzmény: #10  S52Raptor
#26
Az összefogás nem azt jelenti, hogy valaki szerződést küld neked, hogy írd alá. Nézd a fidesz-kdnp viszonyát... pont ez van.
Minek akarod Orbánt leváltani, ha ugyanaz megfelel? ;)
Törölt felhasználó 2012. 11. 19. 15:27
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#25
"az első eredmények a megmaradt 2% szavazójukról, villámsebesen beállnak ők is az ellenzék mögé"

Pont ezért van Magyarországon "monarchiális parlament", reméljük egyre kevesebb képviselő fogja így gondolni.
Törölt felhasználó 2012. 11. 19. 15:25
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#24
"mert nem mérték fel,hogy néha van fontosabb is mint ő maguk..."

Vagy pontosan felmérték!
Ha saját magukat tartották volna fontosnak, akkor jól benyalnak valamelyik erőnek (fidesz, mszp, akárki), hogy lefeküdve a hátán vigse be őket.
Így meg van a kockázata, hogy kieshetnek, de megőrizték a gerincüket. Ez az ország érdeke és nem a "komcsi-vadkapcsi", vagy "komcsi-vadlapcsi" kormány közötti értelmetlen váltógazdaság.

Ha nem érted meg, hogy egy (Orbán által már tökéletesen kiépített) monarchiális-parlament vezére (legyen az akárki) által irányított pártfegyelem nem az ország érdeke, akkor veled van a gond.

Én hiszek abban, hogy a képviselők azért vannak, hogy a saját választóikat képviseljék és nem azért, hogy azonnal lefeküdjenek morzsákért.
S52Raptor 2012. 11. 19. 14:43
Előzmény: #19  opposition2002
#23
Üzenet Schiffernek:

"Ha van Önnek még négy elbaszandó éve,
Voksoljon továbbra is a fidesz empépére."
Qcezar 2012. 11. 19. 14:27
Előzmény: #18  csendben
#22
Csak azért hogy közérthetőbb legyen, van aki önként se kell, van aki nemet is tud
mondani.
csendben 2012. 11. 19. 13:58
Előzmény: #19  opposition2002
#21
"el ne felejtsük, annak idején a Fidesz is nemet mondott a balliberális húsdarálóra, ma pedig kétharmaduk van."

Továbbá azt se felejtsük el,hogy mi lett azokkal a kis pártokkal,akik azt hítték,hogy a farok csóválja a kutyát...
Erre ma is van példa a Parlamentben,nem kell nagyon visszaemlékezni...

Ugyan orbából egy is több,mint elég,de Schiffert hozzáhasonlítani...Nagy képzelőerő kell! :-)

Az már csak apró -ám nem jelentéktelen-
kis megjegyzés,hogy nem azért lett 2/3-a,mert annó nemet mondott...

Topik gazda

Qcezar
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek