Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2017. 04. 03. 14:38
Előzmény: #6059  Boole
#6060
:D Azért köszi az észrevételeket mindkettőtöknek.
Boole 2017. 04. 03. 14:33
Előzmény: #6055  Tibi0002
#6059
Akkor ezt megbeszéltük. :)
Boole 2017. 04. 03. 14:32
Előzmény: #6053  Tibi0002
#6058
Az osztalékhozamhoz közvetlenül nincs köze.
Boole 2017. 04. 03. 14:31
Előzmény: #6052  pomperj
#6057
Köszönöm a helyzetképet.
Boole 2017. 04. 03. 14:31
Előzmény: #6053  Tibi0002
#6056
Ha a hozam emelkedik, akkor kb. 6 hónap-1 év múlva szoktak a részvények beesni. Ez akkor van így, ha a piac nagyon érzékeny a hozamok változására. Feltehetően, ha az USA rövid ráta majd eléri a 3-3,5%-ot, akkor a piac már megfordulna és jelentős esés következne be. Ettől azonban még távol vagyunk. Ezért is azt gondolom, hogy most egy 3 és a 4. pont között futjuk be a távot és az 5. pont ettől feljebb lesz.
Tibi0002 2017. 04. 03. 14:22
Előzmény: #6054  duplav
#6055
Azt hittem, egyértelmű volt, hogy a részvények árfolyamcsökkenésére gondoltam osztalékhozam növekedés alatt. :)
duplav 2017. 04. 03. 14:19
Előzmény: #6053  Tibi0002
#6054
A kettő közvetve függ csak. Kicsit értelmetlen is a kérdés, ha részvény ára beesik, osztalékhozama megnő, az jó a tulajdonosnak? Nem. Bond hozam változás az osztalék méretékére csak kis hatással van. ( A cég hiteleinek is magasabb lesz a kamata, ezáltal kisebb az eredménye ez hat az osztaléka). A hozamváltozás inkább hat a részvény árára, ezáltal a relatív osztalékhozam is változik, ha csökken az ár akkor az osztalékhozam növekszik. De ez teljesen iparágfüggő, kamat növekedés pénzügyi szektornak még jól is jön
Tibi0002 2017. 04. 03. 12:22
#6053
Van-e bárkinek infója azzal kapcsolatban, hogy ha a 10 éves bond hozam emelkedik 1%-ot, akkor az mennyi idő múlva, és milyen mértékben mutatkozik meg a részvények osztalékhozamában?
pomperj
pomperj 2017. 04. 03. 10:46
Előzmény: #6036  Boole
#6052
Blog cime: link 1)Az Azsia piacokrol ugyanazt mondanam ma is, mint az elozo alkalommal. Lenyeg: roved tavon lefordulas, es egy korrekcio (nem bear!) , amitol nem varok mely esest; minusz 3-6% nagysagrend valoszinu a piacok tobbsegenel. 2)Az aranyban latok nehany pozitiv fundas es technikai tenyezot. A COT reportban az van, hogy +20%al nott a long futures aranya; de igy sincs sok belole. Az ilyesmi normalisan az emelkedo arak idejen van. A masik tenyezo a bond piac. Ahol emelkedo arak vannak (csokkeno kamatok), es gyorsan leepulo short poziciok.. Igaz, hogy a GLD leginkabb a VALOS kamatokkal van kapcsolatban, de a 10y T-note yield ennek eleg jo proxy-ja. Ennek yield csokkenese meg eltarhat a korrekcios fazisaban, akar tobb hetig is, ezzel csokentve a GLD-re a nyomast. A technikai tenyezo meg a smallGold/bigGold kozotti arany eltolodas. Azt lehet tudni, hogy a smallCap banyaszok vezetik a rallyt masfel eve. Az iranyaba valo eltolodast pedig GDXJ/GDX meri talan jol, es igy nez ki: link A lenyeg, hogy a GDXJ/GDX most ujra a trendvonalnal van, nem ment neki nagyon duirvan a vonalnak, es alighanem felpattan. Es ha felpattan, az bull jelzes GDXJ es GDX-re is.
Törölt felhasználó 2017. 04. 02. 22:40
Előzmény: #6042  kozi723
#6051
node mosmár uzsgyi az ágyba... aludjatok jól és álmodjatok szépeket gyerekek!! :))
Boole 2017. 04. 02. 20:13
Előzmény: #6048  kozi723
#6050
Köszönöm. Az S&P500-al nem vagyok optimista. Szerintem a mostani körben nem megyünk 2500 felé. Kb. most vagyunk a 3. pontnál, most jönne hamarosan a 4. pont valahová 1900 pont alá, és innen indulna az utolsó kör felfelé kb. 3000 pontig. Ha jól értem a DO-ban nem vársz nagy emelkedési potenciált. Tartok tőle, hogy az amerikai piac esése erre is hatással lenne. Cserébe Én is adok egy jó könyv címét. link A könyvet 2012 nyarán fejezték be, 2013. májusban jelent meg, ajánlom, nagyon jó.
kozi723
kozi723 2017. 04. 02. 14:10
Előzmény: #6048  kozi723
#6049
kozi723
kozi723 2017. 04. 02. 14:09
Előzmény: #6047  Boole
#6048
Két dolog mozgatja igazán. Az olaj és sp. Az utóbbi napokban azt vettem észre, hogy az olajra érzékenyebb, ebből kifolyólag ha újra 55 környékére érünk, akkor nagyjából 10-15%-ra lehet számítani DO-ban. Ha a piac nem esik be addig és sp is támogatja ezt az irányt, akkor 2 hónapon belül 20 fölé várom. Rövidtávú csökkenő trendet törte és megerősítette, következő ellenállás 18,2 környékén. Kb. ilyen mozgást várok (bár nem titok, longban ülök, így némileg elfogult vagyok): link
Boole 2017. 04. 02. 10:58
Előzmény: #6028  pomperj
#6047
Mi a véleményed, de mindenki véleménye érdekelne? Nézegetem már vagy két hónapja Diamond Offshore és a Transoceant. A Noble mellé gondoltam.
kozi723
kozi723 2017. 04. 02. 10:48
#6046
Olajos, olaj szervizeseknek: link
Törölt felhasználó 2017. 04. 01. 21:03
Előzmény: #6033  hjanek
#6045
erre spekizek én is....érdekes h erre nem figyeltek fel illetve nem írnak róla....
Boole 2017. 04. 01. 20:08
Előzmény: #6038  Tibi0002
#6044
Ezt már én is olvastam. Nagyon jó, gratulálok hozzá.
Tibi0002 2017. 04. 01. 19:28
Előzmény: #6042  kozi723
#6043
Köszönöm ezt a kimerítő beszámolót, elhelyezem a blogban.
kozi723
kozi723 2017. 04. 01. 19:13
Előzmény: #6034  Tibi0002
#6042
2008-ban kezdtem a tőzsdei kereskedéssel ismerkedni. Gyerekként Édesapámmal - piszok jó érzéke volt hozzá az öregnek, mindenféle TA és funda elemzés nélkül, csak vette és adta, vette és adta és kaszált - még annak idején a megyeszékhelyre mentünk a materializált OTP/MOL részvényekkel, és már ott eldőlt bennem, hogy ha egyelőre hobbiként is, de ezzel (is) szeretnék foglalkozni. Kezdetben a hazai bluechip-eket kötöttem, de volt némi estmedia, philaxia és egyéb fos részvényeim is. Mondanom sem kell, hogy csak a fejem fájt miattuk. 2011 környékén egy ismerősömön keresztül belecsöppentem a forex világába és nem egész 4 hónapra volt szükségem, hogy nullázzak egy számlát. Szerencsémre "játékpénzt" tettem bele, így inkább lelkileg viselt meg, mint anyagilag. 2013 elején kis szünet után úja összeszedtem magam és egy barátommal közösen újra elkezdtünk forex számlán kereskedni. A döntéseket együtt hoztuk meg. Többek között ez az, amiről ma már tudom, hogy oltári nagy baromság volt. Sokszor egymást rábeszéltük, vagy lebeszéltük egy.egy adott pozícióra / zárásra. Legtöbbször a rossz döntést hoztuk meg. Nem voltunk következetesek, az érzelmeink vezéreltek és nem hittük el, hogy a piac a végtelenségig ellenünk mehet, és meg teszi mindezt! 8 hónap alatt nulláztuk a számlát! Ez az összeg már egy kicsit fájdalmasabb volt, de megfogadtam, hogy alaposabb, önálló, elővigyázatosabb leszek és visszanyerem a pénzem. Ezzel egyidejűleg fogadalmat tettem az előző évekből tanulva, hogy forex pozíciót nem nyitok spekulációs céllal, melyet a mai napig betartok és ezáltal egy forint veszteségem sem keletkezett. A második nullázás után warrantok kereskedésével kezdtem foglalkozni és 4-5 sikeres kötés után az elveszített pénzem 90%-át visszaszereztem. Magas tőkeáttéttel, viszonylag olcsó warrantokat vettem, amik mögött részvények voltak. Ez volt az a mérföldkő, amikor rájöttem, hogy kizárólag részvényt fogok kötni, elhagyom a tőkeáttétet, és továbbra is távol maradok a forextől. 2014 júniusától a kizárólagos részvénykereskedés meghozta az eredményét. Júniustól decemberig teljes tőkére vetített 49%-os eredményt értem el. Ezúton szeretném Pomperj-t megemlíteni, az Ő ajánlásával vásároltam! 2015 eleje viszont újra rávilágított a hiányosságaimra és elkövettem még egyszer azt a hibát, amit már illett volna megtanulnom. Nagyon komolyan beragadtam, a komplett tőkém 90% részvényben állt. Gyakorlatilag mindenem! Kölcsönt kértem a szüleimtől, hogy javítsam a hibát és előbb kikerüljek a csávából, ami nagyjából másfél évembe került. A beragadási időszak minden egyes napján, legyen az hétköznap vagy hétvége, a piacot monitoringoztam, és a meglévő részvényállományom fedezetére befektetési hitelre kereskedtem. A technikai elemzés eszköztárát úgy igazán ekkor kezdtem felfedezni. Jellemzően Tőletek itt a fórumban, stocktwits, tradingview, rengeteg blog. Egy nagyon emlékezetes történetem is van ehhez, amikor is Olaszországban síeltem és minden egyes felvonózás alkalmával az árakat néztem, sőt pozíciót is nyitottam. Az volt életem legjobb kötése (azon az egy pozíción néhány hónap alatt +130%-os profitom keletkezett). 2016 az olaj és Brazília szárnyalásától volt hangos, ennek köszönhetően teljes tőkére vetített 32%-os hozamom lett. Ha visszatekintek, nagyon sok hibát felfedeztem a kereskedéseimben mind szakmailag, mind pszichológiailag. Állandóan korán léptem be és korán szálltam ki, rendszeresen kapkodtam és attól féltem, hogy lemaradok valamiről. Rájöttem, hogy a kevesebb néha több, ezért a korábbiakkal ellentétben sokkal kevesebb pozíciót nyitok. Havi 1-2 kereskedésem van jelenleg, és lekopogom, 2016 novembere óta nem volt veszteséges trédem. Nagyon sokat fejlődtem gondolkodásban, a beragadásom után értettem meg igazán a diverzifikáció fogalmát és meghatároztam egy 40%-os limitet ami főlé a részvény pozícióim mértékét ha fene fenét eszik, akkor sem engedem (jellemzően 15-35% között mozgok). A tőkém növekedésével fordított arányosságban a kockázati hajlandóságom csökken, ami a növekedés kárára megy ugyan, de még nem érzem magam azon a vagyoni szinten, hogy ezen ne változtassak. A vagyoni helyzetem egyértelműen jobb lett, a tőzsdei kereskedés a megtakarítások fontosságára nevelt, és büszke vagyok rá, hogy önerőből (leszámítva a fórum hasznos hozzászólásaiból származó jó trédeket) sikerült mindezt kialakítanom. A gondolkodásmódom sokat fejlődött, a kezdetekkel ellentétben 2-3 instrumentum helyett 18-25 terméket figyelek, miközben az értelmezés ideje töredéke időbe telik. Hogy a mindennapjaim ettől változtak-e? Igen, a képernyőfeloldás után nem a facebookot nyitom meg először az okostelefonomon, hanem az investing mobilapplikációt :) Átlagban napi nettó 1 órát tudok jelenleg foglalkozni a témával, ezt a jövőben mindenképpen ki szeretném terjeszteni. Távlati terveim között szerepel, hogy a kereskedésből származó bevételem havi lebontásban haladja meg a munkabérből származó jövedelmem 50%-át, mely így teljes egészében a megtakarítási állományomat növelje. Jelenleg sikerül ezt teljesítenem. Fejleszteni valót viszont leginkább továbbra a türelemben, az időzítésben, ezen keresztül a pszichológiában látom. Üdv, kozi
hjanek
hjanek 2017. 04. 01. 13:41
Előzmény: #6040  Tibi0002
#6041
De nagyon.! Megyünk a gyerekekkel (4) fagyizni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek