Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2012. 12. 21. 10:54
Előzmény: #179  berlini
#180
Nagyon tisztelem az optimizmusod.
Es hogy kitartoan es eltokelten keresed a negativ kilatasok elleni erveket.
A mondataidban erzem, hogy magad is erzed, hogy nehez fenntartani, a jozan ervek elleneben.

"A kamatmarzs a rekord 6%-ról valószinűleg amúgy is csökkenni fog, de az általad vázolt scenárióban lemegy az európai szintre 2,5-3% -ra. Ez idáig normális is lehet, és ha az alacsony hitelkamatok felpörgetik a vállalati hitelezést és a gazdaságot, munkahelyteremtéssel, reálkereset és foglalkoztatás valamint fogyasztás növekedéssel"

Ebben a mondatodban minden benne van, amit maskepp gondolok.
A tobbivel lenyegeben egyetertek.

Harom ervem van ennek az allitasnak a finomitasara, amihez megjegyzest fuznek.

1)irod a kamatmarge varhato komprimalasanak nagysagat. A kamatmarge a nagy globalis bankoknal 3% korul szokott lenni normalis vilagban, de most, az extrem alacsony allampapir es alapkamat vilagaban 1.5- 2% korulre esett. Es ott ragadt 2 ev ota. A banki koltsgek meg ugyanott maradtak, es emiatt zuhantak ossze a banki nyereseg ratak vilagszerte. Ezert csak kinlodva, lassan tudjak felszamolni a vesztesegeket.

Az OTP mai, kozel 6% kamatmarge-ja, ha levonod ebbol a koltsegeket, mondjuk nagyjabol 50%os aranyban, akkor a kamat nyereseg 3% koruli most, az eszkozokre vetitve

De ha a marge lemegy ...talan nem 2.5-3%-ra, de 4%-ra lemehet 2013-ban, az alacsonyabb magyar alapkamatszint miatt, de viszont a koltsegszint marad 3%-on, nos, akkor az eddigi nyereseg arany 3%-rol hirtelen 1%ra esik.

Azt akarom mondani, hogy az OTP nyeresege nagyon erzekeny a kamatmarge-ra; es ha az lecsokken, ahogy a globalis bankoknal mar lecsokkent, akkor nyerseg sokkal gyorsabban csokkenni fog, mint az alapkamat.
Nem vitas, az MNB lenyomja most 3-4% koze, ez a celjuk. Kis lepesekben, hogy lassak a piac reakciojat az arfolyamra.

Az maga a csoda, hogy az OTP profitja eddig ilyen jol tartotta magat. Nem marad igy. Az OTP kamatmarge-ja lecsokken, ugyanugy mint a globalis bankoke, es eltunik a nyereseg nagy resze. Az MNB kamatcsokkentes miatt.

2)A z alacsony hitelkamatok NEM porgetik fel deflacios vilagban a gazdasagot.
Mert most Kondratyev TEL van, a piaci keresletcsokkenes es a deflacio idoszaka. Nincs gazdasagi bovules, vagy csak alig.
Ez az idoszak az egyetlen a Kondratyev ciklusban, amikor igy van.
Kotellel nem lehet tolni. Hitelt se. Hiaba akarna a bank hitelezni (bar nem is akar, mert raadasul Mo-on ettol meg gyorsabban noveli a veszteseget), de nincs is hitel kereslet se. Mert a kozhangulat az, hogy meg kell szabadulni a hiteltol. Most a Hitel=Ellenseg. A hitel maga az ORDOG.

Szoval, azt akarom mondeni, nem varhato, bar arra szamitasz, hogy alacsonyabbb kamatoktol bovul a hitelkereslet, de NEM lesz igy. Egyenlore abban a fazisban vagyunk, hogy lassan csokken. Es ez meg 2-3 evig is igy marad, akarmit csinal az MNB monetaris tanacsa. Aki kamatot csokkent, mert ugyanabban remenykedik, mint amit te is irsz. De az “unintended consequences” hatas most sokkal erosebb ennel. Most csak a bankok profitjat nyomja ossze vele.

3)Munkahely teremtes, foglalkoztatottsag novelesnek, bar erre szamitasz, nyoma sincs itt. Az USA-ban gyenge, visszaesesekkel nehezitve, de lassan abba az iranyba megy a gazdasag. Itt meg a 11% munkanelkulliseg is jonak szamit, az is kozmetikazott adat, a kozfoglalkoztatassal. Arra szamit GKI is, hogy felmegy 13%-ra. Ki a fene akar itt, ilyen helyzetben, most hitelt felvenni?

Vegul: nekem is jobban tetszene, ha el tudnam fogadni az erveidet.
A poziciot kell igazitani a valosaghoz, nem a valosagot kell atfesteni a poziciohoz.
berlini
berlini 2012. 12. 20. 22:58
Előzmény: #177  pomperj
#179
1.
Kezdeném azzal, hogy az OTP csoport nem egyenlő az OTP Core-ral. Ha a magyar gazdaságpolitikai ámokfutás folytatódik, a Fideszt újraválasztják 2014-ben, akkor mindent el tudok képzelni. 2014-15-re akár 3%-os alapkamatot is, (mégha ez 400 Ft-os euró árfolyammal jár is együtt.) Meg fegják lépni ezt a lépéssorozatot, ha addigra az államadóság 80-90%-a ft-ban lesz és a többi eladósodott is nagyrészt megszabadult a devizahitelektől.
Ne feljtsük el, hogy a betéti kamatok is feleződnek ugyanezen okokból.
A kamatmarzs a rekord 6%-ról valószinűleg amúgy is csökkenni fog, de az általad vázolt scenárióban lemegy az európai szintre 2,5-3% -ra. Ez idáig normális is lehet, és ha az alacsony hitelkamatok felpörgetik a vállalati hitelezést és a gazdaságot, munkahelyteremtéssel, reálkereset és foglalkoztatás valamint fogyasztás növekedéssel, (csökkenőr NPL90 ráta mellett,) ami megnöveli a bankok eszközállományát egy egészséges 100-120%-os hitel betét mutató mellett és igy kisebb kamatmarzzsal is ki lehet termelni ugyanezt a 440 milliárdos évi oporativ nyereséget, akkor ez még jól is elsülhet a magyar OTP-nél is. (Ne feljtsük el, hogy az OTP tőkeellátottsága, 5,5 milliárd eurós likviditása és a 100% körüli nettó hitel/betét mutatója akár 60-70%-kal nagyobb hitelállományt is kibirna
De rosszul is elsülhet itthon, ahogy irod.
Csökkenhet az évi 80 milliárdos adózott magyar nyereség akár a felére is. Én úgy gondolom, hogy ekkor is van esély arra, hogy az orosz-bulgár-Ukrán relációkban az éves adózott nyereség két éven belül eléri a 140-160 milliárd ft-ot (Orosz: 80-90, ukrán: 24-28, Bulgár: 36-42). Mindez elég lehetne egy P/E=8 értéknél akár 6000ft-os részvényárfolyahoz.
2.
Ez igy igaz. De lassan olyan hiány lesz mind az irodaépületekben, mind a lakáspiacon, hogy itt is beindulhat (ilyen mélypontról nem lesz nehéz fellendülni) valami.
3. Ha van esze Csányinak, akkor ezt csoporton belül lehetővé teszi. (Ausztria kivételével minden környező országban van OTP leánybank, ahol lehet tranzakciós adó nélkül banki műveleteket végezni. Viszont erre nem lesz akkora igény, mert az adó úgy van kitalálva, hogy a kis és közepes fizetésű magánembereket sújtsa. Ők nem fogják a 20ezer ft-os villanyszámlájukat Bécsből utaltatni.
4.
Ezek kis technikai tranzakciók pár millió ft-os értékben:
link
link
Én pont forditva. Ezen a részvényárfolyamon január elején újabb OTP sajátrészvényvásárlást várok, közvetlenül egy a balkánon lebonyolitandó akvizició előtt (amit részben sajátrészvény átadással finansziroznak majd, igy szélesitve a nagyrészvényesi kört.)
pomperj
pomperj 2012. 12. 20. 16:56
Előzmény: #177  pomperj
#178
Sötét jövőt vázolt Patai - Eltörlik a kötelező tartalék kamatát?
2012. december 20. | 11:30

A központi kamatláb csökkenése miatt esnek a bankok kamatbevételei, ráadásul a banki kötelező tartalékra fizetett kamat is el fog tűnni, ami önmagában 20-25 milliárd veszteség a szektornak - mondta tegnap Patai Mihály, az UniCredit Bank elnök-vezérigazgatója a Pénzügykutató 25. születésnapi rendezvényén. Hozzátette: ezt további tízmilliárdos bevételkieséssel fejelheti meg, ha a kormány hozzányúl a kéthetes banki kötvényekhez. Ha ezek kamatát (a jegybanki alapkamat mértékét) egy százalékkal mesterségesen csökkentik, az 40-50 milliárdos bevételkiesést jelent a bankoknak Patai szerint - tudósított az Index .

Az ideinél is kevesebb pénze lesz a bankoknak a hitelezésre 2013-ban - mondta Patai Mihály a Bankszövetség volt elnöke, az UniCredit Bank vezére. Patai összesen hét tényezőt sorolt fel, ami a bankokat vagy a bevételi vagy a kiadási oldalról érinti kedvezőtlenül.

Tízmilliárdos sebek

Bevételi oldalról gondot jelent, hogy a lakossági jelzáloghitelezés drasztikusan csökken. Pár éve havonta 100 milliárd forintot vettek fel az emberek, ez mostanra a negyedére csökkent. A következő gond, hogy nincs projektfinanszírozás és ingatlanfinanszírozás, az üzletág lényegében halott, így ebből a forrásból sem tudnak nyereséghez jutni a bankok. A harmadik tényező, hogy senki nem tudja, mekkora lesz a különbség az önkormányzatok idei és a jövő évi bevételei között. Csak az biztos, hogy csökkennek, ami a banki bevételekben is meglátszanak majd.

Patai szerint az is biztosra vehető, hogy a központi kamatláb csökkenni fog, így a bankok kamatbevételei is esnek, ráadásul a banki kötelező tartalékra fizetett kamat is el fog tűnni, ami önmagában 20 - 25 milliárd veszteség a szektornak. Ezt további tízmilliárdos bevételkieséssel fejelheti meg, ha a kormány hozzányúl a kéthetes banki kötvényekhez. Ha ezek kamatát (ami mindig akkora, mint a jegybanki alapkamat) egy százalékkal mesterségesen csökkentik, az 40-50 milliárdos bevételkiesést jelent.

Az MNB-ről szóló törvény értelmében a monetáris politika része a kötelező tartalék szabályozása, amelynek keretében az MNB meghatározza a tartalék után fizetendő kamat mértékét is. Cikkünk korábbi verziójának feltételezésével szemben a kormánynak nincs joga ebben dönteni, és az MNB önálló döntését sem befolyásolhatja a kormány. A tartalék után fizetendő kamat mértékét a Monetáris Tanács határozza meg, az MNB elnöke rendeletében tesz közzé. Patai Mihály szavai abból indulnak ki, hogy ez hamarosan megtörténik, bár erre vonatkozó nyilvános jelzés az MNB részéről egyelőre nem volt. A lépés a bankszektor kamatbevételeinek, ezáltal jövedelmezőségének romlásán keresztül jelentene a pénzügyi stabilitás szempontjából negatív tényezőt.

2012.11.28 11:24 Ilyen lesz a jegybanki unortodoxia? Meghökkentő ötletek keringenek

Menekülnek a bankszámlák

A tranzakciós illeték miatt is csökkenni fognak a banki bevételek, azt viszont csak sejteni lehet, hogy erre hogyan fognak reagálni a cégek és a lakosság. Patai elmondta, hogy az Unicredittől egy nagy dunántúli vállalat és egy nyugati középvállalat már elvitte az euró alapú számlaforgalmát, és mindkét cég azon gondolkodik, hogy a forintszámláit is Pozsonyba, illetve Bécsbe viszi át. "Ezzel munkahelyeket veszítünk itt, és teremtünk máshol" - mondta.
Patai egy olyan cégről is beszélt, ahol a szakszervezet azt kérte a cégvezetéstől, hogy januártól ne bankszámlára utalják a fizetést, hanem borítékban adják oda. "A készpénzforgalom nagyon költséges, ezért találták ki az automatákat. A tranzakciós illeték egyelőre beláthatatlan a szakmának, de biztos ez is megvágja majd a banki bevételeket."

Újabb fiókbezárások, kirúgások lesznek

Patai szerint a bevételi oldal zsugorodása miatt hozzá kell nyúlni a kiadásokhoz is. "Folytatódni fog a fiókok bezárása és az elbocsátások." Ma hétezer emberrel kevesebb dolgozik a szektorban (27 ezer), mint öt évvel ezelőtt. A költségoldalt 50 százalékkal terheli az, hogy az ígéretek ellenére nem feleződik a bankadó. Ez a szektornak 67 milliárd forintos kiadást jelent. Patai szerint, ha a bevételek csökkennek és nincs növekedés, a nem fizető hitelek aránya sem javulhat.

"Egy ilyen bankrendszerben nincs meg az ösztönzés a hitelkitettség növelésére. A hitel/betét arány javulni fog, mert a külföldi bankok kevesebb pénzt hoznak majd be." Patai elmondta, jövőre lesz a negyedik veszteséges év a rendszerben, 4-5 nagybanknak tőkehiánya lesz és ezt pótolni is fogják a tulajdonosok, tehát az adófizetőknek továbbra sem kerül majd pénzébe a bankrendszer felszínen tartása, viszont biztosra vehető, hogy a kihitelezhető pénzek behozatala csökkenni fog.

pomperj
pomperj 2012. 12. 20. 14:46
Előzmény: #176  berlini
#177
Tovabbra is negativnak latom az OTP kilatasait. Az elmult egy hetben 3 dolog valt vilagossa:

1)Folytatodik az MNB kamatcsokkentes. Latszik, hogy lemenek valahova 3-4% koze. Egeszen addig mennek le, ameddig nem tapasztaljak az allampapir piac kiszaradasat. Akkor megallnak, mert az allamnak a penz kell azert, de a kamatfizetes erte, az nem.

Csakhogy ennek 2 kovetkezmenye van a bankokra, es az OTP-re.
Egyreszt a bank likviditasert kapott bankkozi/MNB-tol jovo kamatbevetel kb. az 50-65%-ara, durvan a felere eshet le majd (az edigi kb. 7% helyett 3.5%-at fognak kapni erte 2013-tol). Az MNB tartalekert valoszinuleg nulla kamatot adnak majd, ami egy ujabb csapas.

Masreszt a kamatcsokkentes lenyomja majd a vallalati es a privat hitelportfolio kamatreset is.
Talan nem 3%-al, de azert kb. 1.5% ugy szamolom, bizony elvesz.
Osszessegeben azt gondolom, az OTP kamatveteleben a kockazat nagy, mert akar 25-35%-al is csokkenhet 2013ban, csak az MNB kamatvagasa kovetkezteben.

2)Tovabbra sincs finanszirozhato project es ingatlanfejlesztes az orszagban, OTP nem tud biztonsagos helyre es magas kamatra kihelyezni uj hiteleket. A 2007-2008 evi boom vilagban megkotott jo kis projektek (mar, amik rendesen fizetnek) lassankent kifutnak. Es csak piciket csordogal helyettuk a potlas. Itt a kamatres is, es a volume is csokkeno tendenciat mutat, osszessegeben 10-20% kamatbevetel csokkenesi kockazat van ebben a szegmensben.

3)A lakossag is, a vallalatok is mindent megtesznek az tranzakcios sarc csokkentesere. A nagy beszallitok kifizetese akar Becsi/Pozsonyi bankokban is tortenhet. A maganszemenyek nem fognak 2-3 helyen bankolni, hanem osszevonjak egy helyre, hogy kevesebbet kelljen utalni. Sok szamlat megszuntetnek.

Ettol a szamlavezetesi dij bevetel, es a jutalekok a tranzakcios szolgaltatasokert, csokkenhetnek. Talan nem is sokat, de 10-20% bevetel csokkenes siman bekovetkezhet.

Keress ellenerveket. Hatha nekem is jol jonnenek.

4)Es vegul: az OTP sajat reszvenyt ad el. Ma is eppen.
Biztosan azert, mert arra szamit, hogy felmegy hamarosan?
berlini
berlini 2012. 12. 17. 21:40
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#176
Alapvetően longban érdekelve, (nem akarok megint egy évig ülni egy hitelből vett pakkon mint tavaly októbertől már egyszer sikerült,) nem láttam nagy erőt pénteken sem. Valahogy nem volt meggyőző sem a forgalom sem az emelkedés gyorsasága. Ezért gondoltam, hogy ma esni fog.
Amúgy meg ezeknél az a normális ha valami hülyeséget mondanak. Ha meglátnak egy mikrofont akkor nem birnak ellenállni. (Igy 200 évvel ezelőtt kiváló teljesitményt nyújtottak volna.)
Törölt felhasználó 2012. 12. 17. 20:34
Előzmény: #174  berlini
#175
Ma, hogy ennyi lett ilyen HUF mellett, ami Eltolcsy MNB vezérsége, deviza tartalék felhasználására tett utalása ellenére azért jelent valamit. 4178-ra van eladásim hó végéig, meg lett volna a héten.
berlini
berlini 2012. 12. 17. 18:08
#174
Érdekes módon már közel egy hónapja nagyjából (számomra) előreláthatóan mozog az árfolyam. Ma is várakozásnak megfelelően visszafordult 4100 fölött és az erősödő középtávú részvényárfolyam várakozások miatt (lehetett látni, hogy mennyire nem voltak hajlandók az eladók lemenni 4040-4050 közelébe) a jelenlegi nemzetközi hangulatban talán már nem is fogja áttörni a lélektani 4000-es szintet.
Ha igen, akkor én újra egy további kis pakkal bevásárolnék. Én is gondolkodom rajta hogy veszek még, de miután csak hitelből tehetném - ugyanúgy mint az összesen az elmúlt hónap 2400db vásárlásánál- egyenlőre visszatartom magam.
berlini
berlini 2012. 12. 17. 15:23
Előzmény: #172  pomperj
#173
Mondjuk ebből a Takarékbankos történet már egy-másfél éves, csak most realizálódik.
Az OTP-ben való 4,8%-os állami részesedés nekem új, (illetőleg nem tudtam, hogy ilyen magas, ez még a Nyugdijpénztári kisajátitásből jöhetett össze.) Ilyen unortodox gazdaságpolitikánál nem jó jel az állam aktivizálódása. Amúgy is ellene voltam és vagyok az állami szerepvállalásnak a gazdaságban. Ahol ez bekövetkezik ott
- burjánzik a korrupció (lásd MFB )
- pazarlás folyik, feszes gazdálkodás helyett és a profit zéró.
pomperj
pomperj 2012. 12. 17. 15:01
Előzmény: #171  berlini
#172
Heteken belül az államhoz kerülhet a Takarékbank
MTI
2012. 06. 14.
link

Terjeszkedik az állam az OTP-ben
Index
2012. december 14
link
berlini
berlini 2012. 12. 17. 14:42
Előzmény: #170  pomperj
#171
Ez tényleg nem jó jel. Tudsz linket az állami tervezett OTP részvényvásárlásról?
pomperj
pomperj 2012. 12. 17. 14:29
Előzmény: #168  berlini
#170
Hogy az allam (akarmelyik) a legrosszabb market-timer, azt 20 eve tudom.

De azert megis, meg mindig meg tudnak lepni engem is.

1) A Magyar Allam belevett MOL-ba, 2011 tavaszan, 25.000Ft felett.
Most, 2012 dec.-ben 17.000Ft korul jar.
A veszteseg ..eddig... 32%, alig masfel ev alatt. Tanulsag: Nem okos az allammal egyutt vasarolni.

2) A Magyar Allam 2012. szept. ota akar bele-vasasolni, valojaban megvenni a magyar uzletagat. Szept.ben az E.ON arfolyama 19 Euro korul volt.
Most, mar megkotott megallapodassal, az E.On ara zuhan lefele, most 14 Eurora.
A veszteseg ...eddig... 27%, ha jol kalkulalom.
Tanulsag: NEM okos az allammal egyutt vasarolni.

3) Most olvasom, hogy a Magyar Allam tervezkedik bevasarolni az OTP-be es az FHB-be 5-5%-ot, es mar bevasarolt a Takarekbankba.
Hm.... na, mi nem lesz okos lepes?
berlini
berlini 2012. 12. 16. 22:32
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#169
Igen, ez a short állomány alkalmas egy gyorsitott emelkedésre. Jelenleg azonban nincsen ami meginditsa az emelkedést.
(Rövid távú emelkedésben nwm bizok.)
berlini
berlini 2012. 12. 16. 22:25
Előzmény: #167  pomperj
#168
Gondolom ott januárban is 10-25 fok van és napsütés.
pomperj
pomperj 2012. 12. 16. 18:56
Előzmény: #164  berlini
#167
Igen.
UCI=Univ. California, Irvine. Orange County. 10 evet toltottem ott. es szerencsere minden evben ott tudok lenni par honapot. Januartol megint.
berlini
berlini 2012. 12. 16. 16:38
Előzmény: #164  berlini
#166
OFF:
Nem bántad meg, hogy hazajöttél?
(Én 11 év Németország után a mai napig bánom. Ahogy öregszem egyre kevésbé birom a hazai állapotokat.)
Törölt felhasználó 2012. 12. 16. 16:31
Előzmény: #163  berlini
#165
most megint vissza settenkedtek nov. végén
de az elszánt mag még mindig kitart.))))

majd ha azok elkezdik zárni sztem 5K-ig fellökik ))
link
berlini
berlini 2012. 12. 16. 16:17
Előzmény: #159  pomperj
#164
Tegnap átsiklottam egy mondatodon.
UCI az a kaliforniai egyetem?
berlini
berlini 2012. 12. 16. 01:29
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
Miközben én is 3800 és 4200 közötti kereskedést vártam november közepétől, (ez be is jött,) most nem igazán mernék fogadni arra, hogy a 3800-at újra megütjük. Benne van egy pár napos le 3900 alá, (valószinűbb mint egy fel 4200 fölé,) de utána ujra 400 fölött leszünk.
Valahogy egyre többen nem hiszik el, hogy ilyen fundamentumokkal a részvény középtávon 4000 alatt megragad.
Persze minden másképp alakul, ha újra a globális aggodalmak felélednek.
Nagy csapás az országnak ez a kormány, de befektetői szemmel előbb vagy utóbb értékelni fogják azt, hogy stabil marad a költségvetés és nagy áldozatokkal, de csökkenni fog az államadóság is. Igy talán csökkenni fog ez az elképesztően nagy diszkont is az OTP-t illetően.
Törölt felhasználó 2012. 12. 16. 00:06
Előzmény: #160  berlini
#162
Csak aprobb megjegyzés: Ha megnézed egy hónapra az OTP mozgását bizony elég tág intervallumban mozgott, pozítiv forgatókönyv esetén innét bizony mehet még az út felfelé(na nem sokat pár száz forintot).

De bizony a 3900-as OTP-re spekulálni nem a befektetőknek a műfaja, még a pár napos traderek is a 3800-as árfolyamra fogadnak...
berlini
berlini 2012. 12. 15. 22:41
Előzmény: #160  berlini
#161
...egyet elfelejtettem:
aki hosszú távra befektet azt a teljes futamidő végén egyszer éri a magasabb jövedelemadóhatás. Igy évente ezzel számolni csak annak kell, aki állandóan kereskedik.
Én az elsővel azonosulok. Évente pár eladás és vétel, de a befektetésem 80%-a már 3-5 éves futamidejű.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek