Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 11:37

Trafiktörvény  

sok-sok kisbolt fog csődbe menni a legújabb munkahelyvédelmi ténykedésnek köszönhetően...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 09. 21:47
Előzmény: #1068  MKY
#1070
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 18:54
Törölt hozzászólás
#1069
MKY 2013. 09. 19. 09:06
Előzmény: #1067  Törölt felhasználó
#1068
LEGYEN AKKOR 25% ÁRRÁS VIKTOR SZAVAZTAD MER A LOPOS BANDÁDDAL!

trafikok kétharmada ráfizetés

Háromból csak egy trafiknak megy az üzlet, megkezdődött a lemorzsolódás, bezárják a nemrég nyitott üzletek egy részét - írta a Népszabadság.
Eddig kevesebb mint 10 trafik zárt be, illetve néhányan kértek 90 napos haladékot a nyitásra – közölte a Nemzeti Dohánykereskedelmi Zrt. (NDN) a Népszabadsággal.

Az NDN közölte, hogy a kérelmeket el fogják utasítani. A törvény szerint ugyanis a trafikjoggal felruházottat ellátási kötelezettség terheli, amennyiben hat napon keresztül nem árusít dohányt, úgy onnantól napi 10 ezer forint büntetést kell fizetnie, 30 nap után pedig elveszti trafikjogát.
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 19:59
Előzmény: #1065  szivacs
#1067
De itt a megvalósítás nem a dohányzás visszaszorítása lett, hanem x havernak helyi monopol jog osztása... (a dohányzást vissza lehetett volna szorítani szimplán megemelt jövedéki adóval is)
-bubu-
-bubu- 2013. 09. 18. 19:38
Előzmény: #1064  -bubu-
#1066
link

a hanganyag alul meghallgatható

mutyi realoded
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 16:51
Előzmény: #1063  watson
#1065
Nem vagyok részletesen képben, de (hiányos) információim alapján nem nevezném korrektnek a pályáztatást a menet közbeni belenyúlással.
Az eredeti elképzelés, a dohányzás visszaszorításának célja szimpatikus volt, különös tekintettel a dohányzás okozta óriási társadalmi károkra (munkaidő kiesés, egészségkárosodás). Viszont az egyik inkorrekt megoldást egy benépszavazott másikkal nem lehet helyrehozni.
Normális kereskedelmi feltételek, normális hozzájutás a lehetőséghez és persze az eredeti célokat elérő megoldás, ez lenne a követendő cél szvsz.
-bubu-
-bubu- 2013. 09. 18. 15:07
Előzmény: #1063  watson
#1064
link

Palcsó egyet már bezárt
watson
watson 2013. 09. 18. 12:29
Előzmény: #1062  szivacs
#1063
szivacs, ezeket a trafik pályázatok alapján létrejött szerződéseket eleve semmisnek kellene tekinteni ha itt jogbiztonság lenne. A pályázati feltételeket időközben megváltoztatták, tehát egyenlőtlen volt a hozzáférés, a döntés politikailag motivált volt ami jogsértő, a kiválasztás harmadik fél számára bizonyíthatatlan (többek között kibontatlan vesztes pályázatok eltüntetésére)... szóval egy új kormánynak a semmiség kimondását kell ebben elérni és utána valóban az általad felvetett szempontokkal dönteni. Nem Felcsúti polgármesternek (szellemi sérülteknek), hanem valóban sérülteknek, saját jogukon, saját tulajdonukba adni, párthovatartozástól függetlenül... ;)
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 11:54
Előzmény: #1046  Törölt felhasználó
#1062
Bizonyára elkerülte a figyelmedet, hogy én az eredeti koncepciót (osztrák modell) támogattam azzal, hogy ha csak dohánytermék árusítható, akkor megfelelő árrést kell biztosítani a mozgássérültek, a munkanélkülieket és a kis családi vállalkozások számára. A pályázás közbeni változtatásokkal sem értettem egyet, mint ahogy egy olyan árrés megnépszavaztatásával, amely közgazdaságilag megalapozatlan és nem biztosítja a beruházások megtérülését és a szolíd polgári megélhetést az összes kötelezettség betartása mellett.

Szavaidból ítélve úgy vélem, hogy te magad is látod, hogy ez nem több, mint egy politikai visszavágás motiválta népszavazási javaslat ám gazdaságilag nem életképes megoldás, csak nem vagy képes ezt egyenesen felvállalni, vélhetően azért, mert érzelmileg motiváltnak érzed magad a fidesz-éra alatt téged ért hátrányok miatt.

(ha esetleg tévednék mert nem értek téged ilyen hátrányok, hanem más az alapja a túlmotiváltságodnak, akkor előre is elnézést kérek!)
watson
watson 2013. 09. 18. 10:12
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1061
alain, kinek a nyakába tesznek unortodox agymenést hamár mindenki munkanélküli, közmunkás, közalkalmazott és nyugdíjas lesz??? ;)))
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 09:59
Előzmény: #1059  MKY
#1060
drukkolj nyugodtan, aztán a kieső jövedéki adóbevételek miatt kapsz a nyakadba majd egy újabb unortodox agymenéses adócsomagot...
MKY 2013. 09. 18. 09:49
Előzmény: #1058  Denever
#1059
Nagyon drukkolok most a fekete kereskedelemnek! Szabad kereskedelem híve vagyon nem támogatom semmiben az állami monopoliumot, mert az még a jóra nem vezetett!
Denever 2013. 09. 18. 09:46
Előzmény: #1057  MKY
#1058
Vicc, hogy a bagósok jártak a legjobban hiszen szinte bárhol tudnak venni feketén több száz forinttal olcsóbban.
MKY 2013. 09. 18. 09:22
Előzmény: #1056  MKY
#1057
Monopol helyzetben fix 10%-os árréssel dolgozni napi fogyasztási cikkel azért jó buli!!!
MKY 2013. 09. 18. 09:12
Előzmény: #1055  Törölt felhasználó
#1056
Valóban ameghírdetett árrés 3,5-4% volt% Amit 10%-ra emeltek!
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 08:58
Előzmény: #1054  MKY
#1055
nem.
MKY 2013. 09. 18. 08:54
Előzmény: #1051  Törölt felhasználó
#1054
DE a pályazatban meg hírdetett árrés nem 2% volt???
watson
watson 2013. 09. 18. 08:52
Előzmény: #1052  Törölt felhasználó
#1053
egy 16 éves munkavállaló "Nem mehet be a trafikba, de dolgozhat ott?" :DD
ki kellene küldenie magát :DD link
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 08:42
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1052
és még egy: több törzsvevőnk áttért az "import" cigire... óriáis bukta lesz ez az államnak adózási szempontból radikálisan megnőtt a feketepiac...
link
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 08:36
Előzmény: #1049  MKY
#1051
NEM 3,3% volt az árrés...!!!

ráadásul buktam a marketing szerződéseket is... ami szintén jelentős tétel volt az én esetemben.

igen, most vannak dohányboltok, amelyek óriási haszont termelnek a mutyisoknak, és nekem van olyan üzletem, ahol megnőtt a forgalom, de sosem szabad egy tételt kiragadni egy ilyen komplex ügyből, lásd az előző hozzászólásom.
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 08:34
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1050
-nem írtam, hogy 90% feletti haszonforrásom volt.
-korábban is és most is árulok újságot

mivel elég alaposan benne vagyok, ráadásul van konkrét infóm versenytársak forgalmáról, mondok neked egy példát: nekem a kis vegyeskereskedések, akik árultak 20-30 fajta cigit, nem voltak versenytársaim, mert nálam korábban is több száz fajta cigi és dohányáru volt kapható. mindenki azt mondta, hogy 3-4 szeres forgalom lesz, jön a dőzsi-habzsi... mondogattam a szállítóimnak, hogy várjuk ki a végét, és a legtöbb esetben nekem lett igazam: a dohányboltokat egymás nyakára telepítették, és a nemzeti dohányboltok kénytelenek szinte teljes kínálatot tartani. zászlóshajó üzletem közvetlen közelébe (150m) 3 új dohánybolt települt, akik ugyan fogalmatlanok, de azért a növekedés lehetőségét elvették. a vonzáskörzetemben (kb 2 busz vagy villamosmegálló, nem belvárosról van szó) további 5 nemzeti dohánybolt települt oda, ahol igazán versenytársam eddig nem volt. eközben milliókat kellett (kölcsönből) a boltra költenem...

a 10%-os fix árrés bevezetését egyszerre ítélem el, mert ez volt kb az 5. módosítás a pályázat során, ugyanakkor
a mai szabályozói és adókörnyezetben teljesen abszurd megélni 3,5-5%-os árrésből, ha csak cigit árulna az ember. nekem a régi rendszer tökéletesen megfelelt. a visszajelzések alapján jól csináltam, amit csináltam, szerény de biztosan haszonból tudtam megélni, és fizetni az olyan költségeket, amit külsősök el sem tudnak képzelni.

most nagy beruházásra volt szükségem, aki nem ismer azok egy kisebb része összemos engem is a valóban mutyis trafikosokkal és magyarázkodnom kell(ene). egy törzsvevőm mondta, hogy nyugodjak meg, én nem vettem el senkitől semmit... erre jön egy idióta népszavazási kezdeményezés... ha ez átmegy a rendszerem, akkor meg fogom kérni a kezdeményező, hogy vegye át ingyen a boltjaimat, de viselje az anyagi következményeit is. nagy pofáraesés lenne...
MKY 2013. 09. 17. 21:27
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1049
A leggusztustalanabb az volt ebben az esetben,h kirtak egy palyazatot 3.3% arressel. Majd a haveroknak szetosztottak az uzleteket es az arrest meg haromszoroztak maguknak! Ez egy elore kitervelt fidesz hazugsag volt
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 20:01
Előzmény: #1047  Törölt felhasználó
#1048
Mivel te sem válaszolsz, akkor visszakérdezek.
Vajon mennyi újságot kell árusítani, hogy megélj pusztán újságárusításból, mert elvették tőled a dohánytermékek árusítását, ami a fő (jóval 90% feletti) haszonforrásod volt?

Folytathatunk "fiktív" szakmai vitákat a tény viszont az, hogy a nemzeti dohányboltosok minden szempontból kiváltságosok lettek (konkurencia eltörlése, nyitvatartás, vissza nem térítendő összegek stb.), mások, akiknek meg ez volt a fő bevétele (és megéltek belőle), azoktól meg elvették.

Arról nem is beszélve, hogy a mai nemzeti dohányboltok szembemennek az eredeti dohánybolt-propaganda szellemével. Többek között azzal, hogy csak dohányt lehet árulni, hátrányos helyzetűek kapják a jogokat stb.

A szakmai érveidről és hozzáértésedről meg annyit, hogy abszurd hogy nem tudsz különbséget tenni konkurenciamentes és konkurenciás 3,3% között, továbbá abszurdnak tartod a 3,3%-ot, amikor az sem mindegy, hogy minek a 3%-áról van szó (pl. nem mindegy, hogy 2 fiiléres újságot árulsz ekkora árréssel, dohányárút, vagy űrrakétát stb.).

A megélhetésről meg annyit, hogy nekem csak ismerősöm van dohányboltos és csak kvázi alvállalkozó (mert egy egyébként másik városban élő fideszes boltját) és hülyére keresi magát a másik fideszessel együtt, ergo ketten élnek az üzletből, azaz már csak 5%... ja és alkalmazottjai vannak a boltban.
Persze van olyan mozgássérült ismerősöm, aki meg nem tudta a továbbvinni. Egyébként főként újságot és cigit árult, de az újsággal zsebpénzt sem kereset, ezért zárt be.

Kezdem azt hinni, hogy vagy vállalkozó sem vagy, ha az vagy, akkor meg hülyének nézel itt bárkit, hogy előadhasd a nagy sírást.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 19:37
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1047
légyszi mond meg nekem, hogy mekkora havi forgalom kellene csak dohánytermékből 3,3%-os árrés mellett, hogy minden költséget ki lehessen termelni?
várom levezetésed, és akkor majd folytathatjuk a szakmai vitát.

én elnézést kértem a vulgaritásért, de teljesen abszurd elvárni, hogy 3,3%-os árrésből meg lehessen élni... aki ezt nem látja be, az tényleg nincs tisztában a vállalkozói környezettel.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 19:21
Előzmény: #1044  szivacs
#1046
És te, aki drukkolsz a fideszmutyiknak kifizeted azoknak a kárát, akiktől elvetták a dohányárusítás jogát?
(Ismerek közöttük több mozgássérültet is és olyat, aki így munkanélküli lett.
Csak úgy emlékeztetőül: az eredeti propagandában a pl. a mozgássérülteket és a munkanélkülieket kívánták támogatni a doh. ár. jogokkal.)

Nem kötelező vállAmúgy meg nlni a szegény "veszteséges" konkurencia nélküli mutyiárusítást, elfogadni a tetszőleges nyitvatartásokat, vissza nem térítendő pénzösszegeket stb.
Vissza lehet állítani az eredeti rendszert.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 19:15
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1045
Tele van csúsztatásokkal és lényeges tények figyelmen kívül hagyásával az írásod.

És a 3,5%-os konkorenciával terhelt árrés = 10%-os konkurencia nélküli árrés, 20 éves szerződéssel?

A nemzeti dohányboltosok árulhatnak dohányt, de bármi mást is, nincs meghatározott nyitvatartási rendszer stb. (Miközben a többiekre egy más egyenlőtlenebb szabályozás vonatkozik.)
Tehát akkor a nemzeti dohányboltosok indokolatlan előnyre juttatása a cél?

Az albán pékmaffia kapott kizárólagos árulási jogokat valakikhez képest? Nem, azaz az érvelésed ismét hibás.

Aki nem képes tárgyilagosan és szakmai alapon gondolkozni, az láthatólag te vagy.
szivacs
szivacs 2013. 09. 17. 19:08
Előzmény: #1041  bigyula
#1044
bigyula!
alainnek teljesen igaza van, hagyd már békén, van elég baja nélküled is! Kötekedj inkább velem!
Például válaszolhatnál arra, hogy a #1028-ban szereplő kérdésekkel kapcsolatban van-e elképzelésed?

Kapsz egy bónuszkérdést is: támogatod-e azt a civil kezdeményezést, hogy a népszavazásra feltett kérdésben szereplő feltételekkel kötelező legyen vállalnia egy trafik üzemeltetését annak, aki megszavazza a 3,3%-ot és a csakdohány árusítást, úgy, hogy a teljes magánvagyonával felel az esetleges veszteségéért?
MKY 2013. 09. 17. 18:53
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1043
Tokre igazad van! Latom vallalkozo vagy nem egy f..sz hivatalnok:-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 18:39
Előzmény: #1041  bigyula
#1042
a 3,5-5% árrés az szerinted 3,3%?

miért kötekedsz? miben nincs igazam?

nem kell rákeresnem sehol, 10 éve üzemeltetek trafikot...

mondom, ha a mutyisok megszívatása a cél, ám legyen, de a 3,3%-os árrés se nem fair se nem reális.

tudod mit, legyen népszavazás arról, hogy egy kiló kenyér ne legyen több, mint 100 forint, mert rühellem az albán pékmaffiát... tíltsuk be a lidl-spar-tesco kenyérárusítást, legyenek nemzeti pékségek, de 100 forint legyen a kenyér, és kakaós csigát ne lehessen árulni...

hát a f.szomat ebbe az egész f.szságba és a sok mindent tudó outsiderre, legyen az s.gghülye hivatalnok, mutyis milliárdos vagy politikus, hazug arrogáns kormány és tárgyilagosan, szakmai alapokon gondolkodni képtelen outsider...

elnézést kérek a vulgaritásért, "kicsit" kikészített az elmúlt kb egy év...
bigyula 2013. 09. 17. 16:09
Előzmény: #1039  Törölt felhasználó
#1041
"NEM 3,3%-os árréssel volt meghirdetve!!! egyszerűen nem ennyi volt előtte az árrés..."

Az árrés a törvény elfogadása, és az árrés felemelése között 3-5% volt. Keress rá a google-on, van néhány cikk. Ezt a 3-5%-ot fixálták 10%-ra.

"ELŐTTE minden mást lehetett a cigi mellett árulni..."

Ez igaz, de nem is volt monopoliumod 20 évre garantálva! Ugyanis nemcsak a trafik árulhatott mást, hanem mindenki más is árulhatott cigit, dohányt...

Topik gazda

alain
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek