Topiknyitó: Qcezar 2012. 11. 18. 13:35

LMP-jól döntött?  

Igen!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
S52Raptor 2012. 11. 18. 15:22
Előzmény: #1  Qcezar
#2
Nem.
Törölt felhasználó 2012. 11. 18. 15:24
Előzmény: #2  S52Raptor
#3
Igen.
Törölt felhasználó 2012. 11. 18. 16:06
Előzmény: #2  S52Raptor
#4
Attól függ, mi volt a céljuk.

Ha az, hogy kiessenek a parlamentből, a lehető legjobban döntöttek.
Törölt felhasználó 2012. 11. 18. 16:09
Előzmény: #1  Qcezar
#5
Törölt felhasználó 2012. 11. 18. 18:25
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Én rájuk szavaztam 2010-ben mert akkor is a változást szerettem volna.Az MSZP nem volt alternatíva a suttyó FIdeszt meg mindig utáltam.
Azt gondoltam ők mások valamelyest de ezzel a döntésükkel bebizonyították,hogy nekik is csak az számít,hogy meglegyen a pénzük meg a poziciójuk...
Mélységesen csalódott vagyok mert nem mérték fel,hogy néha van fontosabb is mint ő maguk...
Engem biztosan elvesztettek és tudom,hogy sokan lesznek még ezzel ugyanígy...

Üdv...

Egy volt LMP szavazó...
Törölt felhasználó 2012. 11. 18. 19:25
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Szerintem ez amúgy nem végleges. Mindössze tesztelni akarják a tábort.
Mikor kijönnek majd az első eredmények a megmaradt 2% szavazójukról, villámsebesen beállnak ők is az ellenzék mögé.

A másik lehetőség meg az, hogy kettészakadnak, az értelmesebbje beáll Bajnai mögé, Schifferék meg tartják a távolságot még másfél évig, utána pedig már nem lesz gondjuk sem ezzel, sem azzal, hogy be kell járni a parlamentbe.
szivacs
szivacs 2012. 11. 18. 19:26
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#8
"A mostani kongresszussal a párt bebizonyította, hogy hű maradt alapelvéhez. Amiben benne van, hogy az ellenfél legyőzése nem lehet fontosabb, mint önmagunk megtartása.
...az Együt 2014-nek mint egy falat kenyér, úgy kellett volna a Gyurcsány-kormányokhoz nem kötődő párt, hogy sikerüljön új szavazókat is magához vonzani. Ez a szövetség most Bajnainak kellett volna sokkal jobban, mint az LMP-nek. Az LMP saját identitását, így létét tette volna kockára az Együtt 2014 emészthetővé tételéért.

Éppen ezért logikus, hogy az LMP nem kívánt fügefalevél lenni."

Ritkán fordul elő, hogy politikusok kitartanak az elveik mellett és nem válnak elvtelenné a hatalomért.
Ha a politikusok túlnyomó többsége így tett volna az elmúlt 22 évben, most nem itt tartanánk...
Törölt felhasználó 2012. 11. 18. 19:43
Előzmény: #8  szivacs
#9
Ez alapvetően igaz is lenne, viszont aki egyenlőségjelet tenne Bajnai meg Orbán közé, az nem elvszerű, hanem szimplán hülye.

Mindegy, az ő dolguk, a szavazóik majd véleményezik a döntést másfél év múlva. Én a magam részéről leszavazok Bajnaira, jobb lenne LMP-vel, de ha nem, hát nem.

S52Raptor 2012. 11. 18. 20:24
Előzmény: #8  szivacs
#10
Orbán kormányzása olyan tragikus helyzetet teremtett Mo számára, hogy ellene nemhogy Bajnaival, de magával az ördöggel is össze kell fogni, nem pedig szende szűzlány módon oldalogni a partvonalon.
Faszkalapok társasága
Törölt felhasználó 2012. 11. 18. 20:41
Törölt hozzászólás
#11
Törölt felhasználó 2012. 11. 18. 21:26
Előzmény: #8  szivacs
#12
Érdemes megnézni, a Szabad szemmel ma esti műsorát, amiben Róna Péter és Schiffer András együtt jelent meg. Szerintem egyértelműen győzött a józanabbik megoldás. Az LMP a párttá alakulása előtti két évben soha nem látott szakmaiságot vitt a magyar közéletbe vitaestjeivel és ezt a parlamentben is fenn tudta tartani.
Viszont eközben elvesztette a civilségét, politikusi attitűdöket vett fel és kénytelen valamilyen módon részt venni abban a mainstreem politikai diskurzusban, ami a lényegi kérdésekről nem igazán szeretne a választók előtt kommunikálni, csak is érzelmi alapon próbál manipulálni.

AZt hiszem a párton belül és azon kívül is nagyon kimerültek és elvesztek ebben a nagyon gyorsan diktált tempóban amit a fidesz diktál. Pont ebből kellene kimaradni, és a saját jól kidolgozott programjaikat és aktuálisan felmerülő társadalmi, jogstruktúrális, globális változókat a lehető legnyilvánosabban, a lehető legtöbb különböző elvekből táplálkozó szakértővel és közönséggel megvitatni.
A kommunikációs csatornák teljesen beszűkültek. Nem lehet a tv-ből és a tv elől választást nyerni. El kell menni fórumokra és beszélgetni... szerintem máshogy nem megy.

Én továbbra is bízom bennük.

Róna Péter for President!
szivacs
szivacs 2012. 11. 18. 23:58
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
"az LMP a sarkára állt, és hozott egy világos döntést"
(Schiffer)"ökopolitikai globalizációkritikus pártnak tartja az LMP-t"
"A műsorban Róna Péter, az LMP pártalapítványának, az Ökopolisznak a társelnöke azt mondta, egy olyan felszólítást kaptak az Együtt 2014 választói mozgalomtól, hogy vagy csatlakoznak, vagy mennek a süllyesztőbe."
link
csendben 2012. 11. 19. 10:48
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Megnéztem!

Rónát nagy fejnek tatom. Ue.-t nem mondanám Schifferre... Véleményembe csak megerősített a riport.
Rónából -Tőle szokatlan módon!- kitört a sértettség.Ezt még csak-csakm megértem.Azt viszont nehezen, hogy most hogyan gondolja -Ő és Schiffer- Viktor leváltását. Az az érv,hogy 2010-ben a "bérjósok" (ártsd:elemzők) azt jósolták,hogy az LMP a Parlamentbe se fog tudni bejutni, ezért a mostani étékeléseiket sem kell komolyan venni,finoman szólva is Schifferre jellemzőnek tartom... Nem kellene megfeledkezni arről,hogy azóta vitya átszabta a választási törvényt!
Persze,lehet széllel szemben próbálkozni,
csak nem kell meglepódni,ha utána úgy néz ki rajta a gatya,mintha esőben sétált volna...
Az meg már a vicc kategóriája,hogy az LMP-nek erős párttá kell vállnia!
Tessék mondani:mikor és mitől lesz majd erős,ha az eddíg eltelt közel két és fél év alatt nem lett az???
Minden esetre én nem minősíteném a párt döntését. Azt el fogja végezni az idő és a szavazók voksai!
aliben 2012. 11. 19. 12:19
#15
olvasva a topikot, nem lehet nem észre venni, hogy a fideszesek mennyire helyeslik a döntést, hiszen ez csak nekik, meg siffernek jó. Az lmp legokosabb embereiről mondott le(Karácsony Jávor), támogatva siffer egyéni gyülölködését. Róna is nagyon feszengett, de próbált ugy beszélni, hogy ne ártson pártjának. Kár értük, kiszavazták magukat a következő parlamentből. Eddig sem voltak képesek növelni táborukat, és elfelejtették, hogy sokan azért szavaztunk rájuk, mert a fidesz és az mszp közül ők voltak a harmadik választás, aki egyikre sem akart szavazni.
csendben 2012. 11. 19. 12:58
Előzmény: #15  aliben
#16
Róna Kolumbusz stratégiáját választotta: több kisebb hajó jobb,mint egy nagy.
De Kolumbusz hajókról beszélt és nem ladikról....
Qcezar 2012. 11. 19. 13:16
Előzmény: #14  csendben
#17
Ha az ajánlat az volt szó szerint, amit a sajtóban is leközöltek, akkor zsigerből jól döntöttek. De ez nem végleges döntés. Egy gyenge IGENNEL könnyen bedarálhatók lettek volna. Ők legalább annyira feltudják mérni a helyzetüket, mint a fórumozók. 2014 nagyon messze van. Az hogy a Gyurcsány önként jelentkezett, szóra se érdemes.
csendben 2012. 11. 19. 13:22
Előzmény: #17  Qcezar
#18
"Az hogy a Gyurcsány önként jelentkezett, szóra se érdemes. "

Akkor miért beszélsz róla? :-)
opposition2002 2012. 11. 19. 13:36
Előzmény: #1  Qcezar
#19
Az LMP valódi célja nem biztos, hogy a kormányváltás kell, hogy legyen, hanem az, hogy középtávon egy 10-15%-os párt legyen, amely megkerülhetetlen. Ha a Fidesz nyerne 2014-ben, akkor az ellenzéki oldalon ismét egy zavar témadna, ha ügyesek, ezt ki lehet használni. Bajnai megy a süllyesztőbe, ők pedig előléphetnek.

Nem az a legokosabb, ha rövidtávon bedarálják őket, el ne felejtsük, annak idején a Fidesz is nemet mondott a balliberális húsdarálóra, ma pedig kétharmaduk van. Persze ehhez az LMP-nek is kellenének olyan nagy formátumú politikusok, amilyen orbán.
Törölt felhasználó 2012. 11. 19. 13:39
Előzmény: #19  opposition2002
#20
Adja az Isten, hogy ne legyenek olyan politikusaik, mint Orbán!

Topik gazda

Qcezar
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek