Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 05. 10. 17:17
Előzmény: #2896  egy_kezdo
#2900
Nagyszeru otlet;-)
Megkapod tolem 1954 osszes hiret, es bazarlak egy szobaba. Ha megmondod beloluk, mibe kell invesztalni es mikor,
kiengedlek;-)
berlini
berlini 2014. 05. 10. 16:20
Előzmény: #2898  Törölt felhasználó
#2899
Azt kérdeztem, hogy a gyj.-ig megy-e még feljebb és nem azt, hogy a gyj. napján mi lesz..
(Ha visszanézel akkor ez elég gyakori szokott lenni, mint ahogy az is, hogy aznap - még jó jelentés esetében is - minuszban zár.)
Törölt felhasználó 2014. 05. 10. 16:03
Előzmény: #2897  berlini
#2898
Gyj.-kor mióta megy följebb????
A múltkor ott baxtam el, hogy meditáltam előtte egy sort, hogy Gyj. előtt nem szabad venni, még is megtettem.
berlini
berlini 2014. 05. 10. 15:53
Előzmény: #2896  egy_kezdo
#2897
jó részt már eladtam.
Szerinted most hol tetőzik?
Vagy a gyj.-ig még feljebb megy?
(Én most vagyok a legpesszimistább egy OTP-gyj.-vel kapcsolatban. Talán ezért is szabadulok a részvénytől 4400 fölött.)
egy_kezdo 2014. 05. 09. 21:06
#2896
Az ilyen háttérinfók irányítják a nagytőke mozgását:

Lavrov hopes Washington to work closely with Kyiv amid positive attitude of U.S. to OSCE roadmap

MOSCOW. May 9 - Russian Foreign Minister Sergei Lavrov and U.S. Secretary of State John Kerry talked on the telephone on Friday upon the U.S. initiative.

"The foreign ministers continued discussing the possibilities of joint efforts of Russia, the United States, the European Union and the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) on settling acute domestic crisis in Ukraine," the Russian Foreign Ministry posted a statement on its website.

"The Russian party has emphasized the necessity to launch as quickly as possible comprehensive national dialogue between the current Kyiv authorities and representatives of the country's southeastern regions with the OSCE mediation, firstly on issues of constitutional reform, in accordance with the proposals discussed by the Russian and Swiss presidents in Moscow on May 7," the document said.

According to the information of the Foreign Ministry, due to this Lavrov expressed hope that "taking into account the positive attitude of the U.S. to the roadmap developed under the Swiss chairmanship in the OSCE on implementing the Geneva statement of April 17, 2014, Washington will work closely with Kyiv in order to achieve termination of military action in the southeast, release of political prisoners and amnesty of protest participants."

"Lavrov and Kerry have agreed on further contacts in the interests of de-escalating the situation in the southeastern regions, stop of bloodshed there and start of direct talks between opposing sides," the Russian Foreign Ministry said.

pomperj
pomperj 2014. 05. 04. 17:23
Előzmény: #2894  Tibi0002
#2895
Ha ignoralom a savanyu erzelmeid, azt hinnem, hogy jo modszert keresel.
Nezd meg Piotrowski professzoret, itt van egy bevezeto cikk hozza.
link

Ari sikeres, nagyon; kovesd ot.
Good luck.
Tibi0002 2014. 05. 03. 16:21
Előzmény: #2893  pomperj
#2894
Azért voltam kíváncsi az általad elért átlaghozamra, hogy megállapíthassam belőle, érdemes-e azzal foglalkozni, amivel te foglalkozol. Vagyis megadja-e a kellő prémiumot. De kérdés előszöri figyelmen kívül hagyása, másodszori megkerülése is egyfajta válasz, ezért a kérdésem már nem tartom fenn. Minden renben.
pomperj
pomperj 2014. 05. 03. 13:50
Előzmény: #2892  Tibi0002
#2893
Melyik adohivataltol remelsz jutalekot;-) ?
Egyszer mar veletlen tarsalogtunk errol, de a blog alapjan eleg jo elkepzelesed lehet. Foleg aranybanyasz, olajszerviz, brazil, kinai, indiai, es lithium pozicioim voltak az utolso 4 honapban...
link

Good luck.

Tibi0002 2014. 05. 01. 08:52
Előzmény: #2890  pomperj
#2892
Várom én is a kérdésemre a választ az elért hozam ügyében.
macibear
macibear 2014. 04. 30. 21:45
Előzmény: #2890  pomperj
#2891
Köszönöm a választ! Rákerestem így a neten - barárunk a gógli - és találtam rengeteg érdekes tanulnivalót megint. :)
pomperj
pomperj 2014. 04. 30. 20:32
Előzmény: #2887  macibear
#2890
Szia,
Szerintem a kek ellipszisben a "breakaway gap" van, ami tipikusan a (3)hullamok elejen szokott lenni. Es ilyenkor az is gyakori, hogy a (3) hullam kozepe tajan ki szokott alakulni egy flag. Ebbol a kettobol eleg jol becsulheto, meddig tart majd a (3) lefele.

A piros ellipszis eset sima korrekcioknak tunik nekem, a-b-c forma, zigzag (nem kepes vissza emelkedni az impulzus elejeig, hanem tipikusan Fibo 38-50-68%, vagy flat (visszakorrigalja a 100%-ot, sot neha tobbet a (b) subwave).
Törölt felhasználó 2014. 04. 30. 20:25
Előzmény: #2887  macibear
#2889
A jobb oldali fülescsészének néz ki leginkább, a célárat is hozta nagyjából.
macibear
macibear 2014. 04. 30. 17:38
Előzmény: #2887  macibear
#2888
Ja, ez két eset. Egyik m30, másik m5.
macibear
macibear 2014. 04. 30. 17:37
Előzmény: #2880  pomperj
#2887
Pomperj! Van ennek az alakzatnak tisztességes elnevezése Elliott elméletében vagy esetleg máshol. A jellegzetességeit igyekeztem kiemelni. Mostanában egész sokszor találkozom vele.

link
Tibi0002 2014. 04. 27. 12:53
Előzmény: #2885  Tibi0002
#2886
évesítve.
Tibi0002 2014. 04. 27. 12:45
Előzmény: #2880  pomperj
#2885
pomperj: az elmúlt évtizedekben átlagosan hány % hozamot értél el a teljes befektetett/forgatott tőkédre vetítve?
Törölt felhasználó 2014. 04. 25. 16:19
Előzmény: #2883  Törölt felhasználó
#2884
Zártam a határidő miatt 100e veszteséggel, és ujranyitottam a shortot 4125-nél. Csak a remény nem hal meg....
Törölt felhasználó 2014. 04. 25. 09:05
Előzmény: #2882  Törölt felhasználó
#2883
A Richterhez képest, az OTP-ben van 10% prémium, úgy hogy az Investing-en, a Ricsinek tüntetnek fel nagyobb EPS-t.
Nehéz döntés, nem is merek beleszólni, de figyelembe lehet venni a gyj. közzététel utáni mozgásokat is.
Törölt felhasználó 2014. 04. 25. 09:02
Előzmény: #2881  Törölt felhasználó
#2882
Ma van a short-visszavásárlás napja. Vagy a csere utján a hosszabitáson kellene töprengenem? Ukrajnában az ország méreteihez képest csak egymásra-kiabálás folyik, hátha megijed valaki.
Törölt felhasználó 2014. 04. 24. 19:03
Előzmény: #2878  Törölt felhasználó
#2881
Papa, tartsál ki.
Lehet, hogy szerencséd lesz mégis azzal a shorttal.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek