Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
herlas 2012. 12. 25. 12:04
Előzmény: #183  pomperj
#200
“Hosszabb távon az OTP inkább nyerhet, bármi történik.” - a 2014-en választásokon, így kellett volna fogalmaznom. A két alap választási kimenetelre vonatkozott amit írtam. Az egyéb tényezőket Ti elég jól kielemeztétek pro és kontra, ezekhez nehéz mit hozzá tenni. Ha összeomlik a világ, természetesen az OTP sem lesz kivétel.
Törölt felhasználó 2012. 12. 24. 16:54
Előzmény: #198  berlini
#199
Ámigó túl sokat írtál, kevés néha több!
Be vagyok rúgva.
Az idő dönt el mindent.
berlini
berlini 2012. 12. 24. 16:05
Előzmény: #194  pomperj
#198
Van egy problémám, amit egy-két pofára esés váltott ki még a 2000 körül. Nem invesztálok csak olyan cégben, ahol a mérlegek és eredménybeszámolókat ne tanulmányoztam volna előre és folyamatosan és ne ismerném a tevékenységüket, piacukat személyesen.
Ezen kívül, tartok a távolkeleti cégektől, jelentéseik korrektségében. Lehet, hogy túlzóan gyanakvó vagyok, de nem hiszek se a kinai GDP adatok hitelességében sem, se a 7-10%-os gazdasági fejlődés továbbvitelében a következő években.
Személyesen nem értem a japán gazdaságpolitikai csőd okát az elmúlt 20 évben. Amit ott a gazdaságpolitikusok elkövettek az már magyarországi mércével mérve is kapitális hozzá nem értésről tanúskodik.
Persze mindezt meg lehet oldani diverzifikálással (megbizható részvényalapokba fektetéssel).
berlini
berlini 2012. 12. 24. 15:50
Előzmény: #194  pomperj
#197
Külön köszönöm a tippet a külföldi bankok vonatkozásában. Én is nézegetem közülük a DB és a Commerzbankot már egy éve. Szabad pénz hiján egyenlőre csak nézegetem. Habár ber.hitelre vehettem volna, hiszen azt 4400db OTP vonatkozásában megtettem 2011 szeptember-októberben (átlag árfolyam 4200Ft) és azok eladása után 4245ft-on, most újra inditottam összesen 2400 db-bal.
Tudom, hogy nagy a kockázat akkor, ha az ember ilyen mértékben egy lapra tesz. (Az OTP állományt 2008 novemberétől épitgetem.)
berlini
berlini 2012. 12. 24. 15:40
Előzmény: #194  pomperj
#196
1)
Én is örülök, hogy van egy pár érvelő gondolkodó kolléga, aki beír ide velem együtt.
Szakmám szerint villamosmérnök és közgazdász és kifejezetten amatőr befektető vagyok, pénzem 80%-ban OTP-ben van, a többi külföldi részvény: autóipar + biotechnológia + internetes kereskedés.
2)
A W alakzatban igazad van. De tegyél meg egyet légyszives. Korrigáld a második mélypontot a magyar inflációval 2009 március és 2012 decembere között. (Szerintem a ft most 30%-kal kevesebbet ér mint akkor.)
A 2. korrekció az a fundamentumok változása az elmúlt szűk négy évben. (A saját tőke kb. 50%-kal több lett.)
Tehát ft-ban mérve az OTP-nek visszamenni újra 2000 alá szinte lehetettlen. (Ehhez már Unió felbomlási veszély, USA recesszió és magyar GDP visszaesés a 2009-évi nagyságban ujra 5-8% között kellene.)
A 3. tényező, amit figyelembe kell venni: a 2008-as válság idején szinte mindenki abból indult ki, hogy a bankok mindegyike (az OTP is) operativ szinten veszteséges lesz pár évig, vagy ha mégsem akkor a nemfizető hitelesek miatt növevő céltartalékolás fogja veszteségessé tenni őket.) Nem sok bank mondhatja el magáról, hogy ez nem igy történt, sőt a tőkéből történő leirások helyett a bank erősödött. (Lásd 2. pont.) Most is erősödnek az elemzői hangok, hogy az OTP "végre" csatlakozik a kamatmarzsok rohamos csökkenése révén európai társaihoz. Az aggodalmak jogosak Magyarországon. Szerintem túlzóak a többi relációban.
Ha az OTP ilyen szépen (gyarapodva) túlélte a 2009-2012-es időszakot, akkor én nem hiszek abban, hogy a "W" második mélypontja ne következett volna be.
Törölt felhasználó 2012. 12. 24. 15:20
Előzmény: #194  pomperj
#195
1232 meg 7400.
pomperj
pomperj 2012. 12. 24. 14:36
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#194
1)Karacsony alkalmabol koszonom nektek a jo tarsasagot.
A szinvonalas ervelest, OTP pozicio vetel/eladas mellett es ellen. Azt kulonosen, hogy az erveles nem ment at soha sertegetesbe, odavagott pimaszsagba. Elveztem a topicot, igyekeztem hozzaadni.

Talan annyit erdemes ez alkalommal elarulnom, hogy aktiv eletembol 10 evet voltam magyar bankar, ugyvezeto nagy bankban. Ez “felrecsuszas” volt, mert igazabol mernoki diplomaim es doktrim van, es 15 eve mar, hogy visszatertem ehhez a szakmahoz.

De azota is profi investornak tekintem magam. Jellemzoen abba fektetek, amihez ertek: 60-90%ban bankokban vannnak pozicioim, kisebb reszben pedig high-tech cegekben.

2)Az OTP azert van a figyelo listamon (sok mas bankkal egyutt), mert szerintem tobbeves, klasszikus W format ir le, es a forma meg nem komplett, de mar csak a legvege hianyzik.

2009 eleje volt a W forma elso melypontja 1360Ft-on. A W kozepso csucsa 2010.04 korul volt 7000Ft szintnel. Azota OTP a W masodik lemeno ag aljat keresi, ugy gondolom, hogy eddig annak C hullamabol megvan 1-2-3, most (4)ben tartunk, amire jellemzo a kis amplitudoju lassan elhuzodo, oldalazo mozgas. Az en olvasatomban mar csak C(5), az utolso impulzus lefele van hatra, es 2013-ban meglesz. Akkora impulzusra szamitok, mint 2011.06 es 11.honap kozott volt, kb. 2000-2500Ft nagysagura.

Erre az esere varok a belepessel egy hosszabb ideju long-ra.

Siman tevedhetek, mert 2011.11 korul elvben lehetett ez pont, 2900Ft arnal. A fundamentumokon kivul ket technikai ok miatt gondolom, hogy nem igy van. Egyreszt tulzottan torz lenne a W forma, ha nem lenne meg egy eses, mert akkor a masodik alj dupla magasan van, mint az elso. Tehat a formanak meg nincs normalis vege, nem komplett. Masreszt tobb mint 1 eve oldalazo a mozgas, rengeteg atfedessel, es legalabb 5 kisebb hullam azonosithato benne. Ez nem a felfele meno impulzus mozgas elojele, hanem az oldalazo korrekcioe, ket lefele meno impulzus kozott szokasos igy stabilizalodni. Fundamentalisan a korabban leirt okok miatt sem latom, hogy fordulat volna, inkabb a kockazatok gyulekeznek, es elobbutobb atszakad a gyengulo Support. De tevedhetek.

3)Vegul, azoknak, akik hozzam hasonloan a bank szektorban keresnek jo poziciokat, azoknak ajanlok megnezesre 3 lehetoseget, amik tetszenek nekem.

1) A japan bankok. Mar 22 eve korrigalnak lefele. Nekem ugy tunt 2011 tavaszan, a cunami utan par honappal, hogy elerte az aljat. Akkor 3 bankban vettem long poziciot, Mizuho (MFG) Mitsubishi (MTU) Nomura (NMR). Ma mar tudom, kicsit koran volt. Azota fokepp oldalazva mozogtak, de az utolso par hetben, a japan valasztasokon elert valtas hatasara is, elkezdtek szalguldani. Eddig 5-18% hozamot produkaltak, de ez meg csak a tortenet eleje.
Azt gondolom, a kovetkezo 2 evben konnyeden megduplazodhatnak, 5 ev alatt negyszerzezodhetnek. Alacsonyabbra vannak ertekelve, mint OTP. Azt tervezem, legalabb 2 evig tartom meg.

2) Indiai Bankok. A HDC es az IBN finanszirozza az 5-8%al novekvo indiai gazdasagot. A SENSEX most egy korrekcio utan emelkedik, lepcsofok- szeruen, impulzussal, es jol lathatoan ismetlodo fraktalis format ir le. AZ IBN-ben van poziciom.

Hasonloan jo a kilatas es a helyzet Kinaban. A Shanghai25 index, aminek igen jo proxija FXI, megtalalta 3 eves melypontjat. Kinabol sok szkeptikus hir jott egy par eve, es kb. 2010 ota lefele oldalazva keresi az aljat. Szerintem megvan a decemberi 2000 alatti erteknel a melypont. Az uj kinai vezeto generacio valtas, es a BOC egyarant teljes erovel elenkit.
Legalabb duplazodas varhato 2-3 ev alatt. Sok jo kinai ceg van, az olaj es a telecom szektor evidens novekedo palyan van. Az FXI-ben vagyok long.

3) Az Europai bankok kozul sok jo lehetoseg van. Kulonosen ING es DB nagyon nepszerutlen, botranyokkal terhelt, es extreme alulertekelt bank. 2013ban az EU fundamentumai javuloban lesznek, lassan masznak kifele a valsagbol, es a bankok maris eletre keltek, meg a gorog NBR is, a sokeves aljkeresesi pozicioikbol. Az emelkedesbol meg sok van hatra. Sokkal biztosabb kilatasokkal, mint barmi Mo-on. OTP alulertekeltnek tunik? Nezd meg ING-t. En ING-ban es DB-ben vagyok long.

Nem szabad elfogadni, amit ajanlok.
De erosen javaslom, do your own diligence, ezekben az iranyokban.

Merry Christmas and best wishes for a Happy New year.
Törölt felhasználó 2012. 12. 24. 10:13
Előzmény: #187  berlini
#193
Szeretném felhívni a figyelmet az MNB Simor utáni korszak egy lehetőségére. A HUF nem mutatott óriási kilengést Eltolcsy jegybankelnöki esetleges kinevezésére, Orbán devizahitel rögzítésre buzdítására, de ez nem volt nagyobb mértékű, mint a nemzetközi makró félelmek által okozottak. Simor nem feltétlen volt 100%-osan magyar érdek védő, az utódjának a kezében ott van fegyverként a 37mrd EUR MNB tartalék, amivel a HUF shortosok támadását EUR-HUF-ra történő átváltással el lehet hárítani. Vagy 15mrd EUR-ért ha forintot vennének, az esetleges 320-as árfolyamot a nagybani spekulánsok ellen lehetne fordítani, hogy belefulladjanak a shortjukba. Nemzetközi hiphiphurrá esetén meg vissza. Ez persze azt jelenti, hogy a forint nem erősödne túl az EUR vétel miatt, szűk sávba lehetne szorítani az árfolyamot. Egy a lényeg az MNB tartalékból nem szabad költeni.
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 20:30
Előzmény: #183  pomperj
#192
A fiscal cliffre vonatkozóan már multkor jeleztem, hogy ennek az érdemi gazdasági következményei több negyedéves csúszással érnének be. A recesszió, illetve a befektetési javak csökkenése a gazdagabbakat érintené arányiban a legkellemetlenebbül, ezért kizárt dolog, hogy a republikánusok ne törekednének az egyébként is rugalmasabb Obamával a megállapodásra. Tehát jelentősebb tartos árfolyamcsökkenést eleve kizárok. De tekintettel arra, hogy a piac mindent erősen túlreagál egy rövid jó 10%-os visszesést el tudok képzelni, amit megegyezést követően pánikszerű emelkedés követ.
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 20:20
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#191
Folyamatossan mennek a perek a pertársaságok összefogásával a bankok ellen, ez a jövőben sem fog változni...
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 20:16
Előzmény: #186  pomperj
#190
A portfolió nem mondható finoman fogalmazva FIDESZ közeli orgánumnak, ezért az érvelésuk és hangsúlyaik burkoltan, vagy nyiltan kormány elenesek...

Ami az OTP topicot illeti itt sok a kezdő spekuláns, talán célszerübb a határidős fórumokon felmérést tenni, ahol nagyobb tőkeerejű, tapasztaltabb játékosok vannak, ott egész évben tarolt a shortosok többségi fölénye. De már annyira alulteljesít a magyar börze, hogy néhány papír esetén még a leg megrögzöttebb shortosok is felvesznek egy-egy longot. (Pl. 355 forint Telko stb.)

Én szintén bővíteni fogom a longjaimat fokozatossan, az esésekbe beleveszek mint az azonnalin, mintb a határidős piacon...
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 20:09
Előzmény: #187  berlini
#189
Igen rátapintottál a lényegre, tehát az OTP árfolyamában a hazai kockázat mellett a globális kockázat is fajsúlyosan megjelent. Sőt tekintettel, hogy magyarország devizában erősen eladósodott (állam, önkormányzat, lakosság)az európai adosságválság fokozottan került beárazásra. Kint az elmúlt hónapokban a részvényárak szépen emelkedtek (csak meg kell nézni pl a görög tözsde teljesítményét) a magyar tőzsde teljesen elszakadt az emelkedő trendtől.

Ami meg a kamatmargek alakulását illeti, a lombard hitelt változatlan kondiciokkal tudnék most is felvenni mint fél évvel ezelött, a Raiffeisen banktól felvett forint hitelem után most jött az értesítés, hogy a következő kamat periodusra jövő februártól több mint egy százaékkal emelkedni fog a kamat. (Emiatt fel is jelentem a bankot a PSZÁF-nál, vagy a pénzügyi ombudsmanhoz fordulok)Tehát a betéti kamatok azonnal fogják követni a csökkenő kamat környezetet, a hitelkamatok elhúzva, de inkább sehogy. Ha a bankszektorban tényleges verseny lenne, valós piaci viszonyok a margek akkor valóban csökkennének, itt erről nem beszélhetünk.

A nemzetközi hangulat javulása az OTP változatlan fundamentális helyzetét feltételezve 5000 Ft-os árfolyamcélt tesz reálissá 2013-ban.
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 19:53
Előzmény: #187  berlini
#188
Sziasztok!
Mintha olyan hírt hallottam volna a HÍR tv-n, hogy kormánybiztos van kijelölve,aki perelni akarja a bankokat a devizahitelek miatt.Biztosan találnak problémát! Ő csak egy pert szeretne, mintának és útmutatónak.
Amúgy, KELLEMES ÜNNEPEKET!
berlini
berlini 2012. 12. 23. 19:26
Előzmény: #186  pomperj
#187
Csak egy rövid kérdés.
Ugyanez lenne az álláspontod, (ugyanezen globális és hazai makrokörnyezet mellett,) ha az OTP árfolyam most 5000 ft avagy 6000 Ft lenne?
(Azaz a jelenlegi a regionális konkurenciához képest képest csak 35%, illetve 25%-os diszkonton forgna a részvény ezekben a napokban.)
Leegyszerűsitve a különbség a kettőnk megitélése között az, hogy szerintem az általad leirt magyarországi kockázatok már be vannak árazva és a globálisokat én nem itélem meg olyan pesszimistán.
Ha most az árfolyam 5000ft körüli lenne egészen másként itélném meg a részvény közeljövőbeni alakulását, komoly esést látnék indokoltnak.
Te olvastad az elmúlt hetek hozzászólásait a részemről. A gyj. után én már nem számoltam az év végéig árfolyamemelkedéssel, csak hullámzással 3800-4200 között.
Békés nyugodalmas Karácsonyt kivánok Neked és családodnak.
Üdv.
pomperj
pomperj 2012. 12. 23. 17:32
Előzmény: #185  zotyó
#186
A Portfolio.hu cimei inkabb tenyeket irnak le, mint hangulatot.

De, pl.
-amig a kormany nagyszerunek latja a kilatasokat, (lasd Kitolcsy osszes muvei),
-amig a felsooktatasi reformot a legnagyobb sikernek kialtja ki (lasd OV tegnapi muvei),
-amig az IMF hitel megkerulese siman eladhato a hiveknek mint “gazdasagi szbadsagharcunk gyozelme” a Magyar Nemzet cimu ujsagban,
-amig az “OTP reszvenyesek ide” toppocban 3:1 aranyu a long es s short meggyozodesuek aranya,

nos, addig pozitiv.

Amikor forditva lesz, akkor lesz negativ. Akkor kell venni.

zotyó 2012. 12. 23. 15:17
Előzmény: #183  pomperj
#185
"A kozhangulat (bar a magyar relative pici csucson) csucson jar."
Az általad bemásolt címeket olvasva éppen az ellenkezőjét látom.
Üdv:
pomperj
pomperj 2012. 12. 23. 10:58
Előzmény: #182  herlas
#184
Nem birom megallni, hogy elolvasva a Portfolio elso lapjat, ne masoljam ide a cimeket.
Gondolkodj el, ha ezek csak fele igaz, annak milyen hatasa lesz OTP arfolyamara?
Milyen a pozitiv es negativ tenyezok aranya?

Közérdek, hogy ne dőljenek be a hitelek (Interjú)

Mostohákat és kedvenceket termelt a törvénygyár


"Az általános rezsicsökkentés biztosan visszaüt"

Különös így végignézni a forint hanyatlását

Méretes leírásra készül az acélipari óriás

Matolcsy: ránk akarja tukmálni a pénzt az IMF

Duplázódhat Magyarországon a lakosság állampapír-piaci súlya

Matolcsy a jegybankról: bátran kell élni a szokatlan eszközökkel

Megijedtek a tőzsdék, szakadt a forint

Egy évtizede szenvednek a hedge fundok
pomperj
pomperj 2012. 12. 23. 10:43
Előzmény: #182  herlas
#183
Az erved : “ Hosszabb távon az OTP inkább nyerhet, bármi történik.”, meg a hozza fuzott magyarazatod,
kb. ugy hangzik:
-ha pofont kapok, az jo lesz.
-ha nem kapok pofont, az jo lesz.

Nem szemelyes a megjegyzes, tisztelem az allaspontodat.Csak olvasd ujra, amit irtal. Es ugy gondolkozz el rajta, mintha mas irta volna.A tozsdei poziciodbol eredo “gondolkodasi bias” -od elhomalyositja a gondolkodas tisztasagat.

Sajnos, a a tenyek azok roviden, hogy:
-A vilag tozsdei most csucson jarnak, 2-4 eves csucson vannak. Es mint tudjuk, fluktualnak.
-A kozhangulat (bar a magyar relative pici csucson) csucson jar. Tudhatjuk, konnyen fordul negativba ilyenkor. A Mo-i kozhangulat most kezd gyorsulva romlani, a diaktuntetesek szokasos kezdo ismerve ennek, talan sokaknak eszebe juttat parhuzamokat.
-Regota lehet tudni, az USA fiscal cliff kockazata extra nagy, mert arcvesztes nelkul egyik fel se tud hatralni. Az esely nagyon rosszra fordult. ES ez kb. 20% meretu Sp500 index esesnek a magas valoszinusegevel jar. Ez vegig gyuruzik a vilagon, mert 5 eve a piacok egy ritmusra mozognak. Lasd korabbi eszmefuttatasomat.
-Mo-on az MNB kamatcsokkentesi hullam a bankok szamara egy eros kamatmarge kompresszioval jar, mar 2013Q1-ben. A bevetelek nagyon erosen fognak reagalni erre, 30-40% bevetel eses konnyen szamithato. Lasd korabbi eszmefuttatasomat.
-Mo-on a januartol bevezetesre kerulo uj tranz. adok jelentos, 20-30% banki jutalek csokkenessel jar.
-Semmi ok azt gondolni, hogy ha minden mas bank szarul fog jarni, akkor abbol OTP majd profital. Ez a “wishful thinking” osi csapdaja. Minden mesekonyvben benne van.

Most az optimistak tartjak azt a Support vonalat, ami fenntartja OTP arfolyamat 3800-4200 Ft kozotti savban. Sokan most meg kivarnak, remelik, hogy a fundamentumokkal ellentetesen, egy remenybeli de ismeretlen pozitiv tenyezo majd hatszelet ad nekik. De szamuk naponta csokken. El fog erkezni az “aha” pillanat, legkesobb a Q1 vegen, amikor sokan realizaljak, hogy baj van. Na, akkor atszakad. Lefele.
Niincs short poziciom. Csak arrol van szo, hogy nehany ervvet adnek azoknak, akik gondolkodnak fundamentalis tenyezokban. En mar csak egy ilyen oreg “igazhivo” fundamentalista vagyok.
herlas 2012. 12. 21. 22:17
Előzmény: #181  berlini
#182
Hozzám inkább Berlini véleménye áll közelebb (leszámítva a 400Ft-os árfolyamot, az áruimport miatt ez a hitelektől függetlenül túl nagy sokk lenne az országnak). Az új MNB politika és az alacsonyabb kamatkörnyezet tényleg új, nehezen belátható kockázatokat rejt 2013-tól. A céltartalékolás csökkenésében viszont sok tartalék lehet. (link

Hosszabb távon az OTP inkább nyerhet, bármi történik.
a) A Fidesz célja a külföldi bankok súlyának csökkentése. Ha 2014-ben is nyernek, az addig kiváró bankok közül pár bedobja a törölközőt és kivonul. Az OTP olcsón növelheti piaci részesedését.
b) Egy piacbarát új kormány feltehetően enyhítené a bankok terheit, ami megintcsak jó az OTP-nek (is). A kockázati prémium is csökkenhet.
berlini
berlini 2012. 12. 21. 20:28
Előzmény: #180  pomperj
#181
Amit irsz, az mind bekövetkezhet.
Egy hibát érzek a levezetésben:
Miközben a kamatmazs csökkentése (ugyanúgy mint a többi banknál is,) természetesen erősen csökkenti a bank nyereségességét (az operativ nyereség nagyságát,) ezt ellensúlyozhatja:
- eszközállománybővülés (ez az OTP esetében még akkor is bekövetkezhet, ha a többi bank továbbra is csökkenti azt,)
- céltartalékolás csökkentése (kérdés persze, hogy én számitok jól, hogy az NPL90 már stagnálni fog az év végén,)
- a leánybankok offenzivája

Ne felejtsük el, hogy az OTP operativ nyeresége 440 milliárd/év jelenleg. Ebből "sikerült " tavaly 83 milliárd ft adózott nyereséget csinálni. (Idén talán összejön a 150 milliárd.) Amennyiben a magyarországi operativ nyereség szinte feleződne, és ezt nem ellensúlyozná ki a leányvállalati teljesitménynövekedés a céltartalékolás 20-30%-os csökkenése már megtenné ugyanezt az adózott nyereség szintjén.
A kamatmarzs csoportszinten semmiképpen nem fog a nyugateurópai szint közelébe csökkenni. Ne felejtsük el, hogy ezek a piacok mostanában nem kedveltek a nyugati bankoknál. Sorra vonulnak ki innen. (Pld. az ERSTEBANK most adja el az Ukrán leányát.) Ha nem is tarható az OTP oroszországi 18%-os marzsa, de annak 10% alá csökkenése csak akkor jön, ha a kockázatok is csökkennek.
Igen én Kelet-Európa esélyeit a következő években jobbnak itélem meg, mint Nyugat-Európáét. Igy egy tőkeerős, bővülő hitelezésre képes bank itt eséjjel lesz nyereségesebb mint nyugaton. Jónak látom az OTP esélyeit ebben a játszmában.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek