Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2012. 12. 14. 20:23
Előzmény: #139  berlini
#140
Az elmúlt 2-3 hétben az általam elvárt módon mozgott az OTP árfolyama. Sáv alja 3800 fölött, teteje 4200 alatt. Továbbra sem látom rövid távon a kitörés lehetőségét 4400 irányában. Lejjebb pedig csak a nemzetközi környezet erőteljes romlása vinné, (ha a DAX meglátogatná a hatezressel kezdődő tartományt,)enélkül a jelenlegi helyzetben semmi nem indokolja ugyanis az OTP előremutató P/E értékelésében annak romlását 7-ről 6 alá. (Ne felejtsük el a regiós konkurenciánál ez 8 és 13 között mozog, átlagban 11. Igy az alulértékeltség -nagyrészt a Matolcsi faktor miatt- már most is kb. 40%-os)
Tehát rövid távon kereskedőknek eladásra javaslom hétfőn és ujrabeszállást 4000 alatt.
Mindez nem változtat a középtávú várakozásaimon:
- tetőző csoportszintű NPL90
- igy csökkenő céltartalékolás a céltartalékolási arány (78%) szintentartásával,
- operativ eredményszinten növekedés az orosz és ukrán relációkban, ami kiegyensúlyozza a várt enyhe csökkenést Magyarországon (bár nem kizárt egy a konkurencia által nyitva hagyott összességében szűkülő magyar hitelpiacon a szinten tartás sem,)
Mindez eredményezhet egy robbanó eredményalakulást, (ahogy ezt már többször próbáltam számitgatni,) és az ujrabeszálló külföldi befektetőkkel a shortzárásokkal begyorsitva egy rövid erőteljes rallyt a jövő év február közepétől.
Összefoglalóan:
Rövidtávon kereskedőknek:
továbbra is vétel 4000 alatt és eladás 4100 fölött.
Középtávon gondolkodóknak:
Lassú pozició épités 4000 alatt és tartás február végéig.
berlini
berlini 2012. 12. 06. 11:35
Előzmény: #138  pomperj
#139
Egyetértek. Az OTP most olyan mint egy kis hajó a viharos tengeren. Saját erőből nemigen tud mit csinálni. A következő gyorsjelentés után legfeljebb. Addig mehet párszáz ft-ot fel, ha a globális hangulat javul, vagy le 3800-ig ha az romlik. (Vagy ha Orbánék bejelentenek megint valami ostobaságot.) Egy nagyobb esést szerintem az akadályoz meg majd, hogy mindenki akai elolvasta a 3.negyedéves gyorsjelentés részletes számait az tudja, hogy a 4. negyedév forduló pont lehet a céltartalékolásnál. Semmi nem indokolja az OTP 3000ft körüli hosszútávú tartózkodását, mert az egy 2013-as 200 milliárdos nyereségnél kevesebb mint P/E=4 -es értékelést jelentene (Miközben a konkurenciánál ugyanez a P/E mutató 8 és 13 között mozog)
pomperj
pomperj 2012. 12. 05. 09:42
Előzmény: #137  berlini
#138
Hat, eleg erdekes, hogy az egymassal szembemeno globalis erohatasok vajon merre teritik ki az OTP-t?

1)Egyreszt, a gorogok megmentese kapcsan betolt 40Mrd Euro megallitotta az ottani bankrendszer zuhanasat, ES, a gorog es medditerran allamkotveny hozamok es esni kezdtek.
Raadsul mellekhataskent, miutan a nyugateuropai bankok mar mind leirtak a gorog allamadossagot a konyveikben nagyjabol nullara, raadasul sokan par Mrd Euro tartalekot is megkepeztek a spanyol osszeomlasra, ez ettol a penztol erezhetoen tavolabbra kerult, a kockazata csokkent.

Ezzel megnott a meglepetes eselye, hogy az igy megkepzett tartalekok egy resze felszabadul ev vegere, mert nem lesz osszeomlas. Ennek az osszegnek jelentos emelo hatasa lehet a profitjelentesekre.

Ezt kiszagolva a nagy alapok megkezdtek felvasarolni az Eu-s bankok reszvenyeit.
Ezt erositi, hogy az USA-ban az SP500 profitNOVEKEDES 88%at 10 nagy ceg, koztuk 4 tech es 6 FINANCIAL hozta. Szoval, ott is szepen halad a bank/insurance sector recovery. Sorra torik at az R vonalakat, lepegetve emelkednek. A Goldman/BAC/C stb. altal kiadott "ajanlott szektorok" listajan pedig az elso egyharmadba kerultek fel.
Ez a pozitiv tenyezo.

2) Viszont a fiscal cliff miatt folytatodik a lassu lefele csuszas NY-ban. Es ugy nez ki, meg dec.15-20 kozott se lesz megallapodas, hisz Obama is bekemenyitett, a rep. csapat meg duhosen reagalt, az elso kozelitesi ajanlatok elutasitva, az erofeszites megbukott.
Igy viszont a lassu csusza atmehet egy latvanyos esesbe is. Legutobb a hasonlo alkudozas idejen, a deficit plafon emeles elott 7-8% esest vartak meg, mire megegyzetek.
Ez a negativ tenyezo.

3)Szoval, az kerdes az, OTP-t merre nyomjak a makro tenyezok. A bank maga alig jatszik, nem tud jelentos uj tenyezot felmutatni. Leginkabb egy ostoba makro-nyilatkozattol lehet felni:
a...you know, package...-rol kiderulhet, konnyeden, hogy ez se eleg, mert meg mindig tul pozitiv a feltetelezett gazd, kornyezet.
berlini
berlini 2012. 12. 03. 12:04
Előzmény: #136  berlini
#137
....de rövid távon, saját erőből tényleg nem képes többre mint a mostani 3800-4200 közötti hullámzásra.
(Ez még akkor is igaz, ha egy mikulás rally időlegesen efölé is viheti év végéig.)
berlini
berlini 2012. 12. 03. 12:01
Előzmény: #135  pomperj
#136
Értem az érvelésedet. A magyarországi makrókörnyezet változásában sajnos én sem hiszek:
DE:
hiszek abban hogy az NPL90 idén tetőzik (nemcsak magyarországon hanem a leányoknál is.)
hiszek abban, hogy ezáltal a 440 milliárdos működési eredményből kevesebbet kell céltartalékolni (és ez az OTP vonzereje a konkurenciához képest,)
és hiszek abban, hogy a leányoknál ténylegesen lesz GDP növekedés és banki hitelezés felfutás, ami kiegyensúlyoz egy lehetséges további magyarországi hitelezés és eredmény visszaesést. (Ami egyáltalán nem biztos, mert az OTP eséllyel veszi át más nagybankok piacának egy részét, igy szákülő piacon stagnálhat is. Ne felejtsük el a bankadót továbbra is a 2009-es eszközállomány alapján fizetik a bankok. Azt nem növeli egy hitelezési növekedés 2013-ban.)
Én továbbra is tartom:
ameddig van 440 milliárd operativ nyereség és van remény egy közeli céltartalékcsökkentésre, addig az OTP már jövőre robbanhat 6000 Ft irányába és nem oldalaz 3800-5200 között a következő 2-4 évben ahogy Te számitod.
De meglátjuk!
pomperj
pomperj 2012. 12. 03. 09:59
Előzmény: #134  pomperj
#135
Az ervelesemhez 3 apro techikai tenyt hozzatennek.
1) A 2010.04 havi 7000Ft koruli arszintrol OTP impulzussal le-esett 5000Ft koruli szintre 3 honap alatt, es aztan oldalazva 1 evig, 2011.07-ig korrigalt felfele 6200 Ft-ig, ami eleg jo kozelitese a Fibo 61.8-nak.

2) Aztan megint impulzussal esett le onnan 2800Ft koruli szintig 2011.09-re.
Azota onnan korrigalt 4200 koruli szintig, szinten nagyjabol egy evig.

3)Es tudjuk, ezek a fraktalok attkozottul eletkepesen ismetlodnek, nem akarnak elmulni konnyeden, es plane nem valtozik az iranyuk, ha a fundamentumokban nincs valtozas.

Sokkal eselyesebb, hogy megismetlodnek, talan csak kisebb leptekben.

Pozitiv fundamentalis valtozas pedig ... nincs 2012 telen OTP szamara.

pomperj
pomperj 2012. 12. 03. 09:28
Előzmény: #132  berlini
#134
A lenyegi kerdesben azonosan latjuk a dolgot.
Csak abban van kulonbseg kozottunk, hogy:

-az OTP alulertekeltsege szerintem nem rovidtavi, ideiglenes anomalia. Hanem a magyar makrokornyezet kedvezotlen hatasainak fundamentalis kifejezodese, eppen a P/E es a P/B mutatokban. Es en azt gondolom,, hogy ez akar 2-4 evig fennmaradhat, mielott komoly invesztorok az elso atertekelodesi eselyt elfogadjak.

-Ilyen helyzetben a potencialis nyeresegtermelo kepesseg ritkan valik valosagga, jellemzoen inkabb annak 50-75%-a kozeleben kepes mukodni.
-Jopar kellemetlen meglepetes erhet, kisebb-nagyobb csontvazak elokerulhetnek a szekrenybol. Pl. az OTP vezetese "eloregedett" es ennek lehetnek erdekes kovetkezmenyei, valamelyik lanybank megroggyanhat pl. egy ottani kedves vezeto hasonlofajta bankellenes politizalasatol, ovnek egy tulzott varakozastol az orosz-ukran teruleten, stb.

- Ebben a helyzetben, a fenti megfontolasok igazsaga mindig kerdeses vagy eppen valoszinunek itelheto, de a kilatas bizonytalan. A bizonytalansagot utaljak az intezmenyi befektetok. Ezert gondolom, hogy az oldalazo iranyu, lassan csillapodo amplitudos hullamzas a valoszinubb armozgas, mint egy le-vagy fefele mutato trend.

Peace.

berlini
berlini 2012. 12. 03. 08:10
Előzmény: #126  berlini
#133
Mai tippem:
Ahogy már egy hete és pénteken is irtam:
3800 és 4200 közötti mozgást látok az OTP-nél. (Hullámzást.)
Igy, aki 3800 körül vagy feljebb vásárolt az szerintem elgondolkodhat azon hogy eladja és 3900 körüli új beszállóra vár. Kivéve akik hosszútávú poziciót vettek fel a múlt hét végén, mert azok vagy a következő gyorsjelentésben biznak (február közepén várható,) vagy a mikulás rally folytatásában ami magával ragadja az OTP-t is és év végéig felviszi mág párszáz ft-tal.
berlini
berlini 2012. 12. 02. 22:39
Előzmény: #129  pomperj
#132
Tehát én nem értek egyet azzal, hogy a jelenlegi 4000 körüli árfolyam körül fog 20-30%-os sávban ingadozni az árfolyam. (Ez ugyanis kb. 3000 és kb. 5200 Ft közötti ingadozást jelentene. Ami azt jelentene, hogy az ez évi várható 150 milliárdos nyereség (tehát nem csökkenő céltartalékolás mellett) az OTP P/E értéke lecsökkenne időnként 6 alá. Ezt nem tartom valószinűnek. A felső sáv határ 5200 ft körüli értéke is kevés 2-4 éves távlazban, mert ebben az időtávlatban (280 milliárd ft-os nyereségesség elérése mellett akár 7000 ft i elképzelhető úgy, hogy a P/E még mindig csak 7 marad és az alulértékeltség nem csökken.)
berlini
berlini 2012. 12. 02. 22:26
Előzmény: #129  pomperj
#131
Ha az OTP (ahogy irod,) 280 milliárdos nyereséget képes kitermelni. Ha marad a konkurenciához képesti alulértékeltsége, tehát nem éri el a Lengyel-cseh P/E=10 -12 közötti értéket, és marad P/E=7, akkor ezzel a nyereséggel számitott részvényárfolyam:
280milliárd x 7 /280millió = 7000Ft
Nos nekem egyenlőre 5000ft is elég lenne.
A költségszintet tudják tartani, ha végre nő a forgalom (hitelezés nő):
Mik erre az esélyek:
Magyarországon:
a konkurenciát lassan megfolytja a különadók hálója. Itt gazdasági növekedés nélkül is növelni lehet a hitelezést. Talán évi 5%-kal.
Orosz-Ukrán:
évi GDP növekedés várgatóan 4-5%. Mindkét relációban stabil 10%-os hitelezés bővülést várok.
Bulgária:
hasonló mint Magyarország egy ellőnnyel: nincs eladósodva. Ennek ellenére itt nem várok többet mint évi +1-2%-ot.
Románia:
ott már két éve rájöttek, hogy karcsúbb és hatékonyabb államra van szükség és célul tűzték ki az 1100000 állami alkalmazott számának hosszútávon 700000-re való csökkentését. Itt az OTP mérete túl kicsi. Akvizició nélkül nem várok nagy feljődést
Szerb-Horváth-Montenegró:
miután itt volt a térségben a legnagyobb visszaesés, (Tőkepótlásra többször volt szükség,) és most itt is többet várok mint Magyarországon.
Tehát van esély arra, hogy a várhatóan csökkenő kamatmarzsot némileg növekedő forgalom és nem növekvő költségszint mellett ki lehessen egyensúlyozni. (Lengyelországban a kokurenciánál a kamatmarzs: 2-2,5%, Magyar-OTP: 5%, Orosz-OTP-leánybank: 18%)
Esély igy van arra, hogy az operativ nyereség (árbevétel - költségek) nem fog csökkenni, tehát marad 440 milliárd Ft jövőre. Ha az NPL90 szint most már stabil marad, akkor az ez évi 240 milliárdos céltartalékolás helyett, (ami a 440 milliárdot lecsökkenti adózás előtti 200 milliárdos nyereségre,) elképzelhető egy évi 80 milliárd ft-os céltartalékolás (jövőre ennél talán több lesz, kb. 120 milliárdot várok,) igy 2014-ra már elképzelhető egy 270 milliárdos adózás utáni csoportszintű nyereség.
berlini
berlini 2012. 12. 02. 21:57
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#130
Tudom én is, hogy Az OTP alulértékeltsége még egy pár évig megmarad. Csak annak csökkenésében lehet reménykedni.
pomperj
pomperj 2012. 12. 02. 17:36
Előzmény: #127  berlini
#129
Az OTP "normal" korulmenyek kozott 800-1000 M Euro nyeresegtermelo kepessegu kozepbank a regioban. Es ez a kepesseg nagyjabol a regio GDP-aranyos novekedesi atlagaval novekedhet. Nem latszik latvanyos nagy novekedesi potencial, kiveve talan 2 kulfoldi lanybankot.

Ehhez viszont a belathato par even belul harom dolog kell. Egyreszt, hogy Koltseg/Bevetel arany megmaradjon a 45-50% korul. Masreszt szukseges feltetel, hogy a netto kamatmarzs tovabbra is 5.5-6% savban legyen tarthato. Harmadreszt, hogy a makrogazdasagi szembeszel miatti novekvo nyomas a tartalekolasi szukseglet emelesere (NPL mutato) ne kenyszeruljon.

Fontos uj tenyezo, hogy a Basel III, feltetelek teljesitese szinte kivetel nelkuli erovel kikenyszeriti hamarosan, hogy az eszzkozaranyos profit 10-12%-nal magasabbra ne tudjon emelkedni. Az elmult par evben az OTP-e a 10-15% savban volt, es javithatosaga praktikusan remenytelen.

A legnagyobb kockazat a masodik es a harmadik feltetel teljesithetosege.

Ahogy a gazdasag lassankent, visszaesesekkel es zokkenokkel, de visszater a krizis allapotabol a "banking as usual" allapot fele, ugy a verseny erosodni fog...(hiszen a kulfoldi bankok eppen csak "lelegezteto minimumon" dolgoznak, de javulo makrogazdasag eseten azonnal rakapcsolnak)...nos, ettol a mai extrem magas OTPs kamatmarzs, ami a regios atlag kozel ketszerese!...,

szoval, a csinos kamatres a fokozatosan visszatero versenykornyezet miatt, talan legkesobb 2014 masodik feletol, nyomas ala kerul majd, szukulni fog a 4-5% sav iranyaba.

Viszont, ha a hitel portfolioban nem lesz latvanyos romlas vagy tovabbi leepules a deflacio-gerjeszto es hitel-ellenes allami magatartas miatt, akkor a kamatrazs lefele nyomasat reszben ellentetelezheti majd a javulo hitelportfolio miatt a javulo NPL arany, a tartalekolasi kenyszer csokkenese.

Csakhogy ez a 2 ellentetes hatas nem egyidejuleg, hanem hullamzasokkal, idobeli elteresekkel fog bekovetkezni. Hogy eppen melyik hatas lesz eppen erosebb, attol fognak fuggni a negyedeves jelentesek hullamzo profitadatai es rovidtavu kilatasai.

En 2-4 eves idotavban a jelenlegi arszint koruli 20-35%-os savbeli hullamzasra szamitok, amibe ...egy rossz periodusban... siman bekovetkezhet egy nagyobb lefele meno arhullamvolgy eppugy, mint egy latvanyos arfelugras is.

Mindenesetre szerintem az OTP-nel nem a buy-and-hold startegistak idoszaka jon,

hanem a turelmesen kivaro, a nyomott aron (2000-2800Ft-on) venni tudo es magas aron nem megreszegedo hanem (4800-6000Ft-on) elado, okos kozeptavu tradereke.
Törölt felhasználó 2012. 12. 02. 16:05
Előzmény: #127  berlini
#128
te is tudod jól ez semmit se számít

berlini
berlini 2012. 12. 02. 14:56
#127
Nagyon alapos munka.

link

P/E alapon az OTP a régiós átlaghoz képest 40%-kal olcsóbb. (eszerint a reális ár 6700Ft lenne.)
Messze a legmagasabb a 90 napon túl nemfizető adósok aránya (NPL90: 19%, a többi 10%-kával szemben,) de a céltartalékolási arány is sokkal magasabb, (78%, az átlag 60%-kal összehasonlitva,)
Minden banknál tapasztalható az NPL90 mutató, a korábbiaknál jóval kisebb mértékű emelkedése az utóbbi hónapokban. Ez reményt ad a 4. negyedévi stagnálásra és igy a céltartalékolási szint csökkentésére.
berlini
berlini 2012. 11. 30. 18:04
Előzmény: #125  berlini
#126
Közelit a rövidtávú céláramhoz: 4200
Efölött nem látom évvégéig. (Pontosabban lehet egy külföldről importált mikulás rally-vel, de ennek kisebb a valószinűsége mint a visszaesésnek 4000 alá.)
berlini
berlini 2012. 11. 29. 19:30
Előzmény: #123  berlini
#125
Egyellőre még megy fel....(ha a végén nem húzzák le, akkor látványos is lehetett volna egy 2,5%-os növekedés.)
berlini
berlini 2012. 11. 28. 22:38
Előzmény: #123  berlini
#124
...ja és beismerem:
engem is beetetett egy évvel ezelőtt a fidesz. Elhittem nekik hogy akarják az IMF megállapodást. Tévedtem. Ez az 1 év viszont elég volt arra, hogy az adóság devizarészét lecsökkentsék 50-ről 40%-ra. (Folyamatos ft-kötvénykibocsájtással.)
Tudni kell mindenkinek, hogy ha a Mikulás teljesiteni a fidesz titkos kivánságát, akkor egyik pillanatról a másikra a teljes államadóság ft-ban lenne, és azt gyorsan el tudnák inflálni. (10% feletti infláció, 400 ft-os euró árfolyam.) De ettől ma még messzebb vagyunk mint 2008 nyarán, amikor a devizaadóság 30% körül mozgott.
berlini
berlini 2012. 11. 28. 22:25
Előzmény: #122  pomperj
#123
Csak részben értek egyet:
A két héttel ezelőtti állapot az OTP gyorsjelentése előtti nap volt.
A gyorsjelentés jobb lett a vártnál és aki hajlandó volt megnézni annak részleteit, annak világos volt, hogy ugyanezen eredmények akár 50 milliárdos nyereséget is hozhattak volna. Csányi másként döntött. Ennek ellenére ez adott egy stabilitást. Ezért sem gondoltam és továbbra sem hiszem, hogy az OTP tartósan 3800 alá megy. Még akkor sem, ha (és itt igazad van,) a magyarországi makrókörnyezet ezen két hét alatt tovább romlott.
Az USA választások előtti évben a politikai frontok sokkal meredekebbek mint most. Ma is az mentette meg ott a tőzsdét, hogy egy a tárgyalásokban résztvevő republikánus képviselő pozitivan nyilatkozott a megegyezésről és igy a fiscal cliff elkerülhetőségéről.
Az EU költségvetés egy újabb hétéves időszakra mindig is hosszú tárgyalások sorozata volt. Most is az lesz. És lesz megegyezés is. (De nem nyár előtt.)
A Q4-es számok a kereskedelemben és a bankoknál erős szokott lenni. Én most mind a bevételi számoknál jobbra számitok mint a Q3-nál (kb 5%-kal,) de a lényeg a céltartalékolás csökkentési esélyeinél van.
Ma csak arra céloztam, hogy aki tulságosan beijedt a 3800 alá esésnél az elmulasztott egy lekereskedhetó 3 százalékos nyereséget ha du. zárta volna a poziciót. Ez tény. Az viszont tényleg nem tény még, hogy holnap tovább megy fel. (Én igy gondolom.) Meglátjuk.
Irod, hogy év végéig az OTP inkább csökkenni mint emelkedni fog főleg az országkockázat miatt. Nos ezt nem hiszem. Illetve ha ez mégis bekövetkezik az kizárólag az országkockázatok miatt lenne.
De ez is kiderül majd.
pomperj
pomperj 2012. 11. 28. 20:29
Előzmény: #120  berlini
#122
Ma az OTP arat meghatarzo tenyezok kozott dominans az orszagkockazat.

A 2 hettel ezelotti allapothoz kepest az orszagkockazat nyilvanvaloan nott, a stabilitast tarto erok gyengultek.

-Mar senki nem iger IMF megallapodast. Nem is lesz Az egesz tema ad-acta.
-Az S&P leminositette az orszagot. Kovetni fogja a tobbi is.
-Folytatodik a kamatvagasi sorozat, amely az orszagot kevesbe teszi vonzova a kulfodi finanszirozok szamara. A hazaiak szamara is.

Mindenki tudja, hogy az ev vegen a volatilitas novekedesere kell szamitani,
-USA fiscal cliff kockazata egy sokkal merevebb politikai kornyezeteben van, mint elnokvalasztas elott volt
-EU koltsegvetes vegletesen ellentmondo elvarasok es kenyszerek alatt all, bar van meg ido ra
-a Q4 nyeresegessegi szamok vilagszerte gyengebbekre szamitanak, mint Q3-ban.

Ebben a helyzetben nem tudok egyeterteni a mondattal "Az pedig magára vessen aki ma nem vett 3800 alatt."
Az OTP ara sokkal valoszinubben csokkeni fog, mint noni. Foleg az orszag kockazat miatt.
berlini
berlini 2012. 11. 28. 20:11
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#121
Amúgy ma délelőtt már majdnem bejött a november 18-án -10%-ot remélő shortosok jóslata (4116-ról leesett ma de. 3800 alá.)

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek