Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2017. 04. 04. 11:09
Előzmény: #6078  pomperj
#6080
3)Kiegeszites az Olaj temahoz, emailekre valaszolva. Nem azt irtam, hogy olaj gyenge, hanem "Kicsit rosszabb mint..GLD". Az Olajszektor (OIH) erosebb kezd lenni az Energia szektornal (XLE), amit a OIH/XLE chart jol mutat: link Amugy meg OIH eppenseggel kesz az eso ek formaval, es szerintem ki is tort mar: link Szoval, nem kell eladni az jo olajcegeket sem, meg az olajorszagokat sem;-) Kis korrekcio? az belefer itt a strukturaba...de a lenyegi irany felfele mutat.
eurocent 2017. 04. 04. 10:05
Előzmény: #6078  pomperj
#6079
1) Igen, DOW akár 600-900 pontot is eshet, vagy sokáig fog oldalazni. Az előbbi a valószínűbb.
pomperj
pomperj 2017. 04. 04. 09:32
Előzmény: #6052  pomperj
#6078
1)Az SPY tovabb korrekciozik a varakozas szerint. Most a (c of 4) hullamban, lefele. A COT report azt mondja, hogy DOW-ben record sok long futures van. Nekem ez bear jelzes; es amig az leepul, addig meglepo sokat eshet. A Meryll Financial Stress Index is csucson jar; az se mutat semmi jora. Tovabbi gyengesegre szamitok. 2)A GDX aranybanyaszok szepen indultak tegnap fel, ahogy vartam. Raadasul forditottan mozog az SPY/GDX mar egy ideje, lasd tegnapi chart. A 1240 support tartott, es az volt egy (ii of C), es mar elindulni latszik (iii of C), ami szokasosan a legszebb rally. link 3)Olajban kicsit rosszabb a helyzet, pedig mostanaban WTIC es GLD elegge parallel. De WTI egy (B) hullamot csinalhat, mielott rendesen megindul fel. 4)Azsia gyengul, ahogy vartuk is. A dollar meg erosodik a tobbi deviza ellen, az sem tesz jot az Azsia es EEM indexeknek most.
Tibi0002 2017. 04. 04. 08:44
Előzmény: #6076  Törölt felhasználó
#6077
Én kemény 1.5%-ot értem el az első negyedévben. A következő években osztalékos papírokat halmozok fel, és szinte a lehető legalacsonyabbra viszem le a tranzakciók számát. Nem ugrálok bennük, csak ha kifejezetten indokolt.
Törölt felhasználó 2017. 04. 03. 22:35
Előzmény: #6074  Tibi0002
#6076
Szia, Szoktam 2 portfoliomrol infokat megszotani...(egyik ceges, masik sajat)... Ceges ~23,7%-os hozam az elso negyedevben es 30%-os keszpenz arany jelenleg... Sajat picivel kevesebb mint ~7%-os hozam az elso negyedevben,de ebben 70%-os szabad keszpenz allomany all rendelkezesre, ha lenne a kovetkezo hetekben honapokban egy komolyabb korrekcio vagy eses.... (bika piacon szinte barki kepes penzt keresni; de megorizni arr mar sokkal kevesebben kepesek; nem csak az emelkedest kell tudni meglovagolni egy novekvo gazdasagi kornyezetben, hanem fel kell tudni ismerni mikor jobb a partvonalrol figyelni az esemenyeket)... 99-2000-ben nezz utana mit irtak Buffet-rol; es mit irtak rola masfel-2 evvel kesobb... ;) ne foglalkozz azzal tulsagosan, hogy a piacon a tobbi szereplo mit csinal... (maximum a hibaikbol profitalj...) gondolom emlekszel, hogy mindenki temette a mexio peso-t az amcsi elnokvalasztas elott es amikor megvalasztottak Trump-ot.... nekem a peso mar tobb min. 10%-ot hozott...
pomperj
pomperj 2017. 04. 03. 22:02
Előzmény: #6074  Tibi0002
#6075
Nagyjabol a negyede hosszutavu Nekem ritkan sikerul hosszutavra ugy bevasarolni, hogy sokeves aljakat kapjak el...pedig probalkozom nagyon, a blog vegul is errol szol: hogyan probalom elkapni a hetes chartokon, 10 eves tavlatban, az also pontok kornyeket? Pl. PBR, LAC, TSLA BP ICOL RIG EWZ EWW INDY most ilyenek, es epp remenykedem DB-ben is. Iden talan egy jo Japan EWJ-t is el fogok kapni a korrekcionak mostanaban kellene kezdodonie, plusz par japan financialst NMR MTU is. De jellemzoen a bull ciklusok 8-15 honaposak evek ota; ezert amikor a bull ciklus veget latom kozel, en bizony eladom oket. Aztan vagy visszaveszem 5-8 honappal kesobb a korrekciok aljan, vagy nem. Szoval, olyanfajta hosszutav mint nalad, 5-10 eves, az nekem igen ritkan van. ING volt ilyen, azt 3.5 evig tartottam...most is jo meg, de mar nem nagy potencial. Es en agresszivan ramegyek a rovidebb lehetosegekre, es eleg vadul eltorzitom az egyensulyt a szektorok kozott. Ha pl. azt latom hogy GLD megy (pl. most ezt gondolom par hetre ) akkor siman megemelem a GLD reszaranyat 40-50% szintre is 2-5 nap alatt. Daytrade-et is csinalok, kizarolag (1-3-5) hullamos bull SPY idejen; es akkor a price+volume breakout technikaval dolgozom. Az SP500-bol naponta nem nagyon van tobb mint 2-7 db jo daytrade lehetoseg. De: ez nagyon igenybe vesz, 5-6 pozicional tobbet nem tudok elfogadhatoan jol menedzselni.
Tibi0002 2017. 04. 03. 20:51
Előzmény: #6071  pomperj
#6074
A tőkédnek kb. hány %-a a hosszútávon tartott részvényportfólió? Csak kíváncsiságból kérdem.
tberki 2017. 04. 03. 20:47
Előzmény: #6024  Tazsomaru
#6073
Sajnos tovabbra sincs a konkret kerdesre valasz, pedig nagyon erdekelne...
tberki 2017. 04. 03. 20:45
Előzmény: #6071  pomperj
#6072
Egyetertunk ebben, de sem a coca cola sem a masik ceg nem olajos amelyet kiemeltem. Chevron, shell pl jo vetel most azt gondolom, a rossz payout ellenere is. A dividend aristocrat listabol azonban nem ezeket valasztanam amelyek itt vannak, vannak ezeknel jobbak is (pl: bank of nova scotia). Az altalam ajanlott mutatokat mindenkeppen hozzavennem az ertekeleshez osztalekos papirok eseteben.
pomperj
pomperj 2017. 04. 03. 20:20
Előzmény: #6069  tberki
#6071
Igazad van. De ilyenek pl. a big oil cegek, mint BP (7%) es Royal-Shell (6%) vagy TOT(al) (5%) is tobb osztalekot fizet most, az alacsony olajar mellett, mint amit a free cash-kent megtermelnek. De a CEO-k azt igerik hogy mindent megtesznek, hogy tartsak az osztalek szintet; es kozben nem novelik az adossagot; hanem inkabb eladnak non-core assets. Ezekbol van is poziciom, es nyugodtan alszom ezekkel. Osztalekot emelni nem fognak 1-2 even belul, de ekkora nagy 5-7% osztalek jol tartja a cegek arat...es ha az olaj kitor fel ...es szerintem eleg kozel van hogy megindul... akkor ezek ara meglepoen nagyot mehet, ami orias cegekre nem jellemzo. De gondold meg: ha 50 -es olajnal birjak magukat nulla korul, akkor 60-70 olaj-arnal veszettul nagyot ugrik a nyereseguk. Ajanlom megfontolasra.
Tibi0002 2017. 04. 03. 19:32
Előzmény: #6069  tberki
#6070
Akkor tud még osztalékot emelni, ha közben saját részvényt is vásárol vissza. Akkor viszont lóvé kell a saját részvényre. :)
tberki 2017. 04. 03. 19:27
Előzmény: #6065  pomperj
#6069
Janos, nagyon hianyzik a payout ratio es a dgr a listabol ha mar osztalekpapirokat osztunk meg. Pl: Coca Cola jelenleg a nyeresege 99%at fizeti ki osztalekkent, at&t 93%at. Nincs hely az emelesre, csak ha no az eredmeny. Dripinvesting.org-on nagyon jo excel van fent osztalekos temaban, us es kanadai viszonylatban.
pomperj
pomperj 2017. 04. 03. 18:27
Előzmény: #6052  pomperj
#6068
Kis kiegeszites a GLD/SPY egymassal valo szembe-mozgasahoz. link Mintha most bevalna a reggeli idea.
Törölt felhasználó 2017. 04. 03. 16:46
Törölt hozzászólás
#6067
Tibi0002 2017. 04. 03. 16:23
Előzmény: #6065  pomperj
#6066
Nekem kifejezetten hasznos, köszi.
pomperj
pomperj 2017. 04. 03. 15:46
Előzmény: #6064  duplav
#6065
Ha mar osztalekpapirok erdekelnek, felteszem azt a 20 reszvenyt, ami a VL szerint a legjobbak. Meg egyebkent is a legbiztonsagosabbak es penzugyileg legerosebbek. A mai vilagban masoknak is ajanlom figyemebe: link
duplav 2017. 04. 03. 15:25
Előzmény: #6063  Tibi0002
#6064
Én se látom borúsan:) Csak szerintem ma már nehéz találni olyan részvényeket, amikre elég ha 10év múlva ránézünk. De természetesen nem lehetetlen, ha találsz ilyeneket kérlek oszd meg a fórumozókkal is:)
Tibi0002 2017. 04. 03. 15:16
Előzmény: #6062  duplav
#6063
Én nem látom ennyire borúsan a helyzetet
duplav 2017. 04. 03. 14:58
Előzmény: #6055  Tibi0002
#6062
Szerintem a klasszikus osztalékpapirok (legalábbis úgy vélem hogy te ezekre gondoltál a kérdésedben ) ideje már lejárt. Nem nagyon vannak olyan cégek, akik minden évben fizetnek stabilan X Forint osztalékot, és az árukat teljes mértékben az aktuális alternatív hozamkörnyezet befolyásolja. Felgyorsult a világ, hatalmas, ezer éves multik tűnnek el, miközben a top 100 cégben alig van olyan ami 20éve is top100 tagja volt, és egyre több olyan van ami 20éve nem is létezett. A "lassabb" cégek, mint pl gyógyszeripar, közműcégek eredménye is igen hullámzó, itt a szabályozói oldal is sokat befolyásol, és ezek a szektorok is látványosan gyorsulnak, sokkal élesebb a verseny. Részvények értékelésekor is az osztalék mértéke már sokad rangú szempont, kilátásokat, jövőt árazza a piac. A hozamkörnyezet változás okozta részvényár változás, és a részvényárváltozás következtében az osztalékhozam változás közötti kapcsolatot én nem keresnék, túl sok az áttétes hatás. Ráadásul míg az osztalék mértéke évente csak 1szer változik, addig minden más tényező percenként. Az azzal számolt osztalékhozam is nagyon félrevezető lehet, semmi garancia nincs rá hogy jövőre lesz egyáltalán osztalék. Arról nem is beszélve, hogy az ár, már "tartalmazhatja" a piac beárazó hatása miatt az várható jövőbeni osztalékokat. pl Y részvény kerül 100-ba fizet 5 osztalékot, osztalékhozama 5%, ára feleződik, az osztalékhozam felugrik 10%ra, de következő évben osztalék csak 2,5 lesz, ha az ára marad 50, ugyan úgy 5% az osztalékhozam mint kiinduláskor de egészen más a cég, mint tavaly. Én szeretem az osztalékot fizető részvényeket, igyekszek ilyeneket tartani, de értékeléskor amikor figyelembe veszem az aktuális kamatot, sose az osztalék vonatkozásában teszem. Ez csak szerény véleményem:) Nekem most kedvenc: QCOM, VLO, PRU, GM, NAVI, bár első kettő kivételével már nem bővítenék, sokat mentek az elmúlt 1évben.
pomperj
pomperj 2017. 04. 03. 14:51
Előzmény: #6054  duplav
#6061
Bocs. Azt gondolom sok tevhitet olvastal. A magasabb kamat 3-9 honapon belul oli a tozsdet. A bond piac szakadasa 10 esetben 8-szor okozza a tozsde crash jelenseget. First principles !

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek