Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 12. 10. 08:20
Előzmény: #1699  takika200
#1700
Köszönjük,Emese...
takika200 2013. 12. 10. 07:55
Előzmény: #1697  pomperj
#1699
amit itt fejtegettek annak sok köze nincs az OTP részvény árfolyamához az már biztos...

gutlakk
Törölt felhasználó 2013. 12. 10. 07:50
Előzmény: #1697  pomperj
#1698
+1) a magyar tőke tartós külföldre vándorlása.
pomperj
pomperj 2013. 12. 10. 07:15
Előzmény: #1690  Törölt felhasználó
#1697
A szamitasaid valoszinuleg jok: a valasztasok igazi tetje az, hogy ismet lesz 2/3 vagy nem, de a Fidesz fog meg 4 evig kormanyozni.

Ha igy van, akkor mi varhato OTP szamara?
Peldaul ez jo lista?

-Elkezdik a Takarekbank, mint Fidesz hazibank szamara a toket begyujteni a tobbi bankbol, es odaadjak nekik. Takarekbank agressziv reklamkampanyba es betetgyujto/hitelezo akciokba kezd.

-Folytatodik a nyomas a bankszektorra, a bankok meg fenntartjak a nyomast a meg fizeto ugyfelekre. Folytatodik amerlegfoosszeg leepitese, defenziv poziciok tartasa.

-A nehany kis kivonulo bank utan elkepzelheto a leggyengebb harom nagy kozul 1-2 tavozasa is. Ez akar drasztikus ujrarendezodest hozhat a piacon.

-A deflacio (a hitelezes csokkenesenek trendje) megmarad, hiaba minden MNB stimulus, mert sem a cegek, sem a maganszemelyek nem akarnak hitelt felvenni.

-Az MNB erofeszitese a kamat alacsony tartasara nem megy at a gazdasagba, nem mukodik, mert kotellel nem lehet nyomni (a kozhangulat nem bizalomra hajaz, es nem kell hitel, akarmennyi a kamat), viszont ezzel berogyasztjak a HUF-ot 320 atlag szintig.

-Az orosz-ukran instabilitas novekszik, a balkani jo esteben stagnal.

-Az OTP tovabbra se valik vonzova az orszag miatt, es az ara tovabb erodal.
egy_kezdo 2013. 12. 09. 23:02
Előzmény: #1680  berlini
#1696
Fundamaxnak köszönet a pontos elemzésért. Hasonló számok jöttek ki nekem is, ez a jelenlegi helyzet, persze ez is változhat, bár erre kevés esélyt látok.

Igen vannak gazdasági gondolkodásra képes emberek a kormányban, DE ezek most nem mondhatnak szakmai véleményt. Igen nem lehet egyszintű bankrendszerrel ezt az országot felvirágoztatni, DE sajnos nem ez az elsődleges szempont. "Majd megcsináljuk másképp", ismerős mondat? Ez a mentalitás mindent letarol, ha az érdekeik úgy kívánják. A jelenlegi kormány szemszögéből nézve:
Kényelmes győzelem = ismét mindent lehet.
Szűk győzelem = érdekeink védelmében mindent meg kell tennünk.
Koalíció = jelenleg nincs kivel.
Más változat nem látszik valószínűnek.
OTP szempontjából mi lehetne pozitív fejlemény:
1 A politika így vagy úgy tönkreteszi a versenytársak egy részét és OTP talpon marad, ehhez még kell, hogy ne játsszák át a felszabadult piacrészeket a takarékoknak és ne államosítsanak erőből.
2. A stratégák a biztos győzelem tudatában vagy legkésőbb a választások után valamikor megnyugszanak és leszállnak a "Gonosz bankok" című esti meséről.
A nagybefektetői tőzsdepszichológia szempontjából, Magyarország egyik legjobb cégét, szerintem csak úgy érdemes vizsgálni, mintha pozíciónk soha nem volt és nem is lesz benne. Talán így láthatóbbak a kockázatok és a lehetőségek, mert mindkettő van bőven. A következő hetekben-hónapokban adódhatnak soha vissza nem térő alkalmak is, mivel a túl sok kockázat (kormány, Kúria, MNB, FED, Ukrajna stb) lenyomja az árfolyamot. S végül, erőből minden céget tönkre lehet vágni, még az OTP-t is. Ha csak ilyen esetben, máról holnapra el nem tudja hagyni az országot, de ez már szerencsejáték, nem befektetés.
Törölt felhasználó 2013. 12. 09. 21:17
Előzmény: #1693  Törölt felhasználó
#1695
Lehet. Viszont ezzel a retorikával simán le lehet szakítani egy belépő 5%-ot a fidesz (hazugságtömegtől megcsömörlött) értelmiségi részéről.
ts3 2013. 12. 09. 20:48
Előzmény: #1693  Törölt felhasználó
#1694
Valahogy el kell indulnia minden új pártnak, örökké csak nem a mostani négy párt marad a parlament tagja.
Törölt felhasználó 2013. 12. 09. 20:34
Előzmény: #1691  herlas
#1693
Ez a pártocska, csak szalámizni akar, semmi más.
Törölt felhasználó 2013. 12. 09. 20:31
Előzmény: #1690  Törölt felhasználó
#1692
Köszönöm mindenkinek a magyarázatokat, azt hiszem megértettem, hol tévedtem a kalkulációval. (Lehet, hogy nem húszévente 1x kellene szavaznom, hogy jobban ismerjem a szabályokat. Majd most bepótolom. :) )
Annyit azért továbbra is az eredeti felvetésem mellé írnék, hogy szerintem teljesen kizárt mind az LMP, mind a Jobbik részéről az együttműködés a szocikkal vagy a fidesszel. Ezzel a saját létezésük alapját kérdőjeleznék meg. Vállalhatatlan. Az LMP-Jobbik koalíció meg tűz és víz lenne kulturálisan, még ha értelmezhető is lenne szavazatilag. Ez persze csak annyit változtat az általatok leírtak alapján, hogy szélesedik a kormányzásképtelen szavazati arányok sávja, ha nem jön össze a fidesznek. (Amit én nem látnék mindenképpen halálra ítéltnek, hiszen végre újra működhetne a piaci logikai durva állami beavatkozások lehetősége nélkül.)
herlas 2013. 12. 09. 16:08
Előzmény: #1690  Törölt felhasználó
#1691
Elnézést az off-ért, de ha már pártokról van szó, hadd ajánljak egy újonnan alakulót, amit tőzsdés szemmel is támogatni lehet. Valóban jobboldali és valóban konzervatív:
link
link

Törölt felhasználó 2013. 12. 09. 14:46
Előzmény: #1687  Törölt felhasználó
#1690
Most átlag 49 %-ra mérik a Fideszt. A 2/3-adhoz az ellenzék jeleleg mért belső támogatottsági arányai és a 2002-es, 2006-os és 2010-es eredmények súlyozott átlaga szerinti területi eloszlás mellett 44-47 % listás szavazatarány szükséges. Attól függ, hogy a kis pártok közül hányan jutnak be és beveszik-e az MSZ-E14-PM mellé a DK-t, illetve mekkora lesz a baloldali blokkon belül az átszavazási hajlandóság.

Fideszre számolva 38-41 %-nál van az abszolút többség határa. Baloldalnak 1-3 %-kal többre is szüksége lehetne, attól függően, hogy milyen arányú a jobbikos taktikai átszavazás egyéniben a baloldali kormányzás elkerülése érdekében.

Tehát valójában ma inkább a 2/3-ad a kérdéses. Sőt az is megvan a Fidesznek, de mivel a közvéleménykutatók jellemzően felülmérik a Fideszt, nem lehet teljesen biztosra venni. A mért Fidesz támogatottság viszont annyival nagyobb, mint az abszolút többséghez szükséges, ami már többszörösen hibahatáron kívül van.

Az OTP szempontjából a Fidesz abszolút többség elvesztése nem feltétlenül jó hír. A Fidesz 38-41 % alatt veszti el az abszolút többséget és 30-33 % körüli Fidesz támogatottságnál lenne meg valószínűleg a baloldalnak az a 39-43 %. ami nekik az abszolút többséghez kell.

30-33 és 38-41 % közti sávban 3 eset lehetséges:
- Fidesz - Jobbik koalíció. (Egészen minimális eséllyel az LMP is lehet koalíciós partner, ha egyáltalán bejut az LMP és ha a Fidesznek csak az az 5-7 mandátum hiányzik, amit az LMP bejutás esetén várhatóan megszerez.)
- Fidesz kisebbségi kormányzás Jobbik külső támogatással. (Vagy nagyon kis eséllyel LMP külső támogatással)
- Vagy kormányozhatatlan állapot és új választás
A Jobbik - baloldal közösködés szerintem kizárható.

A Jobbik még inkább bankellenes, mint a Fidesz. Alig hiszem, hogy a Fidesz-Jobbik közösködés az OTP javára válna. Az olasz típusú reménytelen, folyamatos kormányválság, patt-helyzet és kormányozhatatlan állapot pedig semmilyen magyar eszköz árának nem tenne jót és csak spekulációs támadás célpontjává tenné az országot.

Tehát az OTP szempontjából a minőségi különbség nem a Fidesz abszolút többség, hanem a baloldali abszolút többség határán húzódik. Baloldali abszolút többségre meg végképp semmi esély.
Törölt felhasználó 2013. 12. 09. 09:18
Előzmény: #1687  Törölt felhasználó
#1689
"Simán lehet, hogy jobban ismered nálam az új választási rendszert, és van valami furmány benne"

A választási rendszerünk eddig is felnagyította a támogatottsági viszonyokat, azaz a legtámogatottabb párt nagyobb arányú mandátumot szerzett a támogatottságánál. A jelenlegi választási rendszer méginkább ilyen lett.

"Szóval tf. hogy a következő arányok születnek listás és egyéni kerületekben:
40-30-20-10 (fidesz-szocik összesen-jobbik-lmp [+/- 1-2-5% bárhol beleértve]). Hogy jön ki ebből 50%+1 a fidesznek?"

Ilyen arányoknál eddig is meg lett volna az 50%-a a legnagyobb pártnak... Most pedig: a 199 helyből 93 listás, 106 egyéni. A fenti példádban a listás helyek száma: 37, 28, 19, 9. A 106 egyéni nagy részét meg a 40%-os párt viszi, de vigye csak mondjuk a 70%-át, az 74 mandátum. 74+37=111, kényelmes többség.

A Fidesznek jelen állás szerint nem az a kérdés, hogy a sima többség meglesz-e, hanem, hogy újra 2/3-uk lesz vagy sem. És egyelőre a 2/3 is könnyen elérhetőnek tűnik. A jelenlegi támogatottságok mellett az összes közvéleménykutató mandátumbecslése 2/3-ra hozza őket...
poverello 2013. 12. 09. 09:02
Előzmény: #1687  Törölt felhasználó
#1688
ha csak listás lenne, akkor a 40 %-os fidesz kisebbségben lenne, de mivel az egyéniben a 40 %-os relatív többségű győzelemmel elviszi a mandátumot, ezért nyer!

az ellenzék csak akkor tud nyerni, ha mindenki összeállna, és a fidesz 40 %-val szemben elérne 40 % + 1-egy, mert akkor ők vinnék a voksot az egyéni körzetekben
Törölt felhasználó 2013. 12. 09. 08:58
Előzmény: #1685  poverello
#1687
Simán lehet, hogy jobban ismered nálam az új választási rendszert, és van valami furmány benne, de nem értem az állításod matematikai részét. Megpróbálom számszerűsíteni, hogy durva becslésként mire gondolok, és ha megteszed, hogy behelyettesíted, akkor azt megköszönném.
Szóval tf. hogy a következő arányok születnek listás és egyéni kerületekben:
40-30-20-10 (fidesz-szocik összesen-jobbik-lmp [+/- 1-2-5% bárhol beleértve]). Hogy jön ki ebből 50%+1 a fidesznek?
Törölt felhasználó 2013. 12. 09. 08:54
Előzmény: #1679  zotyó
#1686
"Létezik egy Bitcoin Foundation amely meghatározhat és eldönthet dolgokat"

Mégis miről dönthet, mit határozhat meg ez? És ugyan miben is különbözik ez mondjuk egy jegybanktól? És ha nem különbözik, akkor ugyan mitől is lesz olyan merőben új és független ez a "pénz"?

"A mindent eldöntő kérdés nálam az, hogy az emberek elkezdik-e használni a mindennapokban pénzként vagy sem. A többi probléma szerintem másodlagos."

Egyáltalán nem másodlagosak ezek a kérdések, mert éppen ezek kérdőjelezik meg, hogy valaha pénz lesz-e ez a termék vagy sem.
poverello 2013. 12. 09. 08:30
Előzmény: #1684  Törölt felhasználó
#1685
A választási rendszer olyan, hogy aki viszi a szavazatok többségét az nyerő!
Tehát amikor Te is azt állítod, hogy a Fidesz fogja a szavazatok többségét begyűjteni, akkor látnod kell, hogy ez bizony a parlamenti többséget is jelenti majd nekik.
A képviselői helyek felét kapják csak a listás eredmények alapján, a másik fele az egyéni körzetek alapján kerül kiosztásra, és mivel egy forduló van, aki ezen az egy fordulón relatív többséget szerez az viszi a mandátumot...
Tehát a következtetésed nem jó, a Fidesznek a dolgok mai állása alapján sima 50 % + 1 minimum meg lesz.
Törölt felhasználó 2013. 12. 09. 08:09
Előzmény: #1680  berlini
#1684
"miután a zászló a választásokon a Fidesznek áll, előbb vagy utóbb el kell gondolkodniuk azon, hogy mi lesz a választások után."

Ez is érdekes vélekedés. Ha már megkerülhetetlenül politizálni kell a magyarországi befektetéseknél, akkor kicsit árnyalnám a képet politikai oldalról. Szerintem tévedés, hogy a Fidesznek áll a zászló, ha valódi hatalomgyakorlásban gondolkodnak.
Ugyanis annak, hogy a Fidesz fogja a legnagyobb szavazati számot begyűjteni, annak valóban a legnagyobb most a valószínűsége.
Viszont ezen belül sokkal kisebb annak az esélye, hogy 50%+1 szavazatot is szerez (mivel a titkolózók vélhetően ellenzéki voksot fognak leadni jobbra vagy balra, de ez mindegy). És ha alatta maradnak az 50%-nak, akkor csak kisebbségből tudnának kormányozni, ami egyenértékű azzal, hogy teljesen meg fog bénulni a kormányzás úgy, hogy megoldja a most látszólag legnagyobb problémát, az összefogási kényszert is. Nem kell senkinek senkit felvállalnia (szocik egymás közt + lmp + jobbik), pusztán valamilyen ürüggyel ekézni a fidesz kormányt, és leszavazni mindent, esetleg még ellenzéki módosítókkal tovább súlyosbítani a helyzetüket.

Összességében tehát inkább az ellenzéknek áll a zászló, csak az a kérdés, hogy kormányozniuk is kell majd, vagy csak belefojtani a fideszt a saját mocskába. Szerintem utóbbi sokkal vonzóbb számukra. Nem véletlenül nincs nagy összeborulás. Valószínűleg ezzel kalkulálnak, és ehhez bőven elég az elégedetlenség és a kormányváltó hangulat fenntartása.
És ha ezzel számol a fidesz vezetése is, akkor vélhetően még a választások előtt döntésre kell vigyenek minden lényeges ügyet.
Adofo 2013. 12. 09. 08:07
Előzmény: #1682  Törölt felhasználó
#1683
Sziasztok!
Vajon ma lesz Oti up? Ezt valószínűnek tartom, ha sokan euro-forint alapon nézik/kereskedik az Otit.
Ugyanis a pénteki zárás során olyan 303,5ft körül volt az árfolyam, most meg 300,5. Ez 1%-os erősödés. :-)
Törölt felhasználó 2013. 12. 09. 08:00
Előzmény: #1675  pomperj
#1682
Szia,

egyetértek.

Egyébként az igazán biztonságos bankok Magyarországon MÁR elfogytak. Egyet mondj...:-)))
Törölt felhasználó 2013. 12. 09. 07:55
Előzmény: #1679  zotyó
#1681
OK, köszi a válaszokat.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek