Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
makasipasztor 2023. 02. 08. 15:58
Előzmény: #94518  signal2
#94520
igazad van, elképesztően nehéz az igazságot eljuttatni bizonyos emberekhez, azokhoz, akik a fidesz szavazótáborának jelentős részét jelentik. 
tanrek 2023. 02. 08. 15:46
Előzmény: #94501  Dehogynincs
#94519
Aham, értem... szóval azok az eszmefuttatások, amiket itt 0-24-ben tolsz, és amelyek mindig ugyanoda lyukadnak ki, semmi közük a stratégiához...
signal2
signal2 2023. 02. 08. 15:19
Előzmény: #94517  makasipasztor
#94518
Nyilván minden párt azonnal adott ki közleményt, hogy eza 79% hülyeség, átverés, sőt jelent meg ilyen poszt is: https://www.facebook.com/photo/?fbid=191446566812162&set=gm.3349113682007658&idorvanity=1764885490430493
Az a gond, hogy teljesen mit csinál, vagy mit mond az ellenzék, ha ezt nem tudja eljuttatni az emberekhez, mert: az mti közleményeiket nem hozzák le a médiumok, nem negedik őket, és nincs is pénzük hirdetni. Szerinted mit lehet ezzel csinálni? Én tényelg nem tudom.
Az ellenzék aktivistái többet vannak az utcán, és több szbaadidejüket áldozzák a közéletre, mint a fidesz politikusai, a fidesz a mégia leuralásával viszont elhiteti, hogy nem csinálnak semmit. Hogy éri el? SEMMIT nem közöl a leuralt médiában az ellenzéki akciókról, csak ha valami negaítvat tud vele közvetíteni.
Be kell fejezni a finnyáskodást, és levéltani a fideszt. Az ellenzéki politikusok le akarják váltani. Ez nyilvánvaló. Báerhonnan is közelítjük. Vagy onnan, hogy elkötelezettek, akkor azoért, vagy onnan, hogy csak a pénz kell nekik, akkor meg azért. De azt feltételezni, hogy bármelyik nek jó, ha a fidesz van hatalmon, az nonszensz. MIért lenne jó? 
makasipasztor 2023. 02. 08. 14:49
Előzmény: #94514  signal2
#94517
Lopnak, csalnak, hazudnak, hülyítik az egyszerű lelkeket, az ellenzék pedig töketlen béna csapat, - vagy nem is akarnak változást. Legjobb példa a bénázásra az, hogy a konzultációs kérdőívet kb. 1400000 -en küldték vissza, de ezt a hazudozós banda úgy állítja be, - és tolja le a hívők torkán - hogy a Magyarok 97 % a egyetért a kérdőivben feltett idióta kérdésekkel. Meg sem próbálják cáfolni, pedig ezt a férevezetést egész egyszerű lenne bizonyítani. Talán a "királyi tv" -t kellene feljelenteni szándékos félrevezetés miatt 
signal2
signal2 2023. 02. 08. 14:15
Előzmény: #94514  signal2
#94515
Mindeközben gazdasági mutatókban sikerült alulmúlni még a pocsék Gyurcsán-kormányt is. 
25% infláció, 18%-os effektív irányadó kamat, szakadó reálbérek, magas államadósság, 200+ leállított állami beruházás, 60%-kal zuhanó hitelezés. 
Lehet tapsikolni!
signal2
signal2 2023. 02. 08. 14:10
Előzmény: #94513  signal2
#94514
Amíg az ország a Maygaroszágon nem létező gender-kérdéssel volt efoglalva, szépen lerabolták maguknak az országot, ksiajátították a hatalat, autokráciát alakítottak ki, és lerohasztották a közoktatást. 
Azért tök jó, hogy sok magyar örül, hogy megévdték az lmbtq--lobbitól.
Tragédia ez az ország.
signal2
signal2 2023. 02. 08. 14:06
Előzmény: #94510  Peterbond
#94513
Valójában itthon a fidesz volt a hatalmas terjesztője az egész gender-kérdésnek. Előtte az ország 99,9%-a azt sem tudta, hogy létezik ez a kérdéskör. 
signal2
signal2 2023. 02. 08. 14:05
Előzmény: #94509  Colas
#94512
Hahahahhaa.
Én nem ismerek törványeket, meg nem vagyok tisztában árakkal, stb. Én éppen mindennek pontosan utána nézek és utána értékelem a dolgokat. Velem pont tudnál szakmai alapon vitázni, de uát magas ismered be pl, hogy neked a migráns az illegális gazdasági bevándorló. Mond csak, így hogy akarsz szakmai lapon vitázni? A migráns szó NEM EZT JELENTI. Aztán te is csak a FELTÉELEZÉSEIDET nyomod az ellenzékról. A feltételzés mióta szakmai? Stb. 
A fidesz FOLYMATOSAN hazudik. Ezt az egyet érdemes róla nekedis megjegyezned.
"Egyértelmű volt, mire készül" - ja, persze, egyértelmű. Nem az volt egyértelmű, hogy a fidesz rezsiemelésre, adóemelésekre, a KATA eltörlésére, családtámogatások egszüntetésére és elétréktelenítésére készül? Mert ez történt. Ezek TÉNYEK. Ezt észrevetted amúgy?
Mivel az ellenzéknek volt programja, így igen, látható volt, hoyg mire készül miráció kapcsán: illegális migráció elleni küzdelem, menekültek segítése, gazdasági migráció csak engedély alapon, Pont, Aki mást modott, az rágalmazott. 
Peterbond 2023. 02. 08. 14:01
Előzmény: #94506  Colas
#94511
"De a propaganda a hibás, nem a gender lobbi nyomulása, meg a mu@mán migránsok betelepítése... Na pont ebbe nem akartam belemenni, be is fejezem a hozzászólásaimat."
Nem csoda. hisz ezekre gyakorlatilag példát se tudsz hozni de be kéne úgy állítanod mint valami hatalmas probléma a 10 milliós Magyarországon.
Peterbond 2023. 02. 08. 13:59
Előzmény: #94506  Colas
#94510
"Akinek nem tetszett a gender lobbi óvodai és iskolai nyomulása (lásd tőlünk nyugatra, de főleg USA-ban) azokat törvénnyel. Stb. Látom el sem tudod képzelni, hogy fordítva volt, a Fidesz megérezte a társadalmi elvárást. "
.
Magyarország 2003 óta nem volt 100 nem váltó műtét. A Gender lobbiról az átlag magyar nem hallott amíg a Fidesz be nem hozta ezt az álproblémát. Nem itt nem valós problémákra adtak jó válaszokat hanem legtöbbször nem létező ellentéteket és ellenségképeket építettek fel. Legyen az LMBTQ, Soros, Brüsszel vagy bármi más. Ezek súlykolásával érte el nálad is hogy úgy beszélsz ezekről a problémákról mintha tényleg lényegesek lennének a mai Magyarországban. Miközben a valós problémákat te is nagy könnyedén söpröd le mint nem jelentőseket.
Colas 2023. 02. 08. 13:59
Előzmény: #94504  signal2
#94509
Még erre reagálok. A baloldal okult, nem mondhatja ki választás előtt nyíltan mit csinálna. Erről Karácsony és MZP külföldön nyilatkozott is. Pl. migránsok beengedéséről, de ha jól figyeltem minden megnyilatkozásukat, tettüket, akkor egyértelmű volt mi várható. Aha, ebben az országban mindenki hülye és agymosott, aki nem az általad elvárt oldalra szavaz. Csak Te vagy a  mindentudó. Persze törvényeket nem ismersz, árakkal nem vagy tisztában, így szakmai alapon nem is tudtam veled vitázni, érzelmi alapon meg nem vagyok hajlandó.  Mivel én ezért pénzt nem kapok, nem is írok tovább, felesleges. Igazából Dehogynincs-nek írtam volna csak, mert egyébként időfecsérlés itt bármelyik baloldali Orbán gyűlölőnek írni .
signal2
signal2 2023. 02. 08. 13:53
Előzmény: #94506  Colas
#94508
Pedig pont érdemes belemenni. Méghozzá azért, mert mint írtam, pont a fidesz hozza a migránsokat, csak az ellenkezőjéről papol. Hazudik!
https://www.vg.hu/vilaggazdasag-magyar-gazdasag/2022/10/meg-tobb-vietnami-vendegmunkas-johet-magyarorszagra
ÉN akarok senkinek magyarázni. 2015-ben is a fidesz-kormány engedte be a migránsokat, és engedte őket a Köztársaság térre. Ez neked nem egyértelmű? Hoztál egy esetet, hoyg egy migráns molesztált. Bakker, ennek többezerszerese családon belüli erőszak történik Magyroszágon. Szüntessük be a családot? Étred, mire célzok? A migránsok körében nem magasabb szignifikánsan a bűnözés, mint az inkumbens állampolgárok körében, így a fidesz erre irányuló propagandája (is) 1/1 uszítás. 
.
" De aki azt tapasztalja, hogy a 12 év alatti gyermekének nem váltásról oktatnak vagy óvodásoknak, alsó tagozatosoknak homoszexualitásról beszélnek nem szakemberek (miont hiradásokból hallhattad, megtörtént külföldön)" - bakker.. ez már tényleg vicc. Tehát itthon nem történt meg, és senki nem is készült ilyenre. Ezen felül többmillió esemény történt meg a világon, de a fidezspropaganda ezt kutatta ki az egész kurva világról, amiról itthon be kelljen számolnia. MOst komolyan, nem látod, mennyire szánalmas az egész??? Van itthon ezernyi baj, de a fidesz propagndája tízmilliárdokból a gender kérdéssel foglalkozik , itthon semekkora/ ZÉRÓ/ nulla/ 0 probléma, míg ezernyi dolog, ami itthon súlyos prbléma, az meg nem érdekli a választót. 
Egy előbbi hozzászólásban meg még azt fejtegetted, hogy a napi megélhetés érdekli az embereket.
Peterbond 2023. 02. 08. 13:53
Előzmény: #94503  Colas
#94507
"Nem használok c betűt, sem az ismerőseim. "
Ha ezzel arra akartál eredetileg célozni hogy te "reálisan" látod a migrációs helyzetet akkor kicsit viccesen hat alatta nem sokkal az a mondat hogy:
"Kivéve ha néhány millió  bevándorlót honosít 4 év alatt, de akkor már korábban polgárháború lett volna."
Most akkor tőled is megkérdezem: Szerinted magyarországon reális probléma/veszély az ovodások LMBTQ propagandával való átmosása és a nemváltó műtétek?
Colas 2023. 02. 08. 13:45
Előzmény: #94498  signal2
#94506
A Fidesz egyenként vett meg társadalmi csoportokat. A magas jövedelmű alkalmazott családtaggal az egész szavazókorú családot és azt is, akit anyagilag támogatott (pl. én támogattam a feleségem nővérét és egyetemista gyerekét). A két vagy több gyerekes munkást a családi adókedvezménnyel (így még több a nettója,mint amikor 0 volt az adókulcsa a rendkívül alacsony minimálbérig). A több gyerekeseket a támogatásokkal. A migráns elleneseket a határ lezárásával. Akinek nem tetszett a gender lobbi óvodai és iskolai nyomulása (lásd tőlünk nyugatra, de főleg USA-ban) azokat törvénnyel. Stb. Látom el sem tudod képzelni, hogy fordítva volt, a Fidesz megérezte a társadalmi elvárást. Annak a baloldali szavazónak akit a Köztársaság téren molesztált a migráns, annak magyarázhatnál a propagandáról, de ezt jól meg is lovagolta a Fidesz kétségtelen. De aki azt tapasztalja, hogy a 12 év alatti gyermekének nem váltásról oktatnak vagy óvodásoknak, alsó tagozatosoknak homoszexualitásról beszélnek nem szakemberek (miont hiradásokból hallhattad, megtörtént külföldön), azok közül sok van, aki baltával menne be az intézménybe rendet tenni Magyarországon. A Fidesz bűne az, hogy erről beszél? Ezek szerint nem az a probléma, hogy XY lopott, hanem az a baj, hogy lejáratom azzal, mert erről beszélek a településen... Amikor a törvényt támadták brüsszeli honatyák először azt hittem félreértik a törvényt. Nem, ki is mondták többen, már óvodás korban kezdeni kell erről beszélni (akkor, amikor még a gyerekemnek azt sem részletezem, hogy ő pontosan hogyan fogant meg).  De a propaganda a hibás, nem a gender lobbi nyomulása, meg a mu@mán migránsok betelepítése... Na pont ebbe nem akartam belemenni, be is fejezem a hozzászólásaimat. További jókat!
signal2
signal2 2023. 02. 08. 13:44
Előzmény: #94502  Colas
#94505
"De amit 2006. és 2010. között műveltek (és ugyanazt gondolják ma is)"
Na, akkor ezt is fejtsük ki jobban.
Nem 2006-2010 között követték el a nagy hibákat, hanem 2002-2006-között, ami miatt 2006-ra rendívül rossz helyzetbe került a költségvetés (10+% hiányok). Éppen 2006-tól kezdtek szakmailag helyes intézkedéseket hozni!!! Onnantól javult a költségvetés, a külső egyensúlyunk, kivezetésre kerültek populista juttatások, erősítették a piaci mechanizmusokat, stb. 
Ebből is látszik, hogy milyen egy 22-es csapdája ez az egész. A jó intékzedések nem népszerűek, az emberek inkébb a populista, ám hosszútávon nem előnyös intézkedésekre, illetve az azokat ígérő politikai erőre szavaznak. Még azt is hozzátenném, hogy a mostani kormány sokszorsa gaztettet követett már el az akkorihoz képest, viszont még így is megvolt minden választáson egyikre sem szavazni. 
Abból, hogy az Új Kezdetről nem hallottál, meg is állapíthatod, hogy nem fog is senki jönni, aki leváltsa a fideszt, mert nem fogsz róla sem hallani. Csak arról, akról a fidesz akarja, hogy hallj. Ha más nem, csak azért le kell váltani a fideszt, hoyg a demokratikus működés helyreálljon, aztán fél évre rá jöhet egy új válaztás, ahol az állami erőforrásokhoz egyenlően férnek hozzá az indulók.
signal2
signal2 2023. 02. 08. 13:37
Előzmény: #94503  Colas
#94504
"Migránson az illegális gazdasági bevándorlót értem" - többek között ez a baj. Hogy a fidesszel nehéz úgy vitatkozni, hogy nem is a valódi értelmében használja a szavakat.
"ők támogatják és szembe mennek"  - ez a másik baj. Ezt csak a fiesz mantrázta, és ezek szerint te is bevetted. Az illegális migránciót SENKI nem támogatja. Se az Eu sem semmiylen "baloldal".A még értelmesen beszélő és tisztességes emberek hozzáálláa, hogy a menekülteken segíteni kell, ha bebizonyosodik, hogy menekült, mindenki más engedéllyel érkezhet, az illegális migrációal szeben pedig fel kell lépni. És jé, pont ez az EU hivatalos álláspontja, és ezt tartalmazzák az EU-s irányelvek is. 
"és megnyitják a kerítés kapuit" - nem szrepelt ilyen a programjukban, tehát ez megint csak a fidezses propaganda. Vajon te és a többség képes lesz bármikor felismerni, hogy amit a politikusokról gondol, az nem a aját, információkra alapozottvéleméyne, hanem amit a fidesz beléjük sulykolt?
A fidesz 2013-ban egy kifejezetten migránsbarát migrációs stratégiát fogadott el, kormányhatározat formájában, és a gazdasági bevándorlást tekintva úgy is jár el. Folyamatosan könnyíti a harmadik orzságokból érkezőkre vonatkozó feltételeket, így jöhet egyre több vietnémi, indiai dolgozni hozzánk. 50 ezerrel több kölföldi van ma Magyarországon, mint 2014-ben. Akkor ki is engedi be a migránsokat.
Az a baj, hogy a valóság szöges ellentétben áll a propagandával, az emberek mégis a prpagandát harsogják vissza. És ez egy sor kérdésben így van. Nem áll távol a valóságtól, hogy ez egy agymosott ország, és a fidesz győzelmének a titka az agymosás. 
Az elmúlt 2 évben rosszabb döntések születtek, mint 2004-2006 között, ami Gyurcsány totális bukásához vezetett, az oktatás rosszabb, a korrupció sokkal nagyobb, stb, mégis beszopják az emberek a propagandát, hogy csak a fidesz miatt nem még rosszabb. Vicc az egész.
Colas 2023. 02. 08. 13:21
Előzmény: #94499  signal2
#94503
Nem használok c betűt, sem az ismerőseim. Migránson az illegális gazdasági bevándorlót értem. A Fidesz egyszerűen meglovagolta a kérdést, de szerintem ma már hiszik is. 2015-ig egy szót sem szóltak ez ügyben, de érezték, hogy az emberek nagy többsége mit gondol erről. Baloldalnak is állna a zászló, csakhogy ők támogatják és szembe mennek. Ha megnyerték volna a választást és megnyitják a kerítés kapuit, akkor 4 év múlva a Fidesz 80%-al tért volna vissza. Kivéve ha néhány millió  bevándorlót honosít 4 év alatt, de akkor már korábban polgárháború lett volna.
Colas 2023. 02. 08. 13:08
Előzmény: #94489  signal2
#94502
Amit csatoltál. Szerintem az a probléma, hogy nem volt mögöttük elég pénz, így esélyük sem volt megismertetni magukat. Én sem hallottam róluk. Ezért is nehéz pl. az USA-ban is egy harmadik párt indulása.De van még egy kérdés a jóléten kívül. A bizalom. Ezt a Gyurcsány kormány eljátszotta nagyon. Tehát én sem fogok senkire szavazni, akinek bármi köze van hozzá vagy összefog vele. Mondom ezt úgy, hogy 1990-től 1998-ig MSZP szavazó voltam. 2002-ben már nem emlékszem biztosan vagy MSZP vagy SZDSZ. 2006-ban SZDSZ, hogy bekerüljenek a parlamentbe és erősítsék az MSZP-t. Még 2010-ben is a baloldali Seres Mária pártjára szavaztam és szórólapoztam. De amit 2006. és 2010. között műveltek (és ugyanazt gondolják ma is), abból soha többé nem kérek. 2014-ben helyet cseréltem Dehogynincs-el a szavazók táborában. :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 02. 08. 13:08
Előzmény: #94494  signal2
#94501
Megfordítom a megfordítást.
A választónak szavazata van, nem pedig stratégiája. Nem is kell, hogy legyen neki.
Annak kell stratégia, aki ki akarja csalni a választóból a szavazatát.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók